Skoki narciarskie

Twój ulubiony skoczek

Adam Małysz
8
22%
Kamil Stoch
7
19%
Dawid Kubacki
2
5%
Piotr Żyła
3
8%
Stefan Hula
3
8%
Maciej Kot
2
5%
Janne Ahonen
2
5%
Thomas Morgenstern
2
5%
Martin Schmitt
1
3%
Sven Hannawald
0
Brak głosów
Richard Freitag
0
Brak głosów
Andreas Wellinger
0
Brak głosów
Daniel Andre-Tande
0
Brak głosów
Stefan Kraft
0
Brak głosów
Johann Andre Forfang
0
Brak głosów
Anders Fannemel
0
Brak głosów
Markus Eisenbichler
0
Brak głosów
Jernej Damjan
0
Brak głosów
Robert Johansson
0
Brak głosów
Andreas Stjernen
0
Brak głosów
Peter Prevc
0
Brak głosów
Domen Prevc
0
Brak głosów
Robert Kranjec
0
Brak głosów
Simon Ammann
3
8%
Michael Hayboeck
0
Brak głosów
Gregor Schlierenzauer
0
Brak głosów
Noriaki Kasai
3
8%
Junsirho Kobayashi
0
Brak głosów
Daiki Ito
1
3%
Severin Freund
0
Brak głosów

Liczba głosów: 37
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Re: Skoki narciarskie

Post autor: Kizior » 2017-12-05, 20:37

- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Matrixun
Redakcja
Redakcja

Post autor: Matrixun » 2017-12-09, 17:49

0,8 pkt... :-/ No ale chociaż tym razem nasi skoczyli swoje, szczególnie Dawid i Kamil. Polacy zaprezentowali się dzisiaj bardzo dobrze zarówno w kwalifikacjach, jak i drużynówce. No żeby jeszcze Piotrek czy Maciek w pierwszej serii te pół metra dalej wyciągnęli. :-P Austria ze Schlierenzauerem nie wypadła najlepiej i dzięki temu zbliżyliśmy się do nich w Pucharze Narodów. A Norwegia zrobiła kroczek w stronę Niemców. Jutrzejsza rywalizacja zapowiada się obiecująco, zatem z niecierpliwością czekam na ten konkurs. ;-)
Ostatnio zmieniony 2017-12-09, 17:49 przez Matrixun, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kucaj na buty, garbik, fajeczka, no i leciało. He he he"
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2017-12-10, 13:52

Szkoda 0,8 pkt, ale jestem bardzo zadowolony z występu naszych, ładnie walczyli, nikt praktycznie nie zepsuł, oby tak dalej.
Obrazek
Piotrek2011
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Piotrek2011 » 2017-12-10, 20:14

Wczoraj nie oglądałem konkursu i szkoda bo jak wiem to warto było obejrzeć. Nasza ekipa na drugim miejscu. A dzisiaj no cóż, prawdziwa loteria w której świetnie odnalazł się Kamil Stoch zajmując 6 miejsce. Wygrał natomiast Freitag.
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2017-12-16, 17:42

Bardzo dobrze dziś Kamil i to w trudnych warunkach. Rysiek okazał się jeszcze za mocny (Fannemel trochę na farcie to wygrał) ale wyraźnie idzie to w dobrym kierunku. Pozostali trochę mnie rozczarowali, szczególnie mistrz treningów Kubacki. No ale mamy 3 w dziesiątce więc nie narzekajmy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2017-12-16, 17:45

Najbardziej zawodzi jednak Szaranowicz - nie ma praktycznie zdania bez pomyłki. Gdzie Hannawald wygrał w 2012 konkurs TCS ? Albo Kubacki "geniusz" a on przegrał :lol:

Grunt że jest prund w naszej drużynie. Brakuje tylko kropki nad i - oby przyszła od nowego roku !
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Asp. Stępień
Mariolka
Mariolka

Post autor: Asp. Stępień » 2017-12-16, 20:07

Kizior pisze:Najbardziej zawodzi jednak Szaranowicz - nie ma praktycznie zdania bez pomyłki. Gdzie Hannawald wygrał w 2012 konkurs TCS ? Albo Kubacki "geniusz" a on przegrał :lol:

Grunt że jest prund w naszej drużynie. Brakuje tylko kropki nad i - oby przyszła od nowego roku !
W porównaniu do poprzedniego sezonu to Szaran lepiej komentuje i tak właściwie nie dopatrzyłem się żadnych wpadek w jego komentarzu.

W tym samym czasie siostrzeniec Małysza w kapitalnym stylu wygrywa swój drugi konkurs pucharu kontynentalnego,a nasz miętowy orzeł walczy dzielnie z Kazachskimi nastolatkami o punkty Fis cupu

Edytuj posty. - mod. Kiepski Widz
Ostatnio zmieniony 2017-12-16, 20:20 przez Asp. Stępień, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2017-12-16, 21:28

No właśnie. Szaran dzisiaj bardzo fajnie komentował, był przygotowany i bardziej żył wydarzeniami na skoczni niż w zeszłym sezonie. Miał jedną wpadkę (Kamil 4-krotny mistrz olimpijski) ale każdemu się zdarza, zwłaszcza że wcześniej mówili o Ammannie który ma właśnie 4 złote medale IO.
Obrazek

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2017-12-16, 22:04

Miał tam kilka drobnych wpadek i przejęzyczeń w jego stylu, ale i tak lubię jak komentuje, bo to klasyk :-D
Obrazek
Awatar użytkownika
Asp. Stępień
Mariolka
Mariolka

Post autor: Asp. Stępień » 2017-12-16, 22:49

Luko pisze:No właśnie. Szaran dzisiaj bardzo fajnie komentował, był przygotowany i bardziej żył wydarzeniami na skoczni niż w zeszłym sezonie. Miał jedną wpadkę (Kamil 4-krotny mistrz olimpijski) ale każdemu się zdarza, zwłaszcza że wcześniej mówili o Ammannie który ma właśnie 4 złote medale IO.
Uznajmy,że Szaranowicz już wybiega w przyszłość i miejmy nadzieję ,że ma rację,chociaż wolałbym by tym razem Kasai zdobył też złoto.
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2017-12-17, 15:52

Rysiek dalej nie do pokonania, ale brawo Kamil, jest kolejne podium. Konkurs na plus też dla Piotrka i Stefana, no i powiedzmy, że dla Kuby Wolnego. Kot i Kubacki poniżej oczekiwań. Teraz przerwa świąteczna i czekamy już na TCS.

Tymczasem w Pucharze Kontynentalnym młody Tomasz Pilch właśnie wywalczył nam dodatkowe 7 miejsce na Turniej Czterech Skoczni i mam nadzieję, że dostanie on szansę w nim wystartować, bo zaprezentował się z bardzo dobrej strony wygrywając 2 konkursy i uczciwie na to zasłużył.
Obrazek
Awatar użytkownika
Asp. Stępień
Mariolka
Mariolka

Post autor: Asp. Stępień » 2017-12-17, 16:18

Ja to nie rozumiem skąd takie oczekiwania wobec Kubackiego,dopiero co przestał być workiem ziemniaków,a wszyscy od niego podium oczekują.
Awatar użytkownika
Matrixun
Redakcja
Redakcja

Post autor: Matrixun » 2017-12-17, 17:56

Asp. Stępień pisze:Ja to nie rozumiem skąd takie oczekiwania wobec Kubackiego,dopiero co przestał być workiem ziemniaków,a wszyscy od niego podium oczekują.
W lato na 5 startów zaliczył 5 zwycięstw. I ktoś kto dokonuje takiego wyczynu, to jest od razu postrzegany jako ktoś, kto będzie się liczyć w rywalizacji i automatycznie rosną oczekiwania wobec niego.

Co do konkursów w Engelbergu - oba bardzo fajne, w obu Kamil na podium. Reszta Polaków bez szału, ale złego słowa też nie można powiedzieć. Piotrek dziś zrobił dobrą robotę, a Kot odrobinę został z tyłu. Hula natomiast zalicza kolejny dobry sezon i to też cieszy. W sumie sytuacja jest podobna do zeszłego roku. Wtedy wyraźnym dominatorem 1 części sezonu był Domen, dziś kimś takim jest Freitag. Początek sezonu w naszym wykonaniu był wtedy średni, a w Engelbergu wyglądało to fajnie. I tu po cichu można mieć nadzieję, że nasi reprezentanci włączą się do walki w Turnieju Czterech Skoczni, ale wygrać z Niemcami na ich ziemi nie będzie łatwo. Ciekaw jest jak będą skakać Kraft, Tande i Forfang, bo w ten weekend musieli uznać wyższość Rakiety z Zębu.
Kizior pisze:Najbardziej zawodzi jednak Szaranowicz - nie ma praktycznie zdania bez pomyłki. Gdzie Hannawald wygrał w 2012 konkurs TCS ? Albo Kubacki "geniusz" a on przegrał :lol:
Jak wczoraj usłyszałem Włodka to aż podskoczyłem z radości. Ale niestety wiek robi swoje. Czuć już w jego głosie lekkie zmęczenie, wpadki są normą, a do tego trochę mniej ogarnia sytuację. Ciągle mówi o przeszłości. Niemal na pewno w Oberstdorfie przed skokiem Freitaga po raz kolejny powie, że był pierwszym Niemcem po Hannavaldzie, który wygrał konkurs w trakcie TCS i było to w 2015 roku w Innsbrucku. :-P Ale wolę chyba, żeby on komentował, niż ktokolwiek inny. Jakby jeszcze tak Miklasa na chociaż jeden konkurs ściągnęli to by było niesamowite. Nikt ich nie zastąpi, bo to mistrzowie, a szczególnie Włodek. ;-)
Ostatnio zmieniony 2017-12-17, 17:58 przez Matrixun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Asp. Stępień
Mariolka
Mariolka

Post autor: Asp. Stępień » 2017-12-17, 18:07

Matrixun pisze:Asp. Stępień napisał/a:
Ja to nie rozumiem skąd takie oczekiwania wobec Kubackiego,dopiero co przestał być workiem ziemniaków,a wszyscy od niego podium oczekują.
W lato na 5 startów zaliczył 5 zwycięstw. I ktoś kto dokonuje takiego wyczynu, to jest od razu postrzegany jako ktoś, kto będzie się liczyć w rywalizacji i automatycznie rosną oczekiwania wobec niego.
Chyba ktoś musi mało znać się na skokach by mieć takie oczekiwania,ale Kubacki od pięciu lat jest tak forsowany jako mega talent
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2017-12-17, 18:27

Jak ktoś notorycznie rządzi na treningach i kwalifikacjach, a potem zawodzi w konkursie to chyba można być rozczarowanym :roll:
Matrixun pisze:ak wczoraj usłyszałem Włodka to aż podskoczyłem z radości. Ale niestety wiek robi swoje. Czuć już w jego głosie lekkie zmęczenie, wpadki są normą, a do tego trochę mniej ogarnia sytuację. Ciągle mówi o przeszłości. Niemal na pewno w Oberstdorfie przed skokiem Freitaga po raz kolejny powie, że był pierwszym Niemcem po Hannavaldzie, który wygrał konkurs w trakcie TCS i było to w 2015 roku w Innsbrucku. :-P
On zawsze tak miał, że jak coś sobie upodobał to potem powtarzał przy każdym skoku danego zawodnika. Mi utkwiło w pamięci jak kiedyś przy każdym skoku Veli-Matti Lindstroema powtarzał, że to były mistrz świata juniorów z Karpacza, albo przy każdym skoku Tami Kiuru, że to typowy lotnik :-P
Obrazek
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2017-12-17, 19:02

A ja jakoś kojarzę ciągle "Mistrz Świata z Liberca Andreas Kuettel" :P
Obrazek

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?
Awatar użytkownika
Ayikan
Paździoch
Paździoch

Post autor: Ayikan » 2017-12-19, 16:49

Głupie pytanie ale jaka jest obecna sytuacja w skokach ?

Tak się zastanawiałem czy nie znowu zacząć oglądać ten sport...
Przestałem oglądać....po sezonie 12/13(choć już w tedy mało ich oglądałem) i wyjątek był igrzyska w Soczi.

Co się dzieje z Polską kadrą(widzę wyniki....i jest bardzo dobrze) oraz forma skoczków Stoch, Żyła.

Szczerze mnie to interesuje...może znowu zacznę oglądać.
Wyższy stopień paranoi
Awatar użytkownika
Asp. Stępień
Mariolka
Mariolka

Post autor: Asp. Stępień » 2017-12-19, 16:56

Garret Reza pisze:Głupie pytanie ale jaka jest obecna sytuacja w skokach ?

Przestałem oglądać....po sezonie 12/13(choć już w tedy mało ich oglądałem) i wyjątek był igrzyska w Soczi.

Co się dzieje z Polską kadrą(widzę wyniki....i jest bardzo dobrze) oraz forma skoczków Stoch, Żyła.

Dopiero teraz?
Awatar użytkownika
Ayikan
Paździoch
Paździoch

Post autor: Ayikan » 2017-12-19, 17:13

Yep, tak po prostu..niedługo turniej czterech skoczni więc czemu nie.
Wyższy stopień paranoi
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2017-12-19, 18:03

Garret Reza pisze:Głupie pytanie ale jaka jest obecna sytuacja w skokach ?

No tak jak powiedziałeś jest bardzo dobrze. Stoch skacze świetnie, a i reszta potrafi osiągać dobre wyniki na pierwszą 10. W drużynie jesteśmy bardzo mocni więc zachęcam do oglądania ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2017-12-26, 16:22

Dziś tradycyjny świąteczny konkurs mistrzostw Polski i niespodziewane złoto Stefana Huli przed Piotrkiem Żyłą, Kamil Stoch dopiero trzeci. Wielkie brawa dla Stefana. Bardzo go lubię i zawsze mu kibicuję. Cieszę się, że w końcu udało mu się sięgnąć po to złoto. Ogólnie jednak nie wyciągałbym daleko idących wniosków z dzisiejszego konkursu. Warunki były dziś nieco loteryjne i nie wiemy kto skakał z jakim wiatrem.
Ostatnio zmieniony 2017-12-26, 16:22 przez Ferdas20, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2017-12-26, 23:41

Na jak wielkim telewizorze to trzeba było oglądać żeby dostrzec odległości i noty :-?

Dobrze, że wygrał ktoś dla kogo to będzie największy sukces w życiu. Inni niech się potwierdzają na wyższych szczeblach.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2017-12-27, 11:06

Kibicowałem Stochowi i Żyle. Stoch pierwszy skok miał najlepszy, a drugi strasznie zepsuł i ostatecznie załapał się na podium, ale i tak wstyd. Żyła skakał równiej i zajął wyższe miejsce. Ciekawe czy ten młodzik na "S", co skoczył 123 metry miał jednorazowe szczęście czy się szykuje kolejna nowa gwiazda... W ogóle zazdrość mnie bierze, że niektórzy mają po 16 i już gdzieś błyszczą, a ja mam 20 i nie mam okazji żeby nigdzie zaistnieć... Tzn. bym chciał zaistnieć dla satysfakcji, nie dla głupiego lansowania się oczywiście :-D
Obrazek
Awatar użytkownika
Matrixun
Redakcja
Redakcja

Post autor: Matrixun » 2017-12-27, 13:12

Pabfer pisze:ten młodzik na "S"
Panie, no nazwiska Skupień nie znać to większy wstyd, niż 111,5 metrów Stocha w drugiej serii. :-P W sumie to Damian powoli idzie w ślady taty. Oby dalej skakał tak jak w II serii, to może nawiąże do rezultatów ojca. Konkursu w całości nie oglądałem, ale załapałem się na fragment drugiej rundy. Warunki dla telewidza nie były zbyt komfortowe, a duet komentatorski Szczęsny-Kot nie pomagał. Ale warto było obejrzeć choć fragment. Ale ten starszy Rutkowski się spasł. :-? Wygląda na więcej lat, niż ma. A jego brat, choć technikę utrzymał na w miarę niezłym poziomie, to bardzo daleko mu do lat 2008-2010. Rozstrzygnięcia - patrząc na pierwszą serię - odrobinę się spodziewałem. Wiedziałem, że dla Kamila to nie jest cel na tę część sezonu, a dla Stefana zwycięstwo to jednak coś jak dotąd niepowtarzalnego, więc nie dziwię się, że walczył i wygrał. Natomiast patrząc na Stękałę, Bieguna i Miętusa jakoś tak mina rzednie. Szkoda, że wpadli w dołek. Widać ogromną różnicę między pucharowiczami, a resztą, co nie jest bardzo optymistyczne, ale liczę, że ich czas jeszcze przyjdzie, bo są stosunkowo młodzi.
Awatar użytkownika
kanalium
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kanalium » 2017-12-29, 18:22

Niewiele brakowało, a byłyby pojedynki Kot - Stoch oraz Wolny - Freitag.

Pojedynki z udziałem Polaków:

Kot - Aigner :arrow: raczej Kot wygra, przegrany będzie prawdopodobnie lucky loserem.

Stoch - Fettner :arrow: zdecydowanie Stoch, Fettner jako lucky loser.

Learoyd - Żyła :arrow: myślałem, że Learoyd to Brytyjczyk, a to Francuz. (prawie) Debiutant nie ma szans z Żyłą.

Descombes Sevoie - Hula :arrow: kiedyś Francuz, teraz Polak jest faworytem. Francuz może być lucky loserem.

Insam - Kubacki :arrow: Kubacki na 100% wygra.
Ostatnio zmieniony 2017-12-29, 18:28 przez kanalium, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport”