Kiedy Waszym zdaniem "Kiepscy" się skończyli?

Dyskusje o serialu przed telewizorem marki Okil, czyli luźne pogawędki

Po którym sezonie/okresie ŚWK się "skończył"?

Po pierwszym sezonie
1
1%
Po drugim sezonie
0
Brak głosów
Po trzecim sezonie
0
Brak głosów
Po czwartym sezonie
1
1%
Po piątym sezonie
5
6%
Po szóstym sezonie
2
2%
Po siódmym sezonie
4
5%
Po ósmym sezonie
5
6%
Po dziewiątym sezonie
2
2%
Po dziesiątym sezonie
9
11%
Po jedenastym sezonie
3
4%
Po dwunastym sezonie
2
2%
Po trzynastym sezonie
1
1%
Po czternastym sezonie
0
Brak głosów
Po piętnastym sezonie
0
Brak głosów
W momencie, kiedy z serialu odszedł Walduś
2
2%
W momencie, kiedy z serialu odeszła babka Kiepska
2
2%
W momencie, kiedy odszedł reżyser Okił Khamidov, a zastąpił go Patrick Yoka
11
13%
W momencie powrotu Waldusia w trzynastym sezonie
4
5%
W momencie pojawienia się w serialu Jolaśki
12
15%
Serial moim zdaniem trwa nadal i nigdy się nie skończył
16
20%
W/g mnie skończył się w innym momencie (napisz w którym/jakim)
0
Brak głosów

Liczba głosów: 82
TIGERSLUFAN
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Kiedy Waszym zdaniem "Kiepscy" się skończyli?

Post autor: TIGERSLUFAN » 2011-02-01, 14:55

Od jakiego sezonu/okresu Kiepscy waszym zdaniem się skończyli ? Kiedy waszym zdaniem serial zaczął się staczać na samo dno? Moim zdaniem "Kiepscy" po 8 sezonie się skończyli.
Ostatnio zmieniony 2016-10-26, 11:03 przez TIGERSLUFAN, łącznie zmieniany 4 razy.
paździoch91
MODERATOR DEKADY
MODERATOR DEKADY

Re: Kiedy Waszym zdaniem "Kiepscy" się skończyli?

Post autor: paździoch91 » 2011-02-01, 14:58

Po 7. sezonie. Odkąd reżyserem jest Yoka serial dużo się zmienił na gorsze. Choć część niekorzystnych zmian wprowadzono już od 6. sezonu (odcinek 245.) to jednak sezonu 6. i 7. miały jeszcze niezłe odcinki.
Mam nadzieję, że nigdy nie doczekam 457 odcinka ŚWK.
Nabela
Mariolka
Mariolka

Post autor: Nabela » 2011-02-01, 15:21

Dla mnie się skończą dopiero jak zarząd ściągnie ich z anteny,mam nadzieje że nie nastąpi to tak szybko.

Co prawda od 1999 roku dużo się zmieniło ale mimo to można się pośmiać.
Awatar użytkownika
locka
Paździoch
Paździoch

Post autor: locka » 2011-02-01, 15:28

Gwoździem do trumny okazało się zakończenie produkcji wymuszone przez Polsat.
Po przebudzeniu się Polsat postanowił przywrócić Kiepskich, jednak ze zmianami i tu był punkt kulminacyjny, a później po zmianie reżysera stała się istna tragedia. Serial od tego momentu jest zbyt "profesjonalny", niby ukazuje wady polaków, ale jest przy tym mało śmieszny.
I faktycznie dla mnie "zakończył się" od odcinka 283 Azazel Pazuzu.
Ostatnio zmieniony 2011-02-01, 15:29 przez locka, łącznie zmieniany 1 raz.
Maximus90

Post autor: Maximus90 » 2011-02-01, 15:30

locka pisze:Gwoździem do trumny okazało się zakończenie produkcji wymuszone przez Polsat.
Po przebudzeniu się Polsat postanowił przywrócić Kiepskich, jednak ze zmianami i tu był punkt kulminacyjny, a później po zmianie reżysera stała się istna tragedia. Serial od tego momentu jest zbyt "profesjonalny", niby ukazuje wady polaków, ale jest przy tym mało śmieszny.
I faktycznie dla mnie "zakończył się" od odcinka 283 Azazel Pazuzu.
Zawarłeś sedno, wiec nie ma sensu zebym pisal tego samego tylko swoimi slowami. Szkoda, moze powrot Waldka da powiew nowosci w co mocno wierze....
The Fear
Boczek
Boczek

Post autor: The Fear » 2011-02-01, 18:02

Zaznaczyłem "Skończyli się jeszcze wcześniej", o dziwo nie ja sam :-P . Choć pewnie nie będzie "nas" wielu.

Babka jakby nie było wystąpiła jeszcze sporo później po odejściu Waldka, i wtedy już ten serial mi się zupełnie nie podobał. Dla mnie koniec to gdzieś tak w okolicach 4 serii - wtedy na poważnie zaczęły się łatwo dostrzegalne zmiany, takie jak zmiana udźwiękowienia (jakieś durne melodyjki, wcześniej były naprawdę lepsze), zmiana zachowania postaci (Boczek zgłupiał, Ferdek stał się bardziej gburowaty, Paździoch zaczął swoje kretyńskie filozoficzne wywody - choćby odcinek "Harakiri"). Wiadomo, to i tak luksus w porównaniu do tego, co mamy teraz, ale już tamte zmiany przekreśliły dla mnie Kiepskich.

Choć w zasadzie Kiepscy ciągle i ciągle stawali się w mojej opinii gorsi (Waldek na samym początku był najlepszy, później stał się głupszy i jakby otumaniony, później jeszcze bardziej... I tak w sumie Kiepscy stale się powolutku staczali), to ostateczny koniec serialu dla mnie to kilka/kilkanaście odcinków przed odejściem Cyca. Wybieram więc odpowiedź nr 4.
Awatar użytkownika
Miuosh
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Miuosh » 2011-02-01, 18:31

http://www.forum.kiepscy.org.pl/kiepscy ... .htm#32182

Jest tam wywiad z Aleksandrem Sobiszewskim, jednym z dwóch scenarzystów. W skrócie: nie stawiają na dobry humor, odcinki mają mieć jakiś przekaz, ale będzie też trochę elementów komediowych. Sobiszewski mówi też, że te wszystkie zmiany były potrzebne, bo Kiepscy w takiej formie jakiej byli kiedyś (czasy z Bartkiem Żukowskim) dawno by się znudzili. Nie wiem co ten facet brał, ale NIE MA RACJI. Bo 200 pierwszych odcinków można oglądać z wielką chęcią. To właśnie te kolejne, robione przez Sobiszewskich są w większości głupie i nudne. Dlatego jego słowa mijają się z prawdą. Ponadto, o Waldku z dawnych lat MOŻECIE ZAPOMNIEĆ. Według Sobiszewskiego, Walduś zmądrzeje i nie będzie już taki głupkowaty jak kiedyś. Dla mnie takie zmiany coraz bardziej staczają ten serial. Zmiany, według mnie, niepotrzebne. Bo nie można ulepszyć prawdziwego dzieła, jakim był niegdyś Świat według Kiepskich.

Ale do rzeczy. Dla mnie Kiepscy skończyli się w okolicach 5-6 serii, wtedy gdy te zmiany były już wprowadzane - to, o czym odcinek miał opowiadać, jak miał się rozegrać, ale też charakteryzacja bohaterów, żywe kolory, które aż rażą po oczach, zmienione śmiechy, kiepscy aktorzy drugoplanowi i... szereg innych zmian. Potem z czasem było już coraz gorzej.
Ostatnio zmieniony 2011-02-01, 18:39 przez Miuosh, łącznie zmieniany 3 razy.
Lędzic
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Lędzic » 2011-02-01, 20:52

Skończą się, gdy skończy się serial. Ale nie ma co ukrywać - wszystkie odcinki do 307 włącznie oglądam z przyjemnością, a zmiany które zachodziły w serialu były jakby wymuszane przez czas. Od odejścia Khamidova to jest jednak tragedia...
"Helena, chyba mam zawał...!"
paździoch91
MODERATOR DEKADY
MODERATOR DEKADY

Post autor: paździoch91 » 2011-02-01, 22:08

Lędzic pisze:Ale nie ma co ukrywać - wszystkie odcinki do 307 włącznie oglądam z przyjemnością, a zmiany które zachodziły w serialu były jakby wymuszane przez czas. Od odejścia Khamidova to jest jednak tragedia...
Przecież Khamidov był reżyserem do 282. Piszesz, że od jego odejścia była tragedia a do 307 (dwa sezony Yoki) jednak oglądasz z przyjemnością. Nie rozumiem...
Mam nadzieję, że nigdy nie doczekam 457 odcinka ŚWK.
lukin
Boczek
Boczek

Post autor: lukin » 2011-02-01, 22:20

Do 307 odc. Odcinki można było obejrzeć pomimo wprowadzonych negatywnych zmian. Wtedy nie było aż tak tragicznie i żenującą, a odcinki śmieszyły (np: Bolak), były ciekawe, a kolejne następne to coraz więcej greenboxów, nudna fabuła, odcinki typu "Babski wieczór", "Niestabilność", "Kapeć" wręcz są o niczym.. :roll:
Ostatnio zmieniony 2011-02-01, 22:21 przez lukin, łącznie zmieniany 1 raz.
elendil93

Post autor: elendil93 » 2011-02-02, 11:04

Do momentu przejęcia reżyserki przez Yokę. Wcześniej, nawet bez Babki i Waldka, było dobrze, bo serial był realizowany w taki sam sposób od początku (format 4:3 itd.). Dopiero on wszystko zepsuł. A Sobiszewski jest, z całym szacunkiem dla wielu wspaniałych odcinków jakie stworzył, chyba naćpany, jeśli sądzi, że zmiany były potrzebne i kontynuowanie Kiepskich w taki sposób jak w latach 99-07 byłoby złe. Straszne brednie.
Awatar użytkownika
MrArti97
Halinka
Halinka

Post autor: MrArti97 » 2011-02-02, 12:05

Ja tez tak mysle jak kolega wyzej. Mi kiepscy sie podobali jeszcze nawet bez babki i Waldka do 2006 roku jak rezyserem byl Khamidov. On umial robic ten serial nawet bez wlasnie Waldka i Babki.
Awatar użytkownika
locka
Paździoch
Paździoch

Post autor: locka » 2011-02-02, 12:21

MrArti97 pisze:do 2006 roku jak rezyserem byl Khamidov.
Upewnij się zanim coś napiszesz, Khamidov był rezyserem do odcinka 282-Mamut czyli do 2007 roku
Lędzic
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Lędzic » 2011-02-02, 18:03

paździoch91 pisze:Przecież Khamidov był reżyserem do 282. Piszesz, że od jego odejścia była tragedia a do 307 (dwa sezony Yoki) jednak oglądasz z przyjemnością. Nie rozumiem...
Fakt, a byłem pewien, że było inaczej... Dzięki za zwrócenie uwagi. Yoka realizował przedtem pojedyncze odcinki, które były równie dobre jak te z lat 07-08. W mojej imaginacji przesadził jednak z kombinowaniem i nad wyraz dużymi niekorzystnymi zmianami od 10 serii...
"Helena, chyba mam zawał...!"
mateusz4razy
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: mateusz4razy » 2011-02-03, 11:51

Od sezonu 9 zaczęła się totalna żenada. Wcześniejsze dwa sezony nie były też zbyt dobre, ale jeszcze dało się je obejrzeć.
XXXD
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: XXXD » 2011-02-03, 17:01

Świetne odcinki skończył się w 2003 roku, a te które jeszcze choć trochę śmieszyły w 2008 roku. Od tamtego czasu jest gorzej i gorzej. Może czasem trafi się śmieszny odcinek, ale zwykle kończy się na jednej dobrej scenie.
Awatar użytkownika
Janusz
Paździoch
Paździoch

Post autor: Janusz » 2011-02-04, 00:38

elendil93 pisze:Wcześniej, nawet bez Babki i Waldka, było dobrze, bo serial był realizowany w taki sam sposób od początku (format 4:3 itd.).
Format, to wymóg współczesnej telewizji. Trzeba iść do przodu z techniką. W dzisiejszych czasach odchodzi się od kamer SD na rzecz HD i od tego się nie ucieknie.
elendil93 pisze:A Sobiszewski jest, z całym szacunkiem dla wielu wspaniałych odcinków jakie stworzył, chyba naćpany, jeśli sądzi, że zmiany były potrzebne i kontynuowanie Kiepskich w taki sposób jak w latach 99-07 byłoby złe. Straszne brednie.
Dla ciebie brednie, a ja tutaj widzę sporo racji w jego słowach. Poprzednia formuła już się wyczerpywała, to postanowiono coś zmienić, żeby się nikomu nie znudziło. Wszystko nie może być stale takie samo. Musi się coś zmienić. Spójrz chociażby na samego siebie, jak zachowywałeś się kilka lat temu, a jak teraz. To samo jest z bohaterami serialu. Kończyły się pomysły do poprzedniej konwencji, to postawiono na nowość, a że to, co wprowadzono teraz nie jest zbyt ciekawe jest dowodem na to, że po wyczerpaniu pomysłów w starym stylu (czyli kilkadziesiąt odcinków temu) powinno się serial zakończyć, a nie jak teraz sztucznie utrzymywać trupa przy życiu, bo większość, co nowe odcinki ogląda, to z sentymentu, albo dzieciaki podjarane słysząc "kurde" i "wypierdzielaj".
Awatar użytkownika
locka
Paździoch
Paździoch

Post autor: locka » 2011-02-04, 10:15

Janusz pisze:Poprzednia formuła już się wyczerpywała, to postanowiono coś zmienić, żeby się nikomu nie znudziło. Wszystko nie może być stale takie samo. Musi się coś zmienić. Spójrz chociażby na samego siebie, jak zachowywałeś się kilka lat temu, a jak teraz. To samo jest z bohaterami serialu. Kończyły się pomysły do poprzedniej konwencji, to postawiono na nowość, a że to, co wprowadzono teraz nie jest zbyt ciekawe jest dowodem na to, że po wyczerpaniu pomysłów w starym stylu (czyli kilkadziesiąt odcinków temu) powinno się serial zakończyć, a nie jak teraz sztucznie utrzymywać trupa przy życiu, bo większość, co nowe odcinki ogląda, to z sentymentu, albo dzieciaki podjarane słysząc "kurde" i "wypierdzielaj".
Dokładnie, ja jestem również zdania iż postaci itd. powinni się zmieniać, ale Sobiszewscy nie potrafili tego zrobić na tyle dobrze by te nowe odcinki oprócz tego, że mają coś przekazać to na pierwszym miejscu były śmieszne bo takie zamierzenie jest sitcomu czy serialu komediowego.
Theumel
Halinka
Halinka

Post autor: Theumel » 2011-03-02, 08:59

Brakuje mi jednej opcji- jeszcze się nie skończyli, przecież robią nowe odcinki. Hmmm nie przepadam za tego typu ankietami- z góry sugerują że coś jest już do d...y, że to shit itd. Po 8 sezonie zdarzały się gorsze, ale i zdarzały się dobre odcinki, jak jeden z moich ulubionych "Cały ten jazz". W zasadzie ktoś mógłby powiedzieć że skończyli się po 1 sezonie- bo później było ciągle to samo, wałkowanie tego samego stylu. Osobiście mam taki sentyment do tego serialu że nie chciałbym powiedzieć że się skończył, że to już nie to samo( bo to i nie to samo, inny reżyser, część innych aktorów). I tak jestem pod wrażeniem że na 300+ odcinków i tak dalej trzymają jakiś poziom. I zgodzę się z przedmówcami- poprzednia formuła wyczerpała się już po 1 sezonie, trzeba było mimo wszystko coś nowego zrobić( co próbowali już od początku 2- niestety nieudana postać Ziomka). Było pewne że wielu to się nie spodoba, ale w innym wypadku ludzie by się znudzili całkowicie serialem.
bodzio_09321
Paździoch
Paździoch

Post autor: bodzio_09321 » 2011-04-19, 13:40

Po zmianie reżysera
Pan jeszcze wielu rzeczy o mnie nie wie.
kamikaze316
Boczek
Boczek

Post autor: kamikaze316 » 2011-04-22, 17:15

Moim zdaniem po 7sezonie. Wtedy było kitowo już. Yoka zrobił dużo zamieszania.
Oddaj mi pan moją grzałkę !
Dan-TuTenCham

Post autor: Dan-TuTenCham » 2011-04-22, 18:02

Kiepscy nie skończą się, do puki będą kręceni :!: Dla mnie, jak już, zaczęli się psuc w 11 sezonie. Tak więc, nic w ankiecie nie zaznaczyłem.
Ostatnio zmieniony 2011-04-22, 18:03 przez Dan-TuTenCham, łącznie zmieniany 1 raz.
Casa
Boczek
Boczek

Post autor: Casa » 2011-04-23, 13:18

Dla mnie też Kiepscy się nie skończyli, chociaż już nie ten klimat. Ale serial był dobry, póki Khamovid go kręcił, od Yoki już było znacznie gorzej. Zaczęły się jakieś przebieranki, wydziwiania.. Łech.. :-?
'When you call my name it's like a little prayer'
Awatar użytkownika
Pomme
Halinka
Halinka

Post autor: Pomme » 2011-04-23, 14:55

Podzielam zdanie Casy, dla mnie moi kochani Kiepscy skonczyli sie wraz z odejciem Khamidova (czyli do 6 sezonu), teraz to juz zupelnie inny serial..
karwasztwarz
Waldek
Waldek

Post autor: karwasztwarz » 2011-04-23, 16:15

Może was to zdziwi ale ja ŚWK nadal oglądam z wielką przyjemnością są lepsze odcinki i gorsze, ale na miarę polskiej telewizji w ostatnich latach jest to dla mnie najlepsza produkcja. Nawet te odcinki o niczym. Owszem są od pewnego czasu emitowane gorsze odcinki, ale nie to, że się od razu skończyli. W sumie ten serial ma już ponad 360 odcinków i trudno jest wymyślić coś naprawde ciekawego. I jeszcze żeby sięwszystkim podovbało. A jakby zakończyli produkcję naszergo serialu to jednak by był żal.
Mi na ten przykład najbardziej podobał się okres odcinków od 200 do 244. :-)
"to nie jest śmieszne to jest tragiczne"
"Helena nie popisuj się..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje o ŚWK”