226 Stypa

Awatar użytkownika
Janusz Tracz
Mariolka
Mariolka

Re: 226 Stypa

Post autor: Janusz Tracz » 2016-08-12, 08:45

Świetny odcinek

Na plus
+ Telefon do Kiepskich
+ "On jeszcze nie ma grobu, co najwyzej turla się w prosektorium" :mrgreen:
+ Sprzątanie na korytarzu i (Z)Boczek
+ Komentarze Ferdka i Babki :mrgreen:
+ Kondolencje Paździocha
+ Zbieranie na tace
+ Pogrzeb w piwnicy "Wódki na pogrzebie nie dali! To nie po chrześcijańsku!"
+ Zakończenie

10/10
- Interes kwitnie - pomyślał Zenon gdy zobaczył zmiany chorobowe na swoim przyrodzeniu...
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: 226 Stypa

Post autor: Bździuch » 2016-12-03, 01:09

Rewelacyjny odcinek, trochę taki czarny „Kiepski” humor, tarzałem się ze śmiechu, wraz z „Fryzjerem” chyba najlepszy odcinek 5 sezonu.
Dwie najlepsze sceny to zdecydowanie: To jak babka z Ferdkiem na rodzinę gadali, uwielbiam sceny w których „trzymali sztamę” oraz kulminacyjna scena samego pogrzebu. Genialna przebiegłość Mariana, bardzo fajna scena jak ustawiali te materace „Tu będzie Wujek Stasiek, a nie zapomniałam Wujek Stasiek nie żyje”, czy jak Babka powiedziała do Ferdka „A w pośredniaku byłeś ?!”, ” Umarł Stasiek umarł, już leży na desce, jakby mu zagrali podskoczył by jeszcze, bo u Staśka taka dusza, jak zagrają to się rusza” czy „A mówiła menda jedna, że będzie egzotyczna roślinność”, oraz reszta tekstów z wymienionych wcześniej przeze mnie scen.
Twórcy podjęli trudny temat, ale zrealizowali go jak najlepiej, jedyny mały minusik to ten dzieciak jak o tych bąkach gadał, nie bawi mnie taki humor. 10/10
A tylko jedno mnie zastanawia, po co tyle tych materacy, jak tylko trzech członków rodziny przyjechało, chociaż oczywiście to dużo lepiej.
''(...) i człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, który nauczył swoich braci rozpalać''
-A.Rand

---
ZAPRASZAM:
Moja gra PC o Kiepskich (KLIK)
I mój najnowszy scenariusz (KLIK)
---

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sezon 5 [203-244]”