M.A.S.H.

WWEF
Halinka
Halinka

M.A.S.H.

Post autor: WWEF » 2012-02-22, 11:02

Obrazek

M*A*S*H – popularny amerykański serial komediowy o grupie amerykańskich chirurgów wojskowych i pielęgniarek służących w szpitalu polowym (w nomenklaturze US Army — MASH — Mobile Army Surgical Hospital) podczas wojny w Korei w latach 50. Składający się z 251 odcinków, podzielonych na 11 serii, emitowany przez telewizję CBS od 17 września 1972 do 28 lutego 1983. Od tego czasu nieustannie retransmitowany przez telewizje na całym świecie. W Polsce emitowany przez Polonię 1 , Polsat , TVP 2.

Serial zawiera w sobie elementy komedii z czarnym, antywojennym przesłaniem. Jednak w kolejnych seriach M*A*S*H zaczął zmieniać ton. Szybko przestał być tylko zabawną komedią, a obok mniej lub bardziej wysublimowanego humoru pojawiło się w nim sporo refleksji: nad charakterem bohaterów, odpowiedzialnością lekarzy, stanem amerykańskiego społeczeństwa, a przede wszystkim spustoszeniami, jakie wojna czyni w ludzkiej psychice.

Liczba odcinków 251 + 5 specjalnych
Liczba serii 11

Nagrody:

8 Złotych Globów
14 Primetime Emmy

Osobiście uznaję go za najlepszy sitcom amerykański wszech czasów obok All In The Family , MWC i Honeymooners.

Cytaty:

http://pl.wikiquote.org/wiki/M*A*S*H
Ostatnio zmieniony 2012-05-28, 18:56 przez WWEF, łącznie zmieniany 4 razy.
Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju! - Stefan Kisielewski
Patrick Miller
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: M.A.S.H.

Post autor: Patrick Miller » 2012-07-31, 12:16

Swojego czasu oglądałem, nie powiem :mrgreen: Bardzo mi się podobał, humor mieli nie z tej ziemi 8-) Polecam każdemu, kto chce się "rozerwać" :-P
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Re: M.A.S.H.

Post autor: Pabfer » 2017-02-22, 13:07

Bardzo dobry serial z ciekawym podejściem do wojny. Niby zabawny, ale też momentami z morałem. Dobry sprzeciw przeciw przemocy. Przy okazji można się też nieźle uśmiać. Do tego serialu odwoływano się potem wielokrotnie w innych produkcjach- np. sparodiowano go w Świecie według Bundych. Niestety oglądalem niewiele odcinków i to dawno temu, ale pamiętam, że zrobił na mnie dobre wrażenie.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale zagraniczne”