Piłka Kopana - temat ogólny

Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Re: Piłka Kopana - temat ogólny

Post autor: Pabfer » 2018-02-13, 20:24

Możliwe, że masz rację, bo jest przyzwyczajony do technicznej gry, nie brutalnej. Zobaczymy jak wypadnie niedługo z Chelsea. Czyli doszliśmy do tego, że prawda zawsze leży gdzieś po środku, ale zwróciłeś uwagę na moje poboczne wtrącenie, a powiedz mi co sądzisz o tym rankingu trio.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-02-13, 20:26

Najlepsze trio to było Overmars - Kluivert - Rivaldo, ale nic nie wygrało :->
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-02-13, 20:33

Mi tu brakuje jeszcze Messi-Villa-Pedro, które ma 1 LM. Masz rację, też uważam, że ten ranking jest zbyt wąski. Dziennikarze mogliby wybrać trio, biorąc pod uwagę każdy ich mecz, nie tylko jeden rodzaj rozgrywek. W tym aspekcie ten ranking jest wybrakowany. Mimo wszystko jednak wciąż sprawiedliwszy od Złotej Piłki. Tu i tu nie do końca słusznie najważniejsze są tylko trofea, ale w rankingu trio są one bardziej zaprocowane i zasłużone przez wymienionych zawodników. Mieli tam wkład, a nie tylko byli częścią dużej i fartownej drużyny. Przyznałbym za to 3 statuetki- złotą, srebrną i brązową, a pewnie tak nie zrobią. A szkoda, bo to ważny ranking, a przejdzie bez echa, a z nagłośnioną galą byłoby co innego...
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-02-13, 20:36

Trzeba wrócić do teraźniejszości, za chwilę pierwsze mecze LM w tym roku !
Dziękuję za narobienie mi smaka tymi wspominkami :lol:
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-02-13, 20:45

Też zaraz oglądam Juve i mu kibicuję ze względu na Szczęsnego i Buffona oraz... Kane'a, bo ostatnio za dobrze dziadowi idzie... :-P
Też dziękuję- bardzo lubię wspominać historię futbolu, bo nie miałem okazji jej śledzić na bieżąco przez co nie wszystko wiem (dużo o tym czytam), a z takiej rozmowy zawsze czegoś nowego się dowiem. Dzisiaj np. mnie przekonałeś (chociaż częściowo miałem rację- co do zastoju w 2 dekadach), a do tego nie wiedziałem, że Muller był alkoholikiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2018-02-13, 22:53

Juve 2:2 Tottenham. Higuain nie trafił karnego.
A City na wyjeździe rozstrzelało Basel 4:0 i są już w ćwierćfinale.
Obrazek

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-02-13, 23:20

Juventus strasznie sfrajerzył. Z takimi morale Tottenhamu mogli im jeszcze wpakować tyle, że ten karny by nie miał najmniejszego znaczenia, a tymczasem pozwolili Tottenhamowi się pozbierać. Oczywiście z Harrym Kane'm Tottenham nie jest banalnym rywalem, ale wiadomo o co chodzi- niewykorzystane sytuacje się mszczą.
Cieszy mnie bardzo, że Pep błyszczy, choć to było do przewidzenia. Tylko niech nie błyszczy zbyt długo :-P Finał mu wystarczy :-P
Dzisiaj jednak nic takiego się nie działo. Nie mogę się doczekać jutra!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-02-13, 23:43

Luko pisze:Juve 2:2 Tottenham. Higuain nie trafił karnego.
A City na wyjeździe rozstrzelało Basel 4:0 i są już w ćwierćfinale.
Dziękujemy panu za te cenne informacje, tak jakby nikt nie miał możliwości sprawdzenia wyników na livescore :->

Mecz w Turynie to Liga Mistrzów w najlepszym wydaniu.
Po 10 minutach wydawało się po zawodach, że to jednak za wysokie progi dla Ostróg a tu proszę. Ruszyli, przygnietli Juventus i wyciągnęli na 2-2. Mimo tego Higuan miał setkę i karniaka w pierwszej połowie więc róźnie mogło być. Do tego Buffon już traci wzrok chyba i zawalił gola na 2-2. Na Wembley powinien bronić Szczęsny !

Pabfer pisze: Cieszy mnie bardzo, że Pep błyszczy, choć to było do przewidzenia. Tylko niech nie błyszczy zbyt długo :-P Finał mu wystarczy :-P
Siódmy mecz, w czasach o których rozmawialiśmy to byłby już finał :->
Ostatnio zmieniony 2018-02-13, 23:44 przez Kizior, łącznie zmieniany 1 raz.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2018-02-15, 10:29

PSG to są frajerzy :P W lidze mogą wygrywać po 8:0, ale przychodzi LM i g***o dają te wydane miliony. Mbappe najgorszy na boisku obok kaleki Lo Celso, Neymar samolub, Verratti zagubiony. A wcześniej wspomniany Lo Celso dał dupy przy tym karnym (i nie tylko). A druga bramka Ronaldo też fart... Ale jednak wygrali, choć sprawa awansu jeszcze nie rozstrzygnięta. Myślę że PSG może wygrać w Paryżu te 2:0.

A Liverpool pięknie, 5:0. Absolutnie nie spodziewałem się takiego wyniku, jeszcze na wyjeździe z niezłym Porto. Są już jedną nogą w ćwierćfinale. Jakby trafili na taką Romę/Szachtar to półfinał jak najbardziej realny a potem nie wiadomo. Dawno LFC w takiej sytuacji nie był.

https://twitter.com/YoannArsenal/status ... 2981867520 :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2018-02-15, 10:34 przez Luko, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-02-15, 11:23

Neymar nie wyszedł z cienia Ronaldo, mimo, że Ronaldo jedną bramkę miał z karnego, a drugą przypadkiem nabitą :P PSG dobrze zaczęło, a potem niestety zepsuło kilka akcji. Gdyby PSG miało więcej skuteczności, szczęścia i gry zespołowej, to mogłoby być 3:3 (lub nawet 3:1 dla nich, bo z niższym morale Real mógłby mniej strzelić). Realowi została tylko LM, więc nic dziwnego, że się stara. Choć popełnił też dużo błędów- np. w obronie. Może w kontekście potencjalnego przyszłego meczu Barcy to dobrze, że Real wygra dwumecz (nie wiem czy bramka na wyjeździe i następny mecz w Paryżu coś dadzą), bo PSG jest nieprzewidywalne i to ich tajna broń- to często bardzo ważne, ale Real jest dobrze znany- również dla Valverde.
Liverpool zagrał niespodziewanie dobrze, ale chyba każdy przywykł do ich rollercosterowej paraboli zwycięstw i przegranych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-02-15, 17:23

Neymar w ważnych meczach zawsze tylko pajacuje i świruje pawiana. Największą niespodzianką to brak czerwonej kartki dla niego. Rewanż dopiero za prawie miesiąc więc wszystko może się pozmieniać, i forma, i nawet trener PSG bo ten paralityk to się prosił o powtórkę 6-1. Wystarczyło żeby CR7 miał lepiej nastawiany celownik.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-02-15, 18:20

Pierwsze dwie bramki właściwie Porto same nam podarowało, a potem już jakoś poszło. Mane wreszcie się odblokował i zagrał to na co go stać. Zaliczki 5-0 na wyjeździe chyba nawet Liverpool nie jest w stanie roztrwonić więc ćwierćfinał powinien być, a to najlepszy wynik od 9 lat więc są powody do optymizmu. Idzie to w dobrym kierunku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2018-02-15, 21:28

. Największą niespodzianką to brak czerwonej kartki dla niego
Za co?
Ostatnio zmieniony 2018-02-15, 21:28 przez Luko, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-02-15, 21:33

Luko pisze:
. Największą niespodzianką to brak czerwonej kartki dla niego
Za co?
W tym meczu za nic, ale na początku taki nabuzowany kogut wyszedł że pewnik był że coś odwali i wyleci. Na szczęście dla niego nic takiego się nie stało.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-02-16, 21:54

Rewolucja na rynku transferowym czy pomysły, które przejdą bez echa? Link do strony o Barcy, ale artykuł dotyczy całej klubowej piłki nożnej.

http://www.fcbarca.com/mobile/81761-gia ... erowy.html

Brak zimowego okienka transferowego- każdy nowy nabytek będzie mógł grać w LM, nie będzie zamieszania

Zamykanie okienka przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych- kiedyś myślałem, że już tak jest i się zdziwiłem jak się kiedyś dowiedziałem, że jednak nie. Bardzo sensowny ruch, trzeba wiedzieć na czym się stoi.

Ograniczenie wypożyczeń- zależy do jakiego stopnia, jeszcze nie wiadomo, więc jeszcze nie mam zdania, ogólnie wypożyczenia są potrzebne. 103 piłkarzy Udinese brzmi absurdalnie, ale mimo wszystko nie wiem co w tym złego. Może jednak to ja zbyt wąsko patrzę, więc się nie upieram.

Limit wydatków na pensje- przecież już istnieje- wynosi chyba 60% przychodów. Tylko w praktyce chyba nie ma konsekwencji z tytułu jego przekroczenia. Jednak ogółem dobrze, że trochę się utrze nosa szejkom. Pamiętajmy tylko, że jedynie trochę, ponieważ i tak dużo zarabiają, więc procent i tak będzie duży. Przynajmniej jeszcze przez kilka pokoleń, bo ropa kiedyś się skończy, nawet już teraz się o tym troszkę pisze, ale to na razie mało konkretne prognozy.

Regulowanie prowizji dla agentów i pośredników- strona futbolu zakryta dla kibiców, kulisy. Dobrze, że walczą z korupcją.

Ogółem całokształt zmian mi się podoba, ale pewnie nie wszystko przejdzie. Boję się, że szejk da w łapę i sprawa rozejdzie się po kościach dla największych bogaczy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-02-17, 11:54

Z tym zamknięciem okienka mam nadzieję, że to wprowadzą, bo jeżeli będzie obowiązywać tylko w Premier League to angielskie kluby tylko na tym stracą. Co do zimowego okienka to dla jednych dobrze, dla drugich źle. Jak jakiś piłkarz będzie chciał odejść, bo nie będzie łapał się do składu to nie będzie miał takiej możliwości. Jak klub będzie chciał kogoś sprowadzić zimą, bo będzie miał np. plagę kontuzji to też lipa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-02-20, 23:18

Messi zdobywa pierwszego w karierze gola przeciw Chelsea i ratuje remis. Ogólnie dało się lepiej wypaść, ale Barca zawsze miała słabość do autobusów, a remis na wyjeździe to korzystny wstęp do rewanżu u siebie. Nie jestem w pełni usatysfakcjonowany, ale nie będę marudzić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-02-20, 23:45

Remis na wyjeździe z Chelsea to zawsze dobry wynik, do tego dzisiaj i tak lepszy niż gra.
Ten co strzelił gola miał dwa słupki jeszcze więc mogło być o wiele gorzej !
A Barca coś miała poza golem i główką Paulinho obok bramki ?
Jednak tu brakuje Coutinho, szkoda że nie może grać.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ontario
Waldek
Waldek

Post autor: Ontario » 2018-02-21, 16:06

Naprawdę rewelacyjny był wczorajszy występ Williana. Tylko szczęście uratowało przed stratą bramki od tych jego dwóch słupków. The Blues trochę chyba się podniośli z kolan po ostatnim meczu z WBA. Tak naprawdę gdyby nie Christensen, to Barca przegrałaby na Stamford Bridge.
No i pogratulować dwóch goli Lewemu i potężnego zwycięstwa Bayernu.
Ostatnio zmieniony 2018-02-21, 16:07 przez Ontario, łącznie zmieniany 1 raz.
Ty byku ty!
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2018-02-21, 18:06

Kizior pisze:Jednak tu brakuje Coutinho, szkoda że nie może grać.
Brakuje Coutinho? Po byku. W obecnej dyspozycji zbyt wiele by nie dał. Co więcej po jego stracie, których ma dużo, mogła pójść jakaś zabójcza kontra Chelsea.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-02-21, 18:22

W porównaniu z Rakiticem to Coutinho jest bogiem nawet z jedną nogą.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2018-02-21, 19:30

Obecnie nie. A co masz do Rakiticia? W tym sezonie jeden z najlepszych piłkarzy Barcelony..
Obrazek

Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-02-21, 19:33

A oglądałeś w ogóle wczorajszy mecz ?
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-02-21, 19:39

Ja mam takie skrzywienie, że porównuję Rakiticia do XAVI-ego, którego wygryzł ze składu (Enrique jest dobry, ale tym mnie wkurzył), a wtedy nawet w swoim najbardziej wybitnym meczu nie dorasta do pięt hiszpańskiej legendzie i dlatego średnio go lubię, ale mam świadomość, że myślę w niesprawiedliwy sposób (nie mogę się tego pozbyć) i w rzeczywistości Rakitić jest całkiem dobry, lepszy niż w moich oczach. Jednak i tak najlepiej by było, gdyby Pep nie zabrał ze sobą Thiago Alcantary.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-02-21, 19:50

Takiego Generała jak Xavi to Barca długo nie będzie miała.

Rakitić to nasza odpowiedź na Modricia z Realu, który w najważniejszych meczach się sprawdza a Rakitić odwrotnie. Błyszczy z jakimiś Eibarami a z Chelsea koszmar wczoraj zagrał.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport”