266 Ferdynand K.

Matt
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: 266 Ferdynand K.

Post autor: Matt » 2012-04-17, 17:14

Ja mam zupełnie inne zdanie niż wszyscy. :->
Ten odcinek to po prostu tragedia. :-/ Nienawidzę tego odcinka. Według mnie to najgorszy odcinek wszech czasów. Ten wątek o posądzaniu Ferdka, co to w ogóle ma być? :roll:
Strasznie mnie denerwowało to ,że jak się pytali jakie są zarzuty to odpowiadali:"Ciężkie" , albo:"Ciężkie ,a konkretnie bardzo ciężkie". Ten facet co przychodził do Ferdka jako adwokat chyba też mnie wkurzał. :-? W ogólnie ten odcinek to dno i 100 metrów mułu ,że tak się wyrażę. Poplątanina z pomieszaniną.
Sorry, ale nie trawię tego odcinka.
Po prostu T R A G E D I A :-|
Ocena:0/10 :roll:
Ostatnio zmieniony 2012-04-17, 17:15 przez Matt, łącznie zmieniany 1 raz.
Adam908
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Adam908 » 2012-04-17, 18:08

Odcinek głupi i nie wiem dlaczego Polsat tak go lubi puszczać . Poza tym zgodzę się z Matt, że ten odcinek to tragedia kompletnie nie wiedziałem o co w nim chodzi i ci faceci co przychodzili do Ferdka to mnie denerwowali 4/10
- Ale deska się rozdupcyła
- No rozdupcyła się, ale przecie nie dlatego, że Niemiecka
- A niby dlaczego ?
- A dlatego, że pan źle na nią dupą siadasz o
Awatar użytkownika
Johnny Cage
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Johnny Cage » 2012-04-17, 19:03

adam908 pisze:Odcinek głupi i nie wiem dlaczego Polsat tak go lubi puszczać . Poza tym zgodzę się z Matt, że ten odcinek to tragedia kompletnie nie wiedziałem o co w nim chodzi i ci faceci co przychodzili do Ferdka to mnie denerwowali
A czytałeś Proces Franza Kafki? 8-)

Nie czytałeś. Przeczytasz, do tematu wrócimy.
Stachu

Post autor: Stachu » 2012-04-17, 19:06

adam908 pisze:nie wiem dlaczego Polsat tak go lubi puszczać
Bo jest anty PISowski 8-)
Awatar użytkownika
Johnny Cage
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Johnny Cage » 2012-04-17, 20:04

Powiedział co wiedział :roll:
Stachu

Post autor: Stachu » 2012-04-18, 12:21

Johnny Cage pisze:Powiedział co wiedział
A co, zaprzeczysz, że odcinek wyśmiewa tę partie?
Awatar użytkownika
Johnny Cage
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Johnny Cage » 2012-04-18, 15:49

Dalekobieżny pisze:
Johnny Cage pisze:Powiedział co wiedział
A co, zaprzeczysz, że odcinek wyśmiewa tę partie?
Raz jeszcze zapytam, a Ty czytałeś Proces Franza Kafki? Jak nie , to przeczytaj (choćby streszczenie) a potem możemy porozmawiać dlaczego odcinek była taki, a nie inny. 8-)
lukin
Boczek
Boczek

Post autor: lukin » 2012-04-18, 15:55

Ja pamiętaj jak parę lat temu czekałem, a w sumie wyczekiwałem na nowy sezon.
Na premierę tego odcinka w tv. Pamiętam jednak, że jakoś trochę się zawiodłem po tym odcinku. Na szczęście przy kolejnych tak nie było. Zawodzić to można się było po tym jak stanowisko reżysera objął Yoka..
Awatar użytkownika
Johnny Cage
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Johnny Cage » 2012-04-18, 15:58

lukin pisze:Zawodzić to można się było po tym jak stanowisko reżysera objął Yoka..
Panie, nawet Pan nie wymieniaj tego nazwiska głośno ;)
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2012-04-18, 16:31

Johnny Cage pisze:
A co źle napisał ? Smutna prawda o naszym kraju i "wielkich artystach" którzy są na wynajęcie jak zwykłe grube... .
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Johnny Cage
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Johnny Cage » 2012-04-18, 16:33

Kizior pisze:
Johnny Cage pisze:
A co źle napisał ? Smutna prawda o naszym kraju i "wielkich artystach" którzy są na wynajęcie jak zwykłe grube... .
Piszę po raz trzeci do jasnej cholery. Poczytajcie Proces a potem pogadamy o odcinku, a nie mi tu z PISem wyjeżdżacie :roll:
Ostatnio zmieniony 2012-04-18, 16:33 przez Johnny Cage, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2012-04-18, 17:02

Proces Kafki czytałem - bądź o to spokojny ale to że nie widzisz wyrażnego i tak na chama i na prostaka wprost jeżdzenia po PiS-ie to gratuluję - otwórz oczy. Może jeszcze powiesz że odcinek w którym Pażdzioch wybrał się do Tuska to też nic z polityką nie miało wspólnego ?
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Curry
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: Curry » 2012-04-18, 17:13

Odcinek z gatunku tych, które mogą co niektórych nieźle wpienić. Podobnie jak odcinek w którym do domu Kiepskich przyjechała rodzina Boczków.
"Wypierdzielaj stąd, grubasie agresywny.." by Ferdynand Kiepski
Awatar użytkownika
Johnny Cage
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Johnny Cage » 2012-04-18, 17:34

Kizior pisze:Proces Kafki czytałem - bądź o to spokojny ale to że nie widzisz wyrażnego i tak na chama i na prostaka wprost jeżdzenia po PiS-ie to gratuluję - otwórz oczy.
Mi to nie przeszkadzało 8-) Odcinek jeden z wielu, gdzie Kiepscy robią ze wszystkim co chcą. A jeżeli Ty masz coś do PISu (czyt. przeszkadza Ci), to już jest Twój problem. No ale taka moda teraz jest wśród młodzieży niestety...

Tyle ode mnie.
Stachu

Post autor: Stachu » 2012-04-18, 17:39

Ale zauważ pan, że teraz nie naśmiewają sie z PO, a przecież mogli by.
Awatar użytkownika
Johnny Cage
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Johnny Cage » 2012-04-18, 17:41

Dalekobieżny pisze:Ale zauważ pan, że teraz nie naśmiewają sie z PO, a przecież mogli by.
Naśmiewają się, tylko sam początek rozmowy był inną przyczyną. Ludki nie rozumieli dlaczego odcinek jest taki, albo z jakiego powodu.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2012-04-18, 17:58

Johnny Cage pisze:
Kizior pisze:Proces Kafki czytałem - bądź o to spokojny ale to że nie widzisz wyrażnego i tak na chama i na prostaka wprost jeżdzenia po PiS-ie to gratuluję - otwórz oczy.
Mi to nie przeszkadzało 8-) Odcinek jeden z wielu, gdzie Kiepscy robią ze wszystkim co chcą. A jeżeli Ty masz coś do PISu (czyt. przeszkadza Ci), to już jest Twój problem. No ale taka moda teraz jest wśród młodzieży niestety...
.
Zauważyłem po raz który że masz problemy ze zrozumieniem tego co czytasz a może piszesz. Tak było z Boryskiem teraz znowu.
Jak mogę mieć coś do PiS-u jak mi przeszkadza taki odcinek ? A może zrozumiałeś ten odcinek jako pochwałę tej partii ?
Dalekobieżny pisze:Ale zauważ pan, że teraz nie naśmiewają sie z PO, a przecież mogli by.
I to jeszcze jak ale co tam - Solorz-Żak czy jak się on teraz nazywa ma swoje życiorysy, ATM, Tuski - to wszystko na jednym wózku jedzie.
Ostatnio zmieniony 2012-04-18, 18:00 przez Kizior, łącznie zmieniany 2 razy.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Johnny Cage
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Johnny Cage » 2012-04-18, 19:29

Nie mam żadnych problemów człowieku.
Cała rozmowa zaczęła się od:
adam908 pisze:Odcinek głupi i nie wiem dlaczego Polsat tak go lubi puszczać . Poza tym zgodzę się z Matt, że ten odcinek to tragedia kompletnie nie wiedziałem o co w nim chodzi i ci faceci co przychodzili do Ferdka to mnie denerwowali
adam908 nie zrozumiał o co kaman, więc wyjaśnić próbowałem. A Ty się czepiasz Bóg wie czego.
A samo stwierdzenie:
Dalekobieżny pisze:Bo jest anty PISowski 8-)
skwitowałem jak skwitowałem, tak?
Skoro żeś stwierdził, że:
To powinieneś znać odpowiedź dlaczego tak ten odcinek wyglądał, a nie inaczej. Ferdka oskarżyli w ten sam sposób co Piotra K. Adam nie wiedział, więc mu wyjaśniłem o czym wspomniałem w poście powyżej:
Johnny Cage pisze:Naśmiewają się, tylko sam początek rozmowy był inną przyczyną. Ludki nie rozumieli dlaczego odcinek jest taki, albo z jakiego powodu.
Więc nie udawaj mi tu mądrego czy innego Greka bo nie jesteśmy w Grecji 8-)
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2012-04-19, 00:34

Johnny Cage pisze: To powinieneś znać odpowiedź dlaczego tak ten odcinek wyglądał, a nie inaczej. Ferdka oskarżyli w ten sam sposób co Piotra K.
Jaki znowu Piotr K. ?

Ja doskonale wiem że wzorowano ten odcinek na "Procesie" ale to było to tylko wykorzystanie tego pomysłu do ukazania w karykaturalny i nieprawdziwy sposób PiS-u. I to było główne przesłanie tego odcinka a nie "Proces" bo jakoś ja w tej książce nie widziałem parodiowanej postaci śp.Gosiewskiego (ciekawe jak jego zawzięty parodysta Dracz się teraz czuje po jego śmierci, czy w ogóle wie że on nie żyje ? Bo może uwierzył w plugastwa Palikota że Gosiewski żyje ?). Nie widziałem też przerobionego loga PiS-u w powieści Kafki itp.
Jeszcze raz powtarzam - odcinek wpisuje się w tą chorą kampanię obrzydzania i odczłowieczania ludzi z PiS-u. To ewidentna agitka polityczna - gorsza niż za Goebelsa i Stalina razem wziętych a scenariusz wygląda jakby napisał go duecik Wojewódzki-Figurski na ulicy Czerskiej. To jest coś okropnego i niegodziwego, jak można było sprowadzić serial komediowy dla wszystkich do takiej roli ?
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Johnny Cage
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Johnny Cage » 2012-04-19, 14:01

Kizior pisze:Jaki znowu Piotr K. ?
Sorry, Józef K., nie Piotr.

Ale nie zmienia to faktu, że: k*rwa chłopie. Sam sposób procesowania, że tak napiszę Ferdka, oskarżenie go Bóg wie o co zerżnięte żywcem z Procesu F. Kafki. Czy top takie trudne człowieku do pojęcia przez ciebie jest? Bo jeśli tak, to rozumienie pewnych spraw Ci się kłania, a to chyba w szkole podstawowej było. No chyba że do przedszkola jeszcze chodzisz to masz prawo nie pojmować pewnych spraw.

A to jest początek streszczenia Procesu
Zaraz po przebudzeniu, zaniepokojony nieobecnością pani Grubach, kucharki, która każdego ranka przygotowywała mu posiłek, główny bohater postanowił do niej zadzwonić. Gdy sięgał po telefon do mieszkania wtargnął tajemniczy, rosły, ubrany na czarno mężczyzna, którego Józef widział po raz pierwszy w życiu. Nieznajomy nie odpowiadał na żadne pytania. Bohater zażyczył sobie, by mężczyzna przepuścił go do sąsiedniego pokoju, w którym na co dzień mieszkała kucharka. Zamiast kobiety zastał w nim innego nieznajomego osobnika. Skonsternowany Józef dostrzegł, że z budynku naprzeciwko, przez okno przyglądała mu się z ciekawością starsza kobieta. Gdy bohater zażądał natychmiastowego spotkania z panią Grubach, drugi z mężczyzn oznajmił mu:
„Nie (…) pan jest przecież aresztowany”.
Zaskoczony K. zapytał, co takiego zrobił. Funkcjonariusz odparł, że postępowanie przeciwko niemu zostało już wszczęte i najlepiej będzie, jeśli dobrowolnie wróci do swojego pokoju.
Więc obejrzyj sobie odcinek Kiepskich, a potem odpowiedz na pytanie: mówi Ci to coś? 8-)
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2012-04-19, 18:03

A kto mówi że nie zerżnięte z "Procesu" - tu się zgadzamy ale już się nie zgadzamy co do intencji "twórców" tego odcinka. Dla mnie motyw zbrodni, bo ten odcinek jest zbrodnią na tym serialu przysłonił twórczość Kafki. Gdyby nie rządził wtedy PiS ten odcinek by nigdy nie powstał.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Marcelo
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Marcelo » 2012-04-19, 18:07

Kizior pisze:Gdyby nie rządził wtedy PiS ten odcinek by nigdy nie powstał.
A skąd ty to wiesz? Jasnowidz czy co? Gościu to jest odwzorowane na "Procesie", wtedy rządził PiS to chyba musieli go sparodiować nie? Na pewno gdyby teraz zrobili ten odcinek to by była jakaś parodia PO :roll:
Obrazek
Adam908
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Adam908 » 2012-04-19, 18:12

Ale macie spór o ten odcinek i to przez jeden niewinny post :mrgreen:
- Ale deska się rozdupcyła
- No rozdupcyła się, ale przecie nie dlatego, że Niemiecka
- A niby dlaczego ?
- A dlatego, że pan źle na nią dupą siadasz o
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2012-04-19, 18:29

Marcelo pisze:
A skąd ty to wiesz? Jasnowidz czy co? Gościu to jest odwzorowane na "Procesie", wtedy rządził PiS to chyba musieli go sparodiować nie? Na pewno gdyby teraz zrobili ten odcinek to by była jakaś parodia PO :roll:
Oj naiwności :roll: Sam miałbym kilka pomysłów na dojechanie PO ale wiem w jakim kraju żyję i na to szans nie ma.

Odcinek oparty na Procesie Kafki by nie powstał z jasnego powodu, to za wysokie progi taka literatura dla twórców tego serialu - tu ktoś podpowiedział taki pomysł, ktoś z grupy trzymającej władzę.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Johnny Cage
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Johnny Cage » 2012-04-19, 19:05

Marcelo pisze:
Marcelo nie wiesz, że nie masz racji? ;) W dupie żeś był to raz, a ja żem gówno widział to dwa :P

Są "mądrzejsi" od nas i tego nie przeskoczymy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sezon 7 [266-282]”