013 Kiepscy dają czadu

paździoch91
MODERATOR DEKADY
MODERATOR DEKADY

Re: 013 Kiepscy dają czadu

Post autor: paździoch91 » 2014-05-18, 11:00

Dziwię się, czemu do tej pory dawałem temu odcinkowi tylko 7 punktów. :shock: Dla wielu to kultowy epizod, dla mnie na pewno jeden z bardzo dobrych. Piosenki wymiatają, ale mnie najbardziej podobał się nie koncert punkowy lecz "Sto lat" i ksiądz Jan Henrykowski z Gdańska. Poza tym, dobry występ duetu Jagielski i Kurdziel i niezłe komentarze Waldka i Marioli do pierwszego występu artystów. 8/10
Mam nadzieję, że nigdy nie doczekam 457 odcinka ŚWK.
Awatar użytkownika
StorN
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: StorN » 2014-09-10, 18:32

Świetny odcinek, chociaż do ideału trochę brakuje. Właściwie to wszystko stało na wysokim poziomie pomysł, teksty, piosenki i gra aktorów. Chyba najzabawniejszy był pierwszy występ i późniejsze komentarze członków rodziny.

9/10
SilverMoon1992
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: SilverMoon1992 » 2014-09-15, 10:43

Najzabawniejsze w tym odcinku było ''Sto lat sto lat Ło Ho ho!'' i Halinka drąca się ''herbatę księdzu przyniesłam!'' :D a prawdziwym majstersztykiem jest mina ks.Kręcia który usiłuje nie wybuchnąć śmiechem gdy Ferdek,Paździoch i Boczek zaczynają popisy. :D
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2014-09-15, 11:45

Raczej usiłuje nie rzygnąć, a nie wybuchnąć smiechem
Ostatnio zmieniony 2014-09-15, 11:46 przez Nirvana, łącznie zmieniany 1 raz.
SilverMoon1992
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: SilverMoon1992 » 2014-09-15, 11:48

Jak dla mnie to wyglądało niczym próba nie ryknięcia śmiechem, ale mogę się mylić. :mrgreen:
Awatar użytkownika
JaObiecujeWam
Paździoch
Paździoch

Post autor: JaObiecujeWam » 2014-10-15, 12:26

paździoch91 pisze:Piosenki wymiatają, ale mnie najbardziej podobał się nie koncert punkowy lecz "Sto lat" i ksiądz Jan Henrykowski z Gdańska.
Ten fragment i rozmowa w kuchni pokazuję do czego mogą się posunąć bohaterowie serialu by coś zarobić :-) Poza tym doskonale rysuje cechy ich charakteru.

Obejrzałem znowu i potem znów 3 razy od początku do końca :-D Podtrzymuję moją ocenę.
Przemek77
Halinka
Halinka

Post autor: Przemek77 » 2014-12-09, 13:52

paździoch91 pisze:Piosenki wymiatają, ale mnie najbardziej podobał się nie koncert punkowy lecz "Sto lat" i ksiądz Jan Henrykowski z Gdańska.
Dokładnie, moim zdaniem ten kawałek był najśmieszniejszy w odcinku. Hip-hopowy słaby, a punkowy taki sobie.
A "Sto lat, sto lat, sto lat, sto lat - hohohoho!" - wymiata.
- No wiesz pan na te erosy
- Jakie erosy?
- Normalne panie: gumiaki, prezerwatiwy. Tu se pan piniążka wrzucasz a tam se balon wylatywa, kondon!
bjjess12
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: bjjess12 » 2014-12-29, 22:48

Osobiście to jeden z moich ulubionych odcinków w ogóle. Dobry pomysł i wyśmienity humor. Na plus tutaj zasługuje:
- postacie ojca Kręć oraz siostry Konsolety
- pomysł Festiwalu Piosenki radosnej Duszą i Ciałem (FPRDiC)
- nagrody na festiwalu m.in. odpuszczeni grzechów awansem na dwa lata
- rozmowa sąsiadów przy piwku
- pierwsza propozycja nazwy zespołu Ciociosan - to mnie roz****ło
- stwierdzenie Paździocha, że Boczek tekst piosenki napisał po pijaku
- wymówka księdza (rekolekcję)
- tekst Waldka: "po mojemu to kurna Kręć to na was lachę położył"
- rap w wykonaniu księdza i siostry
- koncert kapeli "Kanalia"
- przyjście Edzia
- końcówka
Awatar użytkownika
karol piękny
Kiepski Znawca
Kiepski Znawca

Post autor: karol piękny » 2015-02-20, 11:47

Wybitny odcinek :-D

Plusy:
+ początek
+ rozmowa sąsiadów w kuchni
+ piosenka "Sto lat" :-D
+ kolejna piosenka oraz późniejsza w wykonaniu księdza i zakonnicy
+ scena na korytarzu
+ występ zespołu "Kanalia" :-)
+ zakończenie

10/10
Obrazek
Awatar użytkownika
AronChuppa
Boczek
Boczek

Post autor: AronChuppa » 2015-04-09, 17:39

Plusy:
Piosenka Waldka i Mariolki
Piosenka "Sto lat"
Koncert w domu Kiepskich
Przyjście Edzia
Końcowa scena
Minusy:
Brak
Ocena: 10/10
Obrazek
Awatar użytkownika
MMVVmati00
Mariolka
Mariolka

Post autor: MMVVmati00 » 2015-07-10, 12:42

Bardzo dobry odcinek o specyficznym klimacie. Najlepsza była oczywiście piosenka zespołu Kanalia oraz 100 lat. Ogólnie każda scena w tym epizodzie trzymała wysoki poziom, a to przez znakomitą grę aktorską ( w dzisiejszych czasach nawet przy dobrym scenariuszu nie było by możliwośći powtórzenia takiego odcinka)
Ogólna ocena to 9/10
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2015-07-25, 08:30

PLUSY:
Piosenka Waldusia i Mariolki
,,Sto Lat''
Koncert
Edzio

MINUSY:
Ksiądz i zakonnica

7/10
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas Kiepski
Boczek
Boczek

Post autor: Ferdas Kiepski » 2016-02-04, 18:30

Jeden z moich ulubionych odcinków. ;-)

Zawsze lubie wracać do starszych epizodów, gdzie Ferdek trzymał się z Boczkiem i Pazdziochem.

Wszystkie piosenki były bardzo dobre, ale moim zdaniem najlepsze było "Sto lat". Mistrzostwo. :mrgreen:

Oczywiście 10/10
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2016-05-09, 15:27

Super odcinek. Dobry początek jak Ferdek witał się z księdzem Nie moją rękę kręć, moje nazwisko Kręć. W ogóle świetne postaci księdza i siostry Konsolety. Niezłe nagrody na festiwalu Odpuszczenie grzechów awansem na dwa lata :mrgreen: Dalej świetna scena z wymyślaniem nazwy zespołu i kultowa piosenka Sto lat. Te ich przebrania, peruka Boczka, genialne. Dobra też piosenka Chwalcie łąki umajone i Babka drapiąca po płycie :mrgreen: jak również propozycja księdza i siostry Konsolety. Jak dla mnie również genialna scena na korytarzu z księdzem i świetne teksty Ferdka Graba ojciec, Paździocha To jest właśnie wiosło i Boczka Rekolekcje nie zając nie uciekną :mrgreen: No i w końcu świetny koncert zespołu Kanalia, szczególnie momenty z Halinką, Edziem i piosenka Pity, nipy i regony. Zakończenie z Jarocinem również bardzo dobre. 10/10
Obrazek
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2016-06-24, 16:07

Świetny odcinek. PLUSY:

śpiewająca babka
ksiądz
Ferdek, Paździoch i Boczek w kuchni
babka: "Ja nie chcę być głośnikiem"
zespół Ferdka, Paździocha i Boczka
śpiewający Waldek i Mariola
Halinka w słuchawkach
"Chwalcie łąki umajone"
Boczek o kapeli i o rekolekcjach
wygląd Ferdka, Paździocha i Boczka
fani
gra zespołu
zakończenie

MINUSY:

zakonnica

10/10
Obrazek

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?
Awatar użytkownika
Janusz Tracz
Mariolka
Mariolka

Post autor: Janusz Tracz » 2016-08-12, 17:50

Bardzo dobry odcinek

Na plus
+ Początek i śpiewająca Babka
+ Rozmowa z sąsiadami w kuchni
+ Śpiew Ferdka, Paździocha i Boczka
+ Śpiew Księdza i Zakonnicy
+ Piosenka zespołu Kanalia
+ Zakończenie

9/10
- Interes kwitnie - pomyślał Zenon gdy zobaczył zmiany chorobowe na swoim przyrodzeniu...
Awatar użytkownika
#ToksycznyTomuś
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: #ToksycznyTomuś » 2016-10-05, 12:36

Dwa odcinki koło siebie, które są w moim Best in The Best!

Plusy:
*Ojciec Kręć i Siostra Konsoleta
*Zespół Ariwederczi i jajko Boczka
*Śpiewająca Babka na początku
*Nieudane próby
*Wino mszalne Jana Henrykowskiego z Gdańska
*Jarocin i koniec współpracy z księdzem
*Punki na korytarzu
*Koncert Kanalii
*Wierszyk Edzia

Minusy:
BRAK

Ocena : 10/10
Ostatnio zmieniony 2016-10-05, 12:37 przez #ToksycznyTomuś, łącznie zmieniany 2 razy.
[center]To co się lampisz, karwasz twarz, cwelu jeden z drugim?!

Obrazek[/center]
CezaryCezary
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: CezaryCezary » 2016-11-01, 09:08

Odcinek genialny nie tylko pod względem humoru. Pokazuje on wyższość Rocka nad Disco Polo i Rapem (który nie jest prawdziwą muzyką) no bo na który koncert przyszły tłumy? Oczywiście dwa pierwsze koncerty też były zabawne ale występ Kanalii to już klasyka która na stałe włączyła się do kanonu Kiepskich, każdy niezależny zespół jaki znam grał cover No Future.
Minusów brak.
10/10
Awatar użytkownika
Matrixun
Redakcja
Redakcja

Post autor: Matrixun » 2017-02-18, 22:48

Rewelacyjny odcinek. Teraz jak są piosenki, to to są jakieś zapchajdziury, a wtedy mimo mnogości piosenek, były one znakomite. Początek z Babką, księdzem Kręciem i siostrą Konsoletą bardzo fajny. A im dalej tym lepiej. "Sto lat" genialne. Boczek w tej peruce, to jak cały ten kawałek został nakręcony i tekst "Niech nam żyje Henrykowski Jan" - mistrzostwo świata. I to późniejsze rozważanie "kapela", "ksiądz kapelan"... :mrgreen: Potem rapowanie niezłe, ale najlepszym punktem odcinka była jego końcówka. To jest fragment, który mogę oglądać w nieskończoność. Już scena na korytarzu i np. dialog ks. Kręcia z Boczkiem o rekolekcjach czy rozmowa Babki z Paździochem
"- Ja tam wolę rap i techno.
- Od techno to można z nudów zdechnąć"
rewelacyjne. A piosenka MISTRZOWSKA! Szczególnie lubię fragment jak Paździoch uderza w talerz, oraz teksty "ta stara jest najlepsza" i "PIT-y, NIP-y i REGON-y..." :mrgreen: Zakończenie również dobre, jak się okazało jak wygląda kibel po imprezie i że ksiądz na nich nagadał z ambony. Bez wahania 10/10.
"Kucaj na buty, garbik, fajeczka, no i leciało. He he he"
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2017-02-20, 16:05

Kolejny udany odcinek. Na plus postacie księdza i zakonnicy Konsolety, wykonanie "Sto lat", tekst: "Odpuszczenie grzechów awansem na dwa lata" :lol: . Rapowanie Marioli i Waldka nie najgorsze. Spodobał mi się jeszcze tekst Babki: "Ja nie chcę być głośnikiem!" i końcowe przebrania bohaterów. Ale już piosenka nie przypadła mi do gustu, bo nie lubię tego gatunku muzyki. Ale świetne było po tej całej imprezie, gdy bohaterowie się obudzili i okazało się, że ksiądz już ich zdążył obmówić z ambony. :-D
Za słabą piosenkę Kanalii (nazwa pasuje do tego gatunku i w ogóle do zespołu, świetne :!: ) daję 8/10, troszeczkę mu na dziewiątkę zabrakło.
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2017-02-22, 06:36

Nigdy nie lubię piosenek w serialu. Wyjątkiem jest ŚWK i odcinki takie jak ten, czy "Zakazane piosenki". Pierwsza scena ze śpiewem babki i wkurzonym Ferdkiem zabawna, bardzo dobry następny występ disco - polo :lol: Ten tekst, stroje i reakcje księdza i młodych Kiepskich :-p
Wątek z hip-hopem też zabawny, choć podobał mi się mniej (Co nie znaczy, że lubię disco polo :-p Ani jedno, ani drugie) Postacie Ojca Kręć i zakonnicy Konsolety genialne ! Kurdziel zdecydowanie jest najlepszą aktorką grającą poboczne rolę w kiepskich, ale też i we wszystkich Polskich serialach ! Tutaj nie było inaczej.
Wreszcie kultowy i najzabawniejszy moment - czyli występ "Kanalii" świetny tekst, wykonanie, babka jako głośnik, stroje i klimat. Zakończenie z Jarocinem świetne ! Musi być 10 ♥/10 !
''(...) i człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, który nauczył swoich braci rozpalać''
-A.Rand

---
ZAPRASZAM:
Moja gra PC o Kiepskich (KLIK)
I mój najnowszy scenariusz (KLIK)
---

Obrazek
Awatar użytkownika
Ontario
Waldek
Waldek

Post autor: Ontario » 2017-03-02, 18:24

Kilkakrotnie na forum mówiłem, że to najlepszy odcinek w historii, i nadal zdania nie zmieniłem.
Głównym aspektem zaj**istości tego odcinka jest to, że ma najlepsze występy artystyczne w całym serialu. Wiele osób uważa piosenkę o Paździochu za najlepszą, ale ,,No Future'' jest wg. mnie geniuszem w najczystszej postaci - wykonanie kostiumów (Babka - Głośnik, Paździoch gitarzysta, Ferdek wokalista :lol: ), scenografi i tekstu piosenki w scenie z tym zespołem jest arcydziełem Okiła. Dla mnie pomysł na zespół punkowy i karykatury członków tejże subkultury definiuje szaloną twórczość pana Janusza Sadzy w tym serialu. Inne piosenki zresztą też były świetne.
A poza tym dochodzi do tego fantastyczne zakończenie i gra aktorów w ich szczytowej formie - szczególnie Waldek był odgrywany w tym okresie po mistrzowsku.

,,Gdy życie ci zbrzydło
i stało się piekłem,
wsadź łeb do sedesu,
i nakryj się deklem
ŁAAAAAAAAAAAAA!!!''

10/10
Ale gdybym mógł dałbym 11.
Ostatnio zmieniony 2017-03-02, 18:38 przez Ontario, łącznie zmieniany 6 razy.
Ty byku ty!
Awatar użytkownika
boczek13
Waldek
Waldek

Post autor: boczek13 » 2017-04-14, 15:53

Bardzo dobry odcinek szczególnie piosenki
Plusy:
-wycie Babki
-rozmowa w kuchni o wyjeździe na festiwal
-piosenka na cześć księdza
-rap
-Ferdek, Paździoch i Boczek przebrani za punkowców
-piosenka No future
-zakończenie
Minusy:
-rap Waldka i Mariolki
9/10
Napie**alać tępe ch*je !!!
Ś.P Tytus Bomba
Awatar użytkownika
Asp. Stępień
Mariolka
Mariolka

Post autor: Asp. Stępień » 2017-04-18, 12:33

Chyba najlepszy muzyczny odcinek
Plusy
-zakonnice i ksiądz
-wszystkie piosenki
-Babka idolem tłumu
-końcówka
Minusy
-brak
Ocena 9/10
Awatar użytkownika
acidjazzed
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: acidjazzed » 2018-02-07, 22:19

Ten odcinek to już legenda. Jakiś czas temu pisałem że podoba mi się bardziej "Zakazane Piosenki", ale po obejrzeniu obu odcinków raz jeszcze, muszę przyznać iż "Kiepscy Dają Czadu" jest zrealizowany o klasę wyżej. Wszystkie żarty w tym epizodzie bawią i są dobrze zbalansowane. Drogę do "muzycznej kariery" bohaterów przeplatają wstawki z komentarzami postaci Ojca Kręcia i Siostry Konsolety, które poychają fabułę do przodu, dzięki czemu nie ma się tak mocno wrażenia iż odcinek jest jedynie zlepkiem scen będących "kiepskimi wersjami" różnych gatunków muzycznych. Moim ulubionym elementem jest oczywiście utwór grupy Kanalia, który uważam za kwintesencję klimatu 1. sezonu w muzycznej postaci (i to wszystko przez złe zrozumienie wyrażenia "a capella" xD). Oprawa pana Marchewki tworzy specyficzną aurę taniości wokół wszystkiego co się dzieje. Osobiście stwierdzam że wychodzi to jak najbardziej na plus. W odcinkach ery Yoki jak np. Cały Ten Jazz oprawa jest zbyt krystaliczna i przez to można łatwo wyczuć delikatną sztuczność (aczkolwiek podoba mi się tamten odcinek). Największym minusem epizodu jest nieudolna próba sparodiowania Hip-Hopu (Szykago Bóls). Doskonale widać, że twórcy kompletnie nie wiedzieli co parodiują i widz dostaje papkę utkaną ze stereotypów i tanich chwytów. Jednakże ten mały szczegół nie odbiega za bardzo klimatem od reszty odcinka i nie psuje radości z oglądania. 9/10
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sezon 1 [odcinki 1-145]”