Czy to wartościowy serial?

Dyskusje o serialu przed telewizorem marki Okil, czyli luźne pogawędki
Awatar użytkownika
Prusik
Waldek
Waldek

Re: Czy to wartościowy serial?

Post autor: Prusik » 2012-07-03, 17:31

Mi osobiście serial bardzo się podoba można powiedzieć też, że uważam go za wartościowy na pewno za nic w świecie nie przestanę go oglądać. Nie rozumiem też niektórych ludzi którzy wypowiadają się o danym serialu / filmu nie oglądając go a mówiąc, że jest denny.
bartek115
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: bartek115 » 2012-12-30, 18:08

Raczej nie jest bo nie powinien być.To serial komediowy więc przede wszystkim ma być śmieszny a przy okazji może być inteligentny mieć jakiś morał ,ale wartościowy to zaduże słowo.
Awatar użytkownika
Pabfer
USER MIESIĄCA i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2015-05-22, 18:09

Obecnie nie jest wartościowy, ale do 2007 roku świetnie przerysowywał relacje międzysąsiedzkie i nieuczciwość. I tak nawet wtedy był trochę prymitywny, więc nie jest idealnym wzorem, ale zawsze trochę pouczał.
Za to teraz ma pouczać za pomocą pseudofilozofii, ale Yoce nie wychodzą te morały.
Ostatnio zmieniony 2015-05-22, 18:10 przez Pabfer, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2015-08-09, 17:13

Pabfer pisze:Obecnie nie jest wartościowy, ale do 2007
Moim zdaniem nie można oceniać "wartościowości" jako tego czy odcinki były lepsze czy gorsze, ale po tym co można z odcinków wynieść.

Jest to serial komediowy, ale można zauważyć wiele prawd życiowych, refleksji, filozofii, głębszych przenośni. Takie rzeczy są wartościowe.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2015-08-10, 14:25

Nie zrozumiałeś mnie. Mi chodzi właśnie o tę filozofię- jest to pseudofilozofia, która nic nie wnosi, a tylko nudzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2015-08-10, 14:51

Pabfer pisze:która nic nie wnosi, a tylko nudzi.
To już akurat Twoja opinia. Mnie te filozofowanie bardzo ciekawi.
Ostatnio zmieniony 2015-08-10, 14:52 przez Nirvana, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny

Post autor: Kiepski Widz » 2015-08-10, 22:55

Ale czy sensem serialu komediowego jest filozofowanie? Moim zdaniem nie. Jak ja chcę filozofię to sobie włączam TVP Kultura, a nie na głupkowatych "Kiepskich", których głównym zadaniem powinno być rozbawianie widzów, a nie udawanie mądrych na siłę.
Ostatnio zmieniony 2015-08-10, 22:55 przez Kiepski Widz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2015-08-10, 23:06

Kiepski Widz pisze:Ale czy sensem serialu komediowego jest filozofowanie? Moim zdaniem nie. Jak ja chcę filozofię to sobie włączam TVP Kultura, a nie na głupkowatych "Kiepskich", których głównym zadaniem powinno być rozbawianie widzów, a nie udawanie mądrych na siłę.

Kiepskich zawsze tworzyło wiele warstw, nie tylko ta komediowa. Jeśli ktoś ma ku temu jakiekolwiek wątpliwości, to nie podejmuję dalszej dyskusji.
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2015-08-10, 23:10

Fakt, że tworzyło wiele warstw, również tych "mądrzejszych", ale zawsze na pierwszym miejscu był humor, a teraz są dosłownie nudne, filozoficzne sceny z Badurą, a np. takie odcinki jak "Przyspieszenie", "Matka jest tylko jedna" czy "Śmierć i Ferdynand" też są bardzo mądre, pomimo ogromnej dawki humoru i tak powinno być też teraz, że widz jak chce to sobie sam znajduje coś mądrego w odcinku, a jak nie to nie. Bo obecnie ma wszystko podane na tacy czy mu się podoba czy nie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2015-08-10, 23:14

Jeśli temat mówi o tym czy serial jest wartościowy, to jednak uważam, że nowe odcinki także się do tej kategorii kwalifikują. Znowu zaczynamy mieszać zabawność odcinków z ich wartościowością, a w tym temacie chyba można to oddzielić.
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2015-08-10, 23:16

I właśnie o tym mówię, że jest wartościowy, ale ta wartościowość o wiele bardziej podobała mi się w starych odcinkach, gdzie nie było dosłownie filozoficznych scen (najczęściej z Badurą), które muszą na siłę czegoś widza nauczyć, tylko z całej fabuły ta mądrość wynikała.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2015-08-11, 09:49

Problem w tym, że teraz jest bardziej filozoficzny niż komediowy.
Obrazek
Fredzio i Edzio

Post autor: Fredzio i Edzio » 2015-08-11, 10:03

Popieram Pabfera, tylko że to nie wina Badury, który ciągle filozofuje a twórców którzy nie potrafią mu napisać dobrej roli :roll:
Ręka

Post autor: Ręka » 2015-08-11, 10:29

Wydaje mi się ,że przez to filozofowanie Badury twórcy chcą pokazać ,że często prości ludzie mają dużo wiedzy życiowej niż "inteligencja" czyli magisterki itp. według mnie ważniejsza jest wiedza życiowa niż wiedza z książek więc akurat na + wymysł Sobiszów i Yoki jednak te gadanie Badury to troszkę nudne jest jakby to było ciekawiej przedstawione to byłby pomysł na wielki plus.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2015-08-11, 12:27

A odchodząc od tego wątku- teraz w serialu jest dużo genderu i lewactwa, a to są antywartości. I właśnie przez to "Kiepskich " Yoki nie można nazwać dobrym serialem.
Obrazek
Marciosss
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: Marciosss » 2015-08-11, 12:29

A odchodząc od tego wątku- teraz w serialu jest dużo genderu i lewactwa, a to są antywartości.
Lewactwa czyli promowania tolerancji itp. W jaki sposób są to antywartości?
Awatar użytkownika
Matrixun
Redakcja
Redakcja

Post autor: Matrixun » 2015-08-11, 12:44

Marciosss pisze:Lewactwa czyli promowania tolerancji itp. W jaki sposób są to antywartości?
Tolerancja sama w sobie nie jest zła, ale promowanie różnych dziwnych rzeczy owszem. Takie odcinki jak Comming Out czy Totto Pronto nie powinny zostać wyemitowane ze względu zawartość treści... - ujmę to tak: mocno kontrowersyjnych, które generalnie nie prowadzą do niczego dobrego i promowanie takich niewartościowych treści w telewizji mija się z jakimkolwiek celem.
Ostatnio zmieniony 2015-08-11, 12:46 przez Matrixun, łącznie zmieniany 3 razy.
"Kucaj na buty, garbik, fajeczka, no i leciało. He he he"
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2015-08-11, 12:59

Dokładnie tak! Tolerancja, polegająca na tym, że np. nie jesteśmy rasistami jest dobra, ale przyzwolenie na dewiacje jest złe. Do 2007 tego nie było i właśnie o to mi chodzi Nirvano, nie o ciekawość fabuły - to też problem, ale inny.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2015-08-11, 13:34

Odcinek "Comming out" raczej parodiuje te "comming outy" gwiazd itp. Ja przynajmniej tam kontrowersji nie widzę.

Pabfer, w odcinkach do 2007 nigdy niczego złego nie zobaczysz bo nie kręcił ich Yoka tak?
Ostatnio zmieniony 2015-08-11, 13:36 przez Nirvana, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2015-08-11, 13:51

Tak Nirvana, ale ty myślisz, że uważam tak tylko z braku sympatii do Yoki, a mi chodzi o całą masę niekorzystnych zmian, które wprowadził. Do tych zmian pasuje do tego tematu Kościół w krzywym zwierciadle, promowanie homoseksualizmu i genderu.
Natomiast za Khamidova tego nie było, a serial pouczał poprzez swoje przerysowania np. w odc. "Waldemar w Krainie Czarów". I to też nie z powodu mojej sympatii do Khamidova, tylko z tego powodu, że po kilku latach twórcy mają prawo stracić pomysły. Tylko, że wtedy trzeba albo zmienić twórców, albo skończyć serial, a nie ciągnąć chłam, promujący antywartości.
Obrazek
Marciosss
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: Marciosss » 2015-08-11, 15:35

Pabfer, mi się wydaje to trochę logicznym posunięciem. Po prostu należy ludzi stopniowo oswajać z homoseksualizmem i podobnymi zjawiskami, i właśnie serial komediowy jest doskonałym materiałem na początek tego oswajania.

W latach 60-tych w niektórych stanach USA zakazano emisji odcinka Star Treka w którym biały Kirk całuje czarną Uhurę, dlatego też Roddenberry zrezygnował z wątków homoseksualnych (skoro taka błahostka jak międzyrasowy pocałunek wywołała taki skandal, to jak zareagowano by na to). Obecnie gdy społeczeństwo już się z tym oswoiło nikt by nie protestował przeciwko takim wątkom. I właśnie wątki homoseksualne w Stanach początkowo były pokazywane głównie w komediach i dzięki temu widownia się z nimi oswoiła i nie traktowała ich jako niewiadomo czego.
Ostatnio zmieniony 2015-08-11, 15:36 przez Marciosss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2015-08-11, 16:39

Marciosss pisze:Pabfer, mi się wydaje to trochę logicznym posunięciem. Po prostu należy ludzi stopniowo oswajać z homoseksualizmem i podobnymi zjawiskami, i właśnie serial komediowy jest doskonałym materiałem na początek tego oswajania.
Ciekawe po co oswajać ludzi ze złem zamiast promować dobro.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2015-08-11, 18:27

Matrixun pisze:
Marciosss pisze:Lewactwa czyli promowania tolerancji itp. W jaki sposób są to antywartości?
Tolerancja sama w sobie nie jest zła, ale promowanie różnych dziwnych rzeczy owszem. Takie odcinki jak Comming Out czy Totto Pronto nie powinny zostać wyemitowane ze względu zawartość treści... - ujmę to tak: mocno kontrowersyjnych, które generalnie nie prowadzą do niczego dobrego i promowanie takich niewartościowych treści w telewizji mija się z jakimkolwiek celem.
Comming out to ma raczej prześmiewcze podejście do tematu. Promowanie niewartościowych treśći w TV nie ma sensu? :lol: Większość program nie jest zbyt wartościowych. Przykłady? Klan, M jak Miłość, Postaw na milion, VOP. Jakie wartości ma na przykład Polo tv czy Eska? :mrgreen:

Odwieczna beka z ludzi którzy wszędzie widzą spiski i propagandę prawacką/lewacką czy jakąkolwiek inną. :lol:
Ostatnio zmieniony 2015-08-11, 18:43 przez Vito_Corleone, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Marciosss
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: Marciosss » 2015-08-11, 18:59

Ciekawe po co oswajać ludzi ze złem zamiast promować dobro.
A co ci zrobili homoseksualiści?
Awatar użytkownika
Matrixun
Redakcja
Redakcja

Post autor: Matrixun » 2015-08-11, 20:27

Złego może za wiele nie robią, chociaż podważanie wartości rodziny i wmawianie głupot, że - cytuję - "w związkach jednopłciowych rodzi się tyle samo, a często nawet więcej, niż w związkach różnopłciowych" to za dobre nie jest. Problem jest w drugą stronę - nie robią absolutnie nic dobrego.
"Kucaj na buty, garbik, fajeczka, no i leciało. He he he"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje o ŚWK”