Stara ekipa ŚWK

Dyskusje o muzyce, scenografii, kostiumach; również o kamienicy, w której kręcono "Świat według Kiepskich" oraz na temat osób odpowiedzialnych za serial: reżyserów, scenarzystów, dźwiękowców itd.
Awatar użytkownika
KorK
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Stara ekipa ŚWK

Post autor: KorK » 2013-02-28, 17:24

Chciałem wam przedstawić listę osób które są niemal od początku serialu i nadal biorą udział w jego tworzeniu ;-) Zachęcam także do dyskusji.... :-)

Aleksander Sobiszewski - Scenarzysta,obecny od początku Kiepskich
Jerzy Owczaczyk - Drugi reżyser
Edward Wojtczak - Montażysta
Maciej Wyrzykowski - Najpierw w roli Asystenta reżysera,a teraz jako Kierownik planu
Barbara Sikorska-Bouffałł - Kostiumograf
Renata Śnieżko - Współpraca przy kostiumach
Leszek Olbiński - Efekty specjalne
Anna Skowrońska - Kierownik produkcji
Gala Kowal - Organizacja produkcji
Dorota Michalak-Kurzewska i Tomasz Kurzewski - Producent wykonawczy

Mogą się pojawiać kolejne nazwiska,gdy przeanalizujemy resztę początkowych odcinków,ja porównywałem je z odcinkiem Rekord Guinnessa :-P
Obrazek
Awatar użytkownika
WKCM
Waldek
Waldek

Re: Stara ekipa ŚWK

Post autor: WKCM » 2018-09-03, 18:45

Jedno jest dla mnie pewne - Aleksander Sobiszewski się powoli wypala. Nie jest to nic dziwnego - po 540 odcinkach ciężko wymyślić coś nowego. Często też zwracałem uwagę na nazwisko państwa Kurzewskich - w napisach pojawia się zawsze na końcu i przyciąga wzrok widza. O reszcie nic nie powiem, bo nie analizowałem ich pracy przez lata.
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-09-03, 20:57

WKCM pisze:
2018-09-03, 18:45
Jedno jest dla mnie pewne - Aleksander Sobiszewski się powoli wypala.
Powoli ? On już się dawno stoczył na dno, a jego żona jest jeszcze niżej. Teraz humor jest na poziomie polskich kabaretów, kiedy mieli jeszcze resztki weny to woleli psuć serial (Sezony 13-21), jednak kiedy nagle postanowili powrócić do przyziemnej i klasycznej formy to stracili ją i przez to mamy w sezonach 22-24(Szczątkowo),25-26 humor rodem z kabaretów. A na dowód wypalenia można wziąć połowę odcinków 26 sezonu, już scena otwierająca ten sezon zawiera jeden zabawny tekst, jeden ! I co najśmieszniejsze jest zerżnięta z odcinka "Biały miś".

Wydaję mi się, że najbardziej na dno ciągnie ten serial jego żona, wystarczy posłuchać jej wypowiedzi, na przykład do making ofów z sezonów 13-14.

Moim zdaniem scenarzyści się trochę wpakowali w błoto, bo nawet ie mogą za bardzo skupić akcji na głównych bohaterach, bo każda postać epizodyczna które zresztą stworzyli musi dostać swoją działkę.
Nowi scenarzyści mogliby uratować ten serial, nawet w reżyserii Yoki. Ale to jest akurat zupełnie nierealne.
Kanapkowy seropodobny z szynką parmeńską na dupce od chleba

ZAPRASZAM:
Moja gra PC o Kiepskich (KLIK)
I mój najnowszy scenariusz (KLIK) 

- Powiedz mi, po co jest ten Kopernik?
- No właśnie po co!

USER DEKADY i Prowadzący Facebooka
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2018-09-04, 09:26

Wydaje mi się, że nie da się za bardzo rozróżnić ile psuje Sobiszewska, a ile Sobiszewski. Może Sobiszewska więcej się odzywa w wywiadach, ale mąż się pewnie z nią zgadza w wielu sprawach, tylko po prostu ma taki styl udzielania wywiadów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mike Tytla
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Mike Tytla » 2019-07-10, 13:26

Odpadli kolejni członkowie ekipy, którzy pracowali nad serialem od początku - Jerzy Owczaczyk (2017) i Aleksander Sobiszewski (2019), Renata Śnieżko też gdzieś tam po drodze odpadła, ale ona była od odc. 4. Gala Kowal też była od 4 i chyba już też jej nie ma. Tak więc lista teraz wygląda tak:

* Edward Wojtczak - Montażysta (od. odc. 1)
* Barbara Sikorska-Bouffałł - Kostiumograf (od odc. 1, na początku nazwisko Sikorska)
* Renata Kiełbiowska - Współpraca przy kostiumach (od odc. 1, na początku nazwisko Traskowska)
* Leszek Olbiński - Efekty specjalne (od. odc. 1)
* Anna Skowrońska - Kierownik produkcji (od odc. 1)
* Dorota Michalak-Kurzewska i Tomasz Kurzewski - Producent wykonawczy (od. odc. 1)

Niedopisani wcześniej zostali:
* Stefan Brysiak - początkowo rekwizytor, obecnie zapisują ,,obsługa planu" (od odc. 1)

Osoby, które dołączyły trochę później:
* Maciej Wyrzykowski (wg FilmPolski jest odc. 14 - Asystent reżysera (odcinki: 106, 110-113, 115-), Kierownictwo planu (odcinki: 14, 16-128, 130-), Asystent kierownika produkcji (odcinki: 15)
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny
Administrator|Red. Naczelny

Post autor: Kiepski Widz » 2019-07-10, 14:56

Newsów nie czytam, bo mnie to mało interesuje i nie chce mi się szukać, ale jedna rzecz mnie ciekawi: jedynym scenarzystą nowej serii będzie Nowakowski? Oboje Sobisze całkiem odeszli czy tylko Aleksander?
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2019-07-10, 14:58

Najprawdopodobniej odeszli obaj Sobiszewscy. Na jednym ze zdjęć był fragment scenariusza, a na nim tylko jedno nazwisko (prawdopodobnie Nowakowski).
Obrazek
Awatar użytkownika
Asp. Stępień
Mariolka
Mariolka

Post autor: Asp. Stępień » 2019-07-10, 22:01

kacrudy pisze:
2019-07-10, 14:58
Najprawdopodobniej odeszli obaj Sobiszewscy. Na jednym ze zdjęć był fragment scenariusza, a na nim tylko jedno nazwisko (prawdopodobnie Nowakowski).
Szkoda tylko, że o 10 lat za późno
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oprawa serialu | Ekipa”