Podteksty polityczne w Kiepskich

Dyskusje o serialu przed telewizorem marki Okil, czyli luźne pogawędki
Awatar użytkownika
wódki_kurde
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Podteksty polityczne w Kiepskich

Post autor: wódki_kurde » 2012-10-11, 08:07

Chciałbym aby w tym temacie opisywaliście wszystkie podteksty polityczne, które pojawiały się w serialu do tej pory, było ich wiele.
Najwięcej to chyba jechali na Kaczyńskich i PiS.
Zapraszam do dyskusji o nich, wypisujcie ich jak najwięcej gdy tylko z jakimś się spotkacie, może pamiętacie numer odcinka który owy podtekst miał miejsce, itd.

P.S chyba podobnego wątku do tej pory nie było na forum ? Jeżeli był to proszę mnie poprawić.
Ostatnio zmieniony 2012-10-11, 08:08 przez wódki_kurde, łącznie zmieniany 1 raz.
- A Pan jesteś świnia, grubas i erosoman w jednym, o

- Panie nie obrażaj pan bo ja pana nie obrażałem, dobre ?

------------------

Kapuśniaczek na świńskim ryju mmmm :)
Awatar użytkownika
mocny full 22
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: Podteksty polityczne w Kiepskich

Post autor: mocny full 22 » 2012-10-11, 08:23

Jak dobrze pamiętam to w odcinku dwa tysiące dwanaście Paździoch coś gadał całej rodzinie Kiepskich o Tusku, nie pamiętam konkretnie co ale dobrze o nim mówił czego ja nienawidzę.
Awatar użytkownika
JaObiecujeWam
Paździoch
Paździoch

Post autor: JaObiecujeWam » 2012-10-11, 09:30

superpremier w odc 278 - Sylwester bez granic [Sezon 7] a ten odcinek jest cały polityczny, za dużo by opisywać : odc 294 Pejzaż powyborczy

Poza tym było kilka mniej znaczących podtekstów jak ,,gryzie w dupę wściekła kaczka'' w Zakazanych piosenkach (odc 246 ) i w następnych odcinkach 7 sezonu np kaczy dziub, brudne ręce rządzących, itp. Odc 258 Kicha kręcona natomiast pokazywał, że nie ma prawa i sprawiedliwości i każdy możę wygrać w sądzie i nawet ubiegać się o odszkodowanie (scena z adwokatem, którego gra Dracz najlepiej ci o tym powie). Na tomiast podobny motyw ma odc 266 Ferdynand K. (skazany bez prawomocnego wyroku)

A teraz o UE :
Odc. 144 Jeleń Ferdynand (bez komentarza sam sobie zobacz)
Odc. 237 - Tadarassa-tadarassa (''Wziołem dotacje z unii i teraz samo się sieje samo zbiera'' i ''ludowo-europejska piosenka'')

Skoro PiS jes taki zły a PO taka dobra to dlaczego w północnych województwach jest 3-4 razy bardziej rozwinięta przestępczość, czyli tam gdzie poparcie ma PO, w stosunku do innych województw gdzie ma PiS i inne? Ja za Kaczyńskim nigdy nie byłem, nie jestwem i nie będę, ale takie sceny co opisałem to syf poprawny politycznie. Proszę bardzo oto źródło. Ja tego z palca nie wyssałem i nie jest to z naszego dziennika czy gazety polskiej - organów PiS ale z Rzeczpospolitej : http://www.rp.pl/artykul/928478.html?print=tak&p=0
Ostatnio zmieniony 2012-10-11, 09:31 przez JaObiecujeWam, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2012-10-11, 22:53

Kiedyś to to były podteksty ale od roku 2005 to już tylko namolna propaganda jednych i chamskie oraz idiotyczne naigrywanie się z drugich.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
krzys133
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: krzys133 » 2012-10-13, 14:53

Paździoch służył w SB, PZPR, ORMO i prawdopodobnie ZOMO więc był oddany Polsce Ludowej :-D Boczek był i w PZPR i w solidarności. Ferdek był chyba apolityczny. O działaniach politycznych reszty nic mi nie wiadomo.
No to cyk, jak powiedział budzik do zegarka.
Marciosss
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: Marciosss » 2012-10-13, 16:02

Ferdek był chyba apolityczny.
W jednym odcinku było otym że działał w podziemiu Solidarności i drukował ulotki propagandowe, a gdy nawiedziło ich ZOMO to nie zawahał się wypić atramentu.
Awatar użytkownika
Johnny Cage
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Johnny Cage » 2012-10-13, 22:34

Polityka, polityka i raz jeszcze polityka ;) Mocno nawiązywał do tego odcinek Balcyrewicz musi odejść do którego nikt jeszcze nie nawiązał ;) A o co w nim chodziło, każdy kto oglądał dobrze wie :)
-Ferdas-
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: -Ferdas- » 2013-03-01, 07:33

W odcinku "Armagiedon" Paździoch powiedział ", że stół Kiepskich to będzie dobra platforma obywatelska"
Awatar użytkownika
mocny full 22
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: mocny full 22 » 2013-03-01, 15:10

Odc. ''Druga młodośc'' (85) - Ferdek mówi Babce o założeniu Platformy Obywatelskiej ;-) . O polityce też było sporo w odc. ''Kiepski prezydent'' i ''Minister wszystkich Polaków''. Tyle że te stare odcinki wyśmiewały politykę jako całośc, a nie tak jak teraz, że wyśmiewają jednych a drugich chwalą (wiecie pewnie o które partie chodzi) ;-) .
-Ferdas-
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: -Ferdas- » 2013-03-01, 15:25

mocny full 22 pisze:Tyle że te stare odcinki wyśmiewały politykę jako całość, a nie tak jak teraz, że wyśmiewają jednych a drugich chwalą (wiecie pewnie o które partie chodzi) ;-) .
No i właśnie dlatego podteksty polityczne w Kiepskich od 6 sezonu drażnią zamiast bawić.
pollen99
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: pollen99 » 2013-03-01, 17:03

A nikt nie wspomniał odcinka "Nad zalewiskiem", gdzie w pierwszej scenie roiło się od wyzwisk politycznych. ;)
xxdawidxx
Waldek
Waldek

Post autor: xxdawidxx » 2013-03-01, 20:58

W odcinku "Niedziela wyborcza" było nawiązanie do partii Kaczyńskiego
Skończyło się świrowanie,czas na faktur opłacanie
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2013-03-04, 19:02

O tak, najbardziej lubiłem takie odniesienia do polityki w tych kilku pierwszych sezonach. Były nawet ciekawe( teraz z perspektywy czasu może tak niezauważalne).

Sezony 6 i 7 zaczęły mnie denerwować, bo zaczęto chamsko się odnosić co do wybranych polityków (najczęściej PiS), a nawet bazować na tym całą fabułę odcinka (np.Ferdek K) co już było dla mnie przegięciem (należy dodać,że w tych odcinkach nic ciekawego się nie dziele z wyjątkiem krzyków i wyzwisk).

Natomiast za Yoki to już otwarcie jadą po kim chcą, co już jest zwykłą zapchajdziurą, nudnym elementem prawie każdego nowego odcinka.
Awatar użytkownika
JaObiecujeWam
Paździoch
Paździoch

Post autor: JaObiecujeWam » 2013-03-04, 21:43

MSBallin pisze:O tak, najbardziej lubiłem takie odniesienia do polityki w tych kilku pierwszych sezonach. Były nawet ciekawe( teraz z perspektywy czasu może tak niezauważalne).

Sezony 6 i 7 zaczęły mnie denerwować, bo zaczęto chamsko się odnosić co do wybranych polityków (najczęściej PiS), a nawet bazować na tym całą fabułę odcinka (np.Ferdek K) co już było dla mnie przegięciem (należy dodać,że w tych odcinkach nic ciekawego się nie dziele z wyjątkiem krzyków i wyzwisk).

Natomiast za Yoki to już otwarcie jadą po kim chcą, co już jest zwykłą zapchajdziurą, nudnym elementem prawie każdego nowego odcinka.
no właśnie ! mam takie same odczucia. Od 2007 to aż żygać się chcę od tych polityklakierów
Awatar użytkownika
GigiLacrimoso
Paździoch
Paździoch

Post autor: GigiLacrimoso » 2013-03-04, 21:51

Z trochę starszych nawiązań :lol:
"Kiepski Czarnowidz" - nawiązanie do wyborów prezydenckich '90 i '95
Balcyrewicz musi odejść!
gafik3
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: gafik3 » 2013-03-18, 15:39

Nie cierpię polityki w "Kiepskich". Takie odcinki jak "Pejzaż powyborczy" to dno i wodorosty. Chwalenie rządów Tuska i najazd na Kaczyńskich :roll: To ma być śmieszne?
JJ88
Halinka
Halinka

Post autor: JJ88 » 2013-03-19, 08:21

Akurat "Niedziela wyborcza" to dla mnie genialny odcinek, wszyscy lokatorzy się kłócili, a Ferdas po prostu chciał iść do kibla :-D Genialne jak Paździoch połknął kluczyk i jak Ferdek podcierał się kartami do głosowania :-D Polityka była dobrym tłem do tego odcinka.
Pan jesteś alkoholik, zero i margines społeczny.
gafik3
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: gafik3 » 2013-03-19, 10:10

"Niedziela wyborcza" to rzeczywiście bardzo dobry odcinek, ale Ja miałem na myśli "Pejzaż powyborczy" :P
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2013-03-19, 10:39

gafik3 pisze:"Niedziela wyborcza" to rzeczywiście bardzo dobry odcinek, ale Ja miałem na myśli "Pejzaż powyborczy" :P
Sam w sobie dobry ale tworzy niejako sagę w stylu Tryptyka z innymi politycznymi odcinkami dlatego taki sobie.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
mitchharris
Mariolka
Mariolka

Post autor: mitchharris » 2013-03-20, 16:07

Ferdynand K - oczywiste nawiązanie do IV RP i żenujących, pompatycznych konferencji Ziobry wedle zasady "dajcie człowieka - paragraf się znajdzie".
Proszę mie tu nie występować z żadną Anakondą!
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2013-03-20, 17:59

mitchharris pisze:Ferdynand K - oczywiste nawiązanie do IV RP i żenujących, pompatycznych konferencji Ziobry wedle zasady "dajcie człowieka - paragraf się znajdzie".
W przeciwieństwie do PO maluczkich i słabych PiS nie tykał, tylko silnym nacisnął na odcisk, na ich szemrane fortuny i agenturalne przeszłości. Stąd taka medialna sraczka do którego potoku przyłączeni zostali też Kiepscy.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
mitchharris
Mariolka
Mariolka

Post autor: mitchharris » 2013-03-21, 17:56

Kizior pisze: W przeciwieństwie do PO maluczkich i słabych PiS nie tykał, tylko silnym nacisnął na odcisk, na ich szemrane fortuny i agenturalne przeszłości. Stąd taka medialna sraczka do którego potoku przyłączeni zostali też Kiepscy.
Farmazonisz. Efekty "oskarżeń" ekipy Ziobry po kilku latach obracaja się głównie w niwecz, kompromitują się oskarżenia, dowody i procedury tej oszalałej bandy oraz funkcjonariusze tego systemu: Agencik Tomuś z wypietym brzuszkiem, który przelicza gotówkę by pognac służbowym wozikiem za 600 tysięcy na spotkanie z jakąś Marczuk, którą w koncu sąd oczyszcza z zarzutów. Bo pewnie Tusk ze Schetyną Sąd skorumpowali byle tylko praca Ziobry wyglądała na kompromitację... Nie jestem przeciwnikiem deptania po odciskach i zamykania bonzów w białych kołnierzykach, którzy pasożytująna publicznej kasie ale CBA w wykonaniu Ziobry odstrecza mnie jako kosztowna dziecinada, skorumpowana i nieudolna do granic możliwości. Tymi cechami niestety wpisująca się w "target" jaki miała zwalczać. Kim i czym innym jest bowiem malinowy pajac Tomuś o zerowej skuteczności, który kosztuje podatnika miliony na swoje zabawki?

Dla obywatela, podatnika i ładu prawnego nie ma różnicy czy kradnie skorumpowany urzednik, który być może zyskał na czymś 20 tysięcy lub 100 tysięcy czy okrada nas służba błaznów, którzy udają że ścigają tych pierwszych, lekkomyślnie rozwalajc miliony.

To drugie jest nawet bardziej zdemoralizowaną gangreną o gorszym wpływie na morale instytucji państwa i ocenę państwa przez obywateli. Na drobnego łapownika z US reaguję alergią ale na Agenta Tomka i Ziobrę reaguję pawiem i zdziwieniem, czemu ta hołota jeszcze nie siedzie w pierdlu?
Proszę mie tu nie występować z żadną Anakondą!
Awatar użytkownika
KorK
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: KorK » 2013-03-21, 18:15

W odcinku "Myszy i ludzie" było trochę polityki ;-)

Przykładowo u Kaczorka...kucharka mówi aby Boczek poszedł do Tuska 8-)
Ostatnio zmieniony 2013-03-21, 18:54 przez KorK, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2013-03-21, 18:22

mitchharris pisze:
Kizior pisze: W przeciwieństwie do PO maluczkich i słabych PiS nie tykał, tylko silnym nacisnął na odcisk, na ich szemrane fortuny i agenturalne przeszłości. Stąd taka medialna sraczka do którego potoku przyłączeni zostali też Kiepscy.
Farmazonisz.?
Podaj przykład gnębienia maluczkich za PiS-u albo zamilcz.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
WojeWoda
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: WojeWoda » 2013-03-24, 12:40

W odcinku Flaszka niedopitka pijany Boczek mówi że Jarek wszystkich za dupę weźmie (czy jakoś tak).
"Nie pracuję na godziny, ja wyrządzam zło na akord"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje o ŚWK”