Nowe forum

www.forum.kiepscy.org.pl - wszystko co ma związek z naszym forum.

Nowe forum jest

lepsze od starego!
7
50%
gorsze.
7
50%

Liczba głosów: 14
Awatar użytkownika
Kiepsky
Administrator Serwera
Administrator Serwera

Nowe forum

Post autor: Kiepsky » 2018-03-09, 11:37

Witam wszystkich na nowym forum.

Niedawno świętowaliśmy 10 lat i jest to moment, w którym koniecznością jest zmiana wizerunku i stylistyki forum. Zostawiamy za sobą przeszłość i historię. Rozpoczynamy kolejną dekadę z oprogramowaniem forum korzystającym z najnowszych rozwiązań na strony internetowe i wyglądem dostosowanym zarówno pod wysokie rozdzielczości jak i przeglądanie na telefonach komórkowych.

Zmiana nie jest fanaberią twórców forum, a koniecznym wymogiem czasów.
Poprzednie oprogramowanie phpBB by Przemo jest archaiczne i nie jest już rozwijane/ wspierane. Jest niczym stare Windowsy – wzbudza wspomnienia, ale nie nadaje się do profesjonalnego użytku.

Wiem, że użytkownicy forum są specyficzna grupą. Czytając wasze posty widzę, ze jesteście indywidualistami, jednostkami nie podążającymi za trendami z własnymi poglądami i charakterystycznymi zainteresowaniami (nie mam tu na myśli tylko mansonów, a choćby PRL.) Wydaje mi się, że za te zmiany od wielu z Was dostanę z dyńki, ale jako admin muszą mieć jaja i robić to co konieczne, a nie to co się spodoba. Będzie mi jednak przyjemnie gdy choćby części z Was spodoba się efekt tej pracy i nowe forum.

To było wiele godzin pracy… Dziękuję Kiepskiemu Widzowi, który przeniósł całą funkcjonalność i ustawienia ze starego forum, Chmurce za nowe grafiki, vaderowi z phpbb.pl - świetnemu specjaliście od skryptu phpBB, który pomógł mi w sprawie, w której wszyscy inni byli bezradni oraz filmowo.net za pomoc i udostępnienie dobrego serwera, który pozwolił na realizację całej operacji!

Proszę Was o wypełnienie ankiety oraz posty w tym temacie w formacie:
tu wpisz ogólne wrażenie, opinię, cokolwiek chcesz na temat nowego forum, porównanie do starego
PLUSY
+ zalety nowego forum, co się podoba, co na lepsze
MINUSY
- co na gorsze, czego Wam brakuje

OCENA:
Bardzo jestem ciekaw jak się Wam podoba, opowiadajcie! :)

W profilu macie 3 style do wyboru. Jeden nawiązuje do starego forum.

A tutaj przemówienie do Was od Kiepskiego Widza

Z dniem dzisiejszym nasze forum zyskało zupełnie nowy wygląd. Oprócz strony wizualnej zmieniły się też niektóre funkcje. Poniżej wypunktowałem co i jak się zmieniło:

1. Nieprzeczytane posty. Aby je zobaczyć, należy kliknąć w "Nowe posty" na górze lub w te trzy kreski na górze po lewej i wybrać "Nieprzeczytane posty".
2. Pisanie: w każdym dziale powinny być Szybkie odpowiedzi, jeśli nie ma, to zgłoście. Aby włączyć dodatkowe funkcje typu pogrubienie, link, obrazek, należy kliknąć na odpowiednią ikonkę. Po najechaniu na nią pojawi się informacja do czego służy.
3. Po wejściu w "Twoje konto" (pasek na górze po prawej stronie, ikonka ludzika) są dostępne ustawienia konta. W ustawieniach witryny można sobie wybrać styl forum. Jasny, ciemny lub podobny do poprzedniego.
4. Nie ma już czegoś takiego jak wyświetlanie tematów w kolejności alfabetycznej na danych forach. Czyli np. odcinki nie są już ułożone według numeracji, tylko według ostatniej odpowiedzi. Można to zmienić dwojako: albo w danej kategorii, np. "Sezon 1" na dole kliknąć opcje sortowania i ułożyć jak się chce (działa to tylko jednorazowo) lub w profilu. Ale w profilu jak się ustawi kolejność wyświetlania tematów, to na całym forum tak się będą wyświetlać. Ustawienia witryny :arrow: ustawienia wyświetlania
5. Nie ma opisów tematów.
6. Nie ma wieku w profilu, w zamian jest data założenia konta. Chwilowo nie ma też urodzin na stronie głównej na dole, ale nad tym też będziemy jeszcze pracować.
7. Zgłaszanie postów - aby zgłosić trzeba jak zawsze kliknąć wykrzyknik przy danym poście. Nowością jest opisanie, dlaczego ten post się zgłasza. To nam, moderatorom, bardzo ułatwi sprawę.
8. Nie ma ignorowania tematów.

Reszta została raczej po staremu. Trzeba będzie się przyzwyczaić do nowego forum, ale myślę, że to nie problem :) Nie wszystko jeszcze jest dopracowane, te przenosiny i tak nam się przedłużyły, dlatego już dziś udostępniamy Wam forum do pisania, a niektóre elementy będziemy poprawiać w najbliższym czasie, jeśli będzie taka możliwość. Funkcje, których na razie nie ma, być może będzie dało się przywrócić, ale nic nie gwarantujemy, bo to już nie od nas zależy.

Zgłaszajcie wszelkie błędy i pytania. Być może o czymś zapomnieliśmy.
Obrazek Jeśli masz konto na Facebooku to koniecznie dołącz do nas: http://www.facebook.com/kiepscyorgpl
Z góry dziękuję! :)

Zobacz koniecznie: Zgłoś posty do usunięcia Obrazek
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: Nowe forum

Post autor: Vito_Corleone » 2018-03-10, 17:39

Generalnie cieszmy mnie, że zrezygnowano ze starego nieaktualizowanego "przemo" który czasy świetności ma już dawno za sobą. Domyślny styl uważam za słaby głownie ze względu na słabe logo i zbyt jasną kolorystykę, która o ile w biały dzień nie przeszkadza tak bardzo, to w nocy trzeba zmniejszać jasność ekranu ;) Przełączyłem na styl "stare-forum" i jest znaczne lepiej. Do pełni szczęścia brakuje tylko przywrócenia Shoutbox'a.

Ocenię styl "stare-forum"

Plusy
- lepsze zagospodarowanie przestrzeni
- dostosowanie strony dla urządzeń mobilnych
- odczuwalne szybsze działanie (?)
-dynamiczne powiadomienia obserwowanych tematów
-forum działa na aktualizowanym skrypcie

Minusy
- logo jest za małe dla nowego stylu
- wylogowanie, wyszukiwanie wymaga dwóch klików, a przedtem tylko jednego
- brak możliwości ignorowania tematów
- brak ramki wyświetlającej nowe artykuły ze strony kiepscy.org.pl
-brakuje cytowania selektywnego

OCENA: 6/10
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-03-10, 17:51

Nowe forum jest fenomenalne! Zgadzam się z Kiepskym, że stary styl był z lekka przedpotopowy, ten prezentuje się idealnie - choć ma parę minusów.

Plusy:
- dużo większa wygoda obsługi na telefonie
- małe logo - idealnie pasuje do tej wersji forum, takie... smart :-P
- możliwość opisania zgłaszania postów
- ignorowanie userów, choć nie wiem, czy mi się przyda :-)
- kilka różnych stylów forum (z czego dwa bardzo dobre)

Minusy:
- brak ignorowania tematów
- brak edycji postów
- za małe avatary (tzn. powinny być małe, ale tu prawie ich nie widać)
- tematy nieułożone alfabetycznie (choć to drobny minus, bo łatwo to ustawić samemu)

Forum oceniam na 9/10. Oby więcej takich zaskoczeń ze strony administracji! :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2018-03-10, 19:20

PLUSY:
Szybsze działanie
Nowocześniejszy wygląd
Jeszcze nie jestem pewien, ale chyba wygodniejsza obsługa
Ignorowanie userów
Każda skórka jest dobra.

MINUSY:
Brak ignorowania tematów
Zbyt małe logo w 2 z 3 stylów
Oby tylko tymczasowy brak możliwości edycji postów

Stare forum mi nie przeszkadzało, ale widzę, że nowe to zmiana na lepsze. Oby było mniej awarii, widzę, że się na to zapowiada.

9/10
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-03-10, 19:30

Mi się ogólnie wszystko podoba i stylowo i funkcjonalnie. Jedyne co mi przeszkadza to, że po wejściu na forum nie wiem ile mam nieprzeczytanych postów, ale da się do tego jakoś przyzwyczaić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-03-10, 19:59

Na plus jest jeszcze wygodniejsze działanie wewnętrznej wyszukiwarki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdek56
Waldek
Waldek

Post autor: Ferdek56 » 2018-03-10, 21:45

Podoba mi się nowa wersja. Jednak będę musiał się do niej przyzwyczaić. Nie podoba mi się tylko to, że podczas otwierania nowej karty w przeglądarce muszę się znowu logować. Jeszcze gdy zamykam wszystkie karty i od razu wchodzę jeszcze raz na Forum, to muszę znowu się logować, a wcześniej sesja trwała jakiś czas.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ontario
Waldek
Waldek

Post autor: Ontario » 2018-03-10, 22:00

Zmiana zdecydowanie na plus, forum nareszcie nie wygląda przedpotopowo, wszystko schludnie i nowocześnie. Bardzo podoba mi się nowy skrót do powiadomień, ale mam nadzieję, że niedługo już będzie można edytować posty.
Ty byku ty!
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-03-11, 11:22

Kiepsky pisze:
2018-03-09, 11:37
9. Nie ma ignorowania tematów, ale jest ignorowanie użytkowników.
A właśnie, że jest :D :P
Obok ,,Odpowiedz" jest przycisk z kluczem francuskim i strzałką w dół. Jak się w to kliknie, to potem trzeba drugi raz kliknąć w ,,Zaprzestań obserwacji tematu".
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-03-11, 11:24

To nie jest ignorowanie, tylko jak obserwujesz temat, to ta opcja wyłącza obserwowanie. Nadal będzie się puszka świeciła na czerwono. :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-03-11, 11:25

Tego właśnie nie byłem pewien, ale to w każdym razie jakieś połowiczne rozwiązanie lepsze niż zupełny brak rozwiązania.
Przy okazji- co daje opcja ,,Dodaj zakładkę", która znajduje się poniżej?
Obrazek
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2018-03-11, 12:45

Ogólnie jest okej, jednak gdyby było tak jak na http://swiatpilki.com to byłoby idealnie ;)

Obczajcie sobie. Myślę że jest dużo czytelniej i na stronie głównej i w panelu (wiadomości/powiadomienia).
Obrazek

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-03-11, 18:28

Minus, że avatary są za małe dotyczył oczywiście wersji mobilnej - powinny być nieco większe, bo ich prawie nie widać. W komputerze wszystko ok.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-03-12, 11:00

Czy pojawi się jakiś odnośnik do kiepscy.org.pl? Rozumiem, że podgląd 5 ostatnich artykułów po prawej stronie to już przeszłość, ale czy będzie coś innego?
Obrazek
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2018-03-12, 11:40

Przydałoby się dać emotki obok szybkiej odpowiedzi, bo bez tego SKOJARZENIA nie mają sensu :D
Obrazek

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny

Post autor: Kiepski Widz » 2018-03-12, 11:49

Jak pisałem prace jeszcze się nie zakończyły. Jak się zakończą, to napiszemy ostatecznie co nie wróci.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-03-12, 12:02

I warto by było zmienić domyślne sortowanie w tematach z odcinkami na wg. tytułu, bo trzeba zawsze zmieniać.
''(...) i pierwszy człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, który nauczył swoich braci rozpalać.'' - Ayn Rand
Zapraszam:
- Moja gra o Kiepskich
- I mój scenariusz
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2018-03-12, 16:24

Nie da się tego zrobić, w pierwszym poście o tym pisałem. Można tylko ręcznie.

Wróciła możliwość edytowania postów. Gdyby coś NIE DZIAŁAŁO, to napiszcie. Tak jak dawniej, przez 60 minut od czasu publikacji, usuwanie postów podobnie. Oprócz tego z profilu zniknęły informacje o tym, gdzie dany user był najaktywniejszy i czy ktoś jest w tej chwili on-line czy nie. Jeśli uda, to wkrótce zostaną też usunięte funkcje "Opinie o użytkownikach" oraz "Przyjaciele i wrogowie". 10 lat forum istniało bez takich funkcji i nikt się ich nie domagał, a niezbędne nie są, dlatego jeśli będzie taka możliwość techniczna, to zostaną usunięte, aby forum szybciej chodziło. Pojawiła się za to możliwość wgrywania avatarów, ale tylko avatarów. Innych grafik nie będzie. Czyli nie musi być link z hostingu, tylko można wgrać z komputera.

Ponadto prośba do osób, które miały w profilach wpisane urodziny i nadal chcą je mieć, aby wpisali ponownie datę urodzenia, gdyż wszystkie przepadły.

Podkreślam, że nie wszystko jeszcze jest skończone i w najbliższych dniach nadal będziemy się starać przywrócić elementy, o których pisaliście. Jak zakończymy prace ostatecznie, to poinformujemy jakie funkcje udało się przywrócić, a jakie nie.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-03-12, 16:44

Gdzie się edytuje te posty? Bo nie widzę nigdzie tej opcji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2018-03-12, 17:00

Jak są te ikonki w poście, po prawej stronie, to powinien być ołówek.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-03-12, 17:02

To go nie ma.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2018-03-12, 17:05

A teraz jest?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-03-12, 17:07

Tak, teraz jest.
Obrazek
lukaszlipinski
Paździoch
Paździoch

Post autor: lukaszlipinski » 2018-03-12, 18:04

Nowe forum zdecydowanie na plus względem starego, które mocno trącało już myszką, a psuło się lub zawieszało tak często, że aż wstyd. Obecnie fajna jest kolorystyka, wszystko szybciej chodzi i jest przejrzyście. Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to do braku możliwości dawania serduszek bądź lajkowania postów. Dziś w mediach społecznościowych i na różnych forach to norma, dziwna dodajmy. ;):)
Świat według Kiepskich
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2018-03-12, 18:06

Na temat lajkowania postów już kiedyś była dyskusja, nic się w tej kwestii nie zmieniło.
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „FORUM”