338 Telewizja marzeń

Awatar użytkownika
Miuosh
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: 338 Telewizja marzeń

Post autor: Miuosh » 2010-09-10, 16:15

Minusy:

- monotonia
- nachalna reklama Polsatu
- aktorzy i sceneria z "Pierwszej Miłości"
- niestety, za dużo greenboxów (dobry serial komediowy nie potrzebuje ich w ogóle, albo korzysta z nich bardzo rzadko)
- Mariolka (wybaczcie, ale obecność tej osoby na planie serialu doprowadza mnie do rozpaczy; kiedyś była znośna)

Plusy:

+ minimalnie śmieszna scena z węgorzem
+ scena z Ibiszem (tylko zastanawia mnie dlaczego Ibisz nie machał hantlami w stylu Waldka, to dopiero byłoby śmieszne)
+ scena z Paździochem w programie erotycznym

To jest odcinek z poprzedniej serii. Zapowiedź kolejnej tylko potwierdza, że będzie gorzej. Czyli klasycznie: masa greenboxów, durne przebrania, efekty komputerowe. Ale zobaczymy.

3/10

Narka. Idę oglądać Miodowe Lata :-P
Ostatnio zmieniony 2010-09-10, 16:16 przez Miuosh, łącznie zmieniany 1 raz.
paździoch91
MODERATOR DEKADY
MODERATOR DEKADY

Post autor: paździoch91 » 2010-09-10, 19:43

Sheb pisze:Pier******* za przeproszeniem, wam się już w głowach poprzewracało coś chyba,
Czy możesz uszanować opinię innych? Bo każdy ma prawo do swojej. A Ty tego prawa nie szanujesz nazywając sprzeczne do Twojej opinie pier********.
Sheb pisze:cokolwiek by nie zrobili, to robią robią źle
Wcale nie, jeszcze kilka lat temu robili dobrze.
Sheb pisze:co wam się znowu nie podoba w tym odcinku?
Przeczytaj posty przedmówców, jest w nich dokładnie opisane co się im nie podobało.
Sheb pisze:Ciekawa fabuła
Właśnie co do tego się nie zgodzę. Ale masz prawo do takiej opinii.
Sheb pisze:mnóstwo nowych postaci
Ibisz i ta prostytutka? To dwie... Reszta wyjęta z PM. A Ibisz już kiedyś występował (m. in. odc. "Pocieszacz").
Sheb pisze:świetna gra aktorów
Może Grabowski trochę się poprawił, Kotys trzyma formę cały czas a Mularczyk to tragedia.
Sheb pisze:co wam się nie podoba?!
Patrz wyżej.
Sheb pisze:Wiem, powiecie że greenboxy, to co zaproponujecie zamiast nich?
Tak, greenboxy. A zamiast nich proponuję rezygnację tam, gdzie jest to możliwe. W tym odcinku był ich przesyt (jak w większości nowych) ale to też częściowo wina fabuły.
Sheb pisze:I czemu wam się nie podobały?
Bo wprowadzają sztuczność, która psuje klimat tego serialu, klimat odcinków sprzed lat.
Ostatnio zmieniony 2010-09-10, 19:45 przez paździoch91, łącznie zmieniany 3 razy.
david123lost
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: david123lost » 2010-09-10, 20:25

Ja sie zgadzam z uzytkownikiem "Sheb"... Ja oczywiscie uszanuje wasze opinie, ale nie moze byc wszystko na 'nie'! Kiepscy sa juz w takiej fazie, ze p. Grabowski i p. Kotys po prostu zestarzali sie. Wydaje mi sie, ze po prostu nie maja już checi grac w takich odcinkach, gdzie mieli by otwierac biznesy i robic takie 'jaja', jak 10 lat temu. Na pewno twórcy mieli by duzo pomysłów, zeby zrobic taki odcinek, jak za dawnych lat (tzn. biznes itp) Przeciez p. Sobiszewski układał wiele scenariuszów 1, 2, 3 serii itp. Dzisiejsze odcinki sa, jakie sa... Jak w tym najnowszym odcinku Ferdek wyszedł z kibla, zeby porozmawiac z Pazdziochem, myslałem, ze jest on w ciazy! Wiek robi niestety swoje :-( Te greenboksy, były potrzebne do zrealizowania odcinków. Co? Mieli by krecic scene w górach,albo w night clubie? Naprawade, kilka odcinków poprzedniego sezonu było naprawde fajnych np. Cały ten jazz, czy Przeterminowani...

Ja tez sobie tak mysle... Gdyby zakonczyli serial na dobre, gdzie znalezli by prace p Kotys i Gnatowski? Praktycznie oni tylko graja w tym serialu...
Czak Noris
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Czak Noris » 2010-09-10, 20:36

david123lost pisze:gdzie znalezli by prace p Kotys i Gnatowski? Praktycznie oni tylko graja w tym serialu...
Tutaj wykazujesz się niewiedzą o tych aktorach. Pan Ryszard ma bardzo bogatą filmografię filmową i teatralną podobnie do pana Dariusza i ze znalezieniem pracy myślę, że nie mięliby większego problemu.
Andrzej Kotara jestem, ze stolycy i najchętniej zapyliłbym z bani komuś z Krakowa, najlepiej jakiemuś profesorkowi w okularach.
paździoch91
MODERATOR DEKADY
MODERATOR DEKADY

Post autor: paździoch91 » 2010-09-10, 21:20

david123lost pisze:Wydaje mi sie, ze po prostu nie maja już checi grac w takich odcinkach, gdzie mieli by otwierac biznesy i robic takie 'jaja', jak 10 lat temu.
To nie od nich zależy. Płacą im więc mają grać w takich odcinkach, jakie twórcy sobie wymyślą.
david123lost pisze:Na pewno twórcy mieli by duzo pomysłów, zeby zrobic taki odcinek, jak za dawnych lat (tzn. biznes itp) Przeciez p. Sobiszewski układał wiele scenariuszów 1, 2, 3 serii itp. Dzisiejsze odcinki sa, jakie sa...
To nie tak. Twórcy zmienili charakter tego serialu. Już nie stawiają na "robienie jaj" tylko na przekazanie swoich refleksji. Podejrzewam, że wpływ na dodanie kolorów, lepszej jakości, greenboxów miały też naciski Polsatu.
paździoch91 pisze:Te greenboksy, były potrzebne do zrealizowania odcinków. Co? Mieli by krecic scene w górach,albo w night clubie?
W starych odcinkach dało się ułożyć taki scenariusz by akcja nie działa się ani w górach ani w night-clubie.

Ja myślę, że czas kończyć ten serial. Formuła już dawno się wyczerpała. Serial jest ciągnięty na siłę a zmiany wprowadzone w nowych odcinkach wielu osobom się nie podobają.
Mam nadzieję, że nigdy nie doczekam 457 odcinka ŚWK.
Awatar użytkownika
locka
Paździoch
Paździoch

Post autor: locka » 2010-09-11, 11:39

Obejrzałem ten odcinek i niczym szczególnym się nie wyróżnia pośród innych z 11 sezonu.
Jest denny i w ogóle nie śmieszny poza sceną w kuchni gdy reperował telewizor.
3/10
evita
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: evita » 2010-09-15, 10:32

A mi się odcinek podobał :) Może nie był najwspanialszy ale na pewno niezły. Podobał mi się motyw ,,węgorza", podobał mi się też wątek moralnego naprawiania panienki z 0-700. Zaskoczył mnie fragment z parodią Pierwszej Miłości: ,,to może po pomidorze" - kto ogląda Pierwszą Miłość wie o co chodzi ;)
Rozwaliła mnie za to końcówka.
Nie podobał mi się tylko wierszyk Marioli, a to dlatego, że nigdy nie lubiłam tych wierszyków (np w wykonaniu Edzia listonosza).

Ogólnie to nie jest źle 7/10
Oczekuję, że kolejne odcinki będą jeszcze lepsze!
Czak Noris
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Czak Noris » 2010-09-15, 10:53

evita pisze:fragment z parodią Pierwszej Miłości: ,,to może po pomidorze" - kto ogląda Pierwszą Miłość wie o co chodzi ;)
Właśnie. Może ktoś mi to wytłumaczyć, bo ostatnio przerzuciłem się na ambitniejsze seriale niż PM. ;-)
Andrzej Kotara jestem, ze stolycy i najchętniej zapyliłbym z bani komuś z Krakowa, najlepiej jakiemuś profesorkowi w okularach.
Awatar użytkownika
Miuosh
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Miuosh » 2010-09-15, 13:58

Serial powinien być niezależny od innych. A w tym przypadku aby zrozumieć żart, trzeba oglądać inny serial z tej stacji. Cóż za nachalność.
Czak Noris
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Czak Noris » 2010-09-15, 14:06

Dokładnie. Reklamują stację i inne seriale, a zapominają o dobrym humorze. Kiedyś o polsacie powiedziano coś raz na jakiś czas i w dodatku w jajcarski sposób, np. w odcinku "Waldek Tour" Ferdek powiedział fajną rymowankę, która kończyła się :"...na polsacie nie ma nudy".
paździoch91
MODERATOR DEKADY
MODERATOR DEKADY

Post autor: paździoch91 » 2010-09-15, 14:52

fan ferdynanda pisze:Kiedyś o polsacie powiedziano coś raz na jakiś czas i w dodatku w jajcarski sposób, np. w odcinku "Waldek Tour" Ferdek powiedział fajną rymowankę, która kończyła się :"...na polsacie nie ma nudy".
To był chyba jedyny raz w starych odcinkach gdy zareklamowano Polsat. Ale wtedy wyszło to o wiele lepiej.
The Iceman pisze:Serial powinien być niezależny od innych. A w tym przypadku aby zrozumieć żart, trzeba oglądać inny serial z tej stacji. Cóż za nachalność.
A na to nie zwróciłem uwagi. I dlatego moja opinia o tym odcinku pogorszyła się. Obniżam ocenę na 3/10.
Theumel
Halinka
Halinka

Post autor: Theumel » 2011-03-01, 20:20

Średnie rozpoczęcie sezonu( "urodziny" były lepsze) i średni odcinek, jak na pierwszy w 12 sezonie. Pomysł z wchodzeniem w tv fajny, koniec mi się spodobał, ale te zbytnie aluzje do Polsatu i scena z sex tv... Mimo wszystko jakoś się lepiej oglądało, zwłaszcza po ostartnich odcinkach 11 sezonu. 4 na 6.
zeezeewoo
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: zeezeewoo » 2011-05-05, 12:19

Odcinek 5/10 średni nie jakiś rewelacyjny...

+
-scena na korytarzu(Ferdek i Paździoch)
-Węgorz
-"To ile to pan chciał...18...." a Ferdek "30"
-"Skąd ja to mogłem wiedzieć ,że to chłop..piersi miał..." Ferdek: "No i węgorza"
-Naprawa telewizora przez Ferdka
-"Halo...proszę mnie wyłączyć..."
-teksty jak Ferdek był Policjantem

"-"
-Greenboxy
- reklama Polsatu
-aktorzy z Pierwszej Miłości
kamiqii-k44
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kamiqii-k44 » 2011-05-21, 17:32

Jedna wielka reklamówka polsatu!! Miałem wrażenie, że przez cały odcinek była ta stacja reklamowana, no ludzie no.. Dno i wodorosty. Jedyna dobra scena do ta w kuchni, kiedy Ferdek naprawiał telewizor, a reszta denna.. :roll: 1/10
Victor58
Boczek
Boczek

Post autor: Victor58 » 2011-06-02, 11:38

Ten stary telewizor pochodzi z odc "Rybny Targ" ale przecież został sprzedany dla kolekcjonera więc dziwne że znowu tam jest. Podobna sytuacja jak z Malinowską w jednym odcinku umiera a w drugim żyje...
Awatar użytkownika
Ferdziul
Waldek
Waldek

Post autor: Ferdziul » 2011-06-28, 14:20

Victor58 pisze:Ten stary telewizor pochodzi z odc "Rybny Targ" ale przecież został sprzedany dla kolekcjonera więc dziwne że znowu tam jest. Podobna sytuacja jak z Malinowską w jednym odcinku umiera a w drugim żyje...
To jest właśnie sitcom. :)
"Odcinki sitcomów na ogół są ze sobą powiązane jedynie bohaterami i miejscem akcji (chociaż zdarzają się czasem wspomnienia i dzielenie jakiejś historii na dwa lub więcej odcinków). Nierzadko też zupełnie sobie zaprzeczają (np. zmieniona biografia jakiegoś bohatera, czy zakończenie typu "koniec świata")."
A mnie odcinek średnio się podobał.
Awatar użytkownika
Qba
Waldek
Waldek

Post autor: Qba » 2011-06-28, 14:32

Słaby odcinek, jakieś przenikania do telewizora i w ogóle nie podobał mi się. Więcej scen żenujących niż śmiesznych. Nawet 4/10 to za dużo porównując ten odcinek do tych starych. Zdarzały się jednak jeszcze gorsze odcinki. Daję 3/10.
Sponsorem programu jest piwo Mocny Full
dul.
Waldek
Waldek

Post autor: dul. » 2011-06-29, 22:58

Po ponownym obejrzeniu tego odcinka, nie oceniam go już tak negatywnie, :mrgreen: był nawet ciekawy, ale nie rewelacyjny. Za dużo reklamowania Polsatu było na pewno.

6,5/10
Grzeczniej proszę ! ~~
Lędzic
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Lędzic » 2011-06-30, 08:33

Nudny odcinek, chodzą po tych programach i gadka, jaki to Polsat jest wspaniały. 3/10.
"Helena, chyba mam zawał...!"
paździoch91
MODERATOR DEKADY
MODERATOR DEKADY

Post autor: paździoch91 » 2011-06-30, 08:47

Raczej słaby odcinek. Generalnie, propagandówka Polsatu (choć ciekawe, że pojawiła się pochwała programu Szymona Majewskiego) i nuda. Scena z panią z programu erotycznego była beznadziejna (nędzna podróba odcinek "Kamasuntra") do tego te beznadziejne latające serduszka. I scena z bohaterami "Pierwszej Miłości", którą dokładnie zrozumieją tylko widzowie tamtego serialu. 3/10
Awatar użytkownika
Wisla_1906
Mariolka
Mariolka

Post autor: Wisla_1906 » 2011-06-30, 13:54

Słaby odcinek, za dużo gadania o tym, że Polsat jest najlepszy i znowu greenboxy. Były od czasu do czasu fajne sceny ale odcinek i tak oceniam na 4/10
"Śpię se spokojnie, a tu nagle sru! Panie lecę do kuchni, a tam mi się lodówka rozdupcyła!"
znietrzeźwiony
Waldek
Waldek

Post autor: znietrzeźwiony » 2011-07-04, 10:59

Odcinek że tak powiem mocno średni... Ta scena z PM wogóle nie pasowała do "natury" Kiepskich, Mariolka....mniej niz zero
jak na cyfrowym polsacie są takie kanały co cały czas pierniczą o polsacie i jego ofertach, to ten odcinek był jak taki polsatowski kanał.... 3/10
"Wam sie wszystkim oczy otworzą, jak mnie sie zamkną"
Awatar użytkownika
Procjon
Boczek
Boczek

Post autor: Procjon » 2011-07-05, 13:58

Odcinek co najwyżej średni. Choć było kilka fajnych tekstów, całość wyszła tak sobie.
Na plus ten motyw z węgorzem i końcowe sceny. Minusów wiele, choćby to ciągłe bezsensowne reklamowanie Polsatu i strasznie dłużąca się scena z PM.
4/10
Szanuj bliźniego swego...jak bliźniego swego
karwasztwarz
Waldek
Waldek

Post autor: karwasztwarz » 2011-07-08, 09:53

Odcinek taki sobie nie był tragiczny, ale rewelacji też nie było. Z tego co pamiętam to szczególnie dużo śmiesznych tekstów nie było. Może pare. Nie było źle. Przypominało mi sie jeszcze nawet śmiesznie było jak paździoch trafił do tego programu z tą babką w łóżku i ona coś o węgorzu a paździoch myślał, że wszyscy znają jego sekret. I scena końcowa też nawet fajna "... odszedł Ostatni Misjonarz Rzeczypospolitej Polski..." czy coś w tym rodzaju. Ocinek ocenie na 5/10.
"to nie jest śmieszne to jest tragiczne"
"Helena nie popisuj się..."
Matt
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Matt » 2012-05-09, 12:46

Dobry odcinek, ale nie powalał.
Plusy:
-Ostatnia scena.
-Jak Paździocha zjadł tygrys.
-Fajna fabuła odcinka.
Plus też za to, że odcinek skupiał się głównie na Ferdku i Paździochu.
Minusy:
-Reklamowanie Polsatu
-Niezbyt duża ilość śmiesznych teksów.
Ocena:6,5/10
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sezon 12 [338-352]”