Nowości na forum

www.forum.kiepscy.org.pl - wszystko co ma związek z naszym forum.
Awatar użytkownika
Miuosh
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: Nowości na forum

Post autor: Miuosh » 2014-02-28, 17:34

Zgadnij.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2014-02-28, 17:41

Nie ciebie pytam więc się nie wcinaj.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
paździoch91
MODERATOR DEKADY
MODERATOR DEKADY

Post autor: paździoch91 » 2014-03-01, 18:50

Tam, gdzie wszystkie podfora (czy też raczej subfora) dotyczące sezonów, czyli na podforum "Odcinki".
Mam nadzieję, że nigdy nie doczekam 457 odcinka ŚWK.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2014-03-02, 00:09

Chodzi o sezon 19 ?
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
paździoch91
MODERATOR DEKADY
MODERATOR DEKADY

Post autor: paździoch91 » 2014-03-02, 10:53

Tak.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2014-03-02, 19:10

To jest coś tak oczywistego że nie musiałeś tu komunikować - dlatego nie zajarzyłem :-D
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Matrixun
Redakcja
Redakcja

Post autor: Matrixun » 2014-03-07, 13:50

Może to nie jest jakaś nowość, ale ucieszyło mnie, że jak wszedłem dziś na Forum i zacząłem się logować, to nie zrzuciło mnie znów na dół strony. Co prawda zalogowałem się za drugim razem, ale nie trzeba było przynajmniej przewijać strony do góry. Stary styl jest, SB działa, jeszcze tylko oceny odcinków i darmowa rejestracja i będzie jak dawniej. :-)
Ostatnio zmieniony 2014-03-07, 13:50 przez Matrixun, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kucaj na buty, garbik, fajeczka, no i leciało. He he he"
Awatar użytkownika
Kiepsky
Administrator Serwera
Administrator Serwera

Post autor: Kiepsky » 2014-05-11, 08:01

Smutna wiadomość, dla wszystkich, którzy czekali na OCENIANIE ODCINKÓW: funkcja ta nie działa na najnowszej wersji forum. Nie zanosi się też na to by jej twórca planował kontynuację, gdyż pochodzi ona z 2006 roku. Także niestety nic nie wskazuje na to, że powróci możliwość oceniania. Nie ma też zamiennika.

Ta sama sytuacja z usuwaniem ostrzeżeń przez moderatorów. W ogóle większość modyfikacji nie działa po zmianie wersji. Także zostajemy przy starym systemie PW/mail do mnie w sprawie usunięcia jakiegoś ostrzeżenia.
Obrazek Jeśli masz konto na Facebooku to koniecznie dołącz do nas: http://www.facebook.com/kiepscyorgpl
Z góry dziękuję! :)

Zobacz koniecznie: Zgłoś posty do usunięcia Obrazek
paździoch91
MODERATOR DEKADY
MODERATOR DEKADY

Post autor: paździoch91 » 2014-05-11, 09:44

Jest jeszcze jedna opcja. Przejście na skrypt phpBB3. Ostatnio jedno forum o komunikacji miejskiej w Krakowie przeszło z Przema na "trójkę". Wprawdzie phpBB3 dla mnie jest jakimś skomplikowanym skryptem ale jakby się do tego przyzwyczaić, to może miałoby to sens.
Kiepsky pisze:Ta sama sytuacja z usuwaniem ostrzeżeń przez moderatorów. W ogóle większość modyfikacji nie działa po zmianie wersji. Także zostajemy przy starym systemie PW/mail do mnie w sprawie usunięcia jakiegoś ostrzeżenia.
No i to jest właśnie problem przy częstości Twojego pojawiania się na forum.

Warto ciągle pamiętać, że obecny skrypt forum pozwala na dawanie czasowych ostrzeżeń (czyli takich, które po iluś dniach wygasają). Może to jest wyjście? :roll:
Awatar użytkownika
Kiepsky
Administrator Serwera
Administrator Serwera

Post autor: Kiepsky » 2014-05-11, 09:56

Tylko po iluś tam dniach trzeba by niektórych ponownie banować. Prawie każda osoba z warnem to persona non grata.
paździoch91 pisze:Kiepsky napisał/a:
Ta sama sytuacja z usuwaniem ostrzeżeń przez moderatorów. W ogóle większość modyfikacji nie działa po zmianie wersji. Także zostajemy przy starym systemie PW/mail do mnie w sprawie usunięcia jakiegoś ostrzeżenia.

No i to jest właśnie problem przy częstości Twojego pojawiania się na forum.
Bez przesady, akurat ostrzeżenia były zdejmowane z niedużym opóźnieniem, nie jest to też częsty problem (raz na kwartał/rzadziej?). Po prostu piszcie na PW/maila, a jak tylko będzie sprawdzał pocztę to usunę.

Lata świetności phpBB by Przemo przypadają chyba na lata 2004-2007 i wtedy było najwięcej modyfikacji, które systematycznie były tworzone przez pasjonatów skryptu. Obecnie moda na fora ustąpiła modzie na portale społecznościowe i przy nowych wersjach skryptu działa minimum modyfikacji. Ludzie, którzy tworzyli te stare w większości pewnie są już dorośli z pracą obowiązkami, pewnie części udało się przenieść to doświadczenie na zawód i mają pełno płatnych zleceń, stąd też taka sytuacja.
paździoch91 pisze:Jest jeszcze jedna opcja. Przejście na skrypt phpBB3. Ostatnio jedno forum o komunikacji miejskiej w Krakowie przeszło z Przema na "trójkę". Wprawdzie phpBB3 dla mnie jest jakimś skomplikowanym skryptem ale jakby się do tego przyzwyczaić, to może miałoby to sens.
Oba skrypty są aktualne i ciągle rozwijane. Osobiście wolę pozostać przy naszym, po prostu bardziej mi się podoba i jak dotąd nie daje żadnych powodów do narzekań. Na pewno zmieniłbym skrypt gdyby Przemo przestało być rozwijane.
Obrazek Jeśli masz konto na Facebooku to koniecznie dołącz do nas: http://www.facebook.com/kiepscyorgpl

Awatar użytkownika
Kiepsky
Administrator Serwera
Administrator Serwera

Post autor: Kiepsky » 2015-03-27, 14:30

Na forum dużo dyskutuje się o polityce i wydarzeniach z kraju/świata. W związku z tym utworzyłem nowy dział polityka/wydarzenia na takie tematy, dotychczasowe zostały tam przeniesione.
Zapraszam do zakładania nowych tematów :)
Ostatnio zmieniony 2015-03-27, 14:39 przez Kiepsky, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny

Post autor: Kiepski Widz » 2015-04-13, 22:27

Zmieniłem nazwę działu "Odcinki specjalne" na "Odcinki specjalne/kulisy", bo tak na prawdę był tylko jeden odcinek specjalny, a reszta to właśnie kulisy serialu.
Ostatnio zmieniony 2015-04-13, 22:35 przez Kiepski Widz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepsky
Administrator Serwera
Administrator Serwera

Post autor: Kiepsky » 2015-04-16, 16:28

Na prośbę użytkowników wprowadziłem możliwość ignorowania tematów.
By zignorować temat kliknijcie w znaczek:
Obrazek
nad pierwszym postem w temacie po prawej stronie.
My z Widzem będziemy musieli uważać by nam się nie mylił z usuwaniem tematów :P

Nie ma opcji ignorowania działu. Niewątpliwie byłoby to pożądane dla tych, których nie interesuje np. polityka.

Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2015-04-17, 18:24

Dzisiaj zacząłem porządkować tematy oznaczone jako "Zestawienie". Wszystkie wymienione rzeczy/odcinki/aktorzy itp., których dotyczy temat zostaną zgromadzone w pierwszym poście.
Obrazek
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2015-04-17, 19:38

Kiepsky pisze:Na prośbę użytkowników wprowadziłem możliwość ignorowania tematów.
By zignorować temat kliknijcie w znaczek:
Obrazek
nad pierwszym postem w temacie po prawej stronie.
My z Widzem będziemy musieli uważać by nam się nie mylił z usuwaniem tematów :P

Nie ma opcji ignorowania działu. Niewątpliwie byłoby to pożądane dla tych, których nie interesuje np. polityka.
Dzię-ku-je-my!

I tak jest fajnie, zawsze można poświęcić 5 minut więcej i wszystkie tematy z danego działu zignorować :)
Piwo lej, piwo lej barmanie piwo lej, pamiętaj o pianie, równo lej, albowiem ja pragnienie mam.
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2015-05-09, 20:55

Podzieliłem dział Mocny Full na "Forumowe konkursy, plebiscyty" i "Gry, zabawy". W pierwszym podforum będą poważniejsze konkursy ograniczone w czasie czyli mające początek i koniec, z prowadzącym i zwycięzcą a także mogą być z nagrodami. Natomiast w "Gry, zabawy" będzie cała reszta jak Skojarzenia, cytaty, obrazki itp., gdzie gra się dla przyjemności a nie dla jakiegoś prestiżu na forum.
Ostatnio zmieniony 2015-05-09, 21:02 przez Kiepski Widz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepsky
Administrator Serwera
Administrator Serwera

Post autor: Kiepsky » 2015-06-14, 16:32

Nowy dział na forum: POWAŻNE ROZMOWY - zostaną do niego przeniesione tematy o historii, religii, filozofii itd.

Myślę, że dużo lepiej będzie się przy takim podziale poruszać - zwłaszcza jeśli kogoś interesują ciekawsze tematy i chce je łatwo znaleźć, a nie przegrzebywać cały Offtopic.

Poza tym usunąłem datę dołączenia z widoku postów - nie ma sensu by tam widniała, wystarczy w profilu. Nie potrzebny jest tego typu podział na użytkowników z mniejszym, czy większym stażem.
Ostatnio zmieniony 2015-06-14, 16:57 przez Kiepsky, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kiepsky
Administrator Serwera
Administrator Serwera

Post autor: Kiepsky » 2015-06-30, 20:54

Na lipiec, nie wiem jeszcze kiedy dokładnie, planowane są prace techniczne na forum. W związku z nimi znikną wszystkie prywatne wiadomości. Jeśli ktoś ma w nich coś istotnego, co chciałby zachować to niech skopiuje je np. do Notatnika.

Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2015-07-01, 10:55

Ale znikną tylko dotychczasowe wiadomości, czy usunie Pan w ogóle tę funkcję?
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepsky
Administrator Serwera
Administrator Serwera

Post autor: Kiepsky » 2015-07-01, 20:20

Znikną tylko dotychczasowe. Później funkcja będzie działać poprawnie,

Awatar użytkownika
Kiepsky
Administrator Serwera
Administrator Serwera

Post autor: Kiepsky » 2015-12-06, 13:18

Obrazek

Tutaj Święty Mikołaj.
Włamałem się na konto Kiepsky'ego i usunąłem ostrzeżenia wszystkim, którzy mieli ponad 40 postów i mniej niż 6 punktów ostrzeżeń.
Bądźcie grzeczni, bo drugi raz nie uda mi się powtórzyć tego wyczynu! ;)
Ostatnio zmieniony 2015-12-06, 13:20 przez Kiepsky, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2016-02-07, 23:07

Wprowadzamy kilka zmian na forum:

1. Dział Zdjęcia/Tapety: w ankiecie większość głosujących wybrała opcję, aby zreformować ten dział. Dlatego też wprowadzamy nowe zasady jego funkcjonowania:

• dział otrzymuje nową nazwę - Galeria zdjęć
• zostanie tam wyłączone naliczanie postów
• będzie można nadal wrzucać zdjęcia z Google Grafika i innych ogólnodostępnych stron - zdjęcia nie muszą być w żaden sposób przerobione, przeróbki można wrzucać TUTAJ
• pozostaną tylko tematy dotyczące aktorów odgrywających role główne i drugoplanowe, a także kilku epizodycznych
• nowe tematy o innych aktorach będą usuwane

2. Powstał nowy dział o nazwie "Programy TV", gdzie będzie można dyskutować o teleturniejach, talent show czy programach kulinarnych - obecnie tematy o niektórych z nich znajdują się w dziale "Seriale TV" mimo, iż serialami nie są. Zapraszam do zakładania nowych tematów w nowym dziale.

3. Tematy, w których wypisywano wyzwiska na bohaterów w Luźnych dyskusjach (PRZYKŁAD) zostały przeniesione do działu Plebiscyty/ankiety/zestawienia i prośba, aby wypisywać tam tylko wyzwiska, których nikt wcześniej nie wymienił.
Ostatnio zmieniony 2016-02-08, 00:04 przez Kiepski Widz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2016-02-26, 14:01

Na stronie pojawiać się teraz będą opisy 2-3 premierowych odcinków ŚWK. Pomyślałem, że warto aby one były zawsze w jednym miejscu bez konieczności przeszukiwania tematu. Ponadto w każdym pierwszym poście tematów o aktorach grających główne role (a także niektórych epizodycznych) pojawiły się linki do notki biograficznej na ich temat z naszej strony. Ta sama sytuacja w tematach o bohaterach, z tym, że tam są linkowane wpisy z cyklu "... wczoraj i dziś" czyli jak zmieniał się bohater na przestrzeni lat.

W najbliższym czasie zaczynamy również ujednolicanie pierwszych postów tematów o odcinkach. Będą tam podstawowe informacje o odcinku oraz link do opisu. Myślę, że będzie to wyglądać o wiele bardziej estetycznie niż jest teraz.
Zakładając temat o przedpremierowym odcinku róbcie to tak samo jak dotychczas czyli sam prosty opis, bez linków i sugestii, że odcinek jest na ipli albo gdzieś indziej. W dniu premiery telewizyjnej, gdy będzie już opis na stronie, ja albo Matrixun i tak zedytujemy tego posta.
Ostatnio zmieniony 2016-02-27, 22:28 przez Kiepski Widz, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2016-04-06, 19:56

Z dniem dzisiejszym dostęp do Wolnego Tematu zostaje zamknięty dla osób niezarejestrowanych.

Argumenty:

-poziom dyskusji. OK, piszcie o czym chcecie, nawet o największych głupotach jak teraz i do tego zachęcam, od tego jest ten dział. Tyle tylko, że dosłownie każdy to widzi, no i możliwe, że niektórzy potencjalni użytkownicy, którzy wahają się nad założeniem u nas konta, właśnie z tego powodu mogą się na ten krok nie zdecydować.

-jeśli ktoś jest zainteresowany tym o czym się mówi w Wolnym Temacie, to nie musi zakładać u nas konta, bo wszystko widzi. Były już przypadki, że ludzie logowali się tylko po to, aby zobaczyć/pisać w ShoutBoxie, dlatego też wprowadzony został limit 12 postów, aby SB w ogóle zobaczyć

-większa swoboda dla nas. Po likwidacji ShoutBoxa były głosy, że Wolny Temat to nie to samo, bo już zawsze każdy będzie widział to co się tam pisze. To teraz nie każdy będzie widział, tylko jak dawniej, osoby zarejestrowane, co mam nadzieję przyczyni się do większej aktywności i mniejszego "skrępowania".

-ciekawość. Gdy coś jest dostępne tylko dla osób zarejestrowanych to możliwe, że ktoś właśnie po to założy konto, aby zobaczyć o czym się pisze w Wolnym Temacie i będzie śledził dyskusję, a z czasem może się przyłączy

-wielokrotnie tam są poruszane tematy takie jak np. mniej lub bardziej przyjemne sytuacje z forum, rozmowy na temat dawnych userów i inne, które rozumieją tylko tutejsi bywalcy i nie widzę powodu, aby osoby nie mające nic wspólnego z naszą społecznością to czytały. Jak wyżej: jeśli ktoś jest ciekawy to niech założy konto.

Myślę, że na każdym większym forum powinno być takie prywatne poniekąd miejsce, gdzie stali użytkownicy mogą się "wyszaleć" i pisać o wszystkim czego nie zabrania Regulamin, nawet na najniższym poziomie - takie palenie głupa w swoim gronie, bez widowni. Dotychczas był to ShoutBox, a jeśli wolny Temat ma go godnie zastępować to niech będzie to ograniczenie czyli dostęp tylko dla osób zarejestrowanych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2016-04-14, 21:36

Od wczoraj swoje wybory w dziale Plebiscyty/Ankiety/Zestawienia należy uzasadniać. Nie dotyczy to tematów typu Najśmieszniejsze nazwisko, tekst lub nagłówek w gazecie. Posty typu "Zagłosowałem na..." bez uzasadnienia będą usuwane.

http://forum.kiepscy.org.pl/zasady-dysk ... vt4803.htm
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „FORUM”