Windows 10

Awatar użytkownika
Kiepsky
Administrator Serwera
Administrator Serwera

Windows 10

Post autor: Kiepsky » 2015-07-29, 20:30

Widzę, że temat poruszony w ShoutBoxie.

Jak Wam się podoba? Jak wypada w porównaniu z 8? Są jakieś błędy, problemy, głupie rozwiązania?
Zapraszam do pisania :)

Ja jeszcze nie aktualizowałem i mam pytane: do kiedy można zaktualizować z 8.1 do 10 za darmo?

Pozdrawiam
Obrazek Jeśli masz konto na Facebooku to koniecznie dołącz do nas: http://www.facebook.com/kiepscyorgpl
Z góry dziękuję! :)

Zobacz koniecznie: Zgłoś posty do usunięcia Obrazek
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: Windows 10

Post autor: Władysław » 2015-07-29, 20:31

Aktualizować można przez rok od premiery, tj. do 28 lipca 2016 r. a niezadowoleni użytkownicy 10-tki mają miesiąc czasu od aktualizacji do powrotu do poprzedniego systemu. Chociaż sądzę, że potem np. za pół roku jeżeli zrobi się reset do stanu fabrycznego i już mamy stary system 7 lub 8.1 ;)

Cóż, wyglądem przypomina 8-kę, brakuje wysuwanego menu z boku ekranu, ale to nie jest jakaś duża wada. Pojawił się za to słynny start, od którego już trochę się odzwyczaiłem po 1,5 roku z Win 8, ale można powrócić do menu znanego z poprzedniej edycji systemu. Na pierwszy rzut oka zauważyłem że komputer zaczął się lekko przycinać, ale sądzę że chwila grzebania w ustawieniach/panelu sterowania i komputer będzie chodził jak marzenie.

Systemowa przeglądarka też niczego sobie, chodzi aż miło :) Nie ma śladu po znanym dobrze Explorerze.
Ostatnio zmieniony 2015-07-29, 20:35 przez Władysław, łącznie zmieniany 2 razy.
Piwo lej, piwo lej barmanie piwo lej, pamiętaj o pianie, równo lej, albowiem ja pragnienie mam.
Chmurka

Post autor: Chmurka » 2015-11-13, 17:31

Moim zdaniem jest to najgorszy system wydany przez Microsoft. Otóż aktywowałam sobie z Windowsa 8 do 10, ale od razu się wycofałam dlatego, że nie dostałam darmowego klucza przez aktualizację, a powinnam.

Drugim powodem jest ciągłe zacinane oraz duże zabieranie RAM.
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2015-11-13, 19:01

Loolka5 pisze:nie dostałam darmowego klucza przez aktualizację, a powinnam.
Klucz jest taki sam jak w ósemce. ;-)
Obrazek
Chmurka

Post autor: Chmurka » 2015-11-13, 19:37

Vito_Corleone pisze:
Loolka5 pisze:nie dostałam darmowego klucza przez aktualizację, a powinnam.
Klucz jest taki sam jak w ósemce. ;-)
Na stronie Microsfotu pisało, że klucz dostajesz automatycznie podczas aktualizacji. :P
kacper3100

Post autor: kacper3100 » 2015-12-21, 13:23

Mnie się podoba. Wygląd jest zajebisty. Ale było wiele problemów, np. z dźwiękiem, touchpadem, jasnością ekranu oraz były BSOD-y, lecz winne były najnowsze sterowniki, dlatego zainstalowałem stare. Obecnie występuje tylko problem z jasnością, a BSOD pojawia mi się raz na 2 miesiące lub rzadziej. :D

Jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY|User Miesiąca

Post autor: Pabfer » 2015-12-26, 13:44

Od czasu do czasu się wcina Critical Error i nie działa Start, ale poza tym bardzo lubię 10. Szybko chodzi i ma dużo opcji. Jedyny powód do marudzenia mam taki, że 8, 8.1 i 10 mają kafelki z wiadomościami ze świata ze szmatławców, a nie normalnych gazet- obciążono systemy reklamami. Bez tego chodziłyby jeszcze szybciej. Ale to jest do przeżycia.
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2017-03-09, 22:43

Oprócz Siódemki mam w domu też Dziesiątkę. I choć uważam, że 7 nic nie przebije, to ten ostatni Windows (naprawdę ostatni :-P ) prezentuje się ładnie. Połączenie tradycyjnego Menu Start i kafelek to dobre rozwiązanie. To samo Edge - przeglądarka prawie na równi z Chromem i Firefoksem, tylko troszeczkę przymula. Takie bajery, jak Cortana, to już mnie mało interesują, a więc nie oceniam. Błędów nie mam, a do interfejsu łatwo się przyzwyczaić. Oszczędzanie baterii też w dużo lepszej opcji. Trochę tylko drażni brak możliwości oglądania płyt DVD-Video w Windows Media Player, ale są też inne programy. ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-02-06, 10:43

http://technowinki.onet.pl/windows-10-s ... -do/451mn2

Właśnie za to nie lubiłem Apple, a ceniłem Windowsa, a teraz Microsoft też się zeszmaca?... :/ Przynajmniej będzie taniej niż w Apple, więc pozostanie chociaż taka przewaga, ale to i tak źle... Mam już od dawna Win10 Pro, ale pewnie mi też dowalą ten chłam za pomocą jakiejś aktualizacji... Wiedziałem, że przejście z Win8 i 8.1 do Win10 nie jest do końca darmowe... Do tej pory wszystko mi się podobało (ten critical error z posta sprzed 2 lat jak się nagle pojawił, tak nagle zniknął i już o nim zapomniałem, dopiero teraz sobie znowu przypomniałem jak poczytałem posty w tym temacie, czyli ostatecznie to nie było takie wkurzające), ale teraz jestem zły.
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-02-06, 11:04

Czyli że nie będzie można zainstalować niczego, co jest poza Windows Store?
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-02-06, 12:42

Fałszywy alarm. Kolega mnie uświadomił, że wersja 10 S z tym wyżej wspomnianym ograniczeniem to najtańsza wersja systemu na najgorsze urządzenia. Przeznaczona głównie dla szkół. Można nawet za dopłatą zmienić S na Pro lub Home. Byłem zły, bo myślałem, że wejdzie jakąś aktualizacja zmieniająca Pro lub Home lub inne wersje w wersję S, ale kolega mi powiedział, że nie będzie takiej aktualizacji. Czyli wszystko znowu w porządku. Komplikacje jednak mnie nie dotyczą.
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-02-06, 13:13

A więc artykuł wyssany z palca, tak?
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-02-06, 13:49

Nie jest wymyślony, tylko jak zwykle clickbaitowy. Zawiera prawdę, tylko zinterpretowaną w nie do końca prawdziwy, ale za to chwytliwy sposób. Zmiany nadejdą, ale nie będą dotyczyć wszystkich.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputer: sprzęt i gry”