Patriotyzm

Psychologia, historia, religia i różnego typu przemyślenia
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Patriotyzm

Post autor: Vito_Corleone » 2013-04-15, 14:41

Czy czujecie się patriotami ?
Ja czuje się patriotą jednak chciałbym aby w Naszym pięknym kraju było lepiej wtedy na pewno kochałbym go bardziej :) Nie wykluczam także emigracji w celu poprawy jakości życia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mike Tytla
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: Patriotyzm

Post autor: Mike Tytla » 2013-04-15, 14:45

Osobiście czuję się patriotą, chociaż muszę powiedzieć, że ja nie o takie Polskie walczyłem. Jeśli chodzi o emigrację, to nigdy.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2013-04-15, 15:10

Wyborcza nazywa mnie skrajnym faszystą, antysemitą, homofobem czyli muszę być patriotą.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
mocny full 22
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: mocny full 22 » 2013-04-15, 15:21

A za co ten temat jest w dziale Mocny Full?
Awatar użytkownika
Iraptor
Mariolka
Mariolka

Post autor: Iraptor » 2013-04-17, 19:41

Jestem patriota pod wszystkimi wzgledami poza religia i pilka nozna :-P
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2013-04-19, 19:28

Mimo tego wszystkiego złego, co się dzieje w naszym kraju, to ja tą Polskę kocham i czuję się patriotą. Pomimo złej sytuacji w służbie zdrowia, pomimo "kochanego" rządu, poziomu piłki nożnej i wielu innych takich rzeczy, po prostu kocham Polskę, bo to nie Jej wina co się dzieje. Mamy piękną, choć bolesną historię i za samo to należy się naszej Ojczyźnie i nam Polakom szacunek. Cytując klasyka:
Taki piękny kraj... Żyzny... zdrowy... wesoły i sympatyczny zresztą... Dlaczego wszyscy z niego spier**lają? Tu demokracja jest i zasoby naturalne i mineralne... Bociany... Boże, Ty widzisz i nie grzmisz... Boże, ja się rzadko modlę, w ogóle, ale proszę, zrób coś z tym narodem bo mu się w dupie poprzewracało, przecież wszędzie dobrze, ale w domu jest najlepiej kurde. Gdzie ja mam niby jechać i po co mam jechać jak w zagranicznym języku tylko fak ju znam... I dlaczego ja mam Kanadę odśnieżać, jak ja Polakiem jestem ? Przecie ja tam nawet telewizora nie zrozumie. Za stare ja drzewo jestem żeby mnie przesadzać. Amen.
A przejawem tego mojego patriotyzmu jest to, że gdybym żył 70 lat temu, to zapewne bym walczył w AK, o wolną Polskę, dla przyszłych pokoleń.
Ostatnio zmieniony 2013-04-19, 19:28 przez Władysław, łącznie zmieniany 1 raz.
Piwo lej, piwo lej barmanie piwo lej, pamiętaj o pianie, równo lej, albowiem ja pragnienie mam.
Kevin Steen
Halinka
Halinka

Post autor: Kevin Steen » 2015-08-29, 12:46

Szanuje polską historię i przodków ale nie jestem patriotą. Moim zdaniem ojczyzna jest tam, gdzie jestem szczęśliwy i nie tam gdzie się urodziłem.
"Mordo ty moja czy ja pamiętam.."
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2015-08-29, 16:01

Kevin Steen pisze:Szanuje polską historię i przodków ale nie jestem patriotą. Moim zdaniem ojczyzna jest tam, gdzie jestem szczęśliwy i nie tam gdzie się urodziłem.
A matką kto dla ciebie by był, gdybyś miał wybór ? Kobieta która cię urodziła czy ta, która zapewniłaby ci super warunki do życia ?
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Kevin Steen
Halinka
Halinka

Post autor: Kevin Steen » 2015-09-01, 15:17

A matką kto dla ciebie by był, gdybyś miał wybór ? Kobieta która cię urodziła czy ta, która zapewniłaby ci super warunki do życia ?
Znowu będziesz zadawał takie same idiotyczne pytania jak w temacie o legalizacji? Zresztą co ma ojczyzna do matki? Moim zdaniem patriotyzm i nacjonalizm to powód wszelkich wojen więc jestem na nie
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2015-09-01, 15:22

Kevin Steen pisze:
Znowu będziesz zadawał takie same idiotyczne pytania jak w temacie o legalizacji? Zresztą co ma ojczyzna do matki? Moim zdaniem patriotyzm i nacjonalizm to powód wszelkich wojen więc jestem na nie
Słowa Macierz i Ojczyzna od czegoś się wzięły, nie wiesz od czego ? To tylko płakać na poziomem edukacji. A przyczynami wojen są głównie pieniądze - tego też nie uczyli ?
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Kevin Steen
Halinka
Halinka

Post autor: Kevin Steen » 2015-09-01, 15:26

Daruj sobie tą arogancje. Kto idzie na wojnę? Ludzie czy pieniądze? Rzeź Wołyńska to też pewnie sprawka pieniędzy no nie?
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2015-09-01, 15:32

Kevin Steen pisze:Daruj sobie tą arogancje. Kto idzie na wojnę? Ludzie czy pieniądze? Rzeź Wołyńska to też pewnie sprawka pieniędzy no nie?

A co ma patriotyzm wspólnego z sadyzmem ?
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Kevin Steen
Halinka
Halinka

Post autor: Kevin Steen » 2015-09-01, 15:38

Między sadyzmem a patriotyzmem (i nacjonalizmem) jest niewielka granica. Dlaczego Ukraińcy zabijali Polaków? Dla Ukrainy.

»Zabijcie każdego Polaka między szesnastym a sześćdziesiątym rokiem życia?«
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2015-09-01, 15:46

Kevin Steen pisze:
Między sadyzmem a patriotyzmem (i nacjonalizmem) jest niewielka granica.
Większej bzdury dawno nie słyszałem. Jak ktoś wywiesza flagę w święta narodowe, obchodzi rocznice, czci pamięć bohaterów, szanuje Ojczyznę to od razu ma mordować jak banderowiec niewinnych ludzi ? Zdrowia życzę.
Ostatnio zmieniony 2015-09-01, 15:46 przez Kizior, łącznie zmieniany 1 raz.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Kevin Steen
Halinka
Halinka

Post autor: Kevin Steen » 2015-09-01, 15:52

Większej bzdury dawno nie słyszałem. Jak ktoś wywiesza flagę w święta narodowe, obchodzi rocznice, czci pamięć bohaterów, szanuje Ojczyznę to od razu ma mordować jak banderowiec niewinnych ludzi ? Zdrowia życzę.
Po pierwsze - daruj sobie te gierki słowne bo elokwencji ci to nie dodaje. Naucz się trochę kultury.
Po drugie - nie mówimy tu poszczególnych jednostkach ale o całym społeczeństwie. Tak, tak ktoś wywiesza flagi, szanuje ojczyznę a później na jakimś forum (czy gdzieś indziej) opluwa inne narody (na przykład Rosjan). Piłeczka zostaje odbita i tak tworzą się uprzedzenia a potem to wiadomo. Wiadomo też, jaki mamy stosunek do Rosjan, 90 % Polaków ich nie lubi więc?
Marciosss
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: Marciosss » 2015-09-01, 16:02

Wiadomo też, jaki mamy stosunek do Rosjan, 90 % Polaków ich nie lubi więc?
Chyba wśród gimbazy. Rosjanie są szanowani bo dzięki nim nasza gospodarka funkcjonuje (gdzie był największy zbyt naszych produktów rolnych?). Polacy nie lubią Żydów i Niemców i to nie bez przyczyny (Żydzi wykupują nasz majątek narodowy a Niemcy na nas nadali i do dziś nie wypłacili odszkodowania a odsetki rosną).
Kevin Steen
Halinka
Halinka

Post autor: Kevin Steen » 2015-09-01, 16:11

Tylko który Polak o tym wie? Prawda jest taka, że większość Polaków ma coś do Rosjan. I właśnie najwięcej uprzedzeń mają najstarsi, ci co pamiętają komunę.
Polacy nie lubią Żydów i Niemców i to nie bez przyczyny (Żydzi wykupują nasz majątek narodowy a Niemcy na nas nadali i do dziś nie wypłacili odszkodowania a odsetki rosną).
Ukraińcy nie lubili nas, bo prze wieki zajmowaliśmy im ziemię, niby nic a jednak ludobójstwo było. Oczywiście nie mówię że Polacy zrobią to samo z Niemcami i Żydami ale od takich rzeczy się zaczyna. Od tak sobie nie poszli nas mordować no nie?
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2015-09-01, 16:16

Kevin Steen pisze:
Po pierwsze - daruj sobie te gierki słowne bo elokwencji ci to nie dodaje. Naucz się trochę kultury.
Po drugie - nie mówimy tu poszczególnych jednostkach ale o całym społeczeństwie. Tak, tak ktoś wywiesza flagi, szanuje ojczyznę a później na jakimś forum (czy gdzieś indziej) opluwa inne narody (na przykład Rosjan). Piłeczka zostaje odbita i tak tworzą się uprzedzenia a potem to wiadomo. Wiadomo też, jaki mamy stosunek do Rosjan, 90 % Polaków ich nie lubi więc?
Śmieszny, sam przecież wspomniałeś o zbrodni wołyńskiej zamiast, jak przystało na antypatriotę bratać się z nimi i budować pojednanie wg scenariusza wyborczej.

I powiedz nam wszystkim, jaki mamy mieć stosunek do Rosjan po tylu zbrodniach na nas dokonanych ?
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Marciosss
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: Marciosss » 2015-09-01, 16:20

I właśnie najwięcej uprzedzeń mają najstarsi, ci co pamiętają komunę.
I stąd "Za Komuny Było Lepiej".
Ukraińcy nie lubili nas, bo prze wieki zajmowaliśmy im ziemię
Po Pierwsze to była ziemia Nasza i Ruskich. Dopiero gdzieś tak w 16 wieku Kozacy sobie coś ubzdurali.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2015-09-01, 16:23

Marciosss pisze:
I właśnie najwięcej uprzedzeń mają najstarsi, ci co pamiętają komunę.
I stąd "Za Komuny Było Lepiej".
Przynajmniej wszystko było jasne, kto wróg a kto nie i każdy wiedział, że telewizja kłamie.
A dziś namieszano w głowach młodych ludzi i teraz oni wchodzą wszystkim w cztery litery a własnego kraju się wstydzą.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Kevin Steen
Halinka
Halinka

Post autor: Kevin Steen » 2015-09-01, 16:24

Śmieszny, sam przecież wspomniałeś o zbrodni wołyńskiej zamiast, jak przystało na antypatriotę bratać się z nimi i budować pojednanie wg scenariusza wyborczej.
Nie tylko my mamy się z nimi bratać, oni też. Przecież o patriotyzmie pisałem w kontekście całego świata a nie tylko Polski. Jeśli nas przeproszą (i nie będą promować morderców na bohaterów) to będzie w miarę ok. Oczywiście nigdy tego nie zrobią przez swoją narodową dumę, to druga sprawa.
I powiedz nam wszystkim, jaki mamy mieć stosunek do Rosjan po tylu zbrodniach na nas dokonanych ?
Miej sobie jaki chcesz, ważne tylko, żeby nie dać się skłócić bo to może doprowadzić do kolejnej wojny. Najlepiej neutralny bo w końcu tam rządzi jeden człowiek więc co oni mają do powiedzenia w kwesti polityki?
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2015-09-01, 16:29

Taką mają mentalność, lubią twardą rękę ale puszczeni samopas jak przez Stalina na Berlin oznaczają się takim samym sadyzmem jak Ukraińcy. O Polsce też mają nienajlepsze zdanie, zawsze będą nas traktować jak prowincję Moskwy a nie suwerenny kraj. Czy na to mamy się godzić ?
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Marciosss
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: Marciosss » 2015-09-01, 16:31

Kizior, kiedyś nasz szanowali. Kiedy okupowaliśmy Moskwę była tam nawet moda na "Polskość".
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2015-09-01, 16:52

Marciosss pisze:Kizior, kiedyś nasz szanowali. Kiedy okupowaliśmy Moskwę była tam nawet moda na "Polskość".
Kiedyś to nawet ówczesny Putin klękał przed naszym królem.
Niestety nie wykorzystaliśmy tej szansy.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Marciosss
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: Marciosss » 2015-09-01, 16:54

Kizior pisze:
Marciosss pisze:Kizior, kiedyś nasz szanowali. Kiedy okupowaliśmy Moskwę była tam nawet moda na "Polskość".
Kiedyś to nawet ówczesny Putin klękał przed naszym królem.
Niestety nie wykorzystaliśmy tej szansy.
Ogólnie Polska to bardzo tolerancyjny kraj np. jako jedyni nie wygnaliśmy Żydów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „POWAŻNE ROZMOWY”