Honeymooners

WWEF
Halinka
Halinka
Posty: 134
Rejestracja: 2011-03-22, 11:43

Honeymooners

Post autor: WWEF » 2011-04-06, 10:48

Obrazek

http://www.youtube.com/results?search_q ... oners&aq=f

Nazwy odcinków można znaleźć na Polskiej Wikipedii pod nazwami odcinków Miodowych Lat.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_odci ... odowe_lata

The Honeymooners – amerykańska, telewizyjna komedia sytuacyjna produkowana przez Jackie Gleason Enterprises dla telewizji CBS w latach 1955-1956. Oparta jest na postaciach stworzonych i rozwiniętych przez Jackie Gleasona w 1951 r. i spopularyzowana w serii skeczy pierwotnie wykonywanych w cieszących się ogromnym powodzeniem programach telewizyjnych Cavalcade of Stars i The Jackie Gleason Show. W głównej roli obsadził się sam Jackie Gleason.
Akcja jest osadzona na ulicy Chauncey w Bensonhurst, w Brooklynie, w mieszkaniu ubogiego małżeństwa walczącej klasy pracującej: Ralpha i Alice Kramden. Para ciągle walczy ze sobą ale ostatecznie okazuje sobie miłość. Nad Kramdenami mieszkają sąsiedzi: Ed i Trixie Norton.

Wszystkie 39 odcinków zostało nagranych na żywo przed publicznością liczącą 1000 widzów w Adelphi Theater, w Nowym Jorku.
W przeciwnieństwie od innych popularnych seriali komediowych tamtej ery, których akcja rozgrywała się w komfortowych wnętrzach klasy średniej, mieszkanie bohaterów The Honeymooners było skromne, z akcją rozgrywającą się głównie w kuchni.
The Honeymooners zadebutowało jako półgodzinny serial 1 października 1955 r. o godzinie 20:30 w najlepszym czasie antenowym. Pomimo początkowego ogromnego sukcesu i drugiego miejsca na liście najpopularniejszych show w USA, ostatecznie wylądował na dziewiętnastym miejscu i produkcja zakończyła się po nakręceniu 39 odcinków, obecnie nazywanych "Klasyczne 39". Ostatni odcinek został nadany 22 września 1956 r. Obecnie serial jest uważany za jedno z najważniejszych dzieł amerykańskiej, telewizyjnej komedii. Zainspirował telewizyjne komedie The Flintstones i The King of Queens {w Polsce znany jako Diabli Nadali}.
W 2005 r. powstał film The Honeymooners.


Główni bohaterowie

Ralph Kramden (Jackie Gleason) – jest kierowcą autobusu w fikcyjnej firmie Gotham Bus Company. W serialu nigdy nie był pokazany prowadzący autobus, za to często akcja rozgrywa się w bazie autobusowej. Jest sfrustrowany swym brakiem szczęścia i często wymyśla sposoby jak wspólnie z żoną szybko się wzbogacić. Często stosuje zniewagi i groźby przemocy fizycznej.

Alice Kramden (Audrey Meadows) – jest od czternastu lat żoną Ralpha, cierpliwą i z ciętą ripostą. Często musi znosić ataki męża lecz zazwyczaj odpłaca mu się.

Edward "Ed" Norton (Art Carney) – jest pracownikiem nowojorskiej kanalizacji i najlepszym przyjacielem Ralpha. Z natury jest dużo lepszy od Ralpha, niemniej jednak znieważa go na podobnych zasadach. Ed jest zazwyczaj nazywany przez Ralpha Nortonem. Często jest wmieszany w intrygi i plany Ralpha. Obaj są członkami fikcyjnego klubu Raccoon Lodge.

Thelma "Trixie" Norton (Joyce Randolph) – jest dbającą żoną Eda i najlepszą przyjaciółką Alice.

Sukces po emisji serialu poza USA doprowadził do produkcji seriali licencyjnych. W 1994 holenderska telewizja KRO wyprodukowała serial na bazie oryginalnych odcinków, który stał się ogromnym hitem. Po wyczerpaniu się oryginalnych odcinków stworzyła na ich bazie nowe. W 1998 r. telewizja Polsat użyła obu serii i po dostosowaniu ich do polskich, współczesnych warunków stworzyła serial Miodowe lata.
Ostatnio zmieniony 2012-05-28, 19:08 przez WWEF, łącznie zmieniany 6 razy.
Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju! - Stefan Kisielewski
Sławek Wiśnik
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski
Posty: 1125
Rejestracja: 2013-01-22, 18:40
Lokalizacja: k. Wielunia

Re: Honeymooners

Post autor: Sławek Wiśnik » 2013-05-06, 09:14

Jeden z najlepszych amerykańskich seriali komediowych lat 50. Myślę że Polsat dobrze się wzorował na tym serialu. Gdyby nie on to nie byłoby wspaniałych polskich Miodowych lat
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka
Posty: 8449
Rejestracja: 2014-01-14, 19:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Honeymooners

Post autor: Pabfer » 2016-11-08, 17:11

Oglądałem kilka odcinków z polskimi napisami. Niemal identyczne do ML pod względem treści, ale mimo to gorsze z powodu słabszej gry aktorskiej i mniej rozwiniętej techniki. Same dialogi jednak bardzo zabawne i część znam na pamięć po polsku, bo niektóre odcinki ML to dosłownie kalka z oryginału.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator
Posty: 3025
Rejestracja: 2011-03-24, 19:48
Lokalizacja: Suwałki

Re: Honeymooners

Post autor: Ferdas20 » 2016-11-08, 19:05

Oglądałem tylko ten odcinek z przyjazdem mamy Karola. Niby to samo, a jednak coś innego. Zupełnie inaczej zrobione i zagrane, inny typ humoru. Zdecydowanie wolę naszą wersję, ale wiadomo, że też pewnie z przyzwyczajenia.
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale zagraniczne”