088 Korzenie

Awatar użytkownika
StorN
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: 088 Korzenie

Post autor: StorN » 2014-05-29, 17:25

Dobry odcinek. Było bardzo śmieszne, wyróżnić należy tekst o piwie, rozmowę z babką i Paździochem. Po za tym tak jak napisało już kilka osób, logicznej byłoby, gdyby okazało się, że to wszystko było snem.

7/10
paździoch91
MODERATOR DEKADY
MODERATOR DEKADY

Post autor: paździoch91 » 2014-07-02, 20:07

Odcinek godny uwagi ze względu na swoje przesłanie. Pod względem humoru trochę słabiej. Niemniej jednak, bohaterowie jako murzyni wyglądali zabawnie (a zwłaszcza Waldek w dreadach i z piłką do kosza). Fajne wykonanie "Ody do radości" i końcowe "Ale jaja!" Edzia. 7/10
Mam nadzieję, że nigdy nie doczekam 457 odcinka ŚWK.
Awatar użytkownika
Babka Kiepska.
Paździoch
Paździoch

Post autor: Babka Kiepska. » 2014-10-23, 15:01

Bardzo dobry odcinek.
Pomimo braku logiki w fabule i zakończeniu odcinek wyszedł bardzo śmiesznie.
Rekcja Ferdka jak zobaczył siebie w lustrze była bezcenna.Piosenka "Oda do Radości" oraz "Alleluja" wyszły bardzo zabawnie. 10/10 :mrgreen:
Halinko - Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz pieniędzy !
Awatar użytkownika
jakledw12
Halinka
Halinka

Post autor: jakledw12 » 2015-04-23, 12:21

Odcinek obejrzany przeze mnie już kilka razy, dość często się powtarza na Polsat 2.

Nie było ani rewelacyjnie ani fatalnie ani średnio. Było po prostu przyzwoicie. Najlepszy był moment z pastorem Boczkiem oraz te ich śpiewy :).

Godne obejrzenia również sceny początkowe oraz końcowe. Środek zamulał.

Ocena: 7,5/10, ze względu na momenty charakterystyczne, takich których jeszcze nie było, a nie ma co ukrywać. Momenty takie jak: wszyscy czarni oraz śpiew spokojnie mogłyby być w czołówce Kiepskich.

W dodatku mimo paru słabszych momentów całość oglądało się z uśmiechem na twarzy. To ważne.
Ostatnio zmieniony 2015-04-23, 12:24 przez jakledw12, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
StorN
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: StorN » 2015-05-07, 21:32

Dobry odcinek, na pewno wart uwagi ze względu na swoje przesłanie. Jeśli chodzi o humor to na pewno było go mniej niż w poprzednim odcinku, ale zdarzyło się wiele zabawnych momentów. Dobra była rozmowa Ferdka z babką i nabożeństwo w mieszkaniu Kiepskich. Fajnie, też wyglądali bohaterowie charakteryzowani na Afroamerykanów.

7/10
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2015-07-25, 11:31

PLUSY:
Pierwsza scena
Handel z Babką
,,Jestem takim samym Murzynem jak pan, tylko białym!''
Zakończenie

CIEKAWOSTKA:
W jednym z wywiadów (dostępnym na Ipli) Yoka stwierdził, że w tym jednym odcinku babka wyjątkowo była matką Ferdka, a nie Halinki.

10/10
Obrazek
Awatar użytkownika
GigiLacrimoso
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: GigiLacrimoso » 2015-09-13, 16:30

Widzę, że nikt z Was nie zrozumiał tego odcinka (jedynie Kizior był blisko).
Odsyłam do komentarza tutaj http://forum.kiepscy.org.pl/wylapywanka ... htm#201790
i tu https://pl.wikipedia.org/wiki/Korzenie_ ... wizyjny%29
Poza tym, nikt z Was się nie zastanawiał, dlaczego ten odcinek nazwano "Korzenie", a nie np. "Kiepska Afryka"? :mrgreen:
Balcyrewicz musi odejść!
Awatar użytkownika
Matrixun
Redakcja
Redakcja

Post autor: Matrixun » 2017-02-25, 21:57

Pomysłowy i dobry odcinek. Początek... nieoczekiwany. Zaskoczył mnie solidnie. Podobała mi się jednak rozmowa Halinki i Ferdka i humor sytuacyjny z "AA". Czarny Koziołek Matołek i reakcja Ferdka - to było świetne. :mrgreen: Badanie korzeni, scena z Waldusiem z dredami i wizyta Edzia - dobre. Podobało mi się pytanie czy rentka będzie w dolarach i dialog o obsraniu Edzia. Fajny był także tekst "Oj, dobrze, że chociaż piwo jest jasne." :-P Potem ta scena z pianolką i pastorem Boczkiem - taka sobie. Tekst o wielebnym Boczku mi się podobał, ale potem to gadanie o śnie i początkowe śpiewanie "Ody do radości" - średnie, takie przynudzanie trochę. Od zwrotki Waldka się rozkręciło. Podoba mi się aranżacja tej pieśni. Wyścig do kibla i biały Paździoch - kolejna świetna scena. Zakończenie niezłe, ale tylko niezłe. Podobało mi się na kobiec, że puścili na początku napisów fragment "Ody...". Daję 8 punktów. ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
boczek13
Waldek
Waldek

Post autor: boczek13 » 2017-07-01, 10:29

Ciekawy i nietypowy odcinek z przesłaniem.
Plusy:
-pierwsza scena
-czarnoskóra rodzina Kiepskich i Edzio
-rymowanka Edzia o rencie
-skoczek Adam Miłosz
-czarny Koziołek Matołek
-negocjacje z Babką i oglądanie rodzinnego albumu
-Boczek jako pastor
-Oda do radości
-zakończenie z białym Paździochem
Minusy:
-Babka jako matka Ferdka
-świrowanie Halinki
8/10
Napie**alać tępe ch*je !!!
Ś.P Tytus Bomba
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2017-09-04, 16:08

Odcinek może nie tak dobry jak pozostałe odcinki sezonu 1., ale i tak bardzo dobry. Niezły początek, śmieszna reakcja Ferdka na zobaczenie się w lustrze i tekst Haliny o AA. Kolejna scena bardzo zabawna, śmieszne gadanie wszystkich ludzi: "Miałem sen, piękny sen..." i skok Adama Miłosza. Genialny też czarny Koziołek Matołek. Edzio dobry jak zwykle. Ferdek myślał, że renta w dolarach, a Edzio go oświecił: "Przecież ta renta to z ZUS-u, a nie z Teksasu". :lol: Oglądanie albumu troszkę nudne, ale Babka fenomenalnie wyłudzała od Ferdka pieniądze. Nabożeństwo u Kiepskich nieco za długie, ale dobry Wielebny Boczek i nawet niezłe wykonanie "Ody do radości". Końcówka z białym Paździochem dobra i ze świetnym przesłaniem. "Ja jestem taki sam murzyn jak pan, tylko biały". :lol:
Fajnie też, że dopracowali szczegóły, np. zdjęcie przodka Ferdka przerobione na murzyna. Charakteryzacja aktorów też świetna!
8/10.
Obrazek
Awatar użytkownika
voyager1
Halinka
Halinka

Post autor: voyager1 » 2018-08-10, 11:00

Odcinek bardzo dobry, choć już trochę mi się znudził gdyż już wiele razy go oglądałem. Nawet teraz niedawno leciał o 19:30 na polsacie

Plusy
+ zagubiony Ferdek nie wiedzący dlaczego wszyscy są czarni
+ Adam Miłosz i jego skok na 302 metry
+ wszyscy w telewizji też czarni (nawet Koziołek Matołek xd)
+ oglądanie albumu rodzinnego z Babką
+ Wielebny Boczek pastor
+ Nabożeństwo u Kiepskich w mieszkaniu i ta piosenka (bardzo mi się spodobała :))
+ końcówka z białym Paździochem i jego niemalże zapłakany głos: "Czy to moja wina że wy wszyscy jesteście czarni? Taki się urodziłem, to jeszcze nie powód żeby mi dokuczać. A tak w ogóle jestem takim samym murzynem jak pan, tylko białym"

Minusy
brak

Odcinek śmieszny i z przesłaniem. Kiedyś dało się łączyć te dwa elementy, teraz niekoniecznie

Ocena odcinka 10/10
ms.
Halinka
Halinka

Post autor: ms. » 2018-08-28, 19:38

Jeden z najlepszych odcinków serialu. Przede wszystkim przesłanie jest w nim najważniejsze. Wiadomo że chodzi o to że rasizm jest bezsensowny ale ja w tym odcinku dostrzegam też inny przekaz. Niedługo w europie będzie więcej czarnych niż białych i biali będą prześladowani tak jak np. obecnie w RPA prześladuję się białych, szczególnie farmerów. Ciekawe też że tę tezę może potwierdzać to że bohaterowie śpiewali Odę do Radości czyli hymn Unii Europejskiej co pokazuje jakiego koloru będzie wkrótce większość mieszkańców Unii.
Jeżeli chodzi o to co mnie w odcinku śmieszyło to pierwsza scena kiedy Ferdek budzi się i jest czarny i Halinka która uważa że to normalne. Później dobre dochodzenie Ferdka dlaczego jest czarny, czarny koziołek matołek, i końcówka a w szczególności ostatnia scena bardzo mądra a zarazem śmieszna.
10/10
kurde panie jaki wieczór, trzecia w nocy jest
Awatar użytkownika
Ontario
Waldek
Waldek

Post autor: Ontario » 2019-02-10, 21:48

Ciężko jest mi ten odcinek ocenić, bo dosłownie nic się w nim nie klei, jeden z dziwniejszych odcinków serialu, także występy artystyczne są mega randomowe w tym odcinku, jest w nim absolutnie zbyt wiele dziur. Druga sprawa, że odcinek ma wiele interpretacji, m.in reverse racism, samoakceptacja, prześladowanie z bezsensownych powodów co symbolizuje kultura afroamerykańska - między innymi wskazuje na to gospelowe wstawki, nawiązania do Martina Luthera Kinga ("Miałem sen, piękny sen..."), prześladowanie Paździocha i izolowanie go od rzeczywistości ze względu na jego kolor skóry pomimo jego chęci asymilacji ("Jestem takim samym Murzynem jak pan, tylko białym!''). Ale żadna z tych rzeczy nie pozbawia tego odcinka humoru - było mnóstwo śmiesznych tekstów i sytuacji, przez cały czas było śmiesznie. Kwestia czy użycie blackface'a była niepoprawna i obraźliwa jest w sumie nieważna, bo w Polsce raczej nie znano jeszcze tego zjawiska i jego złego znaczenia w popkulturze.

7/10
when i look at you, oh, i don't know what's real
once in a while
and you make me laugh
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sezon 1 [odcinki 1-145]”