Sceny, które po głębszym zastanowieniu budzą niepokój itp.

Dyskusje o serialu przed telewizorem marki Okil, czyli luźne pogawędki
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Sceny, które po głębszym zastanowieniu budzą niepokój itp.

Post autor: Nirvana » 2014-02-12, 16:50

Witam. No nie mogłem idealnego tytułu wymyślić, ale wyjaśnię o co chodzi.
Otóż wiele śmiesznych scen, gdy spojrzymy na nie z innej perspektywy, mogą wywołać w nas inne uczucia. Dojrzymy w nich czegoś głębszego. Także smutnego.

Podam dwa przykłady:
Odcinek Perpetum Mobile, czyli zaniepokojony Waldek, gdy mówi do Ferdka, że "oni chodzą już po tym korytarzu od dwóch tygodni". I potem idą z Ferdkiem na korytarz, zastanawiając się co dalej. I nagle Ferdek z takim szaleńczym uśmiechem postanowił, że dołączy do innych i uderzy głową w lewatywę. Widzę jak Waldek z rozpaczą mówi, żeby tego nie robił. Wiedział, że stanie się tacy jak reszta, i to będzie trwać w nieskończoność! Gdy Ferdek już stał się jednym z Perpetum Mobile to Waldek stoi osamotniony i podejmuje decyzję. Widzimy jak nadal jest smutny i wie co się za chwile stanie. W momencie uderzenia głową, wszelkie uczucie z jego twarzy znikają. Jakby w ogóle zaginęło w nim człowieczeństwo. Jak roboty pałętają się i tak już zawsze.

Odcinek Świat,który nie może zaginąć. Sam fakt, że są eksponatami i żyją sobie nadal mimo, że większość ludzi, których znali już dawno odeszli (bohaterów też już by nie było) wywołuje dziwne uczucia. I w dodatku przeżyć koniec świata. Ta przyszłość, która wydawała się tak odległa i nieosiągalna normalnymi sposobami, dla nich stała się teraźniejszością. I to odrodzenie świata, wszystko od początku. Oni byli tego świadkami. Ciekawi mnie co dało się dalej "po odcinku", jak wyglądały dalsze losy? Naprawdę czasem głębiej się nad tym zastanawiam i oglądam z powagą. Powstała wokół tego odcinka taka aura nieznanego.

Do tematu zapraszam ludzi, którzy lubią filozofować bądź dostrzegli inne sceny, odcinki wywołujące uczucia niepożądane.
Jeśli ktoś nie ma nic do dodania, niech lepiej nie pisze, bo szkoda na to nerwów, a wyśmiewania też proszę zaniechać.

Będziecie zwracać uwagę na to, że: "To tylko serial, wyluzuj","To sitcom, wydarzenia nie mają znaczenia, miało być śmiesznie, bez sensu", "Za poważnie podchodzisz" itp.
Ale ja właśnie chce spojrzeć na to z sensem i ocenić to drugie dno.

Może być bardzo ciekawie. Dodam też coś od siebie jak sobie przypomnę. :)
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: Sceny, które po głębszym zastanowieniu budzą niepokój itp.

Post autor: Vito_Corleone » 2014-02-12, 17:09

Mnie natomiast niepokoi odcinek Gość w dom - nie ma kołaczy. Cały odcinek jest bardzo niepokojący zwłaszcza ostatnia scena. Mianowicie co zrobili Boczkowie z babką Kiepską ? Poza tym bardzo ciekawy temat :)
Ostatnio zmieniony 2014-02-12, 17:13 przez Vito_Corleone, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
pollen99
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: pollen99 » 2014-02-12, 17:11

Vito_Corleone pisze:Mianowicie co zrobili Boczkowie z babką Kiepską ?
Ja uważam, że Boczek, nieco bardziej ucywilizowany od swojej rodzinki, opamiętał swoją wiejską rodzinkę od zjedzenia Babki i zaprosił ich do hiper-super-samu ;)
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2014-02-12, 17:14

Vito_Corleone pisze:Mnie natomiast niepokoi odcinek Gość w dom - nie ma kołaczy. Mianowicie co zrobili Boczkowie z babką Kiepską ? W ogóle gdyby odcinek brać na poważanie to jest to zdecydowanie jeden z najbardziej przerażających epizodów serialu.
Dobry przykład, w ogóle sytuacja była podprogowa. Kiepscy byli tak jakby osaczeni. Te narady na osobności, w kuchni, zastanawianie się nad tym co dalej. Kiedy okazuje się do czego są zdolni głodni Boczkowie. To z takiej bardziej krytycznej strony.

Odcinek jest znany jako irytujący i wielu ludzi przez to go nie lubi. Stawiają się w sytuacji Kiepskich i wiedzą jaka ta sytuacja jest żenująca i uciążliwa (niechciani goście itp.) Więc jednak w tym odcinku nawet bardziej dostrzegalne dla oglądających.
Awatar użytkownika
Lonzio
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Lonzio » 2014-02-12, 17:26

Kolejny przykład to wątek główny odcinka Zbrodnia i kara - świetny epizod pełen gagów, zabawnych sytuacji, jednak jeśli spojrzeć na to z drugiej strony, to sytuacja Ferdka była nie do pozazdroszczenia. Kiepski Był pewien, że odpowiada za śmierć Paździocha, którego nienawidził, a docenił go dopiero po śmierci.
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2014-02-12, 17:36

Lonzio pisze:Kolejny przykład to wątek główny odcinka Zbrodnia i kara - świetny epizod pełen gagów, zabawnych sytuacji, jednak jeśli spojrzeć na to z drugiej strony, to sytuacja Ferdka była nie do pozazdroszczenia. Kiepski Był pewien, że odpowiada za śmierć Paździocha, którego nienawidził, a docenił go dopiero po śmierci.
Swoją drogą jak to się stało, że Paździoch wyszedł z nowego tapczanu?

Motyw "prawdopodobnie ktoś przeze mnie zginął", pojawił się też w innych odcinkach. Np. gdy Ferdek wmawiał Boczkowi, że gdy zalał im mieszkanie to oni tam się potopili. Boczek był przerażony, że niby taka błahostka a on nagle WINNY.

W odc. Afera Kryminalna także m.in Ferdek i Boczek szczególnie wtajemniczyli się w historię i doszukiwali się faktów na temat zamordowania Paździocha. I ostatnia scena, to naprawdę mógł być Paździoch w walizce. Pamiętajmy jak wrócił zza granicy z gołą dupą. "Ile przywiozłeś? -Gówno..". :D I te zmutowane głosy w tle "Schnella, schnella, arbeit!"
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2014-02-12, 17:49

Sytuacja Paździocha w odc. Wezyr również była smutna i przerażająca, wiadomo że Helena nigdy nie była milutka dla Mariana, lecz w tym odcinku Marian szczególnie cierpi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2014-02-12, 17:54

Ciekawa jest także kwestia światów alternatywnych/równoległych.
Czyli odcinek Waldek w krainie czarów, zawsze zastanawiałem się, jakby wyglądał świat równoległy w którym jestem ja, rodzina, znajomi, moje otoczenie. Jak to wszystko wygląda? I czy w ogóle coś takiego istnieje? Często sobie mówię, że jak czegoś nie zrobiłem to na pewno moje alternatywne "JA" to zrobiło i prawdopodobnie różnimy się osobowościami. Możliwe, że w tamtym świecie wszystko jest na opak, na odwrót.
I jeszcze przerażony Waldek "bo ja to normalnie chyba na tej drugiej stronie byłem" :D
Ostatnio zmieniony 2014-02-12, 17:55 przez Nirvana, łącznie zmieniany 1 raz.
Figo
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Figo » 2014-02-12, 18:03

Ferdynand K. - czuję się dziwnie, gdy go oglądam. Kiepski mózg - nie lubię sceny z zombie, dziwna jest (mógłbym powiedzieć, że psychodeliczna). Dziwne kolory i praca kamery.
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2014-02-12, 18:38

Anonits pisze:Ferdynand K. - czuję się dziwnie, gdy go oglądam. Kiepski mózg - nie lubię sceny z zombie, dziwna jest (mógłbym powiedzieć, że psychodeliczna). Dziwne kolory i praca kamery.
Miałem to samo dodać :D Widzę, że załapaliście o co chodzi i jest coraz więcej propozycji! O to chodziło :) Fajnie, że wielu dostrzega nie tylko śmieszną stronę Kiepskich. A są oczywiście sceny, które nie są śmieszne tylko właśnie miały być "inne".

Ferdynand K- ogólnie straszne uczucie, gdy do domu wbijają Ci się faceci w czerni, którzy nagle znikają. Wszyscy mają Cię za świra, chociaż mówisz prawdę. Przerażające jest to jak po oskarżeniu Ferdka, staje się on bezbronny. Nikt mu nie wierzy i ludzie twierdzą, że naprawdę coś przeskrobał. Jaką wielką potęgę mają bezpodstawnie rzucone słowa gdy ludzie to podłapią. Wtedy wszystko jest przeciw Tobie. No bo jakby był niewinny to by nie był oskarżony. I jeszcze głupia zasada "winny się tłumaczy". Masakra. Czasem wyobrażam sobie jakby to było, gdyby cała Polska wmówiła sobie, że jestem winny jakiegoś przestępstwa, a ja nie miałbym niczego by udowodnić niewinność!
"Jakie są zarzuty? - Ciężkie; A dokładniej? -Bardzo ciężkie" a wszystko tajne i nic nie wiadomo. Bardzo dziwna aura wokół odcinka. Chociaż zakończenie w stylu komediowym :)

Co do odc Kiepski Mózg to rzeczywiście sceny są straszne, ale śmiech w tle i ta radosna piosenka(ale ona zaczyna się później) raczej niwelują ten efekt. Dopóki nie wchodzi piosenka jest nieźle, jeszcze takie dziwne dźwięki gdy Ferdek spotyka nowych zombie. Mimo wszystko sama sytuacja przerażająca i strach na twarzy Ferdka bardzo realistyczny! Mocna scena gdy go dopadli i te zbliżenia na twarze. Sytuacja bez wyjścia. Te krzyki!
Ostatnio zmieniony 2014-02-12, 18:48 przez Nirvana, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2014-02-23, 11:59

Co myślicie o odcinku Gigantus erektus ? Ten odcinek jest trochę niepokojący, zobaczcie to przerażenie na twarzy Halinki gdy Albercik śpi w łożu małżeńskim Kiepskich czy scena gdy Paździoch wchodzi do kibla w którym bytuje Albercik. W ogóle to jeden z niewielu odcinków Okiła którego nie lubię :->
Obrazek
Awatar użytkownika
pocieszacz
Waldek
Waldek

Post autor: pocieszacz » 2014-02-23, 12:23

We mnie zawsze smutek budził moment w "Świątecznej balladzie", gdy Paździoch mówi jak Helena wylała na niego wrzątek. Zamiast śmiesznie wyszło tragicznie. No i odcinek "Menda" z jednej strony bardzo zabawny z drugiej wręcz smutny, mówiący wiele prawdy o ludziach.
Won do warzywniaka po kartofle!
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2014-02-23, 13:25

Vito_Corleone pisze:Co myślicie o odcinku Gigantus erektus ? Ten odcinek jest trochę niepokojący, zobaczcie to przerażenie na twarzy Halinki gdy Albercik śpi w łożu małżeńskim Kiepskich czy scena gdy Paździoch wchodzi do kibla w którym bytuje Albercik. W ogóle to jeden z niewielu odcinków Okiła którego nie lubię :->
Dawno go nie widziałem więc obejrzałem sceny, które wskazałeś i prawdę mówiąc no jest to trochę niepokojące ale jednak wątek komediowy to przerasta i aż tak tego nie czuje. No bo w końcu jak niepokojące to i dla bohaterów i dla mnie, a tutaj mnie to nie ruszyło. Nie mówię, że to zły przykład, bo wszystko zależy od człowieka!
Mimo wszystko przerażenie na twarzach Haliny i Mariana jest bardzo realistyczne!
Więc śmiało wymieniajmy się spostrzeżeniami!
pocieszacz pisze:We mnie zawsze smutek budził moment w "Świątecznej balladzie", gdy Paździoch mówi jak Helena wylała na niego wrzątek. Zamiast śmiesznie wyszło tragicznie. No i odcinek "Menda" z jednej strony bardzo zabawny z drugiej wręcz smutny, mówiący wiele prawdy o ludziach.
Dziwi mnie fakt dlaczego wyróżniłeś scenę "ze wrzątkiem", ponieważ większość scen z Paździochem w tym odcinku jest smutna. Ta nostalgia, depresja i załamanie psychiczne w okresie świąt, skąd ja to znam. Także świadomość przemijania życia i tego wszystkiego, kolejny rok, znowu coś nie wyszło, jest gorzej. To wszystko takie smutne. Jakbym myślał o tym codziennie to nie mógłbym już normalnie funkcjonować. Jeszcze scena Paździocha, który chce popełnić samobójstwo, no wiem, że podkreśla smutek ale to serial komediowy więc nie na miejscu.
Odcinek Menda zawsze był dla mnie poważny, ponieważ taka jest prawda o świecie i ludziach. Sam dobrze wiem, jak ludzie za plecami "obrzucają wszystkich gównem", jakby dowiedzieć się o wszystkich takich przypadkach to każdego można znienawidzić. Czy lepiej żyć w nieświadomości? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie.

Dziękuje za kolejne przykłady, niech temat nie umiera.
Ostatnio zmieniony 2014-02-23, 13:29 przez Nirvana, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2014-02-23, 13:52

Dodałbym do tego zestawienia odc. Pograbek zobaczcie na zmianę zachowań mieszkańców kamienicy gdy Ferdek został grabarzem. Wszyscy jakby się go bali czy brzydli. Ciekawa jest scena na korytarzu gdy Ferdek ostrzy łopatę i spotyka Paździochową która zdecydowanie boi się Ferdynanda, co jest niespotykane u tej postaci. Dodam do tego jeszcze żarty Ferdka z tego odcinka. W ogóle to bardzo dziwny odcinek w ogóle nie pasujący do koncepcji serialu.
Ostatnio zmieniony 2014-02-23, 13:53 przez Vito_Corleone, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Figo
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Figo » 2014-02-23, 13:58

Vito_Corleone pisze:Dodałbym do tego zestawienia odc. Pograbek zobaczcie na zmianę zachowań mieszkańców kamienicy gdy Ferdek został grabarzem. Wszyscy jakby się go bali czy brzydli. Ciekawa jest scena na korytarzu gdy Ferdek ostrzy łopatę i spotyka Paździochową która zdecydowanie boi się Ferdynanda, co jest niespotykane u tej postaci. Dodam do tego jeszcze żarty Ferdka z tego odcinka. W ogóle to bardzo dziwny odcinek w ogóle nie pasujący do koncepcji serialu.
Dokładnie. Podczas całego odcinku panuje dziwna atmosfera.
pollen99
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: pollen99 » 2014-02-23, 17:29

Z kolei odc. "Dzień w którym zapchał się kibel" posiada bardzo wyraźne przesłanie.
Zapchana toaleta sąsiadów idealnie nawiązuje do sytuacji świata (sama ubikacja po napęcznieniu wygląda jak ziemski glob, z wyraźnie zaznaczonymi kontynentami), bądź samej współczesnej cywilizacji. Jest ona ciężka, a nawet bardzo ciężka (jak komentują bohaterowie odcinka). Dodatkowo magik podczas "rozwiązywania problemu" wyciąga jako szambo dolary i amunicję, które oznaczają, że dzisiejszym światem rządzą broń i pieniądze.
Dodatkowo sam kibel można uznać jako bezpośrednie nawiązanie do cywilizacji - tam, gdzie kibla nie było i nie ma od wieków, ludziom go nie brakuje. Natomiast gdy się pojawia, okazuje się być pomocnym, lecz po pewnym czasie przynosi same kłopoty...
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2014-02-23, 18:41

pollen99 pisze:Z kolei odc. "Dzień w którym zapchał się kibel" posiada bardzo wyraźne przesłanie.
Zapchana toaleta sąsiadów idealnie nawiązuje do sytuacji świata (sama ubikacja po napęcznieniu wygląda jak ziemski glob, z wyraźnie zaznaczonymi kontynentami), bądź samej współczesnej cywilizacji. Jest ona ciężka, a nawet bardzo ciężka (jak komentują bohaterowie odcinka). Dodatkowo magik podczas "rozwiązywania problemu" wyciąga jako szambo dolary i amunicję, które oznaczają, że dzisiejszym światem rządzą broń i pieniądze.
Dodatkowo sam kibel można uznać jako bezpośrednie nawiązanie do cywilizacji - tam, gdzie kibla nie było i nie ma od wieków, ludziom go nie brakuje. Natomiast gdy się pojawia, okazuje się być pomocnym, lecz po pewnym czasie przynosi same kłopoty...
Piękna analiza, chyba wszystko co się dało to odczytałeś. Teraz jak spojrzeć na różne odcinki stare i nowe to nawet zwykłe zdania, proste sytuacje są nawiązaniem do czegoś większego.
Świetnie pollen, dobry przykład :)
Do tego odcinek zawiera najbardziej obrzydzającą mnie scenę, szczególnie gdy oglądałem to dawno temu. Ferdek i fekalia wlatujące do jego ust :)
Ostatnio zmieniony 2014-02-23, 18:41 przez Nirvana, łącznie zmieniany 1 raz.
pollen99
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: pollen99 » 2014-02-23, 18:44

Nirvana pisze:Do tego odcinek zawiera najbardziej obrzydzającą mnie scenę, szczególnie gdy oglądałem to dawno temu. Ferdek i fekalia wlatujące do jego ust :)
W zasadzie to też można jakoś odczytać, np. żeby człowiek mógł żyć w spokoju i bez problemów, trzeba ten problem rozwiązać... ;)
Figo
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Figo » 2014-02-23, 18:57

A co powiecie o odcinku "Armagiedon"? Chodzi mi o ostatnią scenę, gdy Ferdek siedzi przed telewizorem pijany i płacze. Kiepski mówi Antychrystowi, żeby zrobił z nim co zechce pod warunkiem, że zostawi świat w spokoju. Wydaję mi się, że w tym odcinku chodzi o to, iż człowiek docenia życie dopiero przed śmiercią.
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2014-02-23, 19:09

Anonits pisze:A co powiecie o odcinku "Armagiedon"? Chodzi mi o ostatnią scenę, gdy Ferdek siedzi przed telewizorem pijany i płacze. Kiepski mówi Antychrystowi, żeby zrobił z nim co zechce pod warunkiem, że zostawi świat w spokoju. Wydaję mi się, że w tym odcinku chodzi o to, iż człowiek docenia życie dopiero przed śmiercią.
No świetny przykład, jak mogłem to pominąć? Przecież wtedy to normalnie słychać jak tym łamanym głosem godzi się z losem i chce się poświęcić. Za wszystkich ludzi, nawet tych których nie znał a nawet nienawidził. Jak Jezus, który umarł dla naszego zbawienia.
Może to wydawać się niepoważnym porównaniem, ale takie są moje odczucia i nie zamierzam ich wstrzymywać.

Alternatywna nazwa tematu: Sceny, które po kilku głębszych budzą niepokój itp. :D Nie no żarcik. Dziękuje za kolejne posty, jedziemy dalej :)
Awatar użytkownika
GigiLacrimoso
Paździoch
Paździoch

Post autor: GigiLacrimoso » 2014-02-25, 21:06

^^ Tylko że Ferdek to zrobił po pijaku, a to delikatna różnica :mrgreen:
A tak poważnie, to ja najbardziej zwróciłem uwagę na refleksję Ferdka z odcinka "Śmietnik historii" - "Naród, który własną historię ma w dupie i wyrzuca ją na śmietnik - daleko nie zajdzie".
Balcyrewicz musi odejść!
Awatar użytkownika
PharellMan
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: PharellMan » 2014-02-25, 23:11

Anonits pisze:A co powiecie o odcinku "Armagiedon"? Chodzi mi o ostatnią scenę, gdy Ferdek siedzi przed telewizorem pijany i płacze. Kiepski mówi Antychrystowi, żeby zrobił z nim co zechce pod warunkiem, że zostawi świat w spokoju. Wydaję mi się, że w tym odcinku chodzi o to, iż człowiek docenia życie dopiero przed śmiercią.
Ogólnie odcinek (wiem, że ostatnio często to wychwytuje, ale jednak ktoś musi :P) śmierdzi trochę masonami (którzy zaś są antychrystami - O ironio!). Antychryst kontroluje wszystkich przez telewizję, wszyscy widzą jego łysą mordę (tak jak Illuminati wszędzie wpycha swoje symbole), itp. Jakby popatrzyć na ten odcinek z tej strony i sam tytuł odcinka - to co Illuminaci planują od lat, co wyjawia nam Lady GaGa - to wcale nie wychodzę na takiego świrusa. :mrgreen: Ten odcinek ma nas o czymś poinformować w każdym razie, ostrzec...
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2014-06-21, 18:21

Moim zdaniem ta niby "śmierć" bohaterów w odc "Inteligentni Konsumenci" jest mimo śmiesznego charakteru serialu, trochę smutna i dołująca. Z tą smutną muzyką, płaczem ziomka i w ogóle ujęciami na te 3 trumny stojące w salonie, ma się takie odczucie KOŃCA czegoś. Dokładnie jakbyśmy coś tracili. Taki lekki niepokój, chociaż to zależy od podejścia do sprawy. ;)
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2014-06-21, 18:40

Dla mnie to "śmierć" w Inteligentnych konsumentach była bardziej wyśmianiem zjawiska zadłużania się obywateli którzy potem nie spłacą swoich długów aż "do śmierci". Podobną "śmierć" mamy w odc. Kiepscy mordercy tutaj wyśmiano koszty pochowania nieboszczyka. Szczególnie dobitnie pokazuję to scena kapłana z laptopem oraz scena pracownika zakładu pogrzebowego z laptopem. :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2014-06-21, 18:43

Vito_Corleone pisze:Dla mnie to "śmierć" w Inteligentnych konsumentach była bardziej wyśmianiem zjawiska zadłużania się obywateli którzy potem nie spłacą swoich długów aż "do śmierci". Podobną "śmierć" mamy w odc. Kiepscy mordercy tutaj wyśmiano koszty pochowania nieboszczyka. Szczególnie dobitnie pokazuję to scena kapłana z laptopem oraz scena pracownika zakładu pogrzebowego z laptopem. :mrgreen:
Tak ale jednak ukazanie tej sceny może budzić niepokój. Chodzi mi o te trumny i w ogóle, zresztą wyjaśniłem odczucia!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje o ŚWK”