Skoki narciarskie

Twój ulubiony skoczek

Adam Małysz
8
22%
Kamil Stoch
7
19%
Dawid Kubacki
2
5%
Piotr Żyła
3
8%
Stefan Hula
3
8%
Maciej Kot
2
5%
Janne Ahonen
2
5%
Thomas Morgenstern
2
5%
Martin Schmitt
1
3%
Sven Hannawald
0
Brak głosów
Richard Freitag
0
Brak głosów
Andreas Wellinger
0
Brak głosów
Daniel Andre-Tande
0
Brak głosów
Stefan Kraft
0
Brak głosów
Johann Andre Forfang
0
Brak głosów
Anders Fannemel
0
Brak głosów
Markus Eisenbichler
0
Brak głosów
Jernej Damjan
0
Brak głosów
Robert Johansson
0
Brak głosów
Andreas Stjernen
0
Brak głosów
Peter Prevc
0
Brak głosów
Domen Prevc
0
Brak głosów
Robert Kranjec
0
Brak głosów
Simon Ammann
3
8%
Michael Hayboeck
0
Brak głosów
Gregor Schlierenzauer
0
Brak głosów
Noriaki Kasai
3
8%
Junsirho Kobayashi
0
Brak głosów
Daiki Ito
1
3%
Severin Freund
0
Brak głosów

Liczba głosów: 37
Piotrek2011
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: Skoki narciarskie

Post autor: Piotrek2011 » 2018-03-10, 21:29

No i mamy początek Raw Air. W Oslo najpierw Kamil Stoch wygrał prolog i dzięki temu oraz świetnemu występowi w dzisiejszej drużynówce jest liderem tego cyklu. Norwegia była dzisiaj poza naszym zasięgiem , ale myślę, że dzisiejsze drugie miejsce w konkursie drużynowym to dobra wróżba przed jutrzejszym konkursem indywidualnym. No i szczerze mówiąc sezon 17/18 powoli zbliża się ku końcowi no bo tylko zostało trwające Raw Air no i finał sezonu w Planicy.
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-03-10, 22:34

Powiem szczerze, że nie spodziewałem się, że Kamil po Igrzyskach tak odjedzie z formą reszcie stawki. To co zrobił w Lahti to była masakra w stylu Małysza w najlepszej formie. W Oslo jak widać dalej jest w gazie i oby jutro było podobnie. Mam nadzieję, że w tym sezonie kryształowa kula już mu nie ucieknie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2018-03-11, 09:30

KK już raczej nie ucieknie. Kamil jest w wielkim gazie. Dziś obstawiam zwycięstwo.
Obrazek

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-03-11, 16:13

No a jednak w sporcie nie ma nigdy nic pewnego, szczególnie w takim jak skoki narciarskie. Trzeba powiedzieć, że puścili Kamila w drugiej serii na stracenie i ogólnie to był dość loteryjny konkurs. Trudno Oslo niezdobyte, ale już we wtorek Lillehammer i jestem przekonany, że tam Kamil weźmie rewanż.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-03-11, 17:47

Do połowy skoku już w powietrzu wydawało się że będzie kolejny nokaut a tu nagle go ściągło.

Tak czy siak, dobrze jest.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-03-13, 18:48

Kamil skacze w swojej lidze, to co robi jest niesamowite. Brawa dla Dawida za piękne skoki i 2 miejsce. No i na końcu trochę szkoda tego Stefana, trzecia szansa na podium i znowu pech, akurat przed nim musiała być przerwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-03-13, 19:10

Szkoda, że Hula się nie utrzymał, no ale mamy dwóch Polaków na podium! Szkoda też Kota, bo w końcu było bardzo blisko tej serii finałowej. Ale i tak jest super, a to co Stoch wyprawia, to niebywałe mistrzostwo świata! :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Matrixun
Redakcja
Redakcja

Post autor: Matrixun » 2018-03-13, 19:51

No i mamy kolejny nokaut w stylu "Małysz 2001". 27,7 pkt... Faktycznie inna liga. Ale Dawid jak dowalił! To było wspaniałe, bardzo mnie cieszy jego wysoka forma. Stefan miał trochę pecha, ale fakt, że też nie wytrzymał. No ale ogólnie rzecz biorąc konkurs świetny, bo Żyła i Wolny też ładnie sobie poradzili. 2 Polaków na podium, to i 2 zwrotki hymnu poleciały. :-) Nasi kibice głośniejsi, niż Norwegowie, a w Oslo pod tym względem było niemal jak w Zakopanem. :mrgreen: A jeszcze co do Oslo - no niestety pech w drugiej serii pozbawił właściwych miejsc Stocha i Dawida. Ale jest już odpowiedź. Stoch już na 6 miejscu w klasyfikacji zawodników, którzy odnieśli największą liczbę zwycięstw w PŚ. Pięknie. Oby jeszcze 2 tygodnie tak skakać i można będzie zasłużenie zagryzać kiełbasą rakiję w Planicy. ;-)
"Kucaj na buty, garbik, fajeczka, no i leciało. He he he"
lukaszlipinski
Waldek
Waldek

Post autor: lukaszlipinski » 2018-03-14, 11:28

Brawo Kamil! W poprzednim konkursie sędziowie sprzyjali Norwegom i puścili Stocha w najgorszych warunkach! Sam Małysz mówił, iż po wyjściu z progu w drugiej serii był pewien, iż będzie to genialny skok, a tu wiatr natychmiast ściągnął Stocha! W sumie nic dziwnego - król Norwegii był na trybunach, to i ściany sprzyjały gospodarzom, by chociaż raz wygrali! No, ale w uczciwej walce byli już bez szans! Brawo też Dawid! W ten i nastęony weekend w lotach liczę na rekord świata! Teraz, przy takiej formie, albo nigdy! :)
Świat według Kiepskich
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-03-15, 18:42

Kolejny nokaut Kamila, i to z pierwszej belki !
Ma taki zapas że z samego progu można by go puszczać i tak by wygrał.

ps. nie mogę się tylko przyzwyczaić do tych czarno-białych zdjęć zawodników :-?
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-03-15, 18:46

Ależ forma, ależ skoki, ależ klasa! Kamilowi jako jedynemu obniżali dziś rozbieg do 1 belki, a ten nokautuje rywali z rekordem skoczni na koncie. Komentarz zbędny. Myślę, że nic i nikt kryształowej kuli i zwycięstwa w Raw Air Stochowi już nie odbierze.

Aktualizacja
Wystarczy 3 miejsce Kamila w niedzielę i Puchar Świata pewny.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-03-15, 19:13

"Kamil Stoch to Leo Messi skoków ? Nie, to Leo Messi jest Kamilem Stochem piłki nożnej" :lol:
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY|User Miesiąca
USER DEKADY|User Miesiąca

Post autor: Pabfer » 2018-03-15, 19:42

A Małysz to Ronaldinho
Obrazek
Awatar użytkownika
Matrixun
Redakcja
Redakcja

Post autor: Matrixun » 2018-03-15, 19:44

Dziś wspaniała powtórka z 2001 roku. Aż TVP Sport wrzuciło wczoraj na tę okazję film z pamiętnego zwycięstwa Małysza sprzed 17 lat (niestety chyba już go usunęli). Ciekawe czy przewidzieli, że dziś będzie niemal idealna powtórka tamtych wydarzeń. Zwycięstwo, kapitalny rekord skoczni i Snopek za mikrofonem. 17 punktów przewagi... Niesamowite. Reszta Polaków zaliczyła bardzo dobry występ. Ciekawostką jest, że 9 Kubacki pobił 10 Eisenbichlera o 12,9 pkt! Niezbyt często zdarza się taka różnica na dalszych miejscach. Tande - gdyby on umiał dobrze skoczyć w 1 serii to byłby naprawdę groźnym rywalem. Ale praktycznie w każdym konkursie powtarza się następujący scenariusz: w 1 serii słabo, w drugiej świetny skok i znaczna poprawa. Zaskoczył Kraft, który tak jakby wracał do najwyższej formy. Po raz kolejny poniżej poziomu Wellinger, który po Igrzyskach był typowany jako najgroźniejszy rywal Kamila. Życiowy sezon ma Johansson, który skacze naprawdę świetnie.

Co do klasyfikacji generalnej: Jeśli Stoch zajmie w którymś z najbliższych konkursów 3 miejsce, może do dwóch pozostałych nawet się nie zakwalifikować, a i tak Kryształowa Kula trafi do Zębu. W Pucharze Narodów zrobiliśmy kolejny krok w stronę Niemców. Z 339 punktów ich przewaga zmalała do 280. Kto wie... może jeszcze będziemy na 2 miejscu. ;-)
"Kucaj na buty, garbik, fajeczka, no i leciało. He he he"
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-03-17, 18:11

Jak to co robił ostatnio Stoch nazywało się nokautem to jak nazwać to co zrobili dzisiaj w drużynówce Norwedzy ?!
Nie pamiętam konkursu gdzie jedna drużyna tak odleciała rywalom.

Johansson - ten to dopiero spóźnił się z formą - ale dzięki temu są wielkie emocje na koniec sezonu :)
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-03-17, 18:13

Norwegowie odlecieli dziś w kosmos. Jednak nie obyło się bez loterii wietrznej, szczególnie w pierwszej serii. Nie podobało mi się to wyczekiwanie na lepsze warunki przed skokami Norwegów podczas gdy inni musieli skakać w złych warunkach. Przez to Kamil stracił sporo przewagi nad wąsaczem w Raw Air, ale myślę, że te 55 pkt spokojnie wystarczy. Oby jutro warunki były lepsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-03-17, 18:29

Prawo gospodarzy, a że to nie igrzyska to można przeboleć. Wyników to i tak by nie zmieniło.

Szaran: "Johansson utrzymuje przewagę nad Adamem Mały... Kamilem Stochem" :D
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-03-18, 18:19

Stało się. Kamil Stoch najlepszym skoczkiem sezonu 2017/2018. Druga kryształowa kula w karierze na koncie Polaka. Dodatkowo Kamil wygrywa też turniej Raw Air. Ostatni cel tego sezonu zaklepany. Teraz będzie można cieszyć się już tylko pięknymi lotami w Planicy i celebrować sukces :-D
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-03-18, 18:40

Na jakiej podstawie skoczkowie skakali w takiej kolejności, że Hula i Żyła skakali po Stochu? :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdek56
Waldek
Waldek

Post autor: Ferdek56 » 2018-03-18, 18:50

kacrudy pisze:
2018-03-18, 18:40
Na jakiej podstawie skoczkowie skakali w takiej kolejności, że Hula i Żyła skakali po Stochu? :roll:
Klasyfikacja Pucharu Świata w lotach.

Brawo, znakomity sezon Kamila. Wygrana w Raw Air i już dzisiaj zapewnione zwycięstwo w PŚ. Stefan Horngacher zostaje u nas na kolejny sezon, a przyznaje, źe miał propozycje z Austrii.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-03-19, 00:27

Ferdas20 pisze:
2018-03-18, 18:19
Stało się. Kamil Stoch najlepszym skoczkiem sezonu 2017/2018. Druga kryształowa kula w karierze na koncie Polaka. Dodatkowo Kamil wygrywa też turniej Raw Air. Ostatni cel tego sezonu zaklepany. Teraz będzie można cieszyć się już tylko pięknymi lotami w Planicy i celebrować sukces :-D
Teraz wymyślili gonienie Niemców w klasyfikacji pucharu narodów :roll:
Przesada, co innego jakby nam brakowało niewiele do pierwszego miejsca.
Dajcie już się nacieszyć Kamilowi bo sezon mega, mało kto taki miał w historii skoków.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-03-19, 18:59

Dla mnie bez znaczenia czy będziemy w PN na drugim czy na trzecim. I tak honorują tylko zwycięzców.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-03-22, 18:05

Se poleciał !
https://www.youtube.com/watch?v=2svAVf0wkxg
Od czasów przebudowy mamuta w Planicy pierwszy lot który robi wrażenie jak za dawnych lat.

Planica 7 - teraz już nie będzie normalnych skoków tylko cykle i cykle ? Nie podoba mi się takie sztuczne dorabianie prestiżu, jakby akurat było go mało na zakończenie sezonu.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-03-22, 19:12

E tam, na mnie i ten robił wrażenie https://www.youtube.com/watch?v=8jHzPAC3Fy8 :-P Ogólnie Planica to najpiękniejszy mamut i żadne Vikersundy nie mają co się równać, choćby i wybudowali K-300.

Co do Planica 7 to dla mnie nie ma to znaczenia, że ktoś robi dodatkową klasyfikację i przyznaję nagrodę dla najlepszego. Skoczkowie i tak mało zarabiają w porównaniu do takich piłkarzy więc jak organizatorzy chcą dać zarobić to czemu nie? A sama klasyfikacja mnie ani ziębi ani grzeje, może być może nie być, zwycięzca i tak raczej nie zapisze się na kartach historii. Dopóki zasady ani ilość skoków się nie zmienia to mi nie przeszkadza, jako urozmaicenie i dodatkowa możliwość zarobku dla zawodników może być.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-03-23, 17:28

30 zwycięstwo Kamila Stocha w karierze i 8 w tym sezonie. Widać, że skacze na totalnym luzie i bawi się tym co robi i o to chodzi :-D
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport”