054 Cegła Gutenberga

Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Re: 054 Cegła Gutenberga

Post autor: Pabfer » 2015-05-21, 22:16

PLUSY:
Pożyczenie kamery za piwo
Ferdek i jego utrata pamięci "kurczak, kurcze"
Menda Paździoch wziął sobie i piwo i kamerę
Ferdek i jego "Gdzie tu można zrobić siku?"
Ferdek, Halinka i Mariolka oglądający "Mode na sukces"
Mariolka:"Masz jeszcze jednego głupkowatego synka, ale to ja jestem twoją najukochańszą córeczką"
Płaczący Waldek
Ferdek słodzący piwo
Ferdek historyk
Zakończenie

10/10
Obrazek
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2016-03-01, 16:47

Super, jeden z czołówki moich ulubionych. Ferdek po przemianie świetnie a nawet genialnie zagrany, kiedy to pomagał w domu, gotował obiady czy oglądał z żoną i córką telewizję. Potem kiedy wrócił Walduś też bardzo dobrze, jak syn próbował "naprostować ojca" ;) Boki można zrywać, np. jak Walduś stwierdził ze walizka jest ciężka bo mu Halinka kanapki spakowała, albo słodzenie piwa, chociaż tutaj to raczej trzeba płakać :mrgreen: No i mendowatość Paździocha osiąga apogeum. Ocena 10/10
Piwo lej, piwo lej barmanie piwo lej, pamiętaj o pianie, równo lej, albowiem ja pragnienie mam.
Awatar użytkownika
Matrixun
Redakcja
Redakcja

Post autor: Matrixun » 2017-02-21, 20:37

Genialny epizod. Grabowski zagrał tu po prostu fenomenalnie. Początek z Waldkiem bardzo dobry, potem świetnie Ferdek się walił "wiedza, cegła, wiedza, cegła" i sru cegłą w głowę. :mrgreen: Od tego momentu zaczęły się - moim zdaniem - jedne z najlepszych minut w historii tego serialu. "Kurcze" Ferdka, Paździoch, który nie dowierza, że Ferdek nie jest sobą i jak zawsze to wykorzystuje, załamana Mariolka, potem "przypominanie" Ferdkowi kim jest, jego gotowanie i fenomenalna scena z piciem piwa "to jest gorzkie, to trzeba posłodzić" i reakcja pozostałych :lol: :lol: :lol: . Potem przemiana w historyka dobra, przyjmowanie klientów bardzo fajne, ten jeden co się z nim kłócił bardzo dobry i "dawał, ale tak po głowie" i po chwili "kurde" Ferdka - przepiękna scena. :mrgreen: Zakończenie z Paździochem i pomysłem na odświeżenie pamięci - rewelacja. Ciekawy pomysł na odcinek, mnóstwo humoru i świetna gra aktorów czynią ten odcinek jednym z moich ulubionych 10/10 :!:
Ostatnio zmieniony 2017-03-13, 22:20 przez Matrixun, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2017-03-13, 21:40

Bardzo fajny motywy mi utknął. Ferdek był po stronie Boczka w sprawie korzystania z WC. Zupełne przeciwieństwo wobec dzisiejszego oklepanego schematu, którego jeszcze wtedy nie wymyślono i do tego świetnie zagrane.
Obrazek
Awatar użytkownika
boczek13
Waldek
Waldek

Post autor: boczek13 » 2017-03-31, 23:43

Kapitalny odcinek
Plusy:
-wyjazd Waldka
-Paździoch pożyczjący kamerę
-utrata pamięci
-Ferdek pytający gdzie można zrobić siku
-Paździoch wykorzystujący poszkodowanego Ferdka
-wmawianie Ferdkowi, że lubi seriale i spacery
-rozmowa Ferdka z Waldusiem
-płaczący Walduś
-Ferdek kucharz
-Ferdek słodzący piwo i reakcja Boczka z Waldkiem
-"Był Ferdek, jest wypierdek"
-Paździoch dający garnek Ferdkowi i wycierający sadze w jego prześcieradło
-sprzeciw Paździocha
-Ferdek opowiadający historię Polski
-kłótnia Ferdka z magistrem
-zakończenie
Minusy
-brak
10/10
Napie**alać tępe ch*je !!!
Ś.P Tytus Bomba
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2017-11-22, 19:03

Mistrzowski odcinek, czołówka serialu. Dobry początek z pakowaniem Waldusia na wyjazd. Paździoch też w tym odcinku wymiatał, rasowa menda. Fajny tekst Ferdka "Dam się namówić na te dwa browarki" :-P Kluczowy moment odcinka to walnięcie się Ferdka cegłą w głowę i jego "kurczę" :-P Genialna scena jak Paździoch przyniósł Ferdkowi kamerę, a jak zobaczył, że Ferdek nic nie pamięta tak go omotał, że zabrał od niego kamerę i piwo. Dobry też abonament na kibel "Niech pan sika na gapę, ja pana nie wydam" :mrgreen: Nieźle go Halinka z Mariolką przerobiły, jak potem tylko sprzątał i gotował. Świetna scena z powrotem Waldka i rozmowa z Ferdkiem w kuchni "Walduś? To zupełnie jak mój synek. Straszny z niego kretyn podobno" :mrgreen: Genialne były kondolencje Boczka dla Waldusia i scena z piciem piwa w kuchni. Dobra wizyta Edzia "Niby chłop, a pożytku z niego żadnego" :mrgreen: i podanie Ferdkowi lekarstwa na pamięć. Świetny pomysł na biznes z magistrami i poczęstunek Paździocha. Dobre wyleczenie Ferdka i zakończenie. Zdecydowanie 10/10
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ontario
Waldek
Waldek

Post autor: Ontario » 2018-03-18, 22:25

Świetny odcinek zakańczający najlepszą serię ocen w historii. Pomysł był naprawdę dobry, w dodatku odcinek był długi, przez co było sporo miejsca na rozwinięcie akcji, i wykorzystano to co najmniej dobrze. Ferdek po przemianie genialnie zagrany, jeden z najlepszych występów Grabowskiego w historii. Oczywiście najlepszy był Ferdek jako pani domu, słodzenie piwa było absolutnie zabójcze :lol: No i scena z kamerą i wytarcie sadzy w pranie; zachowanie Paździocha ZAJE*IŚCIE chamskie, przy czym jak dla mnie to zdecydowanie najlepsza scena w odcinku :mrgreen: Zakończenie także na wysokim poziomie.

9/10
when i look at you, oh, i don't know what's real
once in a while
and you make me laugh
Awatar użytkownika
gafik3
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: gafik3 » 2019-02-04, 10:11

Plusy:

- Waldek szukający kanapek w torbie