Usunięcie ShoutBox

www.forum.kiepscy.org.pl - wszystko co ma związek z naszym forum.
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny

Re: Usunięcie ShoutBox

Post autor: Kiepski Widz » 2016-02-22, 17:50

Rzeczywiście: super ważna informacja o PW. A różne śmieszne teksty i różne śmieszne skojarzenia można tam pisać.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2016-02-22, 18:08

Ale informacja o Pharellu w MasterChiefie to czysty spam, którego przypadkowa osoba i tak nie zrozumie i nie widzę potrzeby, żeby takie coś leżało publicznie na serwerze przez cały czas. :->
Obrazek
Marciosss
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: Marciosss » 2016-02-22, 18:14

Vito_Corleone pisze:Ale informacja o Pharellu w MasterChiefie to czysty spam, którego przypadkowa osoba i tak nie zrozumie i nie widzę potrzeby, żeby takie coś leżało publicznie na serwerze przez cały czas. :->
Tak jest z większością informacji na tym forum

Poza tym, po co ta dyskusja? Klamka zapadła i tyle.
Ostatnio zmieniony 2016-02-22, 18:15 przez Marciosss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kiepsky
Administrator Serwera
Administrator Serwera

Post autor: Kiepsky » 2016-02-22, 19:26

Jedyna zmiana to forma: z czatu na tradycyjny forumowy temat.
Nadal można pisac o wszystkim i nie przejmować się czy post ma dwa słowa, czy dwa zdania. Posty w tym dziale nie są liczone i nikt się nie będzie rozważał nad tym czy pisane posty zasługują na miejsce w bazie danych czy nie ;)
Po to stworzyliśmy osobny dział i wyłączyliśmy w nim naliczanie postów by była to jedyna wolna strefa na forum gdzie można napisać wszystko i w dowolnej formie (dowolna długość, styl wypowiedzi itd.) pod warunkiem, że nie jest to obrażanie innych userów, reklama konkurencyjnych stron, piracki soft, czy też inna rzecz, której regulamin forum nie przewiduje ;)
Pozostaje wyłącznie kwestia tzw. "przetarcia" - przyjęcia nowinki i zmiany przyzwyczajeń. Niejedna rozmowa na forum mogłaby się rozwinąć ciekawiej i dłużej gdyby nie ograniczały jej reguły shoutboxa, czyli długość postów i ich ilość w okienku. To rozwiązanie ma przewagę nad ShoutBoxem, ale i ShoutBox ma przewagę nad WOLNYM TEMATEM - co sam wypunktowałem, a po mnie kilka innych osób. Zostało wybrane rozwiązanie uznane za korzystniejsze dla rozwoju forum. Bo z tego rozwiązania, jeśli się zaadoptuje i odrzucicie przyzwyczajenia, może wyniknąć jakieś ożywienie forum. ShoutBox to tylko miły czat, ale w zasadzie państwo w państwie - zamiast przyczyniać się do rozmów na forum kieruje je do małego okienka na stronie głównej i narzuca im swoje ograniczone ramy.

WOLNY TEMAT to też dobra okazja do odciążenia z offtopu innych tematów. Jak zrobił Kiepski Widz:
http://forum.kiepscy.org.pl/postlink/208493.htm#208493
Można zacytować czyjś post z innego tematu: "Vito_Corleone w temacie Usunięcie ShoutBox napisał/a:"
i kontynuować offtop we właściwym.

To tyle ode mnie. Miłego pisania :)
Obrazek Jeśli masz konto na Facebooku to koniecznie dołącz do nas: http://www.facebook.com/kiepscyorgpl
Z góry dziękuję! :)

Zobacz koniecznie: Zgłoś posty do usunięcia Obrazek
FerdeXX

Post autor: FerdeXX » 2016-02-22, 21:37

Kiepsky pisze:Jedyna zmiana to forma: z czatu na tradycyjny forumowy temat.
Nadal można pisac o wszystkim i nie przejmować się czy post ma dwa słowa, czy dwa zdania. Posty w tym dziale nie są liczone i nikt się nie będzie rozważał nad tym czy pisane posty zasługują na miejsce w bazie danych czy nie ;)
Po to stworzyliśmy osobny dział i wyłączyliśmy w nim naliczanie postów by była to jedyna wolna strefa na forum gdzie można napisać wszystko i w dowolnej formie (dowolna długość, styl wypowiedzi itd.) pod warunkiem, że nie jest to obrażanie innych userów, reklama konkurencyjnych stron, piracki soft, czy też inna rzecz, której regulamin forum nie przewiduje ;)
Pozostaje wyłącznie kwestia tzw. "przetarcia" - przyjęcia nowinki i zmiany przyzwyczajeń. Niejedna rozmowa na forum mogłaby się rozwinąć ciekawiej i dłużej gdyby nie ograniczały jej reguły shoutboxa, czyli długość postów i ich ilość w okienku. To rozwiązanie ma przewagę nad ShoutBoxem, ale i ShoutBox ma przewagę nad WOLNYM TEMATEM - co sam wypunktowałem, a po mnie kilka innych osób. Zostało wybrane rozwiązanie uznane za korzystniejsze dla rozwoju forum. Bo z tego rozwiązania, jeśli się zaadoptuje i odrzucicie przyzwyczajenia, może wyniknąć jakieś ożywienie forum. ShoutBox to tylko miły czat, ale w zasadzie państwo w państwie - zamiast przyczyniać się do rozmów na forum kieruje je do małego okienka na stronie głównej i narzuca im swoje ograniczone ramy.

WOLNY TEMAT to też dobra okazja do odciążenia z offtopu innych tematów. Jak zrobił Kiepski Widz:
http://forum.kiepscy.org.pl/postlink/208493.htm#208493
Można zacytować czyjś post z innego tematu: "Vito_Corleone w temacie Usunięcie ShoutBox napisał/a:"
i kontynuować offtop we właściwym.

To tyle ode mnie. Miłego pisania :)
Bzdura...ShoutBox wcale nie zmniejsza miejsca w bazie danych, cała rozmowa zostaje automatycznie usunięta po 31 dniach od czasu napisania, więc zużycie ramu nie będzie aż tak duże. Plusem jest tutaj tylko ten wolny temat, ale moim zdaniem podany temat wraz z SB powinien zostać na forum. Tak to forum jest takie łyse. :roll:
Awatar użytkownika
Kiepsky
Administrator Serwera
Administrator Serwera

Post autor: Kiepsky » 2016-02-22, 22:58

Dobrze, że cytujesz ostatniego posta w temacie, bo moglibyśmy się nie domyśleć do czego się odwołujesz ;)
FerdeXX pisze:Bzdura...ShoutBox wcale nie zmniejsza miejsca w bazie danych, cała rozmowa zostaje automatycznie usunięta po 31 dniach od czasu napisania, więc zużycie ramu nie będzie aż tak duże.
Do czego to się w ogóle odwołuje? :roll: I o czym w ogóle piszesz? Nie brzmi to zbyt logicznie... :/
Obrazek Jeśli masz konto na Facebooku to koniecznie dołącz do nas: http://www.facebook.com/kiepscyorgpl

FerdeXX

Post autor: FerdeXX » 2016-02-23, 15:22

Kiepsky pisze:Dobrze, że cytujesz ostatniego posta w temacie, bo moglibyśmy się nie domyśleć do czego się odwołujesz ;)
FerdeXX pisze:Bzdura...ShoutBox wcale nie zmniejsza miejsca w bazie danych, cała rozmowa zostaje automatycznie usunięta po 31 dniach od czasu napisania, więc zużycie ramu nie będzie aż tak duże.
Do czego to się w ogóle odwołuje? :roll: I o czym w ogóle piszesz? Nie brzmi to zbyt logicznie... :/
To jest logiczne tylko trzeba posiadać sprzęt zwany mózgiem, żeby zrozumieć. :) Tak naprawdę to napiszę Ci na PW, żeby nie spamić tutaj takimi pierdołami.
Awatar użytkownika
Kiepsky
Administrator Serwera
Administrator Serwera

Post autor: Kiepsky » 2016-02-23, 16:47

FerdeXX pisze:To jest logiczne tylko trzeba posiadać sprzęt zwany mózgiem, żeby zrozumieć. :)
Tym zdaniem właśnie uargumentowałeś dlaczego powinieneś dostać ostrzeżenie, ale nadal nigdzie nie uargumentowałeś, że ktokolwiek tu pisał o wpływie ShoutBoxa na bazę danych.
PW żadnego nie dostałem, ale jak masz coś do powiedzenia to ten temat jest na to odpowiedni. Zapraszam.

FerdeXX

Post autor: FerdeXX » 2016-02-23, 18:01

Kiepsky pisze:
FerdeXX pisze:To jest logiczne tylko trzeba posiadać sprzęt zwany mózgiem, żeby zrozumieć. :)
Tym zdaniem właśnie uargumentowałeś dlaczego powinieneś dostać ostrzeżenie, ale nadal nigdzie nie uargumentowałeś, że ktokolwiek tu pisał o wpływie ShoutBoxa na bazę danych.
PW żadnego nie dostałem, ale jak masz coś do powiedzenia to ten temat jest na to odpowiedni. Zapraszam.
Dziękuje bardzo za ostrzeżenie, ale niestety to taka prawda. :P PW wyślę Ci w przeciągu tygodnia, gdyż mam teraz dużo spraw na głowie.
WitchWizard
Mariolka
Mariolka

Post autor: WitchWizard » 2016-02-23, 20:00

Kiepsky pisze: Tym zdaniem właśnie uargumentowałeś dlaczego powinieneś dostać ostrzeżenie
Ostrzeżenie za celową obrazę?
Awatar użytkownika
Kiepsky
Administrator Serwera
Administrator Serwera

Post autor: Kiepsky » 2016-02-24, 19:11

Tak.
PW wyślę Ci w przeciągu tygodnia, gdyż mam teraz dużo spraw na głowie.
Z niecierpliwością czekam na odpowiedź, ale w tym temacie, a nie na PW. Niech każy zobaczy co masz odkrywczego do napisania.

Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2016-02-24, 20:15

FerdeXX i cała reszta - wy tutaj jesteście na forum dla shoutboxa czy zarejestrowaliście się bo to forum o serialu Świat według Kiepskich? Cały szum jest nie potrzebny, a jak nie pasuje to mogę podać parę adresów do for z shoutboxami ;) Gorzej jak dzieci.
Piwo lej, piwo lej barmanie piwo lej, pamiętaj o pianie, równo lej, albowiem ja pragnienie mam.
Fredzio i Edzio

Post autor: Fredzio i Edzio » 2016-02-25, 19:40

monterr07 pisze:FerdeXX i cała reszta - wy tutaj jesteście na forum dla shoutboxa czy zarejestrowaliście się bo to forum o serialu Świat według Kiepskich? Cały szum jest nie potrzebny, a jak nie pasuje to mogę podać parę adresów do for z shoutboxami Gorzej jak dzieci.
A czy nie można już utrzymywać koleżeńskich stosunków z innymi użytkownikami? Poza tym kto logując się na forum myślał o tym, aby pisać w SB? Nikt, i w mojej opinii bez sensu było go likwidować. Także (wiem, że to bardziej pasuje do propozycji, ale...) proponuję przywrócić SB, ale również zachować ''Wolny temat''. Kto chcę pisze tu, kto chce pisze tu - choć wiem że to na pewno nie przejdzie. ;-)
Ostatnio zmieniony 2016-02-25, 19:40 przez Fredzio i Edzio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2016-02-25, 20:29

Ale czy ktoś zakazuje utrzymywania koleżeńskich stosunków? Nie zmieniło się kompletnie nic poza miejscem tych luźnych rozmów. Zamiast się tu użalać byście to mogli robić w Wolnym temacie i w ten sposób byście się do niego przyzwyczaili. ;)
Ostatnio zmieniony 2016-02-25, 20:32 przez Kiepski Widz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek
Ręka

Post autor: Ręka » 2016-02-25, 22:59

Bo postów tam jak na lekarstwo.

Pp drugie zgadajcie sie i stworzcie swoje forum z shoutboxem :-)
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2016-02-26, 00:25

Jakby komuś naprawdę zależało na tych rozmowach to by po prostu pisał, nie tylko w ShoutBoxie. A jak ktoś tu tylko narzeka i nic nie pisze w Wolnym temacie to jest to trochę dziwne, nie uważacie? Z tego miejsca dziękuję wszystkim, którzy zaakceptowali nowe miejsce do luźnych rozmów.

Faktem jest również, iż Vito nie jeden raz gadał sam ze sobą (słynne "ale tu posucha") w SB albo zapraszał innych do rozmowy, ale chętnych nie było. Ostatnio były tam nawet widoczne wpisy sprzed 2 dni, co oznacza, że w tym okresie czasu zostało napisanych zaledwie 35 wiadomości. Teraz, gdy SB nie ma, okazało się, że wielu osobom będzie go brakować. To trochę jak z zapomnianymi artystami. Jak żyje to nikt nie pamięta i nie zwraca uwagi, a jak umrze to wszyscy sobie przypominają i wychwalają.

W Wolnym temacie jest kilka aktywnych osób, więc śmiało, zapraszam do przyłączenia się i pisania o byle czym.
Fredzio i Edzio pisze:Poza tym kto logując się na forum myślał o tym, aby pisać w SB? Nikt
No właśnie.
Obrazek Obrazek
Fredzio i Edzio

Post autor: Fredzio i Edzio » 2016-02-26, 12:15

Kiepski Widz pisze:No właśnie.
Ale to był post do zszokowania monterr07. :-P
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2016-02-26, 15:11

Fredzio i Edzio pisze:A czy nie można już utrzymywać koleżeńskich stosunków z innymi użytkownikami? Poza tym kto logując się na forum myślał o tym, aby pisać w SB? Nikt, i w mojej opinii bez sensu było go likwidować. Także (wiem, że to bardziej pasuje do propozycji, ale...) proponuję przywrócić SB, ale również zachować ''Wolny temat''. Kto chcę pisze tu, kto chce pisze tu - choć wiem że to na pewno nie przejdzie. ;-)
Obrazek

Co prawda Wodzu już odpowiedział na wszystko, ale skoro chciałeś mnie zszokować... Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i zrozumiesz, że sam sobie zaprzeczasz. Rozumiem, że koleżeńskie stosunki na forum odnoszą się tylko do shoutboxa, a pisanie w tzw. wolnym temacie powoduje, że stosunki te są już formalne?

Po drugie, skoro każdy logując się na to forum nie miał w zamiarze pisania w SB (jak sam to określiłeś!) to powiedz mi, co zmienił fakt, że tego czatu już nie ma? Skoro nie chciałeś pisać, to widocznie nie był potrzebny. To wszystko co wyciągnąłem z Twojej wypowiedzi - i jak widzisz sam sobie zaprzeczyłeś.

Nie ukrywam, że było to fajne miejsce i sam wiele ciekawych rozmów tam odbyłem, ale skoro administracja uznała, że następuje taka zmiana i tego czatu już nie będzie to nie ma co dyskutować nad rozlanym piwem. Stało się i trudno, lamentujecie jakby większych problemów nie było. Dawniej całe forum padało i nie można było przez kilka dni korzystać i jakoś żyjemy, a wy o shoutboxa takie afery. Jak widzę większość mogła się przestawić i nie żałują raczej tej zmiany.

Fredzio i Edzio, młody jesteś na tym forum więc nie wiesz, że jakoś w okolicy wiosny 2012 roku jak sb tętniło życiem bardziej niż forum, to jeden z użytkowników, DanTutenCham wpadł na pomysł stworzenia "Archiwum SB" (hehe, dzisiaj temat znowu na czasie ;) ) i umieszczał w wątku skopiowaną treść shoutboxa. Bez sensu? Oczywiście że tak, ale wielkim plusem było że jak przyszedłeś na forum rano to mogłeś przeczytać o czym toczyła się dyskusja kiedy ty słodko przewracałeś się na drugi bok. Głupie tylko było to ciągłe kopiuj-wklej, żmudna robota i zawsze można było coś przeoczyć. Teraz masz dokładnie to samo, 2 w 1 można powiedzieć, wchodzisz rano, widzisz o czym dyskusja była, możesz nawiązać do czegoś z tej rozmowy. Potem archiwum nie było i rozmowy przepadały w niepamięć, a jak już Kiepsky napisał, że niektóre z wątków były na prawde warte dłuższej dyskusji.

Tyle w temacie, sprawa prosta. Jest lepiej i koniec.
Piwo lej, piwo lej barmanie piwo lej, pamiętaj o pianie, równo lej, albowiem ja pragnienie mam.
Awatar użytkownika
Kiepsky
Administrator Serwera
Administrator Serwera

Post autor: Kiepsky » 2016-02-27, 11:29

Koledzy wszystko ładnie podsumowali. W tym miejscu dziękuję tym osobom, które są otwarte i starają się wprowadzać w życie ideę WOLNEGO TEMATU i inicjują w nim aktywność. Są to głównie: Kizior, Vito_Corleone, Marciosss. Weźcie z nich przykład i tak aktywnie rzucajcie tematami i linkami, a naprawdę nie będzie potrzeby tęsknoty za ShoutBoxem.
To tylko prosty czat, a po jego zniknięciu lament taki jakbyśmy skasowali połowę forum ;)
To forum to dużo więcej niż szybkie, proste i nieskomplikowane wiadomości w formie "na żywo". Kiedyś było lepiej? Jasne, było. Ale kto powiedział, że teraz być nie może? Niech każda z osób, która wypowiedziała się o SB napisze 5 dobrych postów dziennie, założy jakikolwiek nowy temat (raz na tydzień). Zobaczycie jaki to napędzi ruch, jak inni się do tego przyłączą. Wy zaś bezpłodnie marnujecie aktywność w tym temacie, który stał się jednym z najaktywniejszych w tym roku. Nie tędy droga...
Ostatnio zmieniony 2016-02-27, 11:29 przez Kiepsky, łącznie zmieniany 1 raz.

Chmurka

Post autor: Chmurka » 2016-02-29, 15:16

Jak dla mnie bardzo dobra zmiana, w końcu forum trochę się rozrusza jeżeli chodzi o posty zaś WOLNY TEMAT tak samo dobry. ShoutBox był tutaj bardzo popularny i widoczny od mojej rejestracji a tutaj taka niespodzianka. No cóż, jak dla mnie bardzo dobra zmiana co już wspominałam i tak samo postaram się jakoś ten dział rozruszać. Nie będzie w końcu limitu znaków jak w SB. :)
Awatar użytkownika
Szwejk
Paździoch
Paździoch

Post autor: Szwejk » 2016-03-11, 00:11

Myślę, że z perspektywy czasu mogę ocenić decyzję w sprawie usunięcia ShoutBoxa.

Gdy Shoutbox został usunięty myślałem, że to zła decyzja, która przyczyni się do spadku popularności forum i będzie nam brakować czatu.

Tymczasem wszystko jest inaczej. Nie ma limitu znaków, ludzie się udzielają w wolnym temacie... Wszystko tak jak przewidywali admini i mogę powiedzieć szczerze: Dobra zmiana, panowie!
Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana.
Awatar użytkownika
Kiepsky
Administrator Serwera
Administrator Serwera

Post autor: Kiepsky » 2016-03-11, 12:49

Dzięki za opinię. A innym jak po upływie czasu widzi się ta zmiana? :)

Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2016-03-11, 18:56

Również bez zastrzeżeń. Dalej uważam, że to była dobra decyzja. Rozmawia się tak samo jak wcześniej, a nawet ciekawiej bo widać co kto i kiedy napisał.
Chmurka

Post autor: Chmurka » 2016-03-12, 10:44

Według mnie to bardzo dobra zmiana na którą zasługuje forum. Na plus idzie duża nawet liczba napisanych postów w tym miesiącu, bo ponad 1207, a jest dopiero połowa marca. Dzięki temu forum nieco się trochę ruszyło w pisaniu postów nawet z aktywnością. W ostatnich miesiącach taka duża liczba była zawsze pod koniec miesiąca, więc to idzie na ogromny plus. Dodam też, że w końcu nie ma limitu znaków oraz jest więcej funkcji, których ShoutBox wcześniej niestety nie posiadał.
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2016-03-28, 10:22

Witam bardzo serdecznie ;) Wielu zarzuci mi pewnie, że sprawa Shoutboxa nie powinna mnie obchodzić jeśli zdarza mi się nie wchodzić na forum nawet przez dłuższy czas, ale opinię chętnie zostawię...

No niestety, jak dla mnie ta zmiana jest na minus. Wiem, że ostatnimi czasy często była tak zwana "posucha" (jakby to Vito powiedział :lol: ), ale Shoutbox zawsze był i powinien być dla samej zasady, oraz roli jaką odgrywał. W końcu był przez tyle lat.
Lepsze czasy dla Shoutboxa mogą(mogły) zawsze powrócić! Nawet jeśli rozmowa trwała kilka minut to i tak przebijała posty z całego dnia w Wolnym Temacie. Czasami panowała cisza, ale tak w życiu bywa, że nawet najlepsi znajomi nie mają czasem tematów do rozmowy, lub coś nie zaskakuje.

Oczywiście, pomysł z Wolnym Tematem do rozmów niektórym wystarcza(przeczytałem kilka takich opinii), ale jak dla mnie ten temat nigdy nie zastąpi Shoutboxa, nieważne jak wiele ograniczeń zostanie zniesionych. To nie będzie to samo. Nie ma w nim tego luzu z Shoutboxa, rozmowy są zazwyczaj krótkie, niektóre tematy nigdy nie zostaną poruszone ze względu na to że nie wypada (idea tematu już bardziej zobowiązuje to składnej, rozwiniętej wypowiedzi na jakimś poziomie- shoutbox to był inny świat :lol: ). Osobiście nie mógłbym w temacie pisać takich wypowiedzi jak w Shoutboxie. To nawet wygląda dość dziwnie(próbowałem). Temat podświadomie narzuca mi jakąś powagę, zmusza do długich wypowiedzi.

Ilość wiadomości: Jak rozmowa dobrze się rozkręciła to w Shoutboxie można było napisać setki wiadomości w przeciągu kilku godzin. Pisząc na bieżąco mieliśmy płynność rozmowy i wszystko grało. W temacie w ciągu dnia może kilkanaście postów się pojawi, a nawet starzy bywalcy nie mogą rozwinąć skrzydeł i kończy się na jednym poscie i kończy się cała dyskusja :/ Dodatkowo temat trzeba ciągle odświeżać. Jeśli ktoś zadał pytanie, możliwe że podczas pisania odpowiedzi już ktoś inny nas uprzedził itp.

Archiwum rozmów: Wiem, że kiedyś mieliśmy archiwum SB, ale jednak ta kwestia to zupełnie coś innego. Pisząc na Shoutboxie czuło się coś zupełnie innego. Nie interesowało nas czy ktoś robi tego kopię czy nie. Na forum gdy klikamy przycisk "Wyślij" z pełną świadomością zostawiamy ślad po sobie, a to na pewno jest wielki hamulec jeśli chodzi o luźne tematy.

Widzę, że w temacie pojawiło się trochę nowych twarzy, ale przecież nikt nie zabraniał im pisać na Shoutboxie. Nawet mogli polepszyć sytuację z nim oraz zwiększyć aktywność na nim.

Ten temat nigdy nie zastąpi Shoutboxa, ale dla mnie mógłby istnieć równocześnie z nim. Zdaję sobie sprawę, że niektóre dyskusje mogą pojawić się tylko w temacie, a przy okazji posty mogą zasilić inne tematy. To jest na plus, ale oznacza też że niektóre dyskusje od razu powinny być napisane w odpowiednim temacie Off-Topicu, zamiast w Wolnym Temacie.

Pewnie widzieliście dużo wad Shoutboxa, ale wszystko ma swoje wady. Różne rzeczy się działy.

Podsumowując mam cichą nadzieję na powrót Shoutboxa w przyszłości, ale widząc opinie użytkowników i administracji szanse na to są bliskie zeru. Oczywiście nie jest to żaden większy problem, nie będę się buntował czy kłócił. Po prostu pogodzę się z decyzją administracji.
Ostatnio zmieniony 2016-03-28, 10:26 przez Nirvana, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „FORUM”