Skoki narciarskie

Twój ulubiony skoczek

Adam Małysz
9
22%
Kamil Stoch
7
17%
Dawid Kubacki
2
5%
Piotr Żyła
4
10%
Stefan Hula
3
7%
Maciej Kot
2
5%
Janne Ahonen
2
5%
Thomas Morgenstern
2
5%
Martin Schmitt
1
2%
Sven Hannawald
0
Brak głosów
Richard Freitag
0
Brak głosów
Andreas Wellinger
0
Brak głosów
Daniel Andre-Tande
0
Brak głosów
Stefan Kraft
0
Brak głosów
Johann Andre Forfang
0
Brak głosów
Anders Fannemel
0
Brak głosów
Markus Eisenbichler
1
2%
Jernej Damjan
0
Brak głosów
Robert Johansson
0
Brak głosów
Andreas Stjernen
0
Brak głosów
Peter Prevc
0
Brak głosów
Domen Prevc
0
Brak głosów
Robert Kranjec
0
Brak głosów
Simon Ammann
4
10%
Michael Hayboeck
0
Brak głosów
Gregor Schlierenzauer
0
Brak głosów
Noriaki Kasai
3
7%
Junsirho Kobayashi
0
Brak głosów
Daiki Ito
1
2%
Severin Freund
0
Brak głosów

Liczba głosów: 41
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Re: Skoki narciarskie

Post autor: Ferdas20 » 2019-03-10, 16:27

Oslo, konkurs indywidualny

Nasi dzisiaj zrobili sobie chyba pomistrzowski rekonesans. Warunki też nie były równe i sprawiedliwe, ale trzeba uczciwie powiedzieć, że byliśmy dziś słabi. Ryoyu oficjalnie z kryształową kulą! I dobrze, w końcu przestaną robić te durne wyliczanki co musi się stać żeby Stoch go dogonił :lol:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
pollen99
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: pollen99 » 2019-03-10, 17:20

Mam "delikatne" wrażenie, że przeliczniki na Holmenkollen nie odzwierciedlają warunków choćby w 50%. Zastanawia mnie, jakim cudem Kraft, lądując idealnie na zielonej linii (miał "to beat" na 126 metrze i tam wylądował) i dostając od sędziów 3x18,5 pkt (czyli 1,5 pkt przewagi nad zieloną linią), przegrał z Johanssonem o niecałe 4 pkt? :roll:
Awatar użytkownika
Ferdek56
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Ferdek56 » 2019-03-10, 20:32

Kasai, Funaki, Harada - im się nie udało, a Ryoyu Kobayashi jako pierwszy Japończyk w historii zdobywa Kryształową Kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata. Dzisiaj Polacy nie wypadli dobrze, ale okazja do rehabilitacji bardzo szybko, we wtorek w Lillehammer, mamy nadal Raw Air. Peter Prevc wraca na podium pierwszy raz od 2 lat. Robert Johansson ma dużą przewagę w Raw Air, ale nie jest ona jeszcze bardzo duża.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2019-03-10, 20:51

pollen99 pisze:
2019-03-10, 17:20
Mam "delikatne" wrażenie, że przeliczniki na Holmenkollen nie odzwierciedlają warunków choćby w 50%. Zastanawia mnie, jakim cudem Kraft, lądując idealnie na zielonej linii (miał "to beat" na 126 metrze i tam wylądował) i dostając od sędziów 3x18,5 pkt (czyli 1,5 pkt przewagi nad zieloną linią), przegrał z Johanssonem o niecałe 4 pkt? :roll:
Czasami ta linia zakłamuje, bo przeliczniki zmieniają się bardzo szybko więc nie należy jej brać za pewnik.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
pollen99
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: pollen99 » 2019-03-10, 21:20

Ja bym raczej powiedział, że tą zieloną linię powinno się usunąć tylko na Holmenkollen, bo tylko tam ona kompletnie nie ma sensu bytu, przecież w tym kotle tak wierci wiatr że niczego nie można być pewnym podczas skoku.
Natomiast na innych skoczniach przeliczniki nie zmieniają się tak drastycznie w porównaniu do "przed skokiem" i "po skoku", przez co zielona linia prawie bezbłędnie wyznacza prawidłową odległość do objęcia prowadzenia (przy notach 3x18pkt). Problem z tym jest tylko w Oslo - podobnie miał zresztą rok temu Stoch, wtedy wydawało się że lądował w drugiej serii prawie na zwycięstwo, a ostatecznie spadł na szóste miejsce.
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2019-03-12, 19:08

Lillehammer, wtorek 12 marca

Kamil dzisiaj bardzo dobrze, gdyby trochę lepiej byłoby podium, ale 4 miejsce jest ok. Kubacki z kolei zawalił drugi skok, a Żyła znowu chyba dostał zaćmienia. Kraft goni wąsa w generalce Raw Air.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
pollen99
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: pollen99 » 2019-03-12, 19:24

Noty dla Ryoyu za drugi skok to jakiś ponury żart - 18,5 od Japończyka? :roll: Wolny za coś takiego by nawet 17 nie dostał, przez to Stoch stracił podium.

Kraft ładnie znokautował, miła odskocznia od dominacji Kobayashiego :) Z kolei Kubacki na urodziny załatwił sobie spadek w klasyfikacji PŚ :mrgreen:

Żyła mnie przeraża, bo jeszcze jego gotów jest połknąć Johansson, o ile przed mistrzostwami brałem przekroczenie przez niego 1000 punktów za pewnik, tak teraz pojawiła się wątpliwość :shock:

Ogólnie Polacy lepiej niż w Oslo (choć to nie było zbyt trudne do wykonania), ale jeszcze daleko od ideału :/
Awatar użytkownika
pollen99
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: pollen99 » 2019-03-14, 20:41

W Trondheim kolejne, już 12, zwycięstwo trafiło do Ryoyu Kobayashiego, jednak pod względem ilości zwycięstw w sezonie Japończyk może już tylko wyrównać rekord Petera Prevca z sezonu 15/16.
Tym zwycięstwem prześcignął w klasyfikacji Raw Air Johanssona, który dziś był tylko 10. Traci 9,5 pkt do liderującego Krafta, który dzisiaj 3. miejscem prześcignął Kamila Stocha w klasyfikacji PŚ.
Stjernen z kolei pożegnał się ze skakaniem w bardzo ładnym stylu, takim jak robili najwięksi - czyli na podium. Gratulacje.
Co do naszych, delikatnie mówiąc, znowu nie zachwycili. To jest już trzeci konkurs z rzędu bez podium dla polskich zawodników, a przed mistrzostwami nasza przerwa od podiów w tym sezonie wynosiła zawsze tylko jeden konkurs.
Na plus należy wyróżnić Wolnego oraz Żyłę, który co prawda jeszcze nie wrócił na wyżyny swoich możliwości, ale miał dużo lepszy występ niż przedwczoraj, czym ułatwił sobie drogę do przekroczenia 1000 pkt w tym sezonie.
Na minus (powiedziałbym nawet - na duży minus) z kolei były dzisiejsze występy Stocha, który dziś był kompletnie bez błysku i Kubackiego, który wciąż jest bardzo niestabilny w swojej formie (jest teraz chyba na etapie Sapporo, gdzie w obu konkursach poprawiał się znacząco po słabym skoku w I serii). Hula znowu bez punktów, ale on i w kwalifikacjach się zbytnio nie popisał, a Wąsek był ostatni.

To był ostatni w sezonie 2018/19 konkurs skoków na skoczni dużej, przed nami już tylko mamuty - Vikersund i Planica. Vikersundbakken była przerabiana, zobaczymy już jutro jak będzie się na niej latało zawodnikom. Do końca sezonu zostały trzy indywidualne i dwa drużynowe konkursy, zadaniem Polaków jest obronić prowadzenie w Pucharze Narodów. To jednak nie będzie zbyt trudne, bo w ciągu ostatnich czterech i tak niezbyt lotnych zawodów, Polacy zebrali razem o 54 pkt więcej niż druga reprezentacja Niemiec, a na mamutach nie przewiduję dużo lepszych występów naszych zachodnich sąsiadów od Polaków.
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2019-03-14, 21:28

Nudny był ten konkurs aż przysypiałem. Nasi już chyba by chcieli żeby ten sezon się już skończył, choć liczę że na mamutach jeszcze zerwą się do lotu.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2019-03-16, 18:43

Vikersund, konkurs drużynowy

Coś niedobrego dzieje się z Kamilem na tej skoczni, rozregulował się totalnie. Wolny i Żyła dziś bardzo ładnie, ale wystarczyło to tylko na 4 miejsce. 100 pkt straty do Niemców w PN, mogło być gorzej, mam nadzieję że to dowieziemy do końca sezonu.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
pollen99
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: pollen99 » 2019-03-16, 19:11

Teoretycznie źle nie jest, ważne, aby za tydzień być góra dwie pozycje za Niemcami, bo raczej nie myślę żeby zdołali do nas odrobić 270 punktów w tych trzech indywidualnych.
Ale jednak Stoch jest przerażający, to samo Kubacki, o którym ktoś mówił, że forma mu się stabilizuje - właśnie widać :roll:
Żyła niesamowicie poszedł w górę od Lillehammer, brawa dla niego, a jeszcze większe dla Wolnego, który ma naprawdę duże predyspozycje lotnicze! :D
Ostatecznie znowu to przeklęte czwarte miejsce. Co do tych podiów, to w ogóle jest śmiesznie - kiedy w Willingen Żyła zdobył to 199. podium dla Polski, to były głosy, że spokojnie, po MŚ się załatwi to dwusetne podium. Tylko jakoś się za to nie zanosi, co mnie osobiście przeraża najbardziej :|

I jeszcze co oni najlepszego zrobili z tą skocznią! Tak ścieli tą bulę, że już praktycznie nie ma takiej widowiskowości w tych lotach, zawodnicy się tak nie odbijają od powietrza, jak choćby jeszcze rok temu! Kompletne partactwo! Ta skocznia już nie jest wyjątkowa, jest zwykłą nabijalnią wyników, a nie rekordów świata... :cry:
A te ciule z FIS-u tłumaczą się "nudnością zawodów", albo "bezpieczeństwem". Serio? Jak Jacobsen stracił równowagę po wyjściu z progu, to sobie po prostu klapnął na buli i zjechał w dół, a teraz? To ma być bezpieczeństwo :roll:
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2019-03-16, 19:24

Jeśli chodzi o widowiskowość to dla mnie i tak Planica rządzi.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
pollen99
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: pollen99 » 2019-03-16, 19:34

To Pan chyba nie widziałeś, jak Stjernen tutaj leciał na 249 metr - to było dopiero niesamowite! ;)
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2019-03-16, 19:43

Nie no spoko, ale ja jakoś zawsze wolałem Planice, tam jest magia.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
pollen99
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: pollen99 » 2019-03-16, 20:51

Na starej owszem, była magia, to były świetne klimatyczne zawody - te ujęcia kamer, slow motion, muzyka w tle... :)
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2019-03-17, 05:33

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
pollen99
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: pollen99 » 2019-03-17, 08:04

"Wino z wiśniami gotuje się bardziej niż fińscy skoczkowie gotują się do rewanżu na Niemcach za ostatni konkurs drużynowy" :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2019-03-17, 18:41

Ależ to był finał Raw Air! Ryoyu w ostatnim skoku odrabia straty do Krafta i zgarnia główną nagrodę! Na dodatek Domen na koniec pokonuje Ryoyu o 0,1 pkt i wygrywa konkurs. Dla nas też bardzo pozytywny dzień. Brawa dla Kuby Wolnego za najlepszy wynik w karierze, szkoda że nie na podium, ale i tak wielkie brawa. No i cieszę się, że Kamil po wczorajszym dniu się trochę podniósł i ten ostatni skok był naprawdę fajny.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-03-17, 18:42

Vikersund, loty indywidualne:

Ale emocje do samego końca.
Domen wygrywa konkurs 0,1 pkt z Royu.
Royu wygrywa cały cykl z przewagą dwóch punktów na Kraftem. Tyle skoków/lotów, peturbacji i taka mała przewaga.

Brawo dla Wolnego ! W ogóle 3 Polaków w pierwszej 10-ce, 4 w 12-ce - nie można narzekać.
Szkoda tylko że Kamil spadł na trzecie miejsce w wyścigu o małą kulę.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
pollen99
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: pollen99 » 2019-03-17, 19:02

Zauważyliście, w jakim kombinezonie Stoch oddał ostatni skok? ;)
Awatar użytkownika
voyager1
Halinka
Halinka

Post autor: voyager1 » 2019-03-17, 19:14

Oglądałem z zapartym tchem i jestem pod wielkim podziwem. Fenomenalny Ryoyu Kobayashi wyprzedził Stefana Krafta w klasyfikacji Raw Air. Niesamowite zwycięstwo Domena Prevca zaledwie o 0,1 pkt nad młodszym z braci Kobayashich, ale nie można też zapominać o Kubie Wolnym. Jego najlepszy występ w karierze, ogromne brawa za to dla niego! To się nazywa magia sportu, takie konkursy można oglądać bez końca :D Szkoda tylko, że Kamil skacze co raz słabiej i ma już co raz mniejsze szanse na małą kryształową kulę.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2019-03-22, 16:33

Planica, konkurs indywidualny, piątek

Ostatni weekend sezonu Pucharu Świata zaczyna się od pierwszego zwycięstwa w karierze mistrza świata z Innsbrucka. Piotrek kończy sezon podobnie jak go zaczął, szkoda że stracił trochę na notach, bo mógł być drugi. Świetnie Kuba Wolny w pierwszej serii, szkoda drugiej. Kamil już myślami na wakacjach. Sprawa malej kuli za loty i Raw Air jak się wydaje rozegra się między Eisenbichlerem, a Kobayashim.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
voyager1
Halinka
Halinka

Post autor: voyager1 » 2019-03-23, 10:18

Właśnie trwa konkurs drużynowy w Planicy. Fenomenalny Kuba Wolny z kolejną życiówką, tym razem oddał skok na 237,5 m. A co do Kamila, myślę że w jego przypadku wychodzi już zmęczenie sezonem. Tak mi się wydaje, że to może być to.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2019-03-23, 12:03

Planica, sobota konkurs drużynowy

Dzisiaj w końcu wszyscy skoczyli tak jak potrafią i taki mamy efekt. Choć Żyła trochę ciśnienie podniósł podpórką, bo zwycięstwo mogło uciec. W tai sposób Horngaher kończy swoją przygodę z Polakami tak jak ją zaczął czyli zwycięstwem w konkursie drużynowym.

Puchar jest nasz, Puchar jest nasz, Puchar Puchar Puchar jest nasz! :-D
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-03-23, 13:20

Takiego sukcesu to się nie spodziewałem, nawet na podium nie liczyłem a tu proszę !
Od razu z wysokiego C zaczął Wolny a potem "current leader" Poland x 8 !
Nikt nie spieprzył, nawet Kamil - jak to brzmi :lol:
Choć Żyła trochę ciśnienie podniósł podpórką, bo zwycięstwo mogło uciec.
Najpierw sędziowie za wysoko ocenili lądowanie Eisenblichlera - po 16,5 za dupę centymetr od śniegu ?!
Potem to już w ogóle miałem wrażenie że Żyle odjęli kilka metrów od długości lotu.
Na szczęście starczyło i Mazurek Dąbrowskiego wybrzmiał w ten słoneczny poranek.

Mlečna čokolada - też sympatyczny akcent słowiański :)
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe sporty”