Kaliber 44 Plus i minus - backmashing

Czak Noris
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Kaliber 44 Plus i minus - backmashing

Post autor: Czak Noris » 2010-02-15, 23:50

Ostatnio Kiepska_Fanka pisała nieco o piosenkach puszczanych od tyłu i przypomniałem sobie o utworze grupy Kaliber 44 "Plus i minus", w którym można usłyszeć słuchając go od tyłu jak Piotr "magik" Łuszcz przewiduje, że popełni samobujstwo (4 lata później wyskakuje z okna swojego mieszkania).
http://www.youtube.com/watch?v=X1xrs8pHqSk
Ostatnio zmieniony 2010-02-15, 23:51 przez Czak Noris, łącznie zmieniany 1 raz.
Andrzej Kotara jestem, ze stolycy i najchętniej zapyliłbym z bani komuś z Krakowa, najlepiej jakiemuś profesorkowi w okularach.
Kiepska_Fanka

Re: Kaliber 44 Plus i minus - backmashing

Post autor: Kiepska_Fanka » 2010-02-17, 02:22

Więc ja polecam This is it od tyłu. Tam można usłyszeć między innymi, coś takiego, że Michael żyje, mamy mu uwierzyć, to jest to, iść za jego planem (haha) itp., itd.
Link: http://www.youtube.com/watch?v=9JveDTKGL-w

A Place Without No Name. To dopiero jazda xD. Znowu śpiewa o tym, że żyje (hmm, przecież skoro śpiewa tę piosenkę, to oczywiste, że żyje - czyżby robił z ludzi idiotów? Chyba, że ktoś ma wątpliwości), abyśmy mu uwierzyli, pada też kilkakrotnie słowo "dziewczyna" i "ona". Pierwsze moje skojarzenie to "jakby się koty marcowały". Później Mama weszła do pokoju i zapytałam się ją, co to jest, a ona odpowiedziała "hahaha, jakby się koty marcowały" :-D
Link: http://www.youtube.com/watch?v=7ZoNM5TQoQ8

Po prostu kocham te dwie piosenki od tyłu - takie niezindetyfikowane, przez niektórych określane jako satanistyczne (?) dźwięki :-D

A teraz takie, które także lubię, ale nie szaleję za nimi już tak bardzo jak za wyżej wymienionymi.

Billie Jean - nie wiem dlaczego, ale ta piosenka jest fajniejsza od tyłu, niż od przodu ^^. Na początku leci od przodu, chyba dla porównania (jakby ktoś jej nie znał o_O).
Libk: http://www.youtube.com/watch?v=pprz3nSG ... re=related

Przejdźmy do bardziej ambitnych dźwięków, a mianowicie do zespołu Feel (to jest ironia jakby coś) :-D

Jak anioła głos - za każdym razem turlam się ze śmiechu po podłodze xD.
Link: http://www.youtube.com/watch?v=1LRO2UjUKWQ

Mój dom - to samo co powyżej. O tekście nic nie będę pisała, bo znowu dostanę ataku śmiechu :-D
Link: http://www.youtube.com/watch?v=jGoPDxWolns

Pokaż na co Cię stać - to samo co powyżej, czyli ubaw na maxa xD.
Link: http://www.youtube.com/watch?v=SeG8LduXUwQ

Teraz jeszcze jakaś melodyjka z M jak miłość od tyłu czyli tak zwana Ballada o żulu :-D Nie wiem jak brzmi ona w oryginalne, gdyż nigdy nie miałam tego "szczęścia" jej słuchać, ale od tyłu jest czadowa. Może w ogóle powinni ten cały bardziewny serial puścić od tyłu? Może wreszcie ktoś zacząłby go oglądać i stałby się ciekawy.
Link: http://www.youtube.com/watch?v=TeCdMzri ... re=related

To chyba wszystkie takie moje ulubione.

A co do tej piosenki grupy Kaliber 44 - "Plus i minus" - wydaje mi się, że to samobójstwo było zaplanowane. Tak samo było w przypadku Michaela Jacksona, o czym można posłuchać w dwóch pierwszych piosenkach od tyłu, do których linki podałam (zamierzone działanie i tekst celowo napisany w ten sposób, ale słuchając je od tyłu odkryć tę ukrytą wcześniej treść). Faktycznie dziwne rzeczy można w niej usłyszeć. A to było zamierzone działanie czy po prostu czysty przypadek (przewidywanie samobójstwa - że ktoś napisał piosenkę i okazało się, że od tyłu tak brzmi?)?
Kiepska_Fanka

Post autor: Kiepska_Fanka » 2010-02-18, 02:08

Przepraszam, że tak post pod postem, ale może nikt nie zauważy, że coś dodałam.
Właśnie przed chwilą słuchałam trochę Cezika (w innym temacie "zareklamowany") i po prostu to było genialne ^^. Haha, właściwie on śpiewa od tyłu, a po odtworzeniu wychodzi wszystko jakby śpiewane od przodu, więc jeszcze na odwrót xD. Świetny jest.
Awatar użytkownika
Janusz
Paździoch
Paździoch

Post autor: Janusz » 2010-02-19, 12:20

Na mnie gość wcale nie zrobił dobrego wrażenia. Widziałem go kilka razy. Za pierwszym wyszło mu dobrze, bo po odwróceniu brzmiało tak, jakby zaśpiewał od przodu, z kolei w następnych brzmiało to bardzo nienaturalnie.
Kiepska_Fanka

Post autor: Kiepska_Fanka » 2010-02-19, 21:04

Cezik śpiewa najpierw piosenki od tyłu, a później po puszczeniu teg nagrania od tyłu wychodzą piosenki od przodu. Moim zdaniem to jest świetne.
Awatar użytkownika
Janusz
Paździoch
Paździoch

Post autor: Janusz » 2010-02-20, 13:03

Przecież ja o tym wiem (napisałem powyżej). Po prostu widziałem ostatnio jakiś odcinek SMS i po odwróceniu nagrania do wersji od przody słowa brzmiały bardzo nienaturalnie (takie wymuszone). Raz, czy dwa mu się to udało - później już nie.
Bossak
Paździoch
Paździoch

Post autor: Bossak » 2010-02-20, 21:51

Ja lubię Cezika, uważam że bardzo fajnie mu wychodzą piosenki śpiewane od tyłu, napewno to nie jest łatwe.
jblaze
Paździoch
Paździoch

Post autor: jblaze » 2010-06-15, 20:49

Cezik jest dobry, ale backmasking to jest pic na wodę.
Puszczając utwory od tyłu wszystko jest niewyraźne, a człowiek usłyszy tam to, co zostanie przez kogoś narzucone. Ściema
Podobnie jest, gdy w jakiejś piosence nie rozumiemy słów, lecz po przeczytaniu tekstu wszystko wydaje się być oczywiste.
Bresso!!!(!11
Kiepska5

Post autor: Kiepska5 » 2010-06-16, 00:36

Jblaze, backmasking to nie jest wcale jak to określiłeś - "pic na wodę". Polecam poczytać trochę na ten temat. Owszem, wiele słów, a nawet całych zdań rzekomo usłyszanych w piosenkach od tyłu jest naciąganych bądź przekazu w nich nie ma żadnego, a jeżeli coś słyszać, jest to niewyraźnie, wyrwane z całego ciągu innych słów oraz można to interpretować na dwojaki sposób/ każdy słyszy co chce i nie można dojść jedznoznacznie do tego, co rzeczywiście tam jest słychać. Być może w danym utworze w ogóle autor nie wykorzystał treści słyszanych podczas wstecznego odtwarzania, a to co w nim słyszymy, jest jedynie naszym wymysłem lub domysłem. Backmasking celowy jest wykorzystywany do zaszyfrowania jakiejś treści składającej się dość wyraźnie w ciąg słów, często nawet całe zdania. Zazwyczaj większość ich jest ze sobą powiązana. Podobno ogólnie gdy coś tworzymy, przekaz od tyłu odzwiedciedla nasze myśli, uczucia i tym podobne, dlatego też backmasking nie zawsze może być wykorzystany umyślnie i celowo. Także jeśli utwór jest na przykład o miłości, puszczony od tyłu będzie zawierał przekaz również o miłości, nie o czymś innym. Aczkolwiek nie wiem czy jest aby na pewno tak, ponieważ w niektórych piosenkach nie słychać nic konkretnego, jedynie sam bełkot. Ogólnie według wyznawców religii satanistycznej wsteczna mowa to coś w rodzaju... Nie wiem jak to wytłumaczyć, żebyście zrozumieli... Hmm... Tak jakby przekaz od Szatana - że to on kieruje naszymi myślami, uczuciami, emocjami. Z tego powodu wiele utworów puszczonych od tyłu ma właśnie treść o Szatanie albo sataniźmie. Tylko ta teoria nie zgadza się z tą, iż piosenka na dany temat odtworzona od tyłu także ma przekaz taki sam, ale różnie jest podawane, czyli sama do końca nie jestem pewna. Moim zdaniem dopuszczalne są dwie wersje, zależnie od sytuacji, chociaż nie wierzę w istnienie Szatana (choć możliwe, że w backmaskingu "coś" jest). Nie wiem czy cokolwiek załapaliście z tego, nie potrafię jakoś idealnie opisać tych zasad.
Ostatnio zmieniony 2010-06-16, 00:37 przez Kiepska5, łącznie zmieniany 1 raz.
jblaze
Paździoch
Paździoch

Post autor: jblaze » 2010-06-16, 10:15

Kiepska5 pisze:Podobno ogólnie gdy coś tworzymy, przekaz od tyłu odzwiedciedla nasze myśli, uczucia
Takie "ciekawostki" to może wymyślić każdy z nas w 5 sekund, więc nie uważam tego, co napisałaś za wiarygodne.
Kiepska5 pisze:Nie wiem czy cokolwiek załapaliście z tego, nie potrafię jakoś idealnie opisać tych zasad.
Zrozumiałem to, co napisałaś, tylko nie rozumiem ludzi, którzy w coś takiego wierzą, bo dla mnie to jest paranoja.
Za chwilę napiszę jakiś tekst o miłości, zaśpiewam i po puszczeniu od tyłu okaże się, że jestem Illuminatem, prawda? Bo zapewne ktoś podsunie pod nią taki tekst, że będzie do nich pasował :lol:
Doprawdy zabawne podejście.
Bresso!!!(!11
Awatar użytkownika
Miuosh
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Miuosh » 2010-06-16, 11:09

Radzę wrócić do tematu, bo mogą posypać się warny. Chcecie rozmawiać o Illuminati, proszę bardzo, załóżcie taki temat. Mam tylko nadzieję, że obędzie się bez ubliżeń.
jblaze
Paździoch
Paździoch

Post autor: jblaze » 2010-06-16, 11:13

Kiepska5 pisze:jesteś za głupi.
Takie teksty możesz sobie darować. Sama mówiłaś, że Ferdek jest w Illuminati :-? Czy to był żart, czy nie to i tak to już jest nienormalne. Wszędzie ich się doszukujesz. Paranoja!
Kiepska5 pisze:Na wstępie by cię odrzucili.
...a w tej bajce były krasnale? Kto niby by mnie odrzucił? Ci wszyscy bajkopisarze od tych Illuminatów. Haha, dobre sobie

Co do backmaskingu - nie mam zamiaru dalej o tym dyskutować, bo ja wiem swoje, Ty swoje. Po raz kolejny do porozumienia nie dojdziemy :-D

Miuosh spokojnie :-) Już kończymy :-D

[ Komentarz dodany przez: Miuosh: 2010-06-16, 12:16 ]
Każde takie kolejne komentarze będę usuwał. Przenieście tę dyskusję do innego tematu... albo lepiej do SB.
Ostatnio zmieniony 2013-02-22, 20:07 przez jblaze, łącznie zmieniany 3 razy.
Bresso!!!(!11
donfrafrequezz
Halinka
Halinka

Post autor: donfrafrequezz » 2010-06-21, 04:48

często jest tak, że jak się bardzo chce coś usłyszeć to się to usłyszy w końcu
Awatar użytkownika
filip369
Halinka
Halinka

Post autor: filip369 » 2011-01-06, 16:32

bodzio_09321
Paździoch
Paździoch

Post autor: bodzio_09321 » 2011-12-30, 13:52

http://www.youtube.com/watch?v=_pqf9g1SGt0
Piosenka "Świat Według kiepskich" od tyłu.
Pan jeszcze wielu rzeczy o mnie nie wie.
Prorok Boga

Post autor: Prorok Boga » 2012-07-27, 07:02

To ja że słucham Kalibra 44 się wpisze jak napisał Chuck Norris ludzie domyślają się różnorakich rzeczy z kawałków z płyty Kalibra .Ja także słyszałem te kawałki i różnie to można odbierać jako teorie samobójstwa Magika .Dla mnie to tylko tak jak ktoś zauważył już narzucanie swojej woli bo każdy wymyśli sobie inny przekaz i powstają nowe teorie .Dla mnie to nie było ciekawe też byłem ciekaw bo to była jedna z najlepszych grup początków rapu w Polsce .Tak więc Kaliber 44 ich pierwsza płyta '' Księga tajemnicza .Prolog '' mnie najbardziej poruszyła bo lubię takie brzmienia , chodzi mnie o psychorap czyli te teksty psychodeliczne .Co więcej to Backmasing wykorzystano także do interpretacji utworów Paktofoniki .Tak więc czemu Magik popełnił samobójstwo bo miał schizofrenię ? Był ćpunem ? A może chodzi o kawałek Jestem Bogiem z płyty PFK ? Tak więc dociekań jest wiele .Jedno jest pewne że chyba te dwie grupy najbardziej mają ukryte jakieś przesłania że szukamy tego w ich kawałkach .Gdyby Magik nie skoczył z okna swojego mieszkania to nikt by nie myślał tak o nim i o Paktofonice a tutaj największy zespół Hip hop w Polsce się zrobił .Co do Kalibra 44 to teksty ich były proste bez tego puszczania od tyłu ;). Ja rozumiem przesłanie Magika Joki i Daba i te ich sformułowania . Co więcej to polecam ich demo z 94 roku gdzie mieli po 15 lat jak nagrywali . Psychorap nie sprzedał się w Polsce ale ja spostrzegam że rozwinął się w innych krajach .
Awatar użytkownika
PharellMan
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: PharellMan » 2014-02-17, 16:06

http://www.youtube.com/watch?v=hLdhxJ0jNT4
Macie tu "backward" jednej piosenki Timbalanda. Jak ktoś dobry z angielskiego, to rozkoduje może nawet refreny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”