Czy to wartościowy serial?

Dyskusje o serialu przed telewizorem marki Okil, czyli luźne pogawędki
Awatar użytkownika
ferdzio120
Boczek
Boczek

Re: Czy to wartościowy serial?

Post autor: ferdzio120 » 2011-03-04, 16:37

Inteligentni ludzie umią wyciągnąć wnioski z Kiepskich na swoje życie.
Ja będe nagi nagi na gitarze grał...
Casa
Boczek
Boczek

Post autor: Casa » 2011-03-04, 22:21

No bez przesady, ŚwK to nie jest przypowieść, żeby mieć jakiś wyjątkowe ważne drugie dno. Aczkolwiek nie uważam też,że nie jest wartościowym serialem. Hm, w innym temacie na forum był link do wypowiedzi Grabowskiego, gdzie mówił,iż fabuła tego serialu musi być na tyle głupkowata,żeby miała przekaz czy jakoś tak. Tak to zrozumiałam. I coś w tym jest. W każdym razie ja oglądam ten serial raczej po to,żeby się pośmiać,no i wyluzować,a nie zastanawiać się nad sensem życia... :->
Ostatnio zmieniony 2011-03-04, 22:21 przez Casa, łącznie zmieniany 1 raz.
'When you call my name it's like a little prayer'
Awatar użytkownika
Johnny Cage
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Johnny Cage » 2011-03-05, 16:00

karwasztwarz pisze:Ten serial jest wartościowy ponieważ wyobrażamy sobie jak żyją może nawet miliony polaków.
A przy okazji widzimy jak mamy nie żyć bo moim zdaniem to jest serial właśnie dla ludzi inteligentnych, którzy rozróżniają prawdę od serialu i wiedzą, że nie należy tego naśladować.
Serial właśnie pokazuje jak żyje jakaś część Polaków. Czyli proste, niezbyt bogate życie rodziny. Perypetie z sąsiadami i kombinowanie by coś zarobić, a się nie narobić ;-) co jest specjałem mieszkańców nad Wisłą.
Casa pisze:W każdym razie ja oglądam ten serial raczej po to,żeby się pośmiać,no i wyluzować,a nie zastanawiać się nad sensem życia... :->
Dobrze ujęte. Chcę dodać tylko, że w serialu właśnie ci prości ludzie, bez wykształcenia naśmiewają się z doktorów, czy innych magistrów, co bardzo dobrze ukazane było w niejednym odcinku.
Awatar użytkownika
Siwyy666
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: Siwyy666 » 2011-08-27, 12:26

Moim zdaniem to bardzo wartościowy serial.Na przykład odcinek "Galareta społeczna" bardzo dobrze odzwierciedla nasze polskie społeczeństwo.Idzie taki Polak to wyborów,nie zdecydowany,bez poglądów politycznych i później dziwimy się ,że kieruje nami banda kretynów.Mi ten odcinek dał do myślenia.ŚWK pokazuję typowe polactwo,czyli kombinowanie,brak poczucia narodowego(Boczek),życ jak konsumnent a nie jak obywatel państwa,pokazuję również ofiary ludzi,których zniszczyła przemiana ustrojowa kraju.Ferdek za komuny miał pracę,państwo się nim "opiekowało" ale po upadku komuny,nie potrafi odnalezc się w nowym świecie,Ferdek został wychowany na czasach PRL'u,na socjalizmie,robota była zawsze,nie musiałeś się o nic martwic.Paździoch to komunistyczna szuja,która po poswtaniu Solidarności,pierwsza była w kościele,Marian to klasyczny przykład "nawróconego" komunisty.
ŚWK po prostu ukazje polskie społeczeństwo w bardzo śmieszny sposób.
Pan jeszcze wielu rzeczy o mnie nie wiesz.

"Świat według Kiepskich" umarł,nie żyje...
Awatar użytkownika
Portier92
Mariolka
Mariolka

Post autor: Portier92 » 2011-11-14, 00:01

Według mnie to najlepszy serial w Polsce. Kiepscy są bardzo wartościowi. Uważam że nie ma drugiego takiego serialu który by tak dobrze pokazał Polską współczesność. Dużo ludzi mówi że to głupi serial dla debili ale muszę przyznać że tymi debilami to chyba są oni sami. Jest to bardzo śmieszna komedia ale bardzo często ma dobre przesłanie i można się z niej wiele nauczyć. Kiepscy pokazują problemy które występują w naszym życiu. Najbardziej cenię ŚWK dlatego że nie jest to serial jak inne gdzie wszyscy aktorzy to sami bogacze,piękne domy,wille,samochody a tu mamy przeciętną Polską rodzinę która potrafi nas rozbawić i za to najbardziej cenię Kiepskich że niema tego luksusu jak w innych serialach. Nigdy już taki serial nie powstanie jak ten. To jest klasyk Polskiego kina.
"Ludzie ratunku Marian ma zawał ! "

"Byłaś w niego wpatrzona jak Boczek w serdelową"
Kazik151

Post autor: Kazik151 » 2011-11-24, 18:10

Kiepscy to bardzo wartościowy serial. Wolę wyluzować się i pośmiać oglądając Kiepskich niż patrzeć ciągle na te tandetne seriale typu "M jak Sraczka" i inne "Same życia" gdzie tylko same zdrady, katastrofy i nieszczęścia. Do tego w takich serialach każdy ma chatę odwaloną jak by wygrał szóstkę w totka i mówi takim "pięknym językiem". Kiepscy to serial który bardzo często skrywa w sobie też "drugie dno". Bardzo często odcinki zawierają ciekawy przekaz. Dlatego uważam że ten serial jest jak najbardziej wartościowy.
nitroglicerynka
Waldek
Waldek

Post autor: nitroglicerynka » 2012-01-29, 13:58

Czy to jest wartościowy serial? Piętnuje i ośmiesza wady ludzi, co oceniam na +. Niektóre teksty (np. babki), są śmieszne i bardzo pouczająca. Edzio też ma takie teksty.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2012-01-29, 14:41

Największa serialu wartość zawiera się w przysłowiu: "śmiech to zdrowie".
No i jako paradokument o Polsce z przełomu wieków też jest serial coś wart - bieda, beznadzieja, bezrobocie, brak "prospektów" itp.
konrado5
Boczek
Boczek

Post autor: konrado5 » 2012-04-07, 00:23

Ale w tych najnowszych odcinkach za to przesłanie jest naprawdę zbyt trywialne.
Dawid Kiepski
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Dawid Kiepski » 2012-04-07, 04:15

Zbyt trywialne i zbyt mocno, że tak powiem ogólnodostępne (na wierzchu/nie ukryte).
KanaliaTheBest
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: KanaliaTheBest » 2012-04-07, 07:44

Jeden socjolog wyraził sie o tym serialu mniej więcej tak:
" W świecie ludzi inteligentnych wydaje się, że "Świat według Kiepskich" jest chamski i niekulturalny. Jednakże, to nie jest prawda. Serial w krzywym zwierciadle ukazuje typową polską, przeciętną rodzinę. To serial nie tylko dla zwykłych ludzi, ale również dla inteligencji, która w ten sposób może zobaczyć, co się dzieje u normalnych, prostych ludzi."
Matt
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Matt » 2012-04-08, 16:54

Tak jest to wartościowy serial.Przedstawia wyobrażenie ludzi o świecie i o polityce, czyli odzwierciedla życie normalnych ludzi.Wole oglądać tą komedię, a nie te tasiemce typu:"Pierwsza Zgniłość","M jak Mdłość" czy "Barwy Szarości" itp. :-P
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2012-05-03, 13:51

Według mnie, Kiepscy to wartościowy serial :) Przekazuje więcej wartości niż inne obecne seriale razem wzięte. W każdym serialu pedał na pedale pedałem pogania, zdrady i rozwody, każda kobita miała już 3 mężów. W kiepskich czegoś takiego nie ma, tak jak piszecie wyżej. Ukazuje typową polską rodzinę, a jak wiadomo, najlepiej się śmiać z samego siebie :)
Piwo lej, piwo lej barmanie piwo lej, pamiętaj o pianie, równo lej, albowiem ja pragnienie mam.
Awatar użytkownika
Janusz
Paździoch
Paździoch

Post autor: Janusz » 2012-05-03, 20:25

monterr07 pisze:W każdym serialu pedał na pedale pedałem pogania, zdrady i rozwody, każda kobita miała już 3 mężów. W kiepskich czegoś takiego nie ma,

Tutaj jest z kolei chamstwo, pijaństwo, nieróbstwo, wulgaryzmy.
monterr07 pisze:Ukazuje typową polską rodzinę, a jak wiadomo, najlepiej się śmiać z samego siebie :)
Jeżeli tak wygląda typowa polska rodzina w twoim otoczeniu, to ja współczuję życia w takiej patologii.
karolik1998
Paździoch
Paździoch

Post autor: karolik1998 » 2012-05-03, 20:28

Może warunki przedstawione w serialu wykraczają co nieco poza normy, ale za to go lubię.
Dawid Kiepski
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Dawid Kiepski » 2012-05-03, 20:31

Janusz pisze:Jeżeli tak wygląda typowa polska rodzina w twoim otoczeniu, to ja współczuję życia w takiej patologii.
To na pewno nie jest typowa Polska rodzina. Moim zdaniem każdy z członków rodziny ilustruje konkretny wycinek Polskiego społeczeństwa.

I tak:

Halinka - przykładna matka Polka. Mało takich w Polsce?
Ferdek - alkoholik i bezrobotny.
Waldek - dresiarz, teraz niestety typowy kapeć i lizus.
Mariola - dorastająca nastolatka z problemami.
Paździoch - pies ogrodnika, taki który odejmie nawet sobie, byle tylko kto inny miał mniej.
Paździochowa - kobieta, która rządzi rodziną zamiast męża.
Boczek - chyba po prostu człowiek z problemem otyłości ;-) i miły sąsiad.
Jolasia - typowy "plastik".

Kozłowski - urzędnik, ale czy przeciętny urzędnik przychodzi do szarego obywatela?
Edzio - listonosz, który pogawędzi, pożartuje ;-) .

Drugiej takiej rodziny nie znajdziemy, ale często jest tak, że w naszej bliskiej rodzinie może być taki Paździoch, czy Ferdek. A może sami jesteśmy Paździochem, czy Waldkiem? ;-)
Ostatnio zmieniony 2012-05-03, 20:33 przez Dawid Kiepski, łącznie zmieniany 2 razy.
KanaliaTheBest
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: KanaliaTheBest » 2012-05-04, 08:04

Dzieladzia pisze:I z Waldusiem robią interesy różne, więc jak ktoś chce otworzyć własną firme to może sie na nich wzorować.
No, niestety, Ferdek dzisiaj nie robi już swoich tzw. "złotych interesów" z Waldusiem, Boczkiem i Paździochem, a czasami z Edziem. Fajnie byłoby, gdyby w nowych odcinkach Ferdek zrobił jakąś swoją firmę czy spółdzielnię, a nie siedział przed telewizorem i pieprzył jakieś stare mądrości jak jakiś prorok.

[ Komentarz dodany przez: paździoch91: 2012-05-04, 10:57 ]
Nie karm trolla (i tak już usunięty). ;-)
Marciosss
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: Marciosss » 2012-05-04, 09:33

Wartościowy? Trudne pytanie, serial jakiegoś przesłania nie ma (no może coś się znajdzie w odcinkach takich ja Zorro), więc wartościowy to on jakoś specjalnie nie jest.
LuQier
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: LuQier » 2012-05-07, 11:27

Dla mnie taką główna wartością jest wątek ojca i syna ich relacje, w pierwszych odcinkach Walduś i Ferdek swietnie sie rozumieli, grali w karty, pili piwo, ogladali mecze, Ferdek mówił że Walduś jest jego ukochanym synkiem, ja od ojca takich rzeczy nigdy nie słyszałem i nigdy tyle czasu z nim nie spędzałem.Ten serial pokazuje również rzeczy których nam brak
Ostatnio zmieniony 2012-05-07, 11:29 przez LuQier, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gafik3
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: gafik3 » 2012-05-10, 23:46

Tak. Ten serial niesie dużo wartości. Ale niestety moi rodzice uważają inaczej. Uważają, ze to gniot dla ludzi bez szkoły, z niewielkim wykształceniem :roll: Zawsze się o to z nimi kłócę, bo kiedy widzą, że oglądam tak jak to oni mówią "Ferdka" to(zwłaszcza ojciec) gadają "I znowu te durnoty oglądasz". A jak coś jest nie tak, np mała sprzeczka z rodzicami to gadają "I tylko ten Ferdek i Ferdek. Niech Ci Ferdek da na chleb". Ja pierdziele jak mnie to wkurza to ich gadanie :roll: Dla mnie ten serial ma wiele wartości i za to go kocham. Mam do niego wielki sentyment :P Co mam zrobic, aby przekonać rodziców do niego? :D
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem :-P
Awatar użytkownika
Mungo Jerry
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Mungo Jerry » 2012-05-12, 17:53

Gafik u mnie jest identyka :-P
karolik1998
Paździoch
Paździoch

Post autor: karolik1998 » 2012-05-12, 17:55

Borysek, u mnie też, ale ja zawsze wyjeżdżam z takim tekstem: "ja się do twoich barwów szczęścia nie wtrącam" i każdy jest niezadowolony.
Sheina
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Sheina » 2012-05-13, 19:32

Według mnie ŚWK jest to serial bardzo wartościowy, zawsze można z niego wysnuć jakiś morał, myśl która mówi całą prawdę, np: o Polakach ;-) . Moi rodzice akurat uwielbiają oglądać każdy odcinek i też są zdania, że oglądając ten serial można wysnuć z niego pewną ukrytą mądrość. No i oprócz tego, przede wszystkim bawi. Niektórym mogłoby się wydawać że jest to jakaś durna produkcja, o bezrobotnych alkoholikach, a w scenariuszu co drugie słowo jest na "k", lub "Ch". Niestety tak nie jest, najpierw trzeba coś zobaczyć, by móc oceniać. Oprócz tego, przydatna jest też umiejętność interpretacji tego serialu, bez niej jest raczej kiepsko ocenić, czy serial jest wartościowy czy też nie. :-D
Awatar użytkownika
gafik3
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: gafik3 » 2012-05-14, 20:52

Masz absolutna racje co do wartości serialu, ale weź to teraz wytłumacz moim rodzicom :mrgreen:
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem :-P
LuQier
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: LuQier » 2012-05-14, 22:23

Biblia mówi tak: "Jeśli ktoś chce być mądry niech wpierw stanie sie głupi".To bardzo szeroko rozumiany przeze mnie tekst.Bo akurat w kiepskich to właśnie głupota wyłania sie na pierwszy plan.Ja uważam że twórcy serialu pod przykrywką tej głupoty mówią do nas i przekazują rzeczy istotne, ważne, jak np. w odcinku pt. Akademia umiejętności.W tej części na samym początku pada pytanie z jakiej jesteśmy gliny ulepieni, co umiemy?Wiadomo że wszystko na pozór przedstawione jest w debilnym świetle, ale tak naprawdę niesie w sobie przesłanie dla każdego z nas.Osobiście pomiędzy linijkami tej głupoty widze mądrość życiową, może nie zawsze taką jakbym chciał widzieć, ale humor który jest tego wszystkiego polewą sprawia że łapie sie za brzuch. :-D
Ostatnio zmieniony 2012-05-14, 22:24 przez LuQier, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje o ŚWK”