Usunięcie ShoutBox

www.forum.kiepscy.org.pl - wszystko co ma związek z naszym forum.
Awatar użytkownika
Kiepsky
Administrator Serwera
Administrator Serwera

Usunięcie ShoutBox

Post autor: Kiepsky » 2016-02-16, 17:29

W dniu dzisiejszym ShoutBox został trwale usunięty z forum.
SB skupiał aktywność, która mogłaby zostać wykorzystana w kreatywniejszy sposób i, która mogłaby pozostawić po sobie jakiś ślad zamiast zniknąć po przekroczeniu limitu wyświetlanych wiadomości. Jak bardzo odciągał uwagę od pozostałej częsci forum można było zaobserwować choćby po kliknięciu w "Kto jest na Forum" - większość zalogowanych przebywała na Stronie Głównej.
Nie oznacza to jednak końca luźnych i nieskrępowanych rozmów na forum.
Funkcję ShoutBoxa przejmie wątek "Na każdy temat"
, który od teraz znajduje się w osobnym dziale - WOLNY TEMAT - z wyłączonym naliczaniem postów.
Jest to miejsce na posty o wszystkim (w rozbudowanej bądź maksymalnie krótkiej formie) co tylko nie narusza regulaminu. Połączenie shoutboxowego, czatowego luzu z możliwością pisania bardziej rozbudowanych postów bez limitów znaków jak w SB. Kolejny plus to to, że posty zostają, więc wieczorem ktoś kogo nie było rano może dołączyć się do porannej dyskusji, z której posty się zachowały = fajny temat pociągnie sie dłużej, a nie skończy przed obiadem :). Rozwiązanie to da też lepszą kontrolę nad dyskusjami. Co ciekawsze, które się tam zrodzą, będzie można wydzielać do osobnych tematów/przenosić do istniejących wątków.

To nie jest tak, że zamykamy luz/integrację/totalny offtop. Po prostu przenosimy to z czatu na forum, które w związku z jego istnieniem potencjalnie traci na ilości postów i dyskusji. W "Na każdy temat" zamiast SB widzę szansę dołączenia do luźnych dyskusji/integracji większej ilości użytkowników, zwłaszcza nowych. Mam wrażenie, że SB niektórych onieśmielało i pisali w nim głównie stali bywalcy, był nieco "elitarny".

Powody za usunięciem ShoutBoxa:
- często naprawdę dobre, śmieszne dyskusje toczą się tam w wąskim, kilkuzdaniowym wymiarze, a mogłoby się to rozwinąc znacznie ciekawiej na forum
- userzy zamiast czytać forum, wymyślać tematy, aktywnie spędzać czas piszą w SB, albo są jego obserwatorami
- przekłada się to bez wątpienia na mniejszą aktywność na forum. Sam temat "Na każdy temat", który jest zwykle topowym wątkiem każdego forum u nas potrafi być martwy nawet miesiąc...
- najbardziej "konfliktogenna" część forum, która była/jest miejscem wielu nieporozumień i negatywnej działalności. Ile multikont powstało wyłącznie w celu pisania/obserwowania ShoutBoxa?
- ciągłe odświeżanie = ciągłe zapytania do bazy danych. SB jest jednym z najbardziej obciążajacych serwer elementów

Za zachowaniem SB przemawiało tylko:
- lepsza integracja użytkowników
- możliwość szybkiej wymiany krótkich wiadomości, z których część mogłaby zaśmiecać forum
- efekt "na żywo" - szybkie rozmowy, odświeżanie, ciągłe pojawianie się nowych wiadomości, dynamika pisania
Ostatnio zmieniony 2016-02-16, 17:36 przez Kiepsky, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Jeśli masz konto na Facebooku to koniecznie dołącz do nas: http://www.facebook.com/kiepscyorgpl
Z góry dziękuję! :)

Zobacz koniecznie: Zgłoś posty do usunięcia Obrazek
Awatar użytkownika
Miguel
Waldek
Waldek

Re: Usunięcie ShoutBox

Post autor: Miguel » 2016-02-16, 17:49

Dobrze wypunktowano wszystkie wady sb, ale ja bym go zostawił, często rozmowy tam szybko przechodziły z tematu na temat, a w normalnym trybie forumowym wyglądałoby to dość dziwnie. Wpisanie czegoś do sb było szybsze niż do tematu. Ja tam się mało udzielam, więc moje prawo do protestu jest mniejsze, ale pierdzielenie na sb to świecka tradycja tu i chyba szkoda to urywać. Zamknięcie sb nie spowoduje przeniesienia tej aktywności do tematu, spowoduje po prostu brak krótkich fajnych rozmów od czapy :). Przemyślałbym to jeszcze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2016-02-16, 18:03

Właśnie zmniejszyliśmy aktywność na forum. Brawo.
Te powody usunięcia SB strasznie lakoniczne. Jaki problem ciekawą dyskusję, która rozpocznie się na SB przenieść do odpowiedniego wątku? Gdzie, te tematy mają się narodzić jak nie w luźnej, szybkiej rozmowie na czacie?
Teraz zamiast jakkolwiek spędzać czas na forum, chociażby jako obserwator SB, zmniejszy się czas wizyt na forum.
Konflikty zależą od człowieka, a nie samego narzędzia.
Punkt przebicia na czacie jest łatwiejszy niż punkt przebicia w wątku off-topowym.

Proponuję przemyśleć to jeszcze raz. SB było tutaj chyba od początku istnienia forum i myślę, że wiele osób się do niego przyzwyczaiło. ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny

Post autor: Kiepski Widz » 2016-02-16, 18:24

Vito_Corleone pisze:Właśnie zmniejszyliśmy aktywność na forum.
Nie zmniejszyliśmy, bo nie usunęliśmy żadnego działu ani tematu, a postów teraz może być tylko więcej.
Vito_Corleone pisze:Gdzie, te tematy mają się narodzić jak nie w luźnej, szybkiej rozmowie na czacie?

Te luźne rozmowy nadal będą na takim samym poziomie i na takich samych zasadach, tylko że w temacie na forum.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2016-02-16, 18:48

Kiepski Widz pisze:Nie zmniejszyliśmy, bo nie usunęliśmy żadnego działu ani tematu, a postów teraz może być tylko więcej.
Zmniejszyliśmy czas aktywności na forum przez obniżenie aktywności na SB do zera.
Kiepski Widz pisze:Te luźne rozmowy nadal będą na takim samym poziomie i na takich samych zasadach, tylko że w temacie na forum.

Tematy na czacie mają większy "flow" jeden temat trwa chwile, jest milion pobocznych, wszystkie się przenikają. Tego nie będzie w "nowej formie SB"
Obrazek
WitchWizard
Mariolka
Mariolka

Post autor: WitchWizard » 2016-02-16, 18:51

W takim razie proszę i usunąć grupę "Możliwość pisania w ShoutBox", bo ona i tak już nie robi sensu.

Jeżeli chodzi o usunięcie SB, to tylko z tym ostatnim minusem się zgodzę. ShoutBox był dobrym dodatkiem umożliwiającym szybkie rozmowy, które nie są trwale widziane przez normalnych użytkowników, a teraz "zastępca" rejestrował każdą wiadomość, która będzie widziana przez każdego.
Awatar użytkownika
Mungo Jerry
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Mungo Jerry » 2016-02-16, 19:02

Nie byłem bywalcem Shoutboxa, ale to posunięcie jest po prostu głupie. Radziłbym to przemyśleć.
Awatar użytkownika
KiepskiDawid
Halinka
Halinka

Post autor: KiepskiDawid » 2016-02-16, 19:11

Rzeczywiście, mam wrażenie, że w temacie nie będzie się udzielało tak wiele osób, jak w Shoutboxie. Po pierwsze - o wiele więcej roboty, bo tam wystarczyło kliknąć ENTER, a tu niby nie wiele więcej, a i tak większości się nie będzie chciało i zwyczajnie zrezygnuje. Po drugie - no nie jest to tak szybkie i dynamiczne, jak wcześniej. Nie przesiadywałem często na SB i bardzo się nie udzielałem, więc nie mnie oceniać, ale też uważam, że to trochę zbyt radykalne posunięcie.
Marian, ty żyjesz? Jak śmiesz!
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2016-02-17, 00:02

Jestem w szoku :shock: Pewna era na tym forum się kończy, jak popatrzeć ile się na tym shoutboxie działo. Moim zdaniem zmiana trochę na minus.
Obrazek
Marciosss
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: Marciosss » 2016-02-17, 07:35

Patrzę i widzę straszne lenistwo i wygodnictwo które dotyka cały internet.
Po pierwsze - o wiele więcej roboty, bo tam wystarczyło kliknąć ENTER, a tu niby nie wiele więcej, a i tak większości się nie będzie chciało i zwyczajnie zrezygnuje
Przez takie podejście fora tracą na rzecz facebooka.
Ostatnio zmieniony 2016-02-17, 07:36 przez Marciosss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KiepskiDawid
Halinka
Halinka

Post autor: KiepskiDawid » 2016-02-17, 09:21

Marciosss pisze:Przez takie podejście fora tracą na rzecz facebooka.
Ale taka prawda. Widać to choćby teraz, po ilości napisanych postów w nowym temacie, zaraz po usunięciu Shoutboxa. Myślę, że to nie wypali.
Marian, ty żyjesz? Jak śmiesz!
Marciosss
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: Marciosss » 2016-02-17, 09:31

KiepskiDawid, poczekaj kilka tygodni, ludzie się przyzwyczają.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-02-17, 16:14

Od usunięcia SB jakoś forum nie przyśpieszyło a wolniej się ładuje karwasz.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
jakledw12
Halinka
Halinka

Post autor: jakledw12 » 2016-02-17, 16:24

Dziwne posunięcie. Na każdym forum jest shoutbox i praktycznie na każdym tam jest najwięcej "postów", a nie w tematach. A to z tego względu, że pisze się na luzie, krótko, bez wysiłku, rygor dotyczący jakości także dużo mniejszy. Można było się fajnie zgrać z innymi.

Wg mnie postów będzie tyle samo co wcześniej. A największy minus tego wszystko jak dla mnie jest taki, że będzie po prostu smutno na forum :).

Umówmy się: ten kto chce napisać posta, to tak czy siak to zrobi. To, że teraz nie będzie SB nie znaczy, że komuś się znów zachce pisać posty na forum.
Wspominać czasy Khamidova to każden jeden potrafi, a robić nie ma komu.
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2016-02-17, 17:00

jakledw12 pisze:Umówmy się: ten kto chce napisać posta, to tak czy siak to zrobi. To, że teraz nie będzie SB nie znaczy, że komuś się znów zachce pisać posty na forum.
Chodzi o to, żeby te luźne dyskusje z SB były prowadzone na forum, czyli większa liczba postów w Offtopicu oraz o to, aby one nie przepadały po wyczerpaniu limitu wiadomości.
Obrazek Obrazek
Marciosss
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: Marciosss » 2016-02-17, 17:35

Na każdym forum jest shoutbox
Jakoś to było jedyne forum ze shoutboxem z tych na których siedzę, a jest ich sporo.
Awatar użytkownika
Brady
SCENARZYSTA DEKADY
SCENARZYSTA DEKADY

Post autor: Brady » 2016-02-19, 11:02

Również uważam to działanie za niezrozumiałe. Można było swobodnie rozmawiać z userami za pomocą shoutboxa, a teraz dyskusji praktycznie nie ma, tylko kilka postów dziennie w dziale "Na każdy temat". Jak dla mnie to bardzo zła decyzja.
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2016-02-19, 18:45

Możecie pisać to samo co w ShoutBoxie, tylko w Wolnym temacie.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mocny full 22
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: mocny full 22 » 2016-02-19, 20:17

Niby rzadko się udzielam na SB, ale odkąd pamiętam to on był. Mnie się także wydaje, że powinien pozostac:
:arrow: wystarczyło tylko wpisac i kliknąc "wyślij" albo enterem
:arrow: SB nie wymagał odświeżenia, teraz aby zobaczyc nowe posty trzeba stronę odświeżyc
:arrow: SB był na stronie głównej forum
:arrow: po prostu obsługa SB prostsza niż obsługa cepa
Awatar użytkownika
Lonzio
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Lonzio » 2016-02-20, 23:37

Szkoda tego shoutboxa :-/
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2016-02-22, 09:08

mocny full 22 pisze: :arrow: po prostu obsługa SB prostsza niż obsługa cepa
Raczej budowa cepa, bo wbrew pozorom cepem trzeba umieć machać.

A ja uważam, że zniknięcie SB (swoją drogą czy to ma związek z ostatnimi wydarzeniami i TW Bolkiem? :mrgreen: )to dobre posunięcie ponieważ teraz aby pogadać będzie pisało się ba forum, a nie na czacie. Wiadomo - lepszy sb bo szybciej i łatwiej, no ale nie mówcie, że rozmowa w wątku na każdy temat przerasta wasze możliwości ;) Ktoś wspominał, że na każdym forum jest takie coś - nie prawda! Sam przebywam na kilku forach i jakoś żyją bez tego.

Wiadomo, fajna sprawa bo sam wiele razy przychodziłem tu głównie na rozmowy, ale nic nie przeszkadza by dalej tu rozmawiać tylko w innym miejscu. Chociaż potem wiadomo kto o czym rozmawiał i nie ma limitu znaków.

Jak dla mnie plus.
Ostatnio zmieniony 2016-02-22, 09:10 przez Władysław, łącznie zmieniany 2 razy.
Piwo lej, piwo lej barmanie piwo lej, pamiętaj o pianie, równo lej, albowiem ja pragnienie mam.
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2016-02-22, 11:32

Jedyny minus jest taki, że jak kogoś nie interesowała dana rozmowa, to po prostu nie wchodził na Shoutboxa i nie miał powiadomień o bardzo wielu nieprzeczytanych postach, ale można sobie z tym poradzić, ignorując temat :D
Obrazek
Marciosss
ZBANOWANY
ZBANOWANY

Post autor: Marciosss » 2016-02-22, 12:58

swoją drogą czy to ma związek z ostatnimi wydarzeniami i TW Bolkiem? :mrgreen:
Sądzisz że administracja chce gromadzić nasze teczki? :lol:
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-02-22, 17:22

Do rozmowy SB nie brakuje, brakuje tylko do wrzutek typu "O, Pharell w MasterChief Junior" :lol:
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2016-02-22, 17:25

Albo informowania o PW.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „FORUM”