Piłka Kopana - temat ogólny

Awatar użytkownika
gafik3
USER MIESIĄCA
USER MIESIĄCA

Re: Piłka Kopana - temat ogólny

Post autor: gafik3 » 2018-08-11, 18:04

Według mnie najlepszą ligą zdecydowanie jest liga angielska, potem liga hiszpańska, liga włoska, niemiecka, francuska. Dopiero daleko, daleko za nimi holenderska portugalska i rosyjska ;-)
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem :-P
lukaszlipinski
Paździoch
Paździoch

Post autor: lukaszlipinski » 2018-08-11, 19:42

Do lat 90-tych na równi z angielską, hiszpańską i włoską były niemiecka, francuska, holenderska, portugalska, brazylijska i argentyńska. Dziś angielska jest zdecydowanie najlepsza (6 mocnych ekip), potem hiszpańska, we Francjii, Włoszech i Niemczech dominuje 1 zespół, a reszta krajów nie wytrzymała finansowej konkurencji. 😃
Świat według Kiepskich
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2018-08-11, 22:26

W Bundeslidze i Ligue 1 - tak, dominuje jeden zespół. Jednak w Serie A już w zeszłym sezonie Napoli było blisko scudetto, choć to prawda, że ostatnimi laty Juve było poza zasięgiem. Myślę jednak, że może się to zmienić w najbliższym czasie.
Obrazek

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?
Awatar użytkownika
Ferdek56
Paździoch
Paździoch

Post autor: Ferdek56 » 2018-08-12, 11:42

Ja już nie mogę słuchać tych wypowiedzi. Mentalne problemy w tym kraju to mają ludzie, którzy są bezrobotni, mają piątkę dzieci, ojciec zarabia 2,5 tys. zł, matka jest bezrobotna i trzeba z tego wykarmić pięć gęb. Nie mówmy o tym, że ma wielką presję piłkarz zarabiający grube siano, który wychodzi, żeby zagrać z półamatorami z Luksemburga. Już nie mogę słuchać tej grafomanii, tego pieprzenia, pierdo*enia za przeproszeniem. To jest kit, pic na wodę, fotomontaż.
Mateusz Borek dobrze to podsumował. Chyba Legia ma mimo wszystko największe szanse na awans z polskich druźyn w czwartek. Zobaczymy jak dziś sobie poradzi z Piastem Gliwice. Po takich porażkach polskie drużyny zawsze w następnych meczach się budzili i grali lepiej.
Obrazek
Awatar użytkownika
gafik3
USER MIESIĄCA
USER MIESIĄCA

Post autor: gafik3 » 2018-08-12, 11:52

Zgadzam się ze słowami Borka. Zarabiają nie małe pieniądze i mówią, że zabrakło im mentalności.... to jest śmieszne... :lol:
lukaszlipinski
Paździoch
Paździoch

Post autor: lukaszlipinski » 2018-08-12, 17:18

Raczej w tym momencie mistrz Luksemburga, tak samo, jak przed rokiem, mistrz Mołdawii, a wcześniej m.in. mistrz Azerbejdżanu, był piłkarsko lepszy od mistrza Polski. :)
Świat według Kiepskich
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2018-08-13, 07:09

Ale ładny był wczoraj mecz o Superpuchar Hiszpanii! Właściwie to kilka minut grano też dzisiaj :-D 3 lata temu między Barcą, a Sevillą było 5:4, wczoraj niby skromne 2:1, ale i tak walka piękna. Po raz pierwszy w historii to nie był dwumecz- z braku terminów. Po raz pierwszy mecz odbył się w Maroko (w Tangerze), czyli poza Hiszpanią. W Maroko regularnie rozgrywa się mecze o Superpuchar Francji, ale dla Hiszpanii to pierwszyzna. Messi zadebiutował jako pierwszy kapitan (po Inieście) i wyprzedził Iniestę w liczbie trofeów. Ma 33 trofea w wieku 31 lat- najwięcej w historii klubu. Lenglet i Arthur zaliczyli udane debiuty. Vidal grał za krótko żeby go oceniać. Ma kontuzję kolana, ale dobrze, że wszedł pod koniec i też może cieszyć się kolanem. Bramki strzelili Pique i Dembele. Pique mnie nie dziwi. Messi strzelał z wolnego, Pique wykorzystał zamieszanie w polu karnym i jest. Za to Dembele jak pięknie huknął! Tu mi zaimponował! Normalnie jak w Borussi! Oczywiście po jednym meczu nie będę się nakręcał, ale chwilowo wszystko idzie w dobrą stronę. Dziwi mnie brak bramek Messiego i Suareza. Messi miał wpływ na grę, tylko inni wykorzystywali. Suarez był widoczny trochę gorzej poza jedną, groźną, ale nieudaną sytuacją. Dziwił mnie brak Coutinho od pierwszej minuty, ale zwycięzców się nie osądza, a sam też byłem ciekaw Arthura. Cou ma już paszport UE. Vidal tyle przebywa w UE, a jeszcze nie ma... RFEF stwierdziło, że to mecz towarzyski i nie ma limitu graczy z poza UE, a La Liga stwierdziła, że to mecz oficjalny i może grać maksymalnie 3 piłkarzy spoza UE. Sevilla już zapowiedziała w razie czego donos. Na szczęście Barca nie przekroczyła limitu- spoza UE grali tylko Vidal i Arthur. Zakończę stwierdzieniem, że jestem bardzo zadowolony!
Obrazek
Awatar użytkownika
gafik3
USER MIESIĄCA
USER MIESIĄCA

Post autor: gafik3 » 2018-08-15, 19:54

Ogląda ktoś Real Madryt - Atletico Madryt na Polsacie? :P Będzie z kim podyskutować? ;)
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-08-15, 19:56

Ja
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-08-15, 19:56

Ogląda, ale takie dyskusje w formie czatu to prosiłbym w Wolnym Temacie, a nie tutaj.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-08-15, 22:36

Genialny mecz pełen waleczności! W końcu to derby Madrytu... Aż 6 goli!!! Real wygrał 3 razy z rzędu LM, ale Superpucharu nie. Jednak z dwoma razami też przechodzi do historii. Atletico rewanżuje się za 4:1 z finału LM. Też w krótkim czasie padły gole, dające prowadzenie. Obrona Realu nie jest tragiczna, ale jednak zbyt dziurawa. Atletico udało się bez Simeone, ale Realowi bez Ronaldo nie wyszło. Grał pierwszy garnitur, więc ciekawe czy to zwiastun całego sezonu. Inny trener, osłabiony napad, brak dużych transferów... Z Courtoisem będą wpuszczać mniej niż z Navasem, ale i tak muszą też coś strzelać. Dzisiaj strzelili 2 bramki, które w jakimś innym meczu zapewniłyby zwycięstwo, Benzema niespodziewanie odpalił, więc nie ma co narzekać, ale piszę tak ogólnie. Byłem za Atletico i się cieszę.
Obrazek
Awatar użytkownika
WKCM
Redakcja
Redakcja

Post autor: WKCM » 2018-08-15, 22:37

Mimo Diego Simeone na trybunach oraz ręki w polu karnym udało im się przezwyciężyć Isco i spółkę. Oficjalny debiut Julena Lopeteguiego więc to przegrana w meczu o wysoką stawkę. Jak się to przełoży na La Ligę? Zobaczymy już w ten weekend.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-08-15, 22:41

Z tą wysoką stawką bym tak bardzo nie przesadzał, bo jakoś tak się utarło, że najbardziej się zwraca uwagę na LM, ale faktycznie stawka jest wyższa niż w zwykłym meczu ligowym.
Zapomniałem dodać, że cieszę się bardzo, że Marciniak nie zrobił niczego głupiego po słabym Mundialu. Może dzięki temu go nie skreślą do końca.
Obrazek
Awatar użytkownika
gafik3
USER MIESIĄCA
USER MIESIĄCA

Post autor: gafik3 » 2018-08-15, 22:45

Mecz był fenomenalny to fakt, ale już sam wynik mnie nie zadowala :/ Jestem za Realem, a się nie udało. 3 bramki dla Atletico to ewidentne błędy Królewskich i chyba każdy kto oglądał ten mecz się ze mną zgodzi. Nie lubię Benzemy(Nie Benzema tylko Bezzęba :lol: ), ale dzisiaj pokazał "klasę". Jednak i tak uważam, że Real powinien zakupić np takiego Kane'a, bo o Lewym nie ma co już myśleć. Real ma szczęście, bo mogło się skończyć 5:2 kiedy w drugiej połowie dogrywki leciała kontra ze strony Atletico. Gdyby Thomas się nie przewrócił to byłaby 5 bramka. Ogólnie mecz był świetny, ale coś czuje, że po odejściu Zidane i Ronaldo Real się powoli "kończy" :/ Będą mieli ciężko wygrać ligę i myślę, że w tym sezonie zajmą 3 miejsce tak samo jak to miało miejsce w poprzednim. No cóż pożyjemy zobaczymy. Fajnie było popatrzeć dzisiaj na piłkę na światowym poziomie, bo jutro znowu będziemy oglądali zmagania Polskich gladiatorów w Lidze Europy :lol:
Awatar użytkownika
Ferdek56
Paździoch
Paździoch

Post autor: Ferdek56 » 2018-08-15, 23:08

Real pierwszy raz stracił 4 bramki od meczu z Barceloną 21.11.2015 r. Gdy trenerem był Zinedine Zidane, nigdy to się nie zdarzyło. Pierwszy mecz Lopeteguiego i traci tyle bramek. W tym sezonie Atletico będzie walczyć o mistrzostwo Hiszpanii. Dziś ciekawy mecz i dużo emocji. Duże święto w Estonii, Superpuchar na 100-lecie odzyskania Niepodległości.
Obrazek
lukaszlipinski
Paździoch
Paździoch

Post autor: lukaszlipinski » 2018-08-16, 05:48

Real grał dobrze, ale popełniał fatalne błędy w obronie. A w ostatnich sezonach za Zidana defensywę miał jednak z najwyższej półki. Widać brak tego na ławce i Ronaldo na boisku. No, ale teraz jest nowy Real, który i tak będzie trudny do pokonania. :)
Świat według Kiepskich
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-08-16, 10:37

https://sport.onet.pl/pilka-nozna/kadra ... 18/d6npkgn

Przemeblowanie w rankingu FIFA. Wiadomo, że to nie jest ważna informacja, ale tak dla formalności- żeby zobaczyć jak Mundial na to wpłynął. Szacun dla Chorwacji.
Obrazek
lukaszlipinski
Paździoch
Paździoch

Post autor: lukaszlipinski » 2018-08-16, 10:45

Już dziś przekonamy się czy mistrz Luksemburga to dla mistrza Polski za wysokie progi. Oby dalej nie rozbudowywali eliminacji do europejskich pucharów, bo niedługo nasze kluby będą odpadać w lipcu. Kiedy najlepsze ligi są jeszcze na wakacjach. Propo nich - przydałoby się, aby w Niemczech Bayern miał godnego rywala, jak naście lat temu Schalke, a kilka lat temu - Borussię, we Francji - PSG takowego pod postacią Monaco bądź Lyonu, a we Włoszech - by odrodziły się Milan i Inter. :)
Świat według Kiepskich
Awatar użytkownika
Ferdek56
Paździoch
Paździoch

Post autor: Ferdek56 » 2018-08-16, 11:35

Pabfer pisze:
2018-08-16, 10:37
https://sport.onet.pl/pilka-nozna/kadra ... 18/d6npkgn

Przemeblowanie w rankingu FIFA. Wiadomo, że to nie jest ważna informacja, ale tak dla formalności- żeby zobaczyć jak Mundial na to wpłynął. Szacun dla Chorwacji.
Teraz są chyba nowe zasady rankingu FIFA, inna forma liczenia punktów, ale fakt, że Mundial także bardzo wpłynął na przetasowanie miejsc. Uważam, że 18. miejsce dla Polski jest w tej chwili adekwatne do naszej sytuacji. Nie jesteśmy jeszcze w pierwszej 15 zespołów świata.
Obrazek
Awatar użytkownika
gafik3
USER MIESIĄCA
USER MIESIĄCA

Post autor: gafik3 » 2018-08-16, 14:43

Z tego co piszą to koszyki nie będą teraz zależne od rankingu tylko od efektów reprezentacji w Lidze Narodów. W takim układzie mozemy zapomnieć o 1 koszyku e Eliminacja do Euro 2020 :-/
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-08-16, 21:49

Szkoda Jagiellonii, ładnie walczyli, w końcówce postawili wszystko na jedną kartę i niestety polegli. Na Legię to szkoda klawiatury. Wstyd żeby takie coś było mistrzem Polski.
Obrazek
Awatar użytkownika
WKCM
Redakcja
Redakcja

Post autor: WKCM » 2018-08-16, 21:51

Dudelange przegrało ostatni mecz w swojej lidze, a w pierwszej połowie klepali Legię jak chcieli... drugiej połowy nawet nie chciałem włączać.
Awatar użytkownika
gafik3
USER MIESIĄCA
USER MIESIĄCA

Post autor: gafik3 » 2018-08-16, 23:45

Pierwszą połowę w wykonaniu mistrza Polski pozostawię bez komentarza, ale w drugiej Legia pokazała pazur. Wyrównała i niewiele brakowało, a mielibyśmy awans :/
Co do Lecha to widziałem tylko wynik i nie będę się wypowiadał o tym meczu.
Jagiellonia grała nawet fajną piłkę. Niestety dwa głupie błędy w końcówce i było już po meczu.
Także to by było na tyle jeśli chodzi o Polskie zespoły w Lidze Europy :P
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-08-18, 23:13

Barca wymęczyła 3:0 z Deportivo w 1 kolejce La Liga. Wiem, że zabawnie to brzmi, ale dopiero pod koniec się odblokowali, do przerwy było 0:0 i się bałem. Tzn. cały czas dominowali, ale z zerową skutecznością, a niewykorzystane sytuacje się mszczą. Messi strzelił gola nr 6000 i 6002 w historii goli Barcelony w La Liga (tylko La Liga). Strzelił też gola nr 5000 (ale w innym meczu- 9 lat temu :-P ). Z nowych nabytków, wszyscy zaczęli mecz na rezerwie. Arthur ostatecznie pograł dość dużo i był niezły, Vidal wszedł pod koniec i trudno go ocenić- znowu, a reszta grzała ławę cały czas, a oglądałem ten mecz głównie ze względu na nowych. Ogólnie mecz bez stawki z dużymi szansami na zwycięstwo (chociaż już wspomniałem, że jednak nie było spacerku), a chciałem zobaczyć Malcoma i Lengleta, a tu dupa. Mimo wszystko jestem zadowolony. Tym bardziej, że dotychczas w 3 sezonach, w których Messi strzelał 1 bramkę w 1 kolejce La Liga, Barca wygrywała LM :-P SERIO! Bardzo fajny zbieg okoliczności, ciekawe czy teraz też zadziała :-P
Obrazek
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2018-08-19, 07:54

Pabfer pisze:
2018-08-15, 22:36
Z Courtoisem będą wpuszczać mniej niż z Navasem, ale i tak muszą też coś strzelać.
:lol: Skąd ta pewność? Bo Navas żadnym ręcznikiem nie jest, a chyba nie muszę przypominać komu Messi założył dwie dziury w jednym meczu :)
Obrazek

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piłka nożna”