Dział Zdjęcia/Tapety

www.forum.kiepscy.org.pl - wszystko co ma związek z naszym forum.

Co sądzisz o dziale Zdjęcia/Tapety?

Czas głosowania minął 2016-02-07, 22:52

Należy wprowadzić nowe zasady wrzucania zdjęć
11
55%
Należy usunąć dział
8
40%
Tak jak jest teraz jest bardzo dobrze
1
5%

Liczba głosów: 20
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny

Dział Zdjęcia/Tapety

Post autor: Kiepski Widz » 2016-01-30, 17:52

Czas zmodyfikować dział Zdjęcia/Tapety. Służy on obecnie tylko do nabijania postów zdjęciami z Google Grafika. Nie ma żadnych kryteriów wskazujących jakie zdjęcia tam można wrzucać, a jakich nie.

Moje propozycje zmian są następujące:

1. będzie można tam wrzucać tylko tapety na pulpit, tzn. zmodyfikowane zdjęcia, np. z jakimś napisem czy symbolem i o odpowiednim rozmiarze
2. drastycznie ograniczy się zdjęcia aktorów epizodycznych. Pozostaną tylko główni i odgrywające role gościnne. Nie ma sensu tworzenia tematu ze zdjęciami dla aktora który zagrał w jednym czy dwóch odcinkach
3. będzie można też wrzucać zwykłe zdjęcia, ale tylko prywatne, tzn. takie, które zrobione zostały przez nas osobiście i których nie ma nigdzie w internecie.

Głosujcie w ankiecie do końca przyszłego tygodnia i wypowiadajcie się jeśli macie inne pomysły na modyfikację.
Ostatnio zmieniony 2016-01-30, 21:17 przez Kiepski Widz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Re: Dział Zdjęcia/Tapety

Post autor: Pabfer » 2016-01-30, 18:16

Bez sensu usuwać cały dział, ale Nirvana ma rację. Zmieniłbym więc zasady- do każdego brazka trzeba dodawać jakieś efekty specjalne lub stworzyć składankę kilku obrazków.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mungo Jerry
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Mungo Jerry » 2016-01-30, 19:06

Kiedyś poruszałem już temat tego działu wtedy zostało mi powiedziane, że taki jest właśnie zamysł i powinien być zbiorowiskiem zdjęć z Googli w jednym miejscu. Dobrze, że macie teraz inne podejście.

Według mnie powinien zostać usunięty. Samo dodawanie zdjęć zawsze będzie pisaniem niepotrzebnych postów, a jeśli chodzi o jakieś "zmodyfikowane grafiki na tapety" to można to już podpiąć pod fan art.

Edit: No popatrzcie na przykład na dzisiejszy temat o Bronisławie Cieślaku. No jak dla mnie to czysty spam. Ten aktor grał chyba w jednym odcinku. Na co on tu? To nie forum filmowe.
Ostatnio zmieniony 2016-01-30, 19:08 przez Mungo Jerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2016-01-30, 19:38

Nowe zasady zaproponowane w pierwszym poscie są bardzo dobre, ale ciekawi mnie jakby to wyszło w praktyce. Nie liczyłbym na to, że pojawi się sporo prywatnych zdjęć, a przecież nie powinien nam tu wisieć pusty dział. Tak jak wspomniał Mungo Jerry, tapety można byłoby podpiąć pod dział Grafika. Może nawet nie powinny być rozdzielone, ponieważ ta tematyka się łączy.

Ja jestem za usunięciem działu. Widzę, że tak czy siak zostanę przegłosowany.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2016-01-30, 19:45

To jesteś za przeniesiem, nie usunięciem. To drobna różnica :D

Ja mógłbym wrzucić zdjęcia w tle z mojego fanpage- myślę, że spełniają warunki tapet. Tylko z jakością jest różnie, ale po odrzuceniu niektórych i tak by dużo zostało.
Obrazek
Awatar użytkownika
KiepskiDawid
Halinka
Halinka

Post autor: KiepskiDawid » 2016-01-30, 20:34

Jestem za usunięciem. Nigdy nie widziałem sensu w tym dziale i darzyłem go znikomym zainteresowaniem, często wręcz ignorowałem.
Marian, ty żyjesz? Jak śmiesz!
Awatar użytkownika
Ontario
Waldek
Waldek

Post autor: Ontario » 2016-01-30, 21:08

Jestem za usunięciem działu. Nie widzę w nim żadnego sensu, bardzo często o nim zapominam. Te same zdjęcia można znaleźć na Google Grafika.
Ty byku ty!
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2016-01-30, 22:35

Pabfer pisze:To jesteś za przeniesiem, nie usunięciem. To drobna różnica
Mnie się wydaje, że lepiej wiem za czym jestem. Jestem za usunięciem i tak zagłosowałem w ankiecie.
Nie widzę miejsca dla tematów ze zdjęciami aktorów, więc nie jestem za żadnym przenoszeniem.
A to, że tapety(przerobione zdjęcia) mogłyby być w dziale grafika to taka ciekawa obserwacja.
Ostatnio zmieniony 2016-01-30, 22:41 przez Nirvana, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kiepsky
Administrator Serwera
Administrator Serwera

Post autor: Kiepsky » 2016-01-31, 13:36

Google, googlami, ale po wpisaniu 'ferdynand kiepski' w grafice wśród pierwszych wyników wyswietla mi się Edzio, mem z Chuckiem Norrisem i gęba Paździocha. Nie to chciałem zobaczyć.
Nie wspominając już o powtarzających się, a inaczej wykadrowanych zdjęciach - Ferdek wskazujący palcem.
U nas mam bardziej różnorodne zdjęcia, niekoniecznie najpopularniejsze (jak w Google) bez powtórek.
Wybieram opcję: Tak jak jest teraz jest bardzo dobrze

Taki był cel tego działu, by skatalogować zdjęcia związane z serialem, bez obróbki, bo od tego jest dział Grafika. Chodzi o to, by każdy po kliknięciu na danego aktora mógł zobaczyć kolekcje różnorodnych zdjęć z jego obliczem.

Paździoch - po wpisaniu w grafice google na piątej pozycji mam... Obamę. Faktycznie: Google dobre na wszystko :lol:

Nie lepiej zostawić to tak jak jest, a wyłączyć naliczanie postów? Bo chyba o to się rozchodzi, że ktoś ma posty na liczniku bez żadnego wkładu własnego w stylu zrobienie czegoś w Photoshopie/napisanie czegoś sensownego ot kopiuj i wklej linka.
Obrazek Jeśli masz konto na Facebooku to koniecznie dołącz do nas: http://www.facebook.com/kiepscyorgpl
Z góry dziękuję! :)

Zobacz koniecznie: Zgłoś posty do usunięcia Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2016-01-31, 15:15

Kiepsky, tylko, że u nas są zdjęcia aktorów, a nie bohaterów. Jak się wpisze w Google "Grabowski" czy "Kotys" to widzę, że wyskakują tylko zdjęcia tych aktorów, dopiero dużo niżej jakieś inne obrazki.

Wyłączenie naliczania postów - to też jest wyjście, ale myślę, że i tak powinno się usunąć tematy ze zdjęciami aktorów, którzy zagrali w jednym czy dwóch odcinkach i to jeszcze jakąś mało znaczącą rolę.

Można też w dziale Aktorzy powrzucać do pierwszego postu powiedzmy po 5 zdjęć każdego aktora, a w Bohaterach dać odnośnik do Galerii na stronie, gdzie każdy aktor ma zdjęcia rok po roku - aktor w swojej "kiepskiej" roli. Tyle chyba powinno wystarczyć.

Kiepsky pisze:Nie lepiej zostawić to tak jak jest, a wyłączyć naliczanie postów? Bo chyba o to się rozchodzi, że ktoś ma posty na liczniku bez żadnego wkładu własnego w stylu zrobienie czegoś w Photoshopie/napisanie czegoś sensownego ot kopiuj i wklej linka.
Też o to, ale nie myślałem, że tyle osób będzie za usunięciem tego działu - jak widać nie jest on tu zbyt popularny, a już na pewno nie w swojej obecnej formie.

A poza tym powiedzmy sobie szczerze - jak ktoś chce znaleźć mnóstwo zdjęć jakiegoś aktora to wiadomo, że pierwsze kroki skieruje do Google, a nawet jak potem trafi do nas na forum to i tak nie znajdzie tu nic nowego. Pomijam już kwestię, że i tak połowa zdjęć wkrótce wygaśnie, a tych tematów jest tyle, że nie da się na bieżąco tego monitorować.

Więc albo do usunięcia albo gruntownie zreformować - takie jest moje zdanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matrixun
Redakcja
Redakcja

Post autor: Matrixun » 2016-01-31, 15:34

Ja jestem za zmianami. Niech tylko najważniejsi aktorzy będą mieli swoje galerie, a pozostali aktorzy będą mieli jedno, "tytułowe" zdjęcie w dziale "Aktorzy". ;-)
Ostatnio zmieniony 2016-01-31, 15:47 przez Matrixun, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kucaj na buty, garbik, fajeczka, no i leciało. He he he"
Fredzio i Edzio

Post autor: Fredzio i Edzio » 2016-01-31, 15:36

A ja jestem pomiędzy, lecz przetestowałbym coś nowego na forum.
FerdeXX

Post autor: FerdeXX » 2016-01-31, 16:08

Osobiście jestem za usunięciem tego działu. Według mnie jest to bez sensu co wspominał Nirvana, że wpisujemy sobie byle jakiego aktora w Google Grafika i od razu kopiuj + wklej. Natomiast jest jeszcze może jakieś koło ratunkowe dla tego działu.

Otóż chodzi mi tutaj o urozmaicenie tego tematu: w nim zamiast kopiować zdjęcia jakoś przerabiali te wszystkie fotki w jakiś programach do grafiki typu: GIMP, PhotoScape i dawali na forum. Czekam oczywiście na wyniki tej ankiety i decyzje administracji. :)
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2016-01-31, 18:27

Kiepsky pisze:Google, googlami, ale po wpisaniu 'ferdynand kiepski' w grafice wśród pierwszych wyników wyswietla mi się Edzio, mem z Chuckiem Norrisem i gęba Paździocha. Nie to chciałem zobaczyć.
Nie wspominając już o powtarzających się, a inaczej wykadrowanych zdjęciach - Ferdek wskazujący palcem.
U nas mam bardziej różnorodne zdjęcia, niekoniecznie najpopularniejsze (jak w Google) bez powtórek.
Wybieram opcję: Tak jak jest teraz jest bardzo dobrze

Taki był cel tego działu, by skatalogować zdjęcia związane z serialem, bez obróbki, bo od tego jest dział Grafika. Chodzi o to, by każdy po kliknięciu na danego aktora mógł zobaczyć kolekcje różnorodnych zdjęć z jego obliczem.

Paździoch - po wpisaniu w grafice google na piątej pozycji mam... Obamę. Faktycznie: Google dobre na wszystko
Tak jak wspomniał Kiepski Widz w tym dziale są zdjęcia aktorów(imię i nazwisko jest też nazwą tematu), a nie bohaterów, więc te przykłady z wyszukiwaniem Ferdka Kiepskiego czy Paździocha są delikatnie mówiąc nietrafione.

Faktem jest, że jeśli ktoś szuka zdjęć danego aktora to skieruje się do Google, ponieważ znajdzie te same zdjęcia co u nas, a także setki innych. Jeśli ktoś chciałby oglądać zdjęcia aktorów na naszym forum, to musiałyby być jakieś wyjątkowe i niespotykane. Obecnie pewnie większości użytkowników nie interesują te tematy.

Jeśli ktoś chciałby traktować ten dział jako swego rodzaju archiwum, to należałoby przede wszystkim zdjęcia umieścić na jakimś serwerze. Teraz zdjęcia z forum wygasną w tym samym momencie co oryginalne źródła.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2016-01-31, 21:13

A czy ci, którzy głosują na ,,nie'', nie mogą włączyć opcji ignorowania tematów? Wtedy będzie wilk syty i owca cała :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2016-01-31, 21:18

Oczywiście, że mogą, ale chyba nie chodzi o to, aby połowa użytkowników, jeśli nie większość, ignorowała jakiś dział.
Ostatnio zmieniony 2016-01-31, 21:19 przez Kiepski Widz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2016-02-03, 21:24

Kiepski Widz pisze:1. będzie można tam wrzucać tylko tapety na pulpit, tzn. zmodyfikowane zdjęcia, np. z jakimś napisem czy symbolem i o odpowiednim rozmiarze
Mamy dział z grafiką do tego, więc po co dublować?
Kiepski Widz pisze:3. będzie można też wrzucać zwykłe zdjęcia, ale tylko prywatne, tzn. takie, które zrobione zostały przez nas osobiście i których nie ma nigdzie w internecie.
Prywatne zdjęcia są w temacie o wizycie na planie. Nie ma sensu robić zamieszania.

Jedyne co bym zmienił to lepszą selekcję tych zdjęć tj. więcej unikatów i jak najwyższa jakość. Warto też pomyśleć o jakimś bezpiecznym miejscu dla tych zdjęć, gdyż sporo z tego co jest obecnie wygasło.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2016-02-03, 21:37

Vito_Corleone pisze:Prywatne zdjęcia są w temacie o wizycie na planie
Przecież aktora można spotkać nie tylko na planie, są różne spotkania, wieczorki, koncerty, kabarety itp.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2016-02-03, 22:07

Kiepski Widz pisze:
Vito_Corleone pisze:Prywatne zdjęcia są w temacie o wizycie na planie
Przecież aktora można spotkać nie tylko na planie, są różne spotkania, wieczorki, koncerty, kabarety itp.
Do tego typu zdjęć również mamy już temat. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2016-02-03, 22:14

Ale to tylko "Czy widziałeś". Zresztą to jest teraz mniej istotne, bo zapewne ten punkt nie wejdzie w życie. Poczekamy do końca ankiety w niedzielę i wtedy powiem jaką podjęliśmy decyzję.
Obrazek
Awatar użytkownika
StorN
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: StorN » 2016-02-03, 23:49

Trudna decyzja, jednak jestem pewny jednego, ten dział na pewno nie może zostać taki jaki jest obecnie. Ostatecznie zdecydowałem, że zagłosuje na to aby dział pozostał, jednak ze zmienionymi zasadami. Uważam, że nie ma sensu usuwać z forum dość sporego działu, jakby nie patrzeć jest tam ponad 50 tematów i grubo ponad 500 postów. Myślę, że na forum powinien być dział w którym zebrane zostanę wszystkie zdjęcia głównych bohaterów serialu, tylko należy położyć nacisk na słowo GŁÓWNYCH. Należy usunąć stamtąd tematy z aktorami epizodycznymi, a zwłaszcza z tymi którzy w serialu występowali tylko raz, raczej tego typu tematy są bez sensu, jest w nich zazwyczaj po kilka zdjęć, a tylko utrudniają nawigację po dziale. Powinien zostać temat z Ferdkiem, Halinką, Waldkiem, Mariolką, Boczkiem, Paździochem, Heleną i Jolaśka oraz oczywiście temat "Tapety". Powinno się też wyłączyć naliczanie postów, bo w końcu wrzuca się tam prawie wyłącznie cudze zdjęcia, bez żadnego wkładu własnego. Po takich zmianach pozostaje również problem hostingu, bo tak jak było już wspomniane wyżej, część z tych zdjęć wkrótce wygaśnie, a wrzucanie wszystkich zdjęć na serwer forum to praca uciążliwa no i co tu dużo mówić serwer ma swoją ograniczoną pojemność, nie ma po co jej sztucznie zapychać. W takim wypadku pozostaje moderacja forum i usuwanie co jakiś czas postów ze zdjęciami które już wygasły.
Zablokowany

Wróć do „FORUM”