Skoki narciarskie

Twój ulubiony skoczek

Adam Małysz
8
22%
Kamil Stoch
7
19%
Dawid Kubacki
2
5%
Piotr Żyła
3
8%
Stefan Hula
3
8%
Maciej Kot
2
5%
Janne Ahonen
2
5%
Thomas Morgenstern
2
5%
Martin Schmitt
1
3%
Sven Hannawald
0
Brak głosów
Richard Freitag
0
Brak głosów
Andreas Wellinger
0
Brak głosów
Daniel Andre-Tande
0
Brak głosów
Stefan Kraft
0
Brak głosów
Johann Andre Forfang
0
Brak głosów
Anders Fannemel
0
Brak głosów
Markus Eisenbichler
0
Brak głosów
Jernej Damjan
0
Brak głosów
Robert Johansson
0
Brak głosów
Andreas Stjernen
0
Brak głosów
Peter Prevc
0
Brak głosów
Domen Prevc
0
Brak głosów
Robert Kranjec
0
Brak głosów
Simon Ammann
3
8%
Michael Hayboeck
0
Brak głosów
Gregor Schlierenzauer
0
Brak głosów
Noriaki Kasai
3
8%
Junsirho Kobayashi
0
Brak głosów
Daiki Ito
1
3%
Severin Freund
0
Brak głosów

Liczba głosów: 37
Piotrek2011
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: Skoki narciarskie

Post autor: Piotrek2011 » 2018-01-03, 16:36

Jeśli chodzi o kwalifikacje to super, że udało się całej siódemce awansować. Ciekawe jak jutro sobie poradzą, mam nadzieję, że przed nami bardzo ciekawe zawody. A co do ankiety to wybrałem Stocha, Małysza bo jestem z obu z nich dumny bo osiągnęli bardzo wiele. Stoch jeszcze ma z pewnością parę lat kariery przed sobą, więc jeszcze sporo może osiągnąć. Szkoda, że Małysz wycofał się już z jakieś 7 lat temu bo gdyby nie to, to mógłby osiągnąć znacznie więcej niż osiągnął. Wybrałem też Kasaiego bo to co on robi to jest fenomenalne, że w wieku ponad 45 lat jeszcze chce mu się skakać, wielki szacunek dla niego za to. Wybrałem też Ammanna bo po prostu lubię go jako sportowca i z tego samego powodu wybrałem też Morgensterna.
Awatar użytkownika
Ferdek56
Waldek
Waldek

Post autor: Ferdek56 » 2018-01-04, 16:02

Brawo! Kamil Stoch zwyciężył trzeci konkurs TCS! Richard Freitag zaliczył upadek i już się nie liczy. Przewaga nad drugim Andreasem Wellingerem jest ogromna. Sprawa jest już praktycznie przesądzona. Musiałby stać się jakiś kataklizm, żeby Kamil Stoch nie wygrał. Dzisiaj dobrze wypadł Jakub Wolny-najlepszy wynik w karierze, 15. miejsce i pokonał byłego zwycięzcę TCS Petera Prevca. Tomasz Pilch nie awansował do drugiej serii, ale i tak oddał całkiem niezły skok. Austriacy są bez formy. Ale my patrzmy na siebie. Pojutrze, w Święto Trzech Króli, zakończenie 66. TCS i szansa na powtórzenie wyczynu Sveda Hannawalda, czyli wygrania czterech konkursów. Ale nie nakładajmy presji. I tak już osiągnął wiele.
Ostatnio zmieniony 2018-01-04, 16:05 przez Ferdek56, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-01-04, 16:39

Kamil Stoch po raz trzeci. Oczywiście ogromny pech Ryśka i strata szans na zwycięstwo, ale Kamila w takiej formie to nawet on by nie pokonał. Sytuacja w turnieju bardzo komfortowa, w zasadzie tylko jakiś kataklizm mógłby odebrać zwycięstwo. Miejmy tylko nadzieję, że żaden pech Kamila nie dopadnie do samego końca. To czy wygra 4 konkursy czy nie, nie ma dla mnie aż takiego znaczenia. Ważne jest zwycięstwo w całym turnieju, choć wiadomo, że fajnie by było. Wkurza mnie tylko trochę Hannawald, że lata i pierdzieli na około, żeby tylko nikt jego wyczynu nie powtórzył. Głupie zachowanie i bez klasy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-01-04, 17:10

30 metrów przewagi w dwóch skokach chyba nie da się już roztwonić.
Kamil rywalizuje już z samym sobą i oby mu się udało !

Szaranowicz i Babiarz to dzisiaj na wyścigi kto większą głupotę powie :lol:
- Nyka Kasai :lol:

A ten Tomek to wiadomo, rodzina Małysza ale czy też tego grafomana-alkoholika Pilcha ? Bo czy to miał Szaran na myśli mówiąc, że nie tylko talent do skakania można odziedziczyć :lol:
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2018-01-04, 23:07

Brawo! 3/4! Niesamowite, w wielkim gazie jest Kamil. Ogromna przewaga nad Wellingerem i Kobayashim. Liczę na zwycięstwo w Bischofshofen i wygraną w całym turnieju. Kamil jesteś wielki!
Obrazek

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?
Awatar użytkownika
kanalium
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kanalium » 2018-01-05, 08:06

Stoch ma szansę na jeszcze jedno osiągnięcie poza wygraną wszystkich konkursów i obroną tytułu, a mianowicie uzyskanie największej przewagi punktowej nad drugim zawodnikiem TCS. Stoch musiałby mieć w ostatnim konkursie przynajmniej 40 pkt. przewagi nad Wellingerem i 37 pkt. przewagi nad Kobayashim.
Obrazek
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2018-01-05, 13:17

Freitag nie wystartuje w Bischofshofen!
- Po dzisiejszym porannym badaniu poleciłem Richardowi Freitagowi, aby nie startował w Bischofshofen. Stłuczone lewe biodro znacznie ograniczaja możliwość ruchu, a ponadto jest bardzo bolesne. W takim przypadku, sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie nie ma sensu - mówi lekarz niemieckiego zespołu, Mark Dorfmueller.

- W tym momencie skoki narciarskie nie mają dla mnie żadnego sensu. Z powodu stłuczenia nie mogę prawidłowo wykonać pozycji dojazdowej, a co za tym idzie, również i dynamicznego wyjścia z progu. Dlatego przystałem na radę lekarza naszej drużyny i robię sobie przerwę. Po raz pierwszy kończę Turniej Czterech Skoczni tak wcześnie. To bardzo rozczarowujące, ale ponieważ w tym sezonie jest jeszcze wiele trofeów do zdobycia, byłoby bardzo nierozsądnie nie słuchać swojego własnego ciała - twierdzi Richard Freitag.
Jeśli Kamil wygra najbliższe zawody, będzie liderem Pucharu Świata.
Jednak tak sobie przypominam zeszłoroczny Turniej Czterech Skoczni. Kraft też wypadł z walki o tytuł z powodu choroby, potem odpuścił jeszcze Zakopane i efekt był niesamowity. Oby z Freitagiem nie było podobnie.

Andrzej Stękała wraca do Pucharu Kontynentalnego!

Skład Polski na PK w Titisee-Neustadt (HS142):

- Aleksander Zniszczoł (31. miejsce w PK 2017/2018);

- Klemens Murańka (40. miejsce w PK 2017/2018);

- Paweł Wąsek (40. miejsce w PK 2017/2018);

- Przemysław Kantyka (48. miejsce w PK 2017/2018);

- Andrzej Stękała.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-01-05, 18:58

Tym razem kwalifikacje dla Dawida Kubackiego, siedmiu Polaków w konkursie.

Pary KO:
Junshiro Kobayashi - Maciej Kot - Maciek nie trafił najlepiej. Stawiam w tej parze na Japończyka, ale liczę na Maćka jako LL.
Timi Zajc - Piotr Żyła - Słoweniec nieco nieobliczalny, ale stawiam na Piotrka.
Alex Insam Stefan Hula - Stefan zdecydowanym faworytem.
Jakub Wolny - Anders Fannemel - Bedzie ciężko, może przy dobrym skoku jako LL.
Tomasz Pilch - Markus Eisenbichler - No cóż większych szans Tomek nie ma, ale liczę po prostu na dobry skok.
Cestmir Kozisek - Kamil Stoch - Bez komentarza.
Aleksiej Romaszow - Dawid Kubacki. Jak wyżej, liczę że Dawid przełoży formę z kwalifikacji na konkurs.
Ostatnio zmieniony 2018-01-05, 19:00 przez Ferdas20, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
kanalium
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kanalium » 2018-01-05, 18:58

W kwalifikacjach uczestniczyło 65 zawodników (w porównaniu z kwalifikacjami w Innsbrucku nie było dzisiaj Freitaga i jakiegoś Ulrycha (jednego z Austriaków z grupy krajowej)).

Zwycięstwo Kubackiego, wysokie miejsce Ammanna, odległe miejsca Kobayashiego i Tandego (mało brakowało, a by rywalizowali między sobą w jednej parze), brak kwalifikacji Bartola.

Pary KO z udziałem Polaków w Bischofshofen:

31. Junshiro Kobayashi (Japonia) vs 20. Maciej Kot (Polska)
Kobayashi faworytem, ale Kot wejdzie do drugiej serii jako lucky loser.

35. Timi Zajc (Słowenia) vs 16. Piotr Żyła (Polska)
Ciekawy pojedynek, szanse mniej więcej 50:50, ale raczej Żyła wygra (Zajc jako lucky loser).

37. Alex Insam (Włochy) vs 14. Stefan Hula (Polska)
Zdecydowanie Hula.

39. Jakub Wolny (Polska) vs 12. Anders Fannemel (Norwegia)
Zdecydowanie Fannemel, małe szanse na to, że Wolny będzie lucky loserem.

42. Tomasz Pilch (Polska) vs 9. Markus Eisenbichler (Niemcy)
Zdecydowanie Eisenbichler, małe szanse na to, że Pilch będzie lucky loserem.

46. Cestmir Kozisek (Czechy) vs 5. Kamil Stoch (Polska)
50. Aleksiej Romaszow (Rosja) vs 1. Dawid Kubacki (Polska)
Zdecydowana dominacja Polaków.
Ostatnio zmieniony 2018-01-05, 19:05 przez kanalium, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-01-06, 18:55

Krótko i na temat KAMIL STOCH KRÓLEM CZTERECH SKOCZNI!

Dla mnie już dawno dołączył do grona najwybitniejszych w historii. Teraz się tylko w tym gronie umacnia.
Co można powiedzieć? Można się cieszyć!
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-01-06, 19:00

Niebywały wyczyn, trudniejszy od mało czego w sporcie. I to wszystko bez dziwnych akcji ze strony naszej kadry jak w przypadku niemieckiej ekipy 16 lat temu.

Brawo Kamil i wszystkim co nie zmarnowali sukcesów Małysza tylko na jego fali popchnęli ten sport do przodu.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2018-01-06, 21:16

Coś pięknego. Mistrz, król, geniusz. 4/4! Wyczyn Hannawalda wyrównany. Obrona TCS jest. Lider Pucharu Świata jest. Adam trzymający Kamilowi parasol, jest. Dzisiaj piękne obrazki, piękny wieczór, niezapomniane emocje. I te gratulacje Svena, i to wzruszenie Szaranowicza i te emocje w końcówce jak za Adama, jak za Małyszomanii. Coś pięknego, NIESAMOWITEGO. Dzięki Ci Kamil, jesteś wielki!

Kubacki niestety zepsuł drugi skok, ale radość z wyczynu Kamila jest tak duża, że jakoś zbytnio się tym nie przejmuję. Jest dobre szóste miejsce, jest progres, oby tak dalej.
Obrazek

Cycku
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: Cycku » 2018-01-07, 08:55

Kubacki zepsuł skok bo mu Horngracher belkę obniżył ,żeby czasami Kamila nie przeskoczył.....
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-01-07, 23:45

A jakby przeskoczył i źle wylądował to by mówili "czemu nie obniżył mu belki".

Polsat zaś sięga dna obrzydzając skoki od rana bo ich Robercik nie wygrał. A wszystko już mieli przygotowane pod niego, nawet przemowę im napisali. Ach ci j... sponsorzy i celebryci z tandetnych serialików, dobrze że TVP z tego zrezygnowała.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-01-08, 16:27

Tak z innej beczki, ciekawy film z 2001 roku

https://www.youtube.com/watch?v=RCxvYrxY4Us
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-01-13, 16:10

Plusy dzisiejszego konkursu to przebudzenie Noriakiego, ale on zawsze na mamutach się budził i podium Simona. Co do naszych, mam nadzieję, że to tylko kwestia skoczni, chociaż jak ktoś tydzień temu miał taką formę jak Stoch to nie powinien aż tak odstawać, ale mimo wszystko ducha nie tracę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-01-13, 19:20

Nie spodziewałem się kolejnych sukcesów ale żeby żadnego nie było w pierwszej 10-ce to spore rozczarowanie.

Nori i Simi - wielki powrót, jeszcze wyczeszą po medalu w Pjonczang :-D
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Piotrek2011
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Piotrek2011 » 2018-01-15, 15:40

Z tego co czytałem na interii to wczoraj został odwołany konkurs. W takim razie czekają nas teraz w najbliższy weekend Mistrzostwa Świata w lotach w Oberstdorfie no i wkrótce bo już w lutym Olimpiada w Pjongczang, więc emocji na pewno nie zabraknie.
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2018-01-15, 19:17

No zostały odwołane, ale dla nas to lepiej. Kamil odpocznie przez ten tydzień i powinno być dobrze. W sobotę widać było że ten TCS go wykończył.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-01-19, 17:59

Po 2 seriach Mistrzostw Świata w Lotach wydaje się, że pierwsza trójka trochę odskoczyła od reszty i to oni powinni rozegrać walkę o medale, choć Tande może być trudno dogonić, ale to jednak mamut i wszystko może się zdarzyć nawet w jednym skoku, o ile uda się wszystkie serie rozegrać. Z belkami co jednak wyczyniali dzisiaj to śmiech na sali, doliczanie +40 pkt mocno psuje obraz konkursu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-01-19, 18:34

Obym się mylił ale pewnie jutro odwołają i tak już zostanie :->
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2018-01-19, 20:51

Na jutro prognozy nie są zbyt dobre i możliwe, że skończy się na dwóch dzisiejszych seriach. Ale obym się mylił, bo Kamil może jeszcze z Tande i Freitagiem powalczyć. Jak wiemy z ubiegłorocznego TCS, Tande zbyt mocny psychiczny nie jest. Choć możliwe, że teraz już z nim jest lepiej i się nie spali.

Co do dzisiejszego konkursu. Jak wspomniał Ferdas20, kabaret z tymi belkami był. Ale najważniejsze, że Kamil na podium i wciąż liczy się w walce o złoto. Dwa bardzo dobre skoki. W drugim po wyjściu z progu myślałem że będzie bliziutko, bo wyszedł strasznie sztywno i leciał nisko nad zeskokiem, ale fantastycznie pociągnął i skończył na trzecim miejscu. Brawo! Reszta Polaków też nieźle.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-01-20, 17:46

Tak jak myślałem. Dobrze, że udało się rozegrać chociaż tę jedną serię i wyprzedzić Ryśka, Tande i tak raczej był nie do dogonienia. Kamil wicemistrzem świata w lotach! Brawo! :-D No i znów dokonał czegoś co nie udało się Małyszowi. Zdobył medale na wszystkich najważniejszych imprezach w skokach narciarskich. Jutro drużynówka i walka też raczej tylko o srebro, bo porażka Norwegów byłaby sensacją.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-01-20, 18:57

Zawsze szkoda że nie ma pełnego konkursu ale przynajmniej dobrze że została utrzymana przewaga psychologiczna nad Freitagiem bo to on będzie najgrożniejszym konkurentem w Pjonczang.

Tande też zawsze mógł się dzisiaj wywrócić więc nie można było przekreślać jeszcze szans Stocha
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2018-01-20, 21:16

Dobrze że chociaż jedna seria się odbyła. Kamil gratulacje za drugie miejsce. Freitag sam sobie jest winien, popełnił wyraźny błąd na progu.
Co do jutrzejszej drużynówki, to będziemy raczej walczyć z Niemcami o drugie miejsce, bo pierwsze jest zarezerwowane dla Norwegów na ten moment.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport”