REGULAMIN FORUM

www.forum.kiepscy.org.pl - wszystko co ma związek z naszym forum.
Awatar użytkownika
Miuosh
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski
Posty: 1541
Rejestracja: 2009-02-19, 21:05

REGULAMIN FORUM

Post autor: Miuosh » 2010-10-05, 13:49

I. POSTANOWIENIA WSTĘPNE

1. Forum www.forum.kiepscy.org.pl zwane dalej "Forum" jest miejscem przeznaczonym do dyskusji na temat serialu "Świat według Kiepskich" oraz na inne tematy wskazane przez Administrację.

2. Administrację Forum tworzą Administrator, Junior Admin oraz Moderatorzy. Ich zadaniem jest dbałość o porządek na Forum.

3. Zasady panujące w poszczególnych podkategoriach Forum oraz zasady udziału w akcjach organizowanych na Forum (np. quizach) są uzupełnieniem tego Regulaminu.

II. ZASADY OGÓLNE

1. Każdy Użytkownik ma zapewnione prawo do wygłaszania własnych poglądów i obowiązek szanowania poglądów innych osób.

2. Prowadzenie kłótni internetowych i działań mających na celu zniewagę drugiej osoby będą surowo karane. Wszelkie przypadki wymuszeń i gróźb należy zgłaszać administracji forum. Zaczepki słowne, nawet te, w których nie użyto słów uważanych za wulgarne, a które w konsekwencji mogą wywołać zbędną kłótnię, są zabronione. Jeżeli ktoś Cię obraża lub zaczepia - zgłoś to Administracji. Jeżeli odpowiadasz na zaczepki, stajesz się współuczestnikiem kłótni i ponosisz konsekwencje w równym stopniu.

3. Nie należy załatwiać spraw prywatnych publicznie - do tego służą prywatne wiadomości oraz inne środki komunikacji poza Forum.

4. Należy unikać słów wulgarnych. Są one dozwolone jedynie jako środek wyrażający emocje i jako zawartość cytatów. Każdy użyty wulgaryzm musi być jednak ocenzurowany poprzez wstawienie w środek wyrazu znaków typu '*' (np. k***a).

5. Zabronione jest umieszczanie gdziekolwiek na Forum (w postach, Wolnym Temacie, prywatnych wiadomościach, avatarze, sygnaturze, polach w profilu oraz profilowych odnośnikach do prywatnego maila i strony WWW - o ile nie jest podane inaczej):
a. treści pornograficznych lub innych rażąco łamiących Prawo Rzeczpospolitej Polskiej lub powszechnie przyjęte normy oraz odnośników do takich treści;
b. linków referencyjnych;
c. linków do nielegalnych kopii: odcinków serialu "Świat według Kiepskich" oraz innych seriali, filmów, gier, oprogramowania, itd (nie dotyczy to filmów zamieszczonych w serwisie YouTube);
d. reklam konkurencyjnych for o serialu "Świat według Kiepskich";
e. reklam innych stron WWW (wolno umieszczać odnośniki do nich w polu "Strona WWW" w profilu, o ile nie są ).

6. Zabronione jest upominanie Użytkowników przez osoby niebędące członkami Administracji. O łamaniu Regulaminu przez innego Użytkownika można powiadomić Administrację przez prywatną wiadomość lub system zgłoszeń postów.

7. Zabronione jest używanie tagu "You" czyli takiego, w miejsce którego każdy Użytkownik będzie widział swój nick.

8. Członkowie Administracji Forum mają prawo do:
a. Modyfikowania lub usuwania wypowiedzi lub tematów na Forum, jeżeli naruszają niniejszy Regulamin lub przyjęte normy estetyczne.
b. Przenoszenia postów do innych tematów, przenoszenia tematów na inne podfora, łączenia lub rozdzielania tematów, celem utrzymania porządku na Forum.
c. Stosowania kar opisanych w rozdziale VI.

9. Za premierę nowego odcinka serialu uznaje się premierową emisję w telewizji. Do tego czasu wszelkie informacje o fabule odcinka pochodzące z prapremiery w Ipli bądź z wizyty na planie (za wyjątkiem tych, które już zostały wyjawione przez producenta serialu bądź telewizję Polsat w formie tekstu, zdjęć bądź zwiastunów filmowych) traktowane są jako spoilery. Ich umieszczanie dozwolone jest tylko w wyznaczonych do tego tematach na podforum Odcinki - zgodnie z regulaminem tego podforum.

III. WYPOWIADANIE SIĘ NA FORUM

1. Zakładając nowy temat, należy go umieścić na odpowiednim tematycznie podforum. Należy się upewnić, czy nie istnieje już podobny temat.

2. Nazwa tematu powinna być adekwatna do jego treści i zrozumiała dla innych. Zabronione jest tworzenie ogólnikowych nazw w stylu: Mam pytanie, Czy wiecie...?, itp.

3. Należy w pierwszym poście podjąć dany temat. Zabronione jest tworzenie nowych tematów na zasadzie "Tu można dyskutować o...". Takie prawo posiada jedynie Administracja.

4. Należy trzymać się tematu dyskusji w danym wątku.

5. Post musi zawierać merytoryczną tresć. Swoją opinię należy odpowiednio uzasadnić. Posty składające się z pojedynczych wyrazów lub zwrotów (np. "Dobry odcinek 7/10") będą usuwane i karane.

6. Różnego rodzaju najświeższe informacje na temat serialu (oglądalność, wiadomości na temat nowej serii, aktorów) muszą być opatrzone linkiem do ich źródła. W przypadku źródła innego niż Internet należy napisać, skąd owa wiadomość pochodzi. W przeciwnym razie takie posty będą usuwane.

7. Zabronione jest pisanie postu pod postem dopóki możliwa jest edycja poprzedniego postu.

8. Należy pisać posty w sposób zrozumiały dla innych, a więc: przestrzegać zasad gramatyki, ortografii i interpunkcji, zdanie rozpoczynać od dużej litery a kończyć kropką, nie przesadzać z emotikonami, nie używać skrótów ze slangu internetowego (polskich ani angielskich), nie używać w nieuzasadnionym przypadku WIELKICH LITER.

9. Należy w cytatach zawierać tylko te fragmenty wypowiedzi, do których się bezpośrednio nawiązuje. Nie należy przesadzać z "piętrowaniem" cytatów (dopuszczony jest najwyżej jeden cytat w cytacie).

10. Kolor czerwony jest zastrzeżony dla członków Administracji Forum (do uwag porządkowych i upomnień). Używanie go przez pozostałe osoby jest zabronione.

11. Członkowie Administracji Forum mają prawo zamieszczać w postach uwagi o charakterze porządkowym lub upomnienia, o których mowa w punkcie 9. Ich usuwanie lub edycja przez Użytkownika są zabronione.

12. Zabronione jest umieszczanie w postach grafiki o rozmiarach większych niż 800x600 px. Należy umieścić odnośnik do niej w postaci tekstu lub miniaturki.

IV. WOLNY TEMAT

1. WOLNY TEMAT służy do wolnych dyskusji. Jest dostępny na podforum "Offtopic". Służy zarówno do pisania maksymalnie krótkich, jak i dłuższych wypowiedzi na dowolny temat niełamiący niniejszego Regulaminu.

2. W Wolnym Temacie obowiązują: cały rozdział II oraz punkty 8-12. rozdziału III, z tym, że w kwestii poprawności językowej panuje mniejszy rygor.

V. KONTO I PROFIL UŻYTKOWNIKA

1. Każdy Użytkownik może mieć tylko jedno konto i z niego aktywnie korzystać. Wykrycie więcej niż jednego konta danego Użytkownika będzie skutkować odpowiednim ukaraniem konta podstawowego i usunięciem pozostałych. Szczególnie surowo karane będą próby oszustwa, poprzez np. głosowanie w ankietach z kilku kont.

2. Nick Użytkownika oraz pola w profilu nie mogą zawierać treści, wulgarnych, obraźliwych, prowokujących czy w inny sposób łamiących polskie Prawo oraz zapisy rozdziału II niniejszego Regulaminu, również, gdy są w formie grafiki.

3. Każdy Użytkownik ma prawo do zmiany nicku (loginu). Należy skontaktować się w tej sprawie z administratorem.

4. Maksymalny rozmiar avataru (emblematu) 135 x 135 pikseli a maksymalna jego waga to 12 kb. Dozwolone są wszystkie formaty z wyjątkiem .gif (ruchome obrazki).

5. Zabronione jest używanie avatarów oraz obrazków w podpisie, które posiadają członkowie Administracji Forum.

6. Maksymalne rozmiary grafiki w podpisie to 500 (szerokość) x 115 (wysokość) pikseli. Można mieć więcej grafik, ale w tym przypadku łączna wysokość i szerokość tych grafik nie może przekraczać podanych wymiarów.
Dopuszcza się umieszczenie dodatkowej grafiki (poza tym limitem), która promuje wskazane przez Administrację akcje.
Maksymalny, dopuszczalny rozmiar obrazka to 500 kb. Dozwolone są wszystkie formaty z wyjątkiem .gif (ruchome obrazki). Zabronione jest umieszczanie kodów przekierowujących do stron spoza forum bez zgody administratora.

7. Administrator nie ma obowiązku usuwać konta Użytkownikowi na jego prośbę. Może to zrobić jedynie w uzasadnionych przypadkach.

8. Z konta może korzystać tylko jedna osoba. W przypadku dopuszczenia do swojego konta innej osoby, Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za jej wpisy i odpowiada za nie zgodnie z Regulaminem.

9. Należy unikać korzystania z bramek proxy. Każde konto, które zostanie założone z serwera proxy lub innego, które zmienia IP, zostanie zbanowane. Zasada ta dotyczy również sytuacji, w których użytkownik pisze swoje posty z bramek proxy.

VI. KARY DLA UŻYTKOWNIKÓW

1. W przypadku stwierdzenia łamania przy Użytkownika postanowień niniejszego Regulaminu, członek Administracji może, w zależności od wagi przewinienia, wybrać jedną z następujących kar:
a. Upomnienie prywatne lub publiczne.
b. Udzielenie ostrzeżenia o wartości zależnej od wagi przewinienia, wraz z jego konsekwencjami.
c. Zablokować Użytkownikowi konto z pominięciem systemu ostrzeżeń.
d. Zablokować Użytkownikowi możliwość wypowiadania się w ShoutBoxie.

2. Łączna wartość posiadanych ostrzeżeń równa 3 oznacza brak możliwości wysyłania nowych postów zaś łączna wartość równa 6 oznacza zablokowanie dostępu do Forum (ban).

3. Ostrzeżenia o wartości 1-3 mogą zostać cofnięte, jeżeli Użytkownik wykaże się szczególnie pozytywną czynnością dla Forum, np. opłaci serwer, rozreklamuje Forum w Internecie, lub spełni inne warunki wskazane przez Administrację.

4. Ban otrzymany za łączną wartość ostrzeżeń równą 6 lub z pominięciem systemu ostrzeżeń może zostać zdjęty wyłącznie po uzyskaniu zgody administratora na powrót na forum (nie każdy może wrócić!) w zamian za opłacenie serwera forum (na okres miesiąca) u dostawcy usług hostingowych forum. W zamian za opłacenie serwera można uzyskać usunięcie bana/ostrzeżeń lub członkostwo w grupie Zasłużeni (nigdy i jedno i drugie).

5. Użytkownik ma prawo do rzeczowego uzasadnienia każdego ostrzeżenia przez osobę, która je przyznała.

6. Od każdego ostrzeżenia istnieje możliwość odwołania do Administratora. Jego werdykt jest jednak ostateczny.

VII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Regulamin wchodzi w życie z dniem ogłoszenia. To samo dotyczy wszelkich jego aktualizacji.

2. O wszelkich zmianach w Regulaminie Użytkownicy będą informowani w tym temacie poprzez nowe posty.

3. We wszystkich sprawach nieuregulowanych Regulaminem kompetencje ma Administracja Forum.

4. Rejestracja na Forum jest równoznaczna z zapoznaniem się z niniejszym Regulaminem i z zaakceptowaniem wszystkich jego postanowień. Nieznajomość Regulaminu nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania.REGULAMINY POSZCZEGÓLNYCH DZIAŁÓW:


Zasady dyskusji w dziale "Plebiscyty, ankiety, zestawienia": zasady-dyskusji-plebiscyty-ankiety-zest ... vt4803.htm
Zasady dyskusji w dziale "Odcinki": zasady-dyskusji-na-podforum-odcinki-vt3829.htm
Zasady dyskusji w dziale "Fan Fiction": zasady-dyskusji-na-podforum-fan-fiction-vt3706.htm

Ponadto w dziale "Bohaterowie" nie zakłada się tematów dla postaci, które wystąpiły tylko w jednym odcinku.
Ostatnio zmieniony 2016-08-28, 18:52 przez Miuosh, łącznie zmieniany 51 razy.
paździoch91
MODERATOR DEKADY
MODERATOR DEKADY
Posty: 3169
Rejestracja: 2009-10-03, 21:45

Re: REGULAMIN FORUM

Post autor: paździoch91 » 2012-09-07, 11:25

Odnośnie punktu I.3: przynajmniej część podforów będzie mieć swoje mini-regulaminy (w formie punktowej lub opisowej). Te zasady obowiązują tak samo, jak wszystko, co zostało zapisane powyżej.
Mam nadzieję, że nigdy nie doczekam 457 odcinka ŚWK.
Awatar użytkownika
Miuosh
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski
Posty: 1541
Rejestracja: 2009-02-19, 21:05

Re: REGULAMIN FORUM

Post autor: Miuosh » 2012-09-07, 12:59

Wszystkich użytkowników proszę zapoznać się z nowym regulaminem.
paździoch91
MODERATOR DEKADY
MODERATOR DEKADY
Posty: 3169
Rejestracja: 2009-10-03, 21:45

Re: REGULAMIN FORUM

Post autor: paździoch91 » 2012-12-12, 15:23

Zmieniony punkt V.4. Nie można mieć formatów gif (ruchomych obrazków) ani w podpisie ani w avatarze. Osoby, które mają takie, proszone są o ich zmianę.
Mam nadzieję, że nigdy nie doczekam 457 odcinka ŚWK.
paździoch91
MODERATOR DEKADY
MODERATOR DEKADY
Posty: 3169
Rejestracja: 2009-10-03, 21:45

Re: REGULAMIN FORUM

Post autor: paździoch91 » 2012-12-27, 22:02

Punkt V.8 dodany. Proszę się z nim zapoznać i go przestrzegać. Aha, należy to rozumieć tak, że jak ktoś dopuści do konta inną osobę, to dostanie warna za to i ewentualnie kolejnego za awantury wszczynane przez dopuszczoną do korzystania z konta.
Ostatnio zmieniony 2012-12-27, 22:09 przez paździoch91, łącznie zmieniany 2 razy.
Mam nadzieję, że nigdy nie doczekam 457 odcinka ŚWK.
paździoch91
MODERATOR DEKADY
MODERATOR DEKADY
Posty: 3169
Rejestracja: 2009-10-03, 21:45

Re: REGULAMIN FORUM

Post autor: paździoch91 » 2013-03-01, 13:50

Zmieniony punkt II.9. Sprawa spoilerów została bardziej sprecyzowana. Przypominam jednocześnie, że istnieje coś takiego, jak Zasady dyskusji na podforum Odcinki! Są one dostępne po wejściu na podforum ogólne Odcinki (nie na któreś z subforów). Zgodnie z punktem I.3 Regulaminu ogólnego (czyli tego powyżej), takie mini-regulaminy również są źródłem prawa na Forum.
Mam nadzieję, że nigdy nie doczekam 457 odcinka ŚWK.
Awatar użytkownika
Kiepsky
Administrator Serwera
Administrator Serwera
Posty: 494
Rejestracja: 2007-10-19, 19:54

Re: REGULAMIN FORUM

Post autor: Kiepsky » 2013-03-03, 18:37

Zauważyłem, że kilka osób założyło inne forum o Kiepskich z takim samym szablonem, opisami działów i grupą Zasłużeni (macie inwencję jak widzę).
To wolny Internet, a szablon darmowy, ale nie rozumiem reklamowania takiego przedsięwzięcia w podpisie.
To tak jakby dyrektor Tesco wszedł do Biedronki i wołał: "Chodźcie do Tesco! Tesco najniższe ceny! Zapraszam!". Co najmniej nietakt.
Dlatego wprowadzam nowy punkt regulaminu:
5. Zabronione jest umieszczanie na Forum:
f. reklam konkurencyjnych for o serialu "Świat według Kiepskich" - w podpisie, polu STRONA WWW w profilu oraz w każdym innym miejscu na forum pod groźbą bana.

Podpisy usunięte.
Ostatnio zmieniony 2013-03-03, 18:41 przez Kiepsky, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek Jeśli masz konto na Facebooku to koniecznie dołącz do nas: http://www.facebook.com/kiepscyorgpl
Z góry dziękuję! :)

Zobacz koniecznie: Zgłoś posty do usunięcia Obrazek
paździoch91
MODERATOR DEKADY
MODERATOR DEKADY
Posty: 3169
Rejestracja: 2009-10-03, 21:45

Re: REGULAMIN FORUM

Post autor: paździoch91 » 2013-03-04, 22:31

Zmieniony został punkt II.5 i dodany punkt III.11. Proszę o zapoznanie się.
Mam nadzieję, że nigdy nie doczekam 457 odcinka ŚWK.
paździoch91
MODERATOR DEKADY
MODERATOR DEKADY
Posty: 3169
Rejestracja: 2009-10-03, 21:45

Re: REGULAMIN FORUM

Post autor: paździoch91 » 2013-03-10, 22:25

Zmieniony punkt V.6. Należy to rozumieć tak, że my będziemy na bieżąco informować, jakie dodatkowe grafiki w podpisie są na chwilę obecną dozwolone. A są następujące:
- Promujące petycję - dla osób, które podpisały petycję (choć zastanawiam się, czy z tego nie zrezygnować - i tak, już chyba nikt tego nie ma)
- Promujące zabawę Wielki Gafik 2 - dla osób, które w tej zabawie biorą udział.
Mam nadzieję, że nigdy nie doczekam 457 odcinka ŚWK.
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny
Administrator|Red. Naczelny
Posty: 5232
Rejestracja: 2013-01-02, 21:05

Re: REGULAMIN FORUM

Post autor: Kiepski Widz » 2016-02-29, 22:32

Punkt IV dotyczy od teraz Wolnego Tematu, a nie usuniętego ShoutBoxa.

Zmieniony punkt VI.4. Od teraz za wysłanie SMS-a można uzyskać albo zdjęcie bana/ostrzeżeń albo członkostwo w grupie Zasłużeni. Nigdy jedno i drugie.

Zmieniony punkt V.3. Od teraz nie ma limitu zmian nicków, można to robić wielokrotnie, ale w rozsądnych odstępach czasu. Każdy kto zmienił nick zostanie wpisany na tą listę: http://forum.kiepscy.org.pl/zmiany-nick ... htm#209097
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny
Administrator|Red. Naczelny
Posty: 5232
Rejestracja: 2013-01-02, 21:05

Re: REGULAMIN FORUM

Post autor: Kiepski Widz » 2016-08-28, 18:53

Do Regulaminu Forum doszedł pkt. V.9, proszę o zapoznanie się, dotyczy on zakładania kont i pisania z bramek proxy.
Zablokowany

Wróć do „FORUM”