Kolarstwo

Awatar użytkownika
murao22
Boczek
Boczek

Kolarstwo

Post autor: murao22 » 2015-03-30, 21:29

W tym wątku będziemy dyskutować o kolarstwie - dyscyplinie, w której nasi zawodnicy odnoszą coraz większe sukcesy. Ostatniej niedzieli zakońaczyły się dwa wyścigi - Volta Ciclista a Catalunya (wyścig najwyższej rangi, World Touru) i Criterium International. W tym pierwszym wyścigu triumfował Richie Porte mimo tego, że nie triumfował w żadnym z etapów. Po pasjonującym pojedynku pokonał Alejandro Valverde z drużyny Movistar. Polscy kibice mogą się cieszyć ze zwycięstwa etapowego Macieja Paterskiego - to pierwsze zwycięstwo drużyny CCC Sprandi w tym sezonie, jest to bardzo cenna wygran. ;-) W Criterium International francuscy kibice mogli podziwiać pojedynek swoich kolarzy - Perauda, Pinot i Fedrigo, który zakończył się na jednym z najtrudniejszych podjazdów Korsyki - Col de L'Ospedale -zwycięstwem tego pierwszego. Mnie zaskoczyła wysoka forma Fedrigo, który na stare lata wraca do czołówki, przynajmniej w krótkich etapówkach. Do dobrej dyspozycji powoli wraca Boasson Hagen, który od czasu do czasu plasuje się na czołowych pozycjach na poszczególnych etapach. Od jutra wyścig 3 dni de Panne - tutaj wystąpi kilku dobrych zawodników, jak Wiggins, Devolder, Kristoff czy Bos. Niestety Polacy nie startują, ale emocji zapewne nie zabraknie. :-)
Ostatnio zmieniony 2015-03-30, 21:36 przez murao22, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Re: Kolarstwo

Post autor: Kizior » 2015-03-30, 22:56

murao22 pisze:W tym wątku będziemy dyskutować o kolarstwie
Powodzenia :)

Osobiście się nie znam, nie orientuję, nie interesuję i lubiłem tylko jednego kolarza, niestety umarł.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
murao22
Boczek
Boczek

Re: Kolarstwo

Post autor: murao22 » 2015-04-05, 16:45

Za nami jeden z największych z wyścigów klasycznych - Ronde van Vlaanderen, który zakończył się zwycięstwem Alexandra Kristoffa (Katusha). Norweg w sprinterskim pojedynku pokonał Nikiego Terpstrę (Etixx - Quick Step) i jest pierwszym norweskim kolarzem, który wygrał ten wyścig. Cały wyścig był bardzo ciekawy (zwłaszcza ostatnie 50 km), lecz nie zabrakło przykrych wydarzeń - doszło do dwóch kuriozalnych kraks z udziałem samochodów - najpierw Jesse Sergent (Trek) został potrącony przez wóż neutralny, a kilkadziesiąt minut póżniej doszło do kolizji samochodów technicznych FDJ i wozu neutralnego, w której ucierpiał Sebastian Chavanel (FDJ). Obaj kolarze wycofali się z wyścigu, Sergent złamał obojczyk, zaś Chavanel wyszedł z tego bez szwanku. Przed nami kolejne dwa monumenty klasyczne - Gent - Vevelgem i Paryż-Roubaix i wyścig Vuelta a Pais Vasco, w którym wystąpią Michał Kwiatkowski i Rafał Majka. Zachęcam do kibicowania naszym zawodnikom! ;-)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe sporty”