Kamen Rider

Marciosss
ZBANOWANY
ZBANOWANY
Posty: 1434
Rejestracja: 2012-02-26, 15:22

Kamen Rider

Post autor: Marciosss » 2013-01-24, 12:04

Kamen Rider- Japońskich seria seriali i filmów opowiadających o super-herosach walczących z potworami. Może opis nie jest zachęcający ale czytajcie dalej.
Kamen Ridery tak mniej więcej do lat 90-tych były tworzona z myślą o dzieciach ale wtedy wytwórnia pomyślała "ludzie którzy oglądali Kamen Ridera jako dzieci już dawno dorośli więc może stworzyć Kamen Ridera z myślą o nich?"
Jak pomyśleli tak zrobili i tak powstała jedna z najlepszych serii superbohaterskich.

A więc tak pokrótce opiszę nowsze serie tworzone właśnie z myślą starszej młodzieży i młodych dorosłych (tak gdzieś do 40-stki)

Kugga-Zostają odkryte starożytne ruiny. Przypadkowo na wolność wychodzą demony. Naucowcy odnajduje pas. Kilka dziwnych przypadków i pas "wchłania się" w ciało jednego z jej znajomych. W tym momencie dostaje on umiejętność do transformacji w Kuuge. Dużo nie mogę powiedzieć gdyż nie znalazłem tłumaczenia tej serii.

Agito-Na plaży zostaje znaleziony młody człowiek. Jest nim Schouichi. Nie pamięta on niczego ze swojego poprzedniego życia. Przygarnięty przez profesora Kisugi, stara się przypomnieć sobie swoją przeszłość. Profesor wychowuje także młodego chłopca Taiichi'ego oraz swoją bratanicę Mane. Która straciła ojca w wyniku morderstwa. Schouichi odkrywa że ma zdolność do transformacji. potwory z którymi instynktownie toczy walki nazywają do Agito. Nie on jeden posiada zdolność do transformacji. Nie mniej zdziwiony nową zdolnością jest pływak Ryou. W jego przypadku transformacja przebiega inaczej. Jego moc została wchłonięta w ciało i powoli zaczęła zmieniać jego wygląd. Mozna go nazwać bio-kamen riderem. Potwory określają go mianem Gills. Za to rząd nakazał wyprodukowanie super broni do walki z potworami (okreslanymi mianem Unknow). Jest nią system G3. Świetna seria jestem już za 20 odcinkiem i się wciągnąłem. Mroczna, wielowątkowa i niejednoznaczna. Nie będę zdradzał więcej szczegółów by nie psuć wam zabawy.

Ryuki: Shinji Kidou jest młodym niezdarnym dziennikarzem. Przypadkowo staje przed możliwością zostania zamaskowanym jeźdźcem. W tym filmie potwory pochodzą ze świata luster. Kidou staje się celem czerwonego smoka. Przypadkowo młody dziennikarz spotyka dziewczynę Yui i Rena. Ren jest zamaskowanym jeźdźcem (Kamen Rider Knight). Walczy z potworami. Kidou spotyka w odbiciu lustrzanym Kanzaki'ego Shiro. Twórcę świata luster. Twórcę zamaskowanych jeźdźców. Z niewyjaśnionych przyczyn, Shiro oferuje ludziom moc zamaskowanych jeźdźców. Ten spośród 13 jeźdźców który wyeliminuje innych dostanie nagrodę. Nagrodą jest spełnienie jednego dowolnego życzenia. Widziałem tylko pojedyncze odcinki ale i tak widać że to świetna seria. Riderzy nie są szlachetnymi herosami, posiadana przez nich moc sprawia że często posuwają się do niecnych czynów (oprócz zabijania siebie nawzajem zabijają też innych ludzi czasem bez powodu a czasem z np. jeden z riderów zabił swojego szefa bo ten zwlekał z wypłatą)

Faiz- Smart Brain – Akcja dzieje się w świecie w którym ludzie po śmierci zmieniają się w potwory Ofrepok, które wraz z korporacją Smart Brain chcą zniszczyć ludzi.
Głównym bohaterem jest Takumi Inui – młody samotnik, który bez własnej woli zostaje wciągnięty do wojny między Smart Brain a ludźmi. Spotyka Mari Sonodę – jedną z Ryuuseiji, której powierzono jeden z trzech rider systemów. By ocalić ją od Orfenorków, Takumi przemienia się w Faiza. Od tej pory chłopak znajduje się na celowniku Smart Brain.
Widziałem tylko pierwszy odcinek.

Blade:W nieznany sposób w wielkiej organizacji Board, zostają uwolnione tajemnicze bestie. Jedynym sposobem na ich poskromienie jest zamknięcie ich w specjalnych kartach (które wyglądają jak karty do gry). Kenzaki jest Kamen Rider Blade'em i pracuje dla Board. Tak samo jak jego starszy kolega Tachibana (Kamen Rider Garren). Potwory jest uciekają niszcząc prawie całą organizacje. W między czasie pojawia się też tajemniczy człowiek - Hajime. Posiadł on zdolność transformacji w Kamen Ridera Chalice
Nie widziałem.

Hibiki: Hibiki jest jednym z jeźdźców walczących przeciwko potworom. Demony mozna unicestwić tylko za pomocą super instrumentów muzycznych. Hibiki jest bębniarzem (słowo Hibiki znaczy Rytm). Nie walczy on w pojedynkę. Jest także Todoroki walczący gitarą a także Ibuki walczący trąbką. Serii nie widziałem, ponoć bardzo nietypowa.

Kabuto: i. Głównym bohaterem serialu jest Sōji Tendō. 7 lat przed akcją serii w tokijską dzielnicę Shibuya uderzył meteoryt, który przyniósł ze sobą plagę humanoidalnych owadów zwanych Robalami (ang. Worm). Stały się one utrapieniem dla całej ludzkości. Przez te siedem lat Tendō trenował by posiąść moce Kamen Ridera Kabuto i walczyć z Robalami. Spotykając wielu wrogów oraz innych Riderów Tendō dąży do eliminacji potwornych istot nękających społeczeństwo. W walce od początku pomaga mu agent organizacji ZECT- Arata Kagami, który po pewnym czasie staje się Kamen Riderem Gatackiem. Widziałem kilka pojedynczych odcinków, ponoć jedna z najlepszych serii.

Den-O: Pechowy Ryuotaro Nogami w wyniku serii zdarzeń trafia do DenLinera- podrużującego w czasie pociągu, jego pasażerami są Owner, Hana, Naomi i Imaginy- stwory z przyszłości. Ryuotaro staje się Kamen Riderem Den-O (posiada kilka form zależnych od tego jaki Imain wniknie w jego ciało) i walczy ze złymi Imaginami krótko Imagin nawiedza człowieka i obiecuje wypełnić jego życzenie. Po wypełnieniu tego życzenia Imagin ma możliwość wejść w przeszłość tej osoby i narozrabiać w niej. W efektem całą teraźniejszość mogą diabli wziąść. Widziałem parę kinówek, seria nie jest tak poważna jak poprzednie ale lubiana ze względu na duży akcent humorystyczny.

Kiva: Akcja serialu jest podzielona na dwie części. W roku 2008 głównym bohaterem jest Wataru Kurenai, młody człowiek z dziwnymi nawykami, który walczy z potworami Fangire jako Kamen Rider Kiva. W roku 1986 protagonistą jest jego ojciec Otoya, który również walczy z tymi potworami. Nie widziałem

Decade: Główny bohater to arogancki fotograf Tsukasa Kadoya, który dowiaduje się, że istnieje 9 równoległych światów w których żyją Riderzy i musi je zniszczyć zanim oni zniszczą jego świat. W tej serii pojawiają się wszyscy Riderzy z poprzednich 9 serii. Strasznie dużo dziur w scenariuszu, ale podoba mi się przedstawienie światów riderów.

Kamen Rider W: Głównym bohaterem jest młody detektyw Shōtarō Hidari, który wraz ze swoim wspólnikiem Filipem musi się stać Kamen Riderem Doublem i rozwiązać sprawę nielegalnej sprzedaży przez mafię rodziny Sonozaki specjalnych dopalaczy przestępcom.
Nie widziałem ponoć dobra seria.

OOO: Eiji Hino spotyka na swojej drodze Ankh-latającą rękę nawróconego Greeda którego ciało zostało zniszczone. Ankh daje mu pas OOO i od tego czasu Eiji walczy z innymi Greedami. Widziałem parę odcinków, trudno ocenić ale nawet mi się podobała.

Fourze: Akcja dzieje się w szkole średniej, nie będę opisywał fabuły o jest strasznie porypana (i mi się nie chce). Seria zapowiadała się fajnie, ale potem było gorzej główne postacie zaczęły irytować, nadzieja na polepszenia pojawiła się wraz ze świetnym Kamen Riderem Meteor ale po jakimś czasie zszedł on na dalszy plan.


Poprawiłem nazwę tematu według obowiązującego schematu - Johnny Cage
Ostatnio zmieniony 2013-04-22, 19:30 przez Marciosss, łącznie zmieniany 1 raz.
Marciosss
ZBANOWANY
ZBANOWANY
Posty: 1434
Rejestracja: 2012-02-26, 15:22

Re: Kamen Rider

Post autor: Marciosss » 2013-02-24, 15:10

Skoczyłem oglądać KR: Agito, świetna seria mroczna, wielowątkowa, niejednoznaczna, brutalna. Dużo ciekawych postaci a główny bohater to pierwszy tak naprawdę ludzki Kamen Rider, we wcześniejszych seriach jeźdźcy byli idealni bez wad normalnie święci a właśnie Agtio jest naprawdę ludzki z ludzkimi wadami i słabościami. Dużym plusem serii jest też świetna geneza rodzaju ludzkiego.
Marciosss
ZBANOWANY
ZBANOWANY
Posty: 1434
Rejestracja: 2012-02-26, 15:22

Re: Kamen Rider

Post autor: Marciosss » 2013-05-09, 06:28

Zacząłem oglądać równolegle Kuugę i Den-O, ten drugi może was bardziej zainteresować.
Den-O to przede wszystkim komedia, jest tam mnóstwo humoru przede wszystkim sytuacyjnego jak również i słownego nie zabrakło.
np.
https://www.youtube.com/watch?v=enC7mMtfWl0 W 18 minucie gdy w czasie walki rozmawia przez telefon.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale zagraniczne”