Skoki narciarskie

Twój ulubiony skoczek

Adam Małysz
9
22%
Kamil Stoch
7
17%
Dawid Kubacki
2
5%
Piotr Żyła
4
10%
Stefan Hula
3
7%
Maciej Kot
2
5%
Janne Ahonen
2
5%
Thomas Morgenstern
2
5%
Martin Schmitt
1
2%
Sven Hannawald
0
Brak głosów
Richard Freitag
0
Brak głosów
Andreas Wellinger
0
Brak głosów
Daniel Andre-Tande
0
Brak głosów
Stefan Kraft
0
Brak głosów
Johann Andre Forfang
0
Brak głosów
Anders Fannemel
0
Brak głosów
Markus Eisenbichler
1
2%
Jernej Damjan
0
Brak głosów
Robert Johansson
0
Brak głosów
Andreas Stjernen
0
Brak głosów
Peter Prevc
0
Brak głosów
Domen Prevc
0
Brak głosów
Robert Kranjec
0
Brak głosów
Simon Ammann
4
10%
Michael Hayboeck
0
Brak głosów
Gregor Schlierenzauer
0
Brak głosów
Noriaki Kasai
3
7%
Junsirho Kobayashi
0
Brak głosów
Daiki Ito
1
2%
Severin Freund
0
Brak głosów

Liczba głosów: 41
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Re: Skoki narciarskie

Post autor: Kizior » 2019-02-16, 19:26

No dzisiaj to się wkurzyłem na brak wygranej :evil:

A ten szwab ma na dodatek żółte zęby jak kukurydza - skandal !
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
pollen99
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: pollen99 » 2019-02-17, 09:57

Kizior pisze:
2019-02-16, 19:26
No dzisiaj to się wkurzyłem na brak wygranej :evil:

A ten szwab ma na dodatek żółte zęby jak kukurydza - skandal !
Owszem, skandal, powinni mu za to odebrać zwycięstwo! A Małyszowi powinni odebrać wszystkie 39 zwycięstw, bo nosił wiejski wąsik i kolczyk jak jakiś pederasta :mrgreen: (aj, Kiziorku, Kiziorku :P ).
Co do wczorajszego konkursu, jestem mimo wszystko zadowolony - najważniejsze, że Kamil zebrał do kolekcji kolejne podium (bo mógł równie dobrze, jak rok temu, zlecieć z pierwszego miejsca na czwarte), widać u Kamila tę stabilizację na wysokim poziomie, ona jest wręcz namacalna, a to dobrze wróży przed mistrzostwami... :>
Żyła z powrotem czwarty! :lol: Ale lepsze takie miejsce, niż poza dwudziechą ;) Dlatego mam nadzieję, że też Piotrek będzie wykonywał swoją robotę jak najlepiej, a nawet się nie spojrzy, jak wbije 1000 pkt w generalce :D
Dawid niech lepiej w końcu się ustabilizuje, bo z nim to jest niezły rollercoaster (ostatnio zajmowane miejsca: 2, 22, 3, 27, 5 - stabilizacja po byku :mrgreen: ). I oczywiście, niech to będzie stabilizacja na wysokim poziomie, a wtedy też granica tysiąca będzie realna ;)
Co do reszty - szkoda najbardziej mi Kuby, bo spodziewałem się, że wbije w ten weekend 200 pkt. :/ No ale jak dziś spisze się tak, jak w piątek, to ta dwusetka też pęknie u niego :D
Stefan spisał się ogólnie dobrze, choć szkoda trochę drugiego skoku, bo odległością nie powalił - ale najważniejsze, że punkty są. Kot z kolei jest ustabilizowany, jak nie wiem - z tymże na poziomie czwartej dziesiątki. :P

Jeśli chodzi o zwycięzcę, to nie mam jakiegokolwiek żalu, że to Niemiec został puszczony w takich warunkach, a nie innych - w końcu nie zapominajmy, gdzie teraz odbywają się zawody. Poza tym Geiger tym zwycięstwem odkuł też największą niespodziankę in minus konkursu, czyli wycięcie w pień Ajzenbiśli i Lejego, czego nikt przy zdrowych zmysłach się nie spodziewał ;) Niektórzy mówią, że Joju, jak siedział na belce, miał dobry wiatr, ale go Sedlak nie chciał puścić, ale nie przegonił Geigera - ja jednak sądzę, że podczas gdy Kobayashi na belce był, wiatr był silniejszy, niż przy skoku Niemca, a przy tym Japończyku (niczym Małysz, tylko że bez wąsa :P ) puszczenie go w takich warunkach mogło się skończyć dla niego tak, jak dla Siegla w Zakopanem, a dalej już więcej mówić nie trzeba.

W każdym razie - dziś wygrał sympatyczny 26-latek z Oberstdorfu (ale tak bajdełej, to każdy skoczek jest sympatyczny :mrgreen: ), natomiast dzisiaj jest niedziela, a dwie ostatnie niedziele należały do nas, zatem moje przewidywania na ten konkurs są takie, że któryś Polak wygra (pewnie Stoch :P ), a ponadto powiększymy przewagę nad Niemcami w PN do 500 punktów. POLSKA DO BOJU! <tut, tut, tu-tu-tut, tu-tu-tu-tut, tu-tuuut> :D
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2019-02-17, 17:29

Willingen, niedziela

Apetyty były większe. Ostatecznie 3 miejsce Piotrka Żyły, 5 Kubackiego, 7 Stocha. Niemcy trochę odrobili w Pucharze Narodów, ale niewiele. Wszystkich znów pogodził Ryoyu Kobayashi.

Tymczasem poznaliśmy skład Polaków na MŚ:
- Kamil Stoch
- Piotr Żyła
- Dawid Kubacki
- Jakub Wolny
- Stefan Hula

Tym samym nie jedzie Maciek Kot. Spodziewałem się takiej decyzji. Horngaher coś przebąkiwał, że może jechać pięciu, a Kot mimo, że miewa przebłyski to ogólnie skacze słabo. Hula może nie rewelacyjny, ale bardziej równy.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
pollen99
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: pollen99 » 2019-02-17, 17:38

No nie tak miało być, nie tak... pani wie, że ja w Titanicu miałem zagrać? :mrgreen:

Ale poważnie rzecz biorąc, to jak wczoraj mówiłem, że zwycięstwo Geigera nie było niczym podejrzanym, to teraz co najmniej dziwnie patrzy się na to, jak trzech Niemców awansuje z miejsc 8, 11 i 12 na 2, 4 i 6, i to nie przez jakieś super skoki, a przez "niewytłumaczalną niemoc rywali"... :roll:
Jeszcze fakt, że drużynowo po I serii Polska miała przewagę nad Niemcami 104 pkt, a na koniec konkursu Niemcy wygrali z Polakami o 44 punkty...
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2019-02-19, 17:34

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-02-23, 16:18

MŚ 2019, konkurs indywidualny na dużej skoczni.
Nasi bardzo przeciętnie, szkoda że nie ma ani jednego miejsca na podium.
Ale i tak Kobayashi największym przegranym.
Największym wygranym zaś Szwajcar Peier :D

W drużynówce Niemcy grożne jutro będą !
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2019-02-23, 16:29

Nie był to nasz dzień. Kamil przegrał medal w pierwszej serii, Kubacki i Żyła mocno przeciętnie, Wolny tragedia. Do drużynówki ja dałbym Hulę. Nie lubię Eisenbichlera, ale cóż był dziś najlepszy. Ale i tak szoł skradł Kilian Peier! Był moim cichym faworytem do medalu i udało się :-D Jutro obyśmy mieli więcej szczęścia i oby nasi skakali trochę lepiej.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ferdek56
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Ferdek56 » 2019-02-23, 16:33

Gratulacje dla medalistów, wspaniała radość. Jutro powinniśmy walczyć o podium, Niemcy będą bardzo mocni. Jutro wystąpi w konkursie drużynowym Stefan Hula. Jestem zdziwiony, ale ta decyzja może być też spowodowana przeziębieniem Jakuba Wolnego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2019-02-24, 17:09

Mistrzostwa Świata, Innsbruck konkurs drużynowy

Niemcy skakali w swojej lidze poza zasięgiem rywali, ale rywalizacja o pozostałe miejsca była jak najbardziej otwarta. Faworytem w tym konkursie ne byliśmy, liczyłem jednak, że pomimo problemów na podium uda się wspiąć. Niestety nie udało się. Najbardziej zabrakło mi lepszych skoków Żyły, Kamil też dziś nierewelacyjnie, Kubacki przyzwoicie, a Hula na swoim aktualnym poziomie. No cóż, nie należą te mistrzostwa do nas jak na razie, ale nie załamujmy się i nie zwijajmy jeszcze bagaży, bo jest jeszcze jedna szansa i dopóki piłka w grze jest o co walczyć.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ferdek56
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Ferdek56 » 2019-02-24, 17:23

Niestety, skocznia w Innsbrucku jakoś nam w tym sezonie nie leżała, podczas TCS także. Mam nadzieję, że to jest powód. Skoczni w Seefeld nie znamy, ale nie znają jej też nasi rywale, więc będziemy mieli równe szanse. W konkursie mieszanym raczej nie będziemy walczyć o podium, więc przed nami ostatnia szansa na walkę o medale na tych MŚ. Oby było lepiej niż na dużej skoczni.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-02-25, 01:53

To Horngacher już rozpoczął współpracę z Niemcami ? :evil:
O ile przegraną z nimi można wybaczyć ale brak medalu to straszny zawód, tutaj nawet nie potrzeba było nie wiadomo jak genialnych skoków a zwykłej stabilizacji formy na dobrym poziomie.

Może na małej skoczni jeszcze Stoch wystrzeli i osłodzi gorycz.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2019-03-01, 17:37

Co tu się działo? Kubacki z 27. miejsca na 1! :shock: Rewelacyjna druga seria, dwaj Polacy na dwóch pierwszych miejscach po strasznej pierwszej serii przy strasznych warunkach.
Brawo, Polacy! :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2019-03-01, 18:05

Mstrzostwa Świata Seefeld, skocznia normalna

Skocznia normalna, konkurs... nie. Dla mnie to był najbardziej popieprzony konkurs w historii MŚ, gorszy niż Oberstdorf 2005. Po prostu nie da się opisać co tam się odwaliło. Pierwsza seria, fatalne warunki, nasi puszczeni na stracenie, masakra, złość, wk*rwienie na maksa. Kubacki 27 po pierwszej serii, Stoch 18, bez szans na medale. I nagle w drugiej serii wszystko odwraca się do góry nogami. Kubacki pierwszy, Stoch drugi. Nadal nie wiem jak on to wygrał? :-P

Wiem po tym konkursie jedno: Nic w życiu nie jest pewne.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-03-01, 18:14

Takiego kabaretu jeszcze nie grali - dobrze że dla nas z happy endem nie z tej ziemi !
Po pierwszej serii - idę, nie oglądam ale coś mnie podkusiło i dotrwałem do końca.

Wkurzenie by było jakby Kubacki ze Stochem prowadzili po pierwszej serii i spadli nisko - chyba bym wyrzucił telewizor przez okno.

Kto by się spodziewał - takie nieudane mistrzostwa się zapowiadały a tu dublet :lol:
Dzięki pani Pogodo !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdek56
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Ferdek56 » 2019-03-01, 21:56

Gratulacje! Wspaniały konkurs, ale po pierwszej serii myślałem że te MŚ zakończymy tym razem bez medalu. Jest pięknie, wielkie gratulacje. Jutro konkurs drużyn mieszanych, a o 19:00 ceremonia medalowa, tego nie można przegapić!
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2019-03-02, 18:11

Mistrzostwa świata Seefeld, konkurs mikstów

Debiut naszej drużyny na mistrzostwach świata całkiem udany. Po pierwszej serii był w ogóle jakiś kosmos, bo 3 miejsce za sprawą tego, że niektóre zawodniczki z innych drużyn ne skoczyły dobrze. Kamil i Dawid oczywiście pokazali klasę, ale na prawdę jestem zadowolony ze skoków dziewczyn, zaprezentowały się naprawdę fajnie i 6 miejsce jest sukcesem.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-03-02, 18:39

A jednak liczyłem na więcej, niestety jak mówiłem, inne drużyny wystawiły czterech facetów i nasze nie miały szans.

A skoki masakra, 112,113 metrów na takiej skoczni bez problemu, ładnie wyprofilowana.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdek56
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Ferdek56 » 2019-03-02, 23:10

Wspaniały konkurs naszej drużyny mieszanej, gratulacje. Za kilka lat możemy realnie walczyć w takich zawodach o podium. Szkoda, że MŚ już się kończą. Czeka nas jednak jeszcze kilka konkursów Pucharu Świata - Raw Air, a potem finał w Planicy. Będzie walka o obronę lidera w Pucharze Narodów i o jak najlepsze miejsca w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata.
Obrazek
Awatar użytkownika
pollen99
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: pollen99 » 2019-03-04, 21:29

SKANDAL! Ależ ten Kubacki ma żółte zęby!!! :mrgreen: ;)
http://www.skijumping.pl/foto/index.php?dir=500#65479

Co do piątkowego konkursu, nigdy się tak nie wydarłem z radości, jak podczas jego końcówki. Mogę też śmiało się założyć, że takiego kuriozum nie obejrzę już nigdy w życiu.
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2019-03-09, 16:06

Oslo, konkurs drużynowy

Kolejna parodia sportu, tym razem nieszczęśliwa dla nas. Zawody ciągnięte na siłę w trudnych i niebezpiecznych warunkach, zresztą w tym Oslo to co roku są problemy. Na dodatek klasyfikację Raw Air szlag trafił, choć po MŚ tu już wyrokował nie będę.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
pollen99
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: pollen99 » 2019-03-09, 16:38

Norweskie święto sportu... tyle w temacie :roll:
Norwegowie ani razu nie byli na podium w tym sezonie, no ale wystarczyło puścić Johanssona w huraganie, który przekraczał korytarz powietrzny (wiało cały czas "na czerwono", a ten mu zapalił zielone :shock: ) i już się wszystko wywraca w cholerę.
Jeszcze wąsaty gada, że warunki były sprawiedliwe - hipokryzja level pierdyliard.
Jedyny pozytyw jest taki, że wygraliśmy z Niemcami i kolejne 50 pkt przewagi nam wpada.

A poza tym, to jest dowód koronny nr 2 na zbrodniczą działalność Sedlaka - Lindvik i Leyhe leżą w śniegu, a on ma to najwyraźniej w dupie, honor Norwegów w końcu najważniejszy.

Swoją drogą, jak ten Johannson mógł się tak cieszyć z tego rekordu, skoro wcześniej dwóch skoczków (w tym jego kolega z kadry!) miało baaardzo bliskie spotkanie z zeskokiem? :lol:
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-03-09, 18:42

Nota 8,5 za zarycie nosem w śniegu... To co trzeba odwalić za 5,0 i niżej ?!
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
pollen99
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: pollen99 » 2019-03-09, 18:50

Kizior pisze:
2019-03-09, 18:42
Nota 8,5 za zarycie nosem w śniegu... To co trzeba odwalić za 5,0 i niżej ?!
Morgensterna w Kuusamo 2003 :P
Ale na szczęście to nie było decydujące, bo i tak z Niemcami wygraliśmy ;)
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2019-03-09, 19:10

pollen99 pisze:
2019-03-09, 16:38

Swoją drogą, jak ten Johannson mógł się tak cieszyć z tego rekordu, skoro wcześniej dwóch skoczków (w tym jego kolega z kadry!) miało baaardzo bliskie spotkanie z zeskokiem? :lol:
A Evensen miał jakieś wąty do Kubackiego, że ten się z Mistrzostwa Świata cieszył :lol:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
pollen99
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: pollen99 » 2019-03-09, 19:15

Ferdas20 pisze:
2019-03-09, 19:10
pollen99 pisze:
2019-03-09, 16:38

A Evensen miał jakieś wąty do Kubackiego, że ten się z Mistrzostwa Świata cieszył :lol:
Przez takie akcje odczuwam coraz mniej szacunku do Norwegów. I jeszcze Stjernen, który chyba myślał że będzie miał medal w Seefeld, ale się przeliczył i potem coś sugerował że niby zwycięzca niezasłużony... a dziś Norwegowie wygrali w pełni zasłużenie, taaa...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe sporty”