133 Lolek

Awatar użytkownika
Marcelo
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: 133 Lolek

Post autor: Marcelo » 2012-11-30, 17:14

Dobry odcinek, biorąc pod uwagę to, że był to odcinek świąteczny i był smutny i mało śmieszny. Na plus oczywiście początkowa scena i rozmowa sąsiadów pod kiblem i kłótnia kto zanieczyścił kibel. Potem dobra rozmowa w kuchni i straż na korytarzu. Marian najlepszy jak pilnował a potem sam się poraził prądnicą. Potem Wigilia dobra i rozmowa najpierw Mariana z Cześkiem i Boczka z Ferdkiem. Potem trochę smutnie, ale fajnie i zakończenie bardzo dobre i wspaniale odpowiada Świętom Bożego Narodzenia. 8/10
Obrazek
Awatar użytkownika
mocny full 22
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: mocny full 22 » 2012-12-22, 09:31

Niezły odcinek z klimatem Bożego Narodzenia. Najlepsze momenty to pilnowanie przez Paździocha kibla, bawienie się prądnicą przez Paździocha oraz słowa Heleny by Marian nie bawił się prądnicą. Trochę nudny był ten odcinek. 7/10
Awatar użytkownika
allshadesofblue
Mariolka
Mariolka

Post autor: allshadesofblue » 2012-12-24, 14:21

Średni odcinek jak na tamte czasy (najlepsze dla serialu). Mało momentów do śmiechu samego w sobie, a dużo morałów o pomocy bliźniemu swemu co nie ma dachu nad głową. Jednak w starym dobrym klimacie, zagrany tak jak zawsze powinni byli grać.
7/10
[center]Obrazek[/center]
Patrick Miller
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Patrick Miller » 2012-12-27, 00:23

Plusy:
-Świrowanie Paździochów pod kiblem
-Paździoch (do Ferdka): "Ja nawet gdybym chciał, to bym tak nie potrafił"
-Reakcje na widok syfu w kiblu
-Paździoch (do Boczka): "Nie opowiadaj Pan takich pierdół"
-Ferdek: "I znowu jest nieludzko naświnione [...] Tak po małpiemu"
-Paździoch: "Dzicy w naszej kamienicy" :lol:
-Kłótnia o klucz
-Ferdek (do Paździocha): "Żebym ja się prosił ? Pan się będzie prosił!"
-Ferdek na warcie i upierdliwy budzik :mrgreen:
-Ferdek (do Paździocha): "Panie Paździoch, wstawaj Pan, Pana kolej"
-Nakrycie głowy Paździocha
-Paździoch świrujący pawiana z paralizatorem i fajna muzyczka
-Nocne darcie mordy przez Paździocha
-Ferdek (do Paździocha): "Co jest Panie Paździoch, co się Pan tak drzesz ?"
-Porażenie Paździocha prądem
-Ferdek: "Usta usta ? Ja się brzydzę!"
-Pomysł Halinki i pretensje Paździochów
-Halinka: "Terror w naszej toalecie"
-Paździoch: "Nażrą się, nachleją i znowu będą smrodzić"
-Ferdek: "W przypadku, gdyby akcja nie dała rezultatu, proponuję zasadzenie im kopa w dupę"
-Helena (do Paździocha): "Marian, przestań się bawić tą prądnicą, bo Cię znowu sparaliżuje"
-Halinka powstrzymująca Ferdka
-Struś (do Paździocha): "A Ty dalej robisz w majtkach ?" :lol:
-Ferdek: "Prawdziwy poeta i fizjolog"
-Ferdek próbujący sobie przypomnieć nazwisko poety
-Sen Ferdka i kwiaty w kiblu
-Ferdek: "Co ? Znowu naświnione ?"
-Te same kwiaty, co we śnie Ferdka zauważone przez Paździochów

Minusy:
-Nuda (miejscami)

9/10
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny
Administrator|Red. Naczelny

Post autor: Kiepski Widz » 2013-08-05, 12:23

Nawet niezły odcinek. Plusy:

-pierwsza scena
-dyskusja w kuchni
-ucieczka Paździocha
-zamknięcie Lolka w kiblu
-porażenie Paździocha prądem
-spotkanie Unii Lokatorskiej przy słonych paluszkach
-wieczerza wigilijna
-życzenia
-wredny Paździoch
-sen Ferdka
-zakończenie z kwiatami w sedesie

Minusy:

-trochę nudne rozmowy z bezdomnymi i powolna akcja
-za mało humoru

8/10
Awatar użytkownika
Inn
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Inn » 2013-08-05, 15:33

Plusy:

- Pierwsza scena
- Scena w kuchni
- Zamknięcie Lolka
- Ucieczka Paździocha
- Wieczerza
- Sen
- Zakończenie

Minusy:

- Mało śmiesznych tekstów w porównaniu do innych odcinków sezonu

8/10
Awatar użytkownika
PharellMan
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: PharellMan » 2013-09-13, 13:54

Całkiem dobry odcinek. Jak dla mnie jeden z najlepszych świątecznych. Największe plusy:
- zabawy Paździocha paralizatorem
- początkowa scena i te wejście Boczka :lol:
- Ferdek z zepsutym budzikiem :lol:
Minusy:
- mooooooooże trochę nudy :P
Ocena: 9/10
Po obejrzeniu na zmianę tego odcinka i "Pocieszacza" aż humor mi się konkretnie poprawił. :D
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2013-12-23, 18:36

No i to jest odcinek świąteczny a nie wywalanie się z choinką jak głupi.
Mimo nostalgicznego nastroju było śmiechu trochę.
Dziś po wielu latach najbardziej nie rozśmieszył mnie paralizator czy wódka ale to że Pażdzioch miał świetne miejsce przy wigilijnych stole !
Koło kiblaaa siedział ! :lol:
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Matrixun
Redakcja
Redakcja

Post autor: Matrixun » 2013-12-23, 21:31

Kizior pisze:Pażdzioch miał świetne miejsce przy wigilijnych stole !
Co chcesz, pilnował, żeby nikt nie naświnił. :mrgreen: A odcinek rzeczywiście fajny. Był bardzo śmieszny w pierwszej części, potem nostalgiczny i z przesłaniem. Podobało mi się przede wszystkim to, że bohaterowie z czasem przekonali się do bezdomnych, polubili ich, stali się dla nich życzliwi (wzruszające było to, jak Ferdek dał Lolkowi swoją marynarkę) oraz sen Ferdka. Lolek był niemalże uosobieniem Jezusa. I jeszcze ta śliczna, idealnie pasująca do tego snu muzyczka w tle... Naprawdę piękne to było. Z części humorystycznej znakomity był początek, porażenie się paralizatorem, akcja reanimacyjna oraz późniejsza scena w salonie. Generalnie był to dobry odcinek. ;-) :-)
Ostatnio zmieniony 2013-12-23, 21:33 przez Matrixun, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2013-12-24, 13:03

Matrixun pisze:
Kizior pisze:Pażdzioch miał świetne miejsce przy wigilijnych stole !
Co chcesz, pilnował, żeby nikt nie naświnił. :mrgreen:
Ale taki czyścioszek wdychał 4 miliardy bakterii z kibla :lol: To mnie rozwaliło :lol:
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Dawid
Paździoch
Paździoch

Post autor: Dawid » 2014-01-28, 17:05

Całkiem dobry odcinek, a co najważniejsze - z morałem, który pokazuje, jak może potoczyć się życie.

Plusy:
- zapaskudzenie kibla,
- dyżurujący Ferdek,
- dyżurujący Paździoch i jego akcja ujęcia wandala,
- zabawa paralizatorem,
- tekst Heleny przy stole,
- spotkanie Unii,
- wieczerza,
- życzenia,
- zakończenie.

Minusy:
- momentami nudny,
- brak śmiesznych tekstów.

7/10
Dawid
Paździoch
Paździoch

Post autor: Dawid » 2014-01-29, 13:16

To dla Ciebie był nudny, dla mnie był na dobrym poziomie, lepszy od innych słabych odcinków Okiła, a z kolei odcinek "Królowa balu" był całkiem dobry.
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2014-01-30, 12:35

Świąteczne odcinki nadal były dobre, ale skonstruowane trochę inaczej. Te odcinki miały nieść jakieś przesłanie i te odcinki są takie ciepłe, rodzinne. Takie wrażenia mam.
Jeden panie dwa ma, a drugi gówno ma
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2014-04-10, 19:28

Dobry odcinek, z genialnym przesłaniem moim zdaniem, a także wzruszający. Podobała mi się postać Lolka. Nie jest to mój ulubiony świąteczny odcinek, ale też się udał. Pomysł i wykonanie wspólnej wigilii, bardzo ładne, Ferdek który próbował się napić przed opłatkiem i "oficjalną część mamy za sobą" bardzo dobre :D 9/10
Piwo lej, piwo lej barmanie piwo lej, pamiętaj o pianie, równo lej, albowiem ja pragnienie mam.
Awatar użytkownika
kanalium
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kanalium » 2014-06-01, 16:37

Na plus:
+ dłuższy odcinek od zwykłych
+ pierwsza scena
+ intruzi w łazience
+ paralizator Paździocha
+ Unia Lokatorska
+ kolędnicy
+ sen Ferdka
+ kwiatki w kiblu

Ocena: 10/10.
Obrazek
Awatar użytkownika
StorN
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: StorN » 2014-06-02, 19:50

Kolejny bardzo dobry świąteczny odcinek, pierwszy sezon tego typu epizody ma na naprawdę wysokim poziomie. Szczególnie podoba mi się ten ciepły i miły klimat odcinka, a do tego przesłanie jakie ze sobą niesie. Jeśli chodzi o elementy humorystyczne to najbardziej do gustu przypadła mi scena na korytarzu z patrolem.

7/10
paździoch91
MODERATOR DEKADY
MODERATOR DEKADY

Post autor: paździoch91 » 2014-07-26, 11:43

Kolejny zabawny a jednocześnie trochę wzruszający odcinek. Ferdek znowu pokazał, że jednak posiada ludzkie uczucia. ;-) A z humorystycznych spraw, najlepsza scena z nocnym patrolem Paździocha i późniejsze chwalenie się, jak zamknął w kiblu bezdomnego. 8/10
Mam nadzieję, że nigdy nie doczekam 457 odcinka ŚWK.
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2014-12-04, 10:34

Niedoceniony przeze mnie odcinek. Było trochę nudy i debilne zakończenie, ale ogólnie poruszał ważny temat i był troszkę zabawny. Ważny temat wyrównuje momenty nudy. Paździoch z paralizatorem świetny, tylko szkoda, że przy jego drugiej zabawie nie było efektów specjalnych
8/10

P.S. Wybiegając poza temat- Halina i Ferdek mieli wtedy zupełnie odwrotny stosunek do ludzi typu Lolek, co teraz. Halina była nastawiona do Lolka bardzo pozytywnie, a wobec Badury jest chamska. Ferdka trochę odpychało od Lolka, a z Badurą pije. Można mówić o Badurze wiele złego jeśli chodzi o sens obecności tej postaci w serialu, ale to dobry i porządny człowiek- podobny do Lolka, tylko trochę bardziej prymitywny. Mam nadzieję, że kogoś zainteresuje to post scriptum i się odniesie, bo uważam, że porównanie Lolka i Badury to ciekawy temat i chętnie podyskutuję

Tak jak chciałeś zamieniłem Bolka na Lolka - mod. Kiepski Widz
Ostatnio zmieniony 2014-12-04, 16:59 przez Pabfer, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2014-12-05, 17:00

Lolek był bezdomny ale raczej nie był menelem. I w ogóle po sposobie wypowiedzi widać, że to dobry człowiek, może los mu nie sprzyjał. Badura może filozofuje ale raczej nigdy nie próbował zmienić swojego życia. Sam mówił, że gdziekolwiek by nie był to i tak wyląduje u Mordy na złomie.

Halina mogła nie lubić Badury ponieważ jest alkoholikiem, a przez to, że jest bliskim kolegą Ferdka, Halina doskonale wie, że często piją. Halina nie toleruje Badury jako jeszcze większego przykładu patologii niż Ferdek :) Więc moim zdaniem uzasadniona postawa Haliny wobec Badury.

Ferdka to ktoś odpycha dopóki mu nie pomacha butelką wódki czy wina przed nosem :lol: Więc Ferdek polubił Badurę jako towarzysza do butelki, w przypadku Lolka takiego układu nie było.
Jeden panie dwa ma, a drugi gówno ma
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2014-12-05, 17:29

Nirvana pisze:Lolek był bezdomny ale raczej nie był menelem. I w ogóle po sposobie wypowiedzi widać, że to dobry człowiek, może los mu nie sprzyjał. Badura może filozofuje ale raczej nigdy nie próbował zmienić swojego życia. Sam mówił, że gdziekolwiek by nie był to i tak wyląduje u Mordy na złomie.
Racja, ale jest dobrym i uczciwym człowiekiem, któremu też nie wyszło (gdyby wyszło, byłby multimilionerem :P )
Nirvana pisze:Halina mogła nie lubić Badury ponieważ jest alkoholikiem, a przez to, że jest bliskim kolegą Ferdka, Halina doskonale wie, że często piją. Halina nie toleruje Badury jako jeszcze większego przykładu patologii niż Ferdek :) Więc moim zdaniem uzasadniona postawa Haliny wobec Badury.
Tak, ale Halina nie wiedziała najpierw czy lolek pije czy nie. gadali o tym nawet razem z ferdkiem. Więc z początku dla Haliny Lolek i Badura mogą wydawać się podobni. Niechęć potęguje podejrzenie o zdemolowanie toalety. (dopiero później wychodzi na jaw kto to zrobił)
Nirvana pisze:Ferdka to ktoś odpycha dopóki mu nie pomacha butelką wódki czy wina przed nosem :lol: Więc Ferdek polubił Badurę jako towarzysza do butelki, w przypadku Lolka takiego układu nie było.
Owszem, ale w poście, który napisałem bardziej chodziło mi o nastawienie Haliny, a nie Ferdka. Ferdek akurat mnie aż tak bardzo nie dziwi. Za to Halina- owszem
Obrazek
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2014-12-05, 17:41

Pabfer pisze: Tak, ale Halina nie wiedziała najpierw czy lolek pije czy nie. gadali o tym nawet razem z ferdkiem. Więc z początku dla Haliny Lolek i Badura mogą wydawać się podobni.
Mogli wydawać się podobni, ale w przypadku Lolka Halina miała jedynie podejrzenia. Więc jak na rozsądnego człowieka przystało, dawała szanse Lolkowi i ciągle miała nadzieję, że nie jest zwykłą moczymordą.

A Badurę Halinka poznała bardzo dobrze. Kto wie, czy na początku też nie wydawało się jej, że Badura jest jak Lolek. Na podstawie faktów i innych historii mogła już ocenić Badurę w pełnym świetle :)
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2014-12-05, 21:15

Nirvana pisze:
Pabfer pisze: Tak, ale Halina nie wiedziała najpierw czy lolek pije czy nie. gadali o tym nawet razem z ferdkiem. Więc z początku dla Haliny Lolek i Badura mogą wydawać się podobni.
Mogli wydawać się podobni, ale w przypadku Lolka Halina miała jedynie podejrzenia. Więc jak na rozsądnego człowieka przystało, dawała szanse Lolkowi i ciągle miała nadzieję, że nie jest zwykłą moczymordą.

A Badurę Halinka poznała bardzo dobrze. Kto wie, czy na początku też nie wydawało się jej, że Badura jest jak Lolek. Na podstawie faktów i innych historii mogła już ocenić Badurę w pełnym świetle :)
Ale dalej zostaje kwestia współczucia, które jest charakterystyczne dla Haliny

A tak swoją drogą i od innej strony, ale tego samego tematu- Ferdek czasem o Badurze też mówi podobnie jak o Lolku na początku- twierdzi, że Badura to menel i alkoholik (oczywiście w przeciwieństwie do Ferdka :D )

P.S.
Kiepski Widz pisze:Tak jak chciałeś zamieniłem Bolka na Lolka - mod. Kiepski Widz
Dzięki :D
Ostatnio zmieniony 2014-12-05, 21:47 przez Pabfer, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
karol piękny
Kiepski Znawca
Kiepski Znawca

Post autor: karol piękny » 2014-12-25, 18:14

Fajny i mądry odcinek

Plusy:
+ dyskusja pod kiblem
+ wyłączanie budzika
+ pilnowanie toalety przez Paździocha
+ porażenie prądem
+ oranżada
+ życzenia Paździocha dla bezdomnych

Dam 10/10 :roll:
Ostatnio zmieniony 2014-12-25, 18:15 przez karol piękny, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Chmurka

Post autor: Chmurka » 2015-12-25, 09:58

Genialny a zarazem wzruszający odcinek!

Plusy:

- Pierwsza scena
- Scena na korytarzu
- Paździoch strzelający paralizatorem
- Porażenie się prądem
- "Zebranie" lokatorskie
- Sceny łóżkowe
- Wigilia na korytarzu
- Lolek
- Sen Ferdka
- Ostatnia scena

Minusy:

- Trochę "powolny" odcinek

Odcinek oceniam na 10/10!
Awatar użytkownika
jakledw12
Halinka
Halinka

Post autor: jakledw12 » 2015-12-25, 23:42

Średni odcinek. Trochę za wolna akcja, mało się działo.

Za największy plus całego epizodu uważam scenę z Unią Lokatorską :mrgreen:. Naprawdę nieźle się przy niej uśmiałem i to zaliczam jako duży plus. Oprócz tego moment, gdy Ferdek czuwał na korytarzu i ten budzik :lol:. Pozostała część odcinka niestety monotonna, wraz z wieczerzą.

Postacie Lolka i pozostałych bezdomnych bardzo nijakie, mało wniosły. Ogólnie mogli to dużo lepiej zrobić.

Ocena: 6/10. Być może trochę surowo, ale jak dla mnie wiało nudą. Dwie sceny wyżej wymienione uratowały odcinek.
Ostatnio zmieniony 2015-12-25, 23:42 przez jakledw12, łącznie zmieniany 1 raz.
Wspominać czasy Khamidova to każden jeden potrafi, a robić nie ma komu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sezon 1 [odcinki 1-145]”