Kazik Staszewski i jego twórczość

Awatar użytkownika
Biegacz
Boczek
Boczek

Re: Kazik Staszewski i jego twórczość

Post autor: Biegacz » 2013-06-18, 13:41

GigiLacrimoso pisze:A pamięta ktoś "Pierdolę Pera"? Zresztą, ciekawe, czy 2 lata po śmierci "Pera" Kazik nadal ma do niego taki sam stosunek?
Nie grają już tego na koncertach, więc szacunek do zmarłych jak najbardziej mają.

A co do Kazika to lubię zarówno Kult, KNŻ jak i jego solowe twory. Znam praktycznie wszystko i chyba najbardziej cenię za album Spokojnie Kultu :-)
A ktoś w ogóle słyszał nową płytę "Prosto"? Jak wrażenia?
pollen99
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: pollen99 » 2014-05-19, 19:57

Zadziwia mnie niesamowity fenomen, że przez tyle czasu Kult nadal jest na fali, a przecież od pierwszego sukcesu minęło już ponad 25 lat :shock:
Mimo to jednak Kult ma wiele fanów, każda ich płyta studyjna sprzedaje się w bardzo dużych nakładach, a ich piosenki długo nie schodzą ze szczytów list przebojów (chociażby najnowszy hit, "Prosto" na LP3 zajął pierwsze miejsce kilkakrotnie!).
I jeszcze jeden atut: Kazik Staszewski, człowiek z dużą charyzmą, talentem do muzyki i w dodatku kraj nigdy o nim nie zapomina :D Tego człowieka nie da się nie lubić ;)
Moje ulubione kawałki Kultu, które podbiły moje serce to na razie "Do Ani" (pierwszy przebój Kultu) oraz "Arahja", której obecnie słucham :)
Awatar użytkownika
Biegacz
Boczek
Boczek

Post autor: Biegacz » 2014-05-20, 13:15

pollen99 pisze:Zadziwia mnie niesamowity fenomen, że przez tyle czasu Kult nadal jest na fali, a przecież od pierwszego sukcesu minęło już ponad 25 lat
Mimo to jednak Kult ma wiele fanów, każda ich płyta studyjna sprzedaje się w bardzo dużych nakładach, a ich piosenki długo nie schodzą ze szczytów list przebojów
Tak, Kult to świetny zespół i wielka marka. Mało jest takich zespołów w Polsce, które od tylu lat dalej nagrywają nowe płyty, grają co raz po 3 godzinne koncerty w całym kraju i mają na koncie tyle "kultowych" albumów i przebojów. Ja sam łykałem właściwie wszystko co Kult wydał, aż do 2009 roku, czyli albumu "Hurra!". Nawet uznawane przez większość za słabe "Salon recreativo" i "Poligono industrial". Ale na ostatnim albumie "Prosto" nieco się zawiodłem, bo moim zdaniem zespół poszedł drogą, która niestety niezbyt mi odpowiada :-/. Ale jednak za te wszystkie lata i tak będę zawsze ich szanował i cenił.
pollen99 pisze:I jeszcze jeden atut: Kazik Staszewski, człowiek z dużą charyzmą, talentem do muzyki i w dodatku kraj nigdy o nim nie zapomina Tego człowieka nie da się nie lubić
Tak, choć trzeba zauważyć, że Kult to nie tylko pan Staszewski, ale również pan Janusz Grudziński (jeden z niewielu, którzy pozostali z tego "strego" składu), który od lat stanowi jeden z filarów zespołu (w sumie poniekąd dzięki niemu jeszcze potrafiłem "Prosto" wysłuchać w całości). Warto też wspomnieć o Bananie, którego już nie ma w zespole, a który przez lata również stanowił o jego sile, a jego waltornia to był zawsze "znak rozpoznawczy" Kultu.
pollen99 pisze:Moje ulubione kawałki Kultu, które podbiły moje serce to na razie "Do Ani" (pierwszy przebój Kultu) oraz "Arahja", której obecnie słucham

Jak już wspominałem Kult ma całe albumy znakomite, więc nie potrafię wybrać ulubionych utworów. Takie np. "Spokojnie", "Muj wydafca", "Tata Kazika", "Tata 2" czy "Ostateczny Krach systemu korporacji" są poprostu idealne i musiałbym wymienić wszystkie utwory z nich jako ulubione.
pollen99
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: pollen99 » 2014-06-16, 10:28

Ostateczny krach systemu korporacji to na pewno jeden z lepszych, o ile i nie najlepszy album Kultu. Najbardziej lubię z tego albumu oczywiście "Gdy nie ma dzieci" (który według listy przebojów Trójki uznawany jest za najlepszy polski utwór - jako jedyny zdobył na tej liście pierwsze miejsce aż 9-ciokrotnie! :shock: ). Mogę jeszcze z tej płyty wymienić "Lewy czerwcowy" czy "Komu bije dzwon" ;) Dodatkowo jeszcze z ciekawości odsłuchałem utwór "Goopya peezda" :mrgreen:

Kazik też ma super piosenki :D Takie hity, jak "12 groszy", "Polska płonie", "Jeszcze Polska", "Na mojej ulicy" czy "Cztery pokoje" wpisały się do listy moich ulubionych utworów :)

Obecnie Kult zajmuje na liście przebojów Trójki następujące miejsca:
"Prosto" - 15. miejsce (już 31 tydzień na liście, ale sądzę, że to już końcówka)
"Dzisiaj jest mojej córki wesele" - 6. miejsce (to jest akurat nowość, dopiero 2. tydzień na liście)
Awatar użytkownika
Biegacz
Boczek
Boczek

Post autor: Biegacz » 2014-06-16, 12:06

pollen99 pisze:Ostateczny krach systemu korporacji to na pewno jeden z lepszych, o ile i nie najlepszy album Kultu. Najbardziej lubię z tego albumu oczywiście "Gdy nie ma dzieci" (który według listy przebojów Trójki uznawany jest za najlepszy polski utwór - jako jedyny zdobył na tej liście pierwsze miejsce aż 9-ciokrotnie! ). Mogę jeszcze z tej płyty wymienić "Lewy czerwcowy" czy "Komu bije dzwon" Dodatkowo jeszcze z ciekawości odsłuchałem utwór "Goopya peezda"
Ja z OKSK to najbardziej lubię "Poznaj swój raj", "Kto wie" (świetny klimat), "Ja wiem to" (moc jak w jakiej kapeli metalowej), "Idź przodem" i "Krew jak śnieg". OKSK to album pełen ciekawych eksperymentów (chociażby wspomniana "peezda" w rytmie techno, scratche) i to powoduje, że ten album jest właśnie wyjątkowy.
pollen99
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: pollen99 » 2014-06-19, 10:19

Wracając do OKSK, z tyłu płyty ma bardzo ładny dopisek: "Kto kupuje płyty od złodzieja jest k**asem i niech spi**dala" :mrgreen:
Awatar użytkownika
PharellMan
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: PharellMan » 2014-11-26, 08:58

Awatar użytkownika
PharellMan
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: PharellMan » 2015-03-14, 23:36

Awatar użytkownika
Biegacz
Boczek
Boczek

Post autor: Biegacz » 2015-03-19, 14:01

A kto słyszał nowy kawałek Kazika z Kwartetem ProForma ? Jak dla mnie miażdży całą ostatnią płytę Kultu. Jak Kazik chce to nadal potrafi.

https://www.youtube.com/watch?v=KDzGmHUJctg
Awatar użytkownika
PharellMan
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: PharellMan » 2015-03-21, 03:30

Eee, to lepsze:
https://www.youtube.com/watch?v=ETbUhsKp_5Y
I nie chodzi mi jak zwykle o podkład, tylko o przesłanie.
Awatar użytkownika
Biegacz
Boczek
Boczek

Post autor: Biegacz » 2015-03-22, 11:50

Tylko mi chodzi o nowy kawałek a nie o stary odgrzewany kotlet. Wersja Kultu z "Taty 2" zresztą lepsza.
Awatar użytkownika
PharellMan
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: PharellMan » 2015-04-01, 15:13

ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”