371 Turbo Jolanta

Awatar użytkownika
gafik3
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

371 Turbo Jolanta

Post autor: gafik3 » 2011-10-11, 15:08

Tytuł odcinka: 371 Turbo Jolanta
Premiera: 12.10.2011
Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska

Przeczytaj pełny opis odcinka na Kiepscy.org.pl
(informacja o odcinku, fabuła, zdjęcia z odcinka + najlepsze cytaty bohaterów)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-02-28, 17:58 przez gafik3, łącznie zmieniany 1 raz.
paździoch91
MODERATOR DEKADY
MODERATOR DEKADY

Re: 371 Turbo Jolanta

Post autor: paździoch91 » 2011-10-12, 19:33

Odcinek taki sobie. Było trochę śmiesznych sytuacji: zachowanie Boczka w solarium, zatrzaśnięcie się Ibisza w maszynie, nawet Ferdek oglądający telewizję w sypialni... Ale Jolaśki nie znoszę a jeszcze bardziej w duecie z Mariolką a to mieliśmy w tym odcinku w nadmiarze. Do tego kolejne darcie mordy przez Ferdka, promowanie Polsatu i kolejne kombinacje z czołówką. :roll: 4/10
Mam nadzieję, że nigdy nie doczekam 457 odcinka ŚWK.
ruter
Halinka
Halinka

Post autor: ruter » 2011-10-12, 19:37

Mega śmieszny odcinek, najlepszy sezonu i śmiem twierdzić, że najlepszy Yoki :-D
Wielkim plusem jest mała liczba greenboxów
najlepszy Boczek, co nie mógł się zmieścić do solarium z zapiekanką.
Ibisz pod koniec też super
Co tu gadać- solidne 9/10 co jest rzadkością u Yoki.
Ten odcinek jest potwierdzeniem, że szanowny reżyser umie robić dobre odcinki :mrgreen:
---
Warto dodać jeszcze tekst Heleny-Jaki ten Ibisz piękny, a jaki mój Marian przy nim brzydki(czy jakoś tak)
Ostatnio zmieniony 2011-10-12, 19:43 przez ruter, łącznie zmieniany 1 raz.
Commodore 64 x2+Elwro 800-2 Junior :D
Obrazek
Lędzic
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Lędzic » 2011-10-12, 19:42

"Ogłoszenia są wszędzie. Na słupie i na d*&ie."

Najkomiczniejszą postacią oczywiście Ibisz. Kiedy zaczął rozdawać swoją książkę, myślałem, że pęknę :-) 4/10.
"Helena, chyba mam zawał...!"
bodzisandrzeja
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: bodzisandrzeja » 2011-10-12, 19:45

odcinek kompletnie nijaki, zero wyrazistości, nie smieszny, jedyne co miał to płytką fabułę dot. ludzi z showbizu i lekką polewkę z książki K. Ibisza. Zupełni jak jakaś etiuda studencka- krótkie, małomówne - ten odcinek był tak marny, że naprawde mogliby go nie nakręcić. Miałem napisać, że już nawet ja jestem za przestaniem kręcenia Kiepskich, jak mają tak wyglądać, ale przypomniało mi się, że odcinek myszy i ludzie był całkiem całkiem ;)
Awatar użytkownika
pio123
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: pio123 » 2011-10-12, 20:11

Odcinek spoko a scena z zboczkiem w solarium wymiata :mrgreen:
'' Panie Ferdku, wódka drożeje! Ja rozumiem: masło czy chleb, ale artykuły pierwszej potrzeby?''
Awatar użytkownika
GigiLacrimoso
Paździoch
Paździoch

Post autor: GigiLacrimoso » 2011-10-12, 20:27

Odcinek tak cienki, że już chyba dowc*@y Strasburgera z "Familiady" znane ze swojej wyjątkowej nieśmieszności są dużo śmieszniejsze. Chyba będę musiał robić to, co robił Ferdek w odcinku "Jedenastka pana Ferdynanda" - podczas emisji w TV meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej zastępował je kasetami video z meczami Orłów Górskiego. Tak samo ja od tej pory będę w środy o 20:00 włączał video ze starymi odcinkami ŚWK z lat 90. i początku 00. Ibisz natomiast jako on sam to też nic nowego - grał wcześniej już w 5 odcinkach - 137, 148, 158, 334 i 338.
Balcyrewicz musi odejść!
Ferduś93
Halinka
Halinka

Post autor: Ferduś93 » 2011-10-12, 20:46

Całkiem fajny odcinek nie denerwował mnie i nawet kilka razy się śmiałem,myślałem że będzie porażka,a jednak nie odcinek oceniam na 6/10 Najlepsza scena z Boczkiem i oczywiście z Ferdkiem jak siedział w sypialni przed zabudowanym telewizorkiem z słuchawkami wyglądał jak dzieciaki grające w Counter Strike podobnie był zafascynowany :P
"na tym świecie są rzeczy które sie fizjologom nie śnily"
zeezeewoo
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: zeezeewoo » 2011-10-12, 20:47

Odcinek zaj***sty naprawde daje ocenę 7/10

Choć po pierwszej scenie to myślałem,że tradycyjnie będzie spieprzony to jednak Paździoch ratował sytuację. Motyw z Ferdkiem oglądającym telewizje znakomity,jak siedział w kiblu z telewizorem niewiem przypomniało mi się jak się zawsze kitrał w kiblu z odcinkach z 1 sezonu(było ich kilka m.in.. 1 odcinek).Scena z Boczkiem także super,podobało mi się jak mówił ,że ma wszystko w d*&ie. Ferdek nie najgorzej gra,nie jest taki oschły a najlepsza scena z nim to była jak oglądał TV i jego dialog z Waldusiem.
Scena z Ibiszem także spoko...dość porządnie Krzysiu zagrał.Zarąbista była gadka Paździocha...."Jak tam Krzysiu Wszystko w porządku?", " Spokojnie Krzysztof ..straż zaraz będzie..". Strażak też był niezły zamiast go ratować to se mówi .." O kurde Pan Ibisz..... a tu się chłop spali w solarium. Kolejnym plusem jest ,że się pare razy Walduś postawił się Jolaśce....

Natomiast Minusem napewno jest kombinowanie z czołówką,ułożenie kamery w scenie Mariolki z Pupcią (1 scena), niepotrzebne Greenboxy zwłaszcza ten(ogólnie cała scena niepotrzebna) jak Ibisz wyszedł do okna(typowa zapchaj dziura), ciągle powtarzanie tekstu Wielki Finał. A co do greenboxu to jak była scena z Ibiszem w "tv" to kurde słaby greenbox bo pisało I Finał , a pod koniec odcinka KI FINAŁ.. już mogli zrobić nazwe w tym greenboxie tak by wszedł cały napis WIELKI FINAŁ.

Tyle ode mnie...póki co najlepszy odcinek 14 sezonu i jeden z lepszych jak nie najlepszy odcinek Yoki. Ale cóż jedna jaskółka wiosny nie czyni ale póki co sezon nie jest zły..obym tego nie musiał odszczekiwać za tydzień po odcinku nr. 372. Czekam na odcinek za tydzień napewno z większym oczekiwaniem po dzisiejszym odcinku.

ps.Coś mi mówiło,że ten odcinek nie będzie zły..(w 1 odcinku kulis ŚwK Pan Rysiu Kotys mówi,że do tego odcinka jest dobry scenariusz,oby aktorzy świeteni zagrali...) i myślę,że nieźle zagrali wszyscy co wystapili)
Ostatnio zmieniony 2011-10-12, 20:48 przez zeezeewoo, łącznie zmieniany 1 raz.
david123lost
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: david123lost » 2011-10-12, 21:17

GigiLacrimoso pisze:Odcinek tak cienki, że już chyba dowc*@y Strasburgera z "Familiady" znane ze swojej wyjątkowej nieśmieszności są dużo śmieszniejsze.
bodzisandrzeja pisze:odcinek kompletnie nijaki, zero wyrazistości, nie smieszny,
paździoch91 pisze:Odcinek taki sobie.
Ludzie, skoro ten odcinek wam się nie podobał, to czego wy oczekujecie?! Odcinek jak dla mnie był śmieszny, z humorem i z klasą. Świetnie pokazany motyw Ferdka jako wiernego telewidza. Genialnie wymyślona scena w kiblu z TV na kolanach, a takze z słuchawkami. ;) Również Boczek pokazał pełną klase. Wyjątkowo śmieszne sceny z jego udziałem przyczyniły się w większości do tak wysokiej poceny tego odcinka. Scena z zapiekanką po prostu rewelacyjna, a wypowiedziane słowa "Jezusie, Chrystusie, Nazaryjski..." rozbawiły mnie do łez ;-) Duży plus równiez dla Jolasi, która wyjątkowo w tym odcinku nie wkurzała, a wręcz przeciwnie - chciało się ja oglądać. Gra Ibisza lekko mnie zaskoczyła, ponieważ spodziewałem się czegoś znacznie gorszego, a tu taka niespodzianka. Mnóstwo zabawnych tekstłów, które pozwolę je sobie przytoczyć poniżej:
- "Tak, dupy do lampy wystawiać!" Ferdek
- "Nie popędzaj mnie normalnie, bo się wydupce z tym wszystkim, się to wszystko rozpierniczy i gówno z tego będzie!" Waldek
- "A, znaczy jako szatniasz? no niby tak, ale teraz juz się tak nie mówi.." Jolasia
- "O kuźwa, to tu jakiś kebab będzie!" Boczek
- "Nawet u lekarza majtów zdejmywać nie kazują!" Boczek
- "Jezusie, Chrystusie, Nazaryjski..." Boczek
- "Reklamy są wszędzie. Na d*&ie i słupie!" Paździoch
- "Cudny.. A mój Marian przy nim jaki brzydki!" Helena
- "No ale afera z tym Bibiszem jest normalnie! Ale co sie kurde stało? No bo on się zatyrzasł!" Waldek
- "Ja żem ten kabel to już dawno wyciągła! (...) To ma dodatkowe zasilanie awaryjne! I na co? No jak to na co? Na wypadek kataklizmu, żeby można się było dalej opalać" Jolasia i Ferdek
- "O kuźwa, jak dla mnie to on ma zaj#@isty wygląd po 40-tce" Jolasia

Nie podobało mi się natomiast zbyt częste powtarzanie słowa "kuźwa". Tego, bądź co bądź przekleństwa, wplątało się za dużo do języka Kiepskich. Praktycznie całkowiecie pochłonęło klasyczne "w mordę jeża" Boczka. Również scena z kozłowskim irytująca i nie smieszna, lecz można przymknąć na to oko mając do wglądu cały odcinek. Praktycznie to tyle minusów. Oby tak dalej!
Ostatnio zmieniony 2011-10-12, 21:38 przez david123lost, łącznie zmieniany 1 raz.
wiesław92
Halinka
Halinka

Post autor: wiesław92 » 2011-10-12, 21:55

Jeśli chodzi o mnie to odcinek mi się bardzo podobał. Mogę go ocenić w porównaniu z resztą odcinków 7/10 a w porównaniu z odcinkami z ostatnich sezonów 9,5/10.

na +
- dużo śmiesznych tekstów, ostatnio było tego naprawdę mało ale dzisiaj się uśmiałem przy większości scen, fajne dialogi.
- mało greenboksów,
- gry aktorów może poza jolaśką, wkurza mnie jej gra trochę, nie za bardzo pasuje do kiepskich moim zdaniem ale mniejsza o to,
- nogi jolaśki i mariolki- nie ukrywam że przyciągały moją uwagę:P,
- scena wewnątrz toalety - podobało mi się jak za dawnych lat kiedy częsciej była toaleta pokazywana, lub łazienka też.
- ogólnie to fajny pomysł, fabuła,
- wreszcie jakieś sensowne zakończenie które nie dość że sensowne to jeszcze śmieszne - Ibisz cały na czarno jak murzyn, to ma sens a nie to co czasami dawali.
- wreszcie sceny w większości w mieszkaniu kiepskich:)
Napewno bym jeszcze coś znalazł ale teraz sobie nie przypominam.

na -
- gra jolaśki trochę mnie denerwowała ale mniejsza z tym,
- ogólnie to zbyt mało ferdka a dużo jolaśki ale tego wymagał odcinek trochę więc ujdzie,
- kiedy ibisz stał w oknie to mogli zrobić jakiś tłum, albo grupkę innych ludzi a nie postawili tam Badurę, malinowską i samych ludzi z kamienicy, ibisz miał przyciągać klientów ale scena była krótka więc ujdzie,
- w ogóle to nie rozumiem skąd paździoch miał sprzęt do opalania w solarium, mogli zrobić że paździoch powie że ma ludzi którzy mu to załatwią, w końcu ma wszędzie wtyki.

ale poza tym ok
- Za te kamizeleczke to ile Pan gęgasz?
- 35
- Co??? Panie, przecież ona cała centralnie jest normalnie wyżarta przez mole!
- Pan jesteś wyżarty!!! 30 powiedziałem a jak nie to pocałuj mnie Pan w dupę!
adamklimczyk8
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: adamklimczyk8 » 2011-10-12, 22:59

Zaj#@isty Odcinek Boczek wymiata na + zasługuje też scena z Kozłoskim na + zasługuje Paździoch Bardzo dobrze grał i ten tekst Ogłoszenia są wszędzie na słupie i na Dupie Powala
Ogólnie Bardzo dobry odcinek 10/10
Awatar użytkownika
myst7
Mariolka
Mariolka

Post autor: myst7 » 2011-10-12, 23:17

Po porstu żal i żenada, beznadziejny odcinek. Ferdek nie grał głównej roli, a Jolaśki było tak dużo jak nigdy i do tego była bardziej irytująca niż kiedykolwiek. Dlaczego jeszcze jej nie wyrzucili? trzeba wynająć zamachowca na nią. Na + Waldek w miarę i oglądanie TV przez Ferdka w całej swej okazałości.

Ocena 2/10 :cry:
Ostatnio zmieniony 2011-10-12, 23:18 przez myst7, łącznie zmieniany 1 raz.
Ferdas! Nie świruj pawiana!
Awatar użytkownika
MrArti97
Halinka
Halinka

Post autor: MrArti97 » 2011-10-13, 07:58

Odcinek spoko. Najlepsze scena z Boczkiem, Ferdek przy TV, czasami śmieszniejsze dialogi, nie było geenboxów; jedynie tam przy sklepie... :)
Irytowała mnie ta Jolaśka...

Ocena 4/10
Ostatnio zmieniony 2011-10-13, 07:59 przez MrArti97, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2011-10-13, 10:54

Dla mnie odcinek, w którym Pupcia gra główną rolę od razu ma duży minus, a gdy jeszcze Mariolka dostosowuje się do niej poziomem to ogólnie nie wygląda to najlepiej. Jednak poza Pupcią to odcinek całkiem w porządku. Scena jak Boczek przyszedł do solarium zjeść zapiekankę była bardzo śmieszna. Ibisz wypadł świetnie w tym odcinku. Jego akcja z książką po prostu mnie rozwaliła. Na plus również dużo Waldusia i Paździoch jako wspólnik.
tezapl
Mariolka
Mariolka

Post autor: tezapl » 2011-10-13, 11:20

skoro Was ten odcinek śmieszy to współczuje, dla mnie Dupcia rozdzupczyła ten serial i jest żałośnie a nie śmiesznie
2/10
zeezeewoo
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: zeezeewoo » 2011-10-13, 13:06

Zwracam się do kolegi powyżej.....zdanie zaczynamy od dużej litery. A po drugie jeżeli uważasz ,że ten odcinek był żałosny...to podaj argumenty.
sebalorek
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: sebalorek » 2011-10-13, 13:08

Jak czytałem te pozytywne komentarze przed obejrzeniem, myślałem, że będzie super. Ale jak obejrzałem to nie czuje wcale, że odcinek był nie wiadomo jaki.. Za dużo wulgaryzmów było, mnie to za bardzo nie śmieszy i w sumie ta Jolaśka- też za bardzo mi nie pasuje do serialu, jak już niektórzy przedmówcy się tu wypowiadali. W każdym razie nie odczuwam, żeby to był najlepszy odcinek.. taki średni.
Awatar użytkownika
Marcelo
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Marcelo » 2011-10-13, 14:13

Poraz kolejny odcinek bardzo dobry. Jolasia nieźle , Mariola słabo jak zawsze. Walduś zagral też nieźle. Jak na niego powinien zagrać dużo lepiej bo grałwiecej niż we wcześniejszych odcinkach. Boczek jak zwykle geniusz i brecht i to przy sklepie i to w solarium z niego oczywiście. Zapiekanki w solarium dobre to bylo. Motywy interesów poraz kolejny i jak zwykle ten biznes rozwalony. Ferdek przed TV w sypialni i z tekstem "poczekaj bo finała se obejrze". Nie podobała mi sie jedynie gra Halinki i Marioki i Malinowskiej.
7/10 odcinek dobry!
Obrazek
Awatar użytkownika
sobol
Paździoch
Paździoch

Post autor: sobol » 2011-10-13, 14:27

Na razie odpukać ten sezon daje rade :-) rzeczywiście kolejny niezły odcinek, najlepsza scena to z Boczkiem w solarium oczywiście, Ferdek w tym sezonie jest nawet fajny ;-) sceny z Ibiszem tez na duży plus, Jolaśka momentami lekko denerwowała, ale też o dziwo śmieszyła :-P Najgorzej Mariolka, ale to nic nowego, daje 7/10
elendil93

Post autor: elendil93 » 2011-10-13, 14:43

Niezły odcinek. Scenka z Boczkiem w solarce bardzo udana, motyw z Ibiszem też spoko. Bardzo podobało mi się to jak Ferdek siedział w kiblu z telewizorem. Przypominało to trochę te najstarsze odcinki, gdzie zdarzały się często takie ujęcia w kiblu. Wreszcie było więcej Waldusia.

Zdecydowanie najsłabszy element to Jolasia, nie śmieszy mnie ona w cale, wręcz odwrotnie. Ale fabularnie jest ok, z przebiegu akcji też jestem zadowolony ponieważ nie było bezsensownych, nic nie wnoszących scen do połowy odcinka, tylko od początku do końca wszystko trzymało się kupy.
Awatar użytkownika
Janusz
Paździoch
Paździoch

Post autor: Janusz » 2011-10-13, 15:54

zeezeewoo pisze:Zwracam się do kolegi powyżej.....zdanie zaczynamy od dużej litery. A po drugie jeżeli uważasz ,że ten odcinek był żałosny...to podaj argumenty.
Jak już kogoś poprawiasz, to sam pisz poprawnie, bo się ośmieszasz.
Zdania nie zaczynamy od dużej litery, a od wielkiej, a to spora różnica. W języku polskim nie istnieje taki znak jak ".....". Cała Twoja wypowiedź powinna być zawarta w jednym zdaniu i oddzielona przecinkiem, a jeżeli nie, to drugie zdanie powinno rozpoczynać się od "Po drugie".

Co do samego odcinka, to przypadkiem włączyłem na Polsat i zobaczyłem drugi odcinek w tym sezonie (pierwszy w telewizji) i wyszło słabiutko. Wszystko robione na siłę.
Po ocenach innych użytkowników widzę jednak, że najzwyczajniej "Kiepscy" stali się serialem dla nieco innych odbiorców niż kiedyś i osoby bardziej wymagające nie znajdą tu już nic dla siebie. Produkcja jest adresowana dla pozostałych widzów, którym wystarczy sama obecność niegdyś prawie kultowych bohaterów.
bodzio_09321
Paździoch
Paździoch

Post autor: bodzio_09321 » 2011-10-13, 15:55

Fajny odcinek 8/10. wyjątkowo Jolasia nie denerwowała.
plusy:
-Tekst Boczka " kuźwa to tu jakiś kebab będzie?"
-Ferdek w kiblu z telewizorem
-Ferdek z telewizorem w sypialni że słuchawkami na uszach
-Waldek
-Boczek w solarce z zapiekanką
-Jak zjarali Ibisza na czarno
Minusy
-Niepotrzebna scena z widownią za oknem.
Pan jeszcze wielu rzeczy o mnie nie wie.
Dan-TuTenCham

Post autor: Dan-TuTenCham » 2011-10-13, 16:17

Odcinek niesamowity!!!

Nie mam co się rozpisywac, ponieważ wszystkie pozytywne komentarze przedmówców, wyraziły moje uczucia na temat tego odcinka.

Odcinek posiadał aby dwa minusy

-
wiesław92 pisze:w ogóle to nie rozumiem skąd paździoch miał sprzęt do opalania w solarium, mogli zrobić że paździoch powie że ma ludzi którzy mu to załatwią, w końcu ma wszędzie wtyki.
No właśnie :-)

- Był stanowczo za krótki :mrgreen: :-P

Ocena ogólna 9,5/10 Od oglądania tego odcinka, aż rozbolała mnie głowa(ze śmichu :-P :-) )
tezapl pisze:skoro Was ten odcinek śmieszy to współczuje
Ja tobie współczuję :cry: Takie ponuractwo da się chyba leczyc. Fundacja "Nie jesteś sam" ,powinna się tobą zainteresowac :-?

Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia(czyli do radości z życia xD)
Ostatnio zmieniony 2011-10-13, 16:58 przez Dan-TuTenCham, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Seb14
Halinka
Halinka

Post autor: Seb14 » 2011-10-13, 19:43

Fajny odcinek :D . Wiedziałem, że scena z Kozłowskim będzie do du*y... . Ogólnie fajny pomysł na odcinek. Boczek w solarium - wreszcie jakaś śmieszna scena, a Ferdek w kiblu z telewizorem wymiatał!!! :D
Oceniam go 7/10 :D
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem. :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sezon 14 [366-379]”