Daleko od noszy

czerwonyy

Re: Daleko od noszy

Post autor: czerwonyy » 2013-11-03, 11:24

Paździoch96 pisze:A który to odcinek? :->
A skąd ja mam to wiedzieć ? Nie interesuje się tym serialem za mocno (Jak trafiam na to to oglądam) i nie wiem, jaki to był odcinek. I ciekawe, czy jakby ktoś inny to napisał to byś też go pytał, który to odcinek ?
Paździoch96
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Paździoch96 » 2013-11-03, 11:27

Co się bulwersujesz dziecko? Pytam z ciekawości, bo też chciałem obejrzeć. Jak mówisz, że to był świetny tekst, to chyba powinieneś wiedzieć w którym był odcinku. A tak w ogóle to Kiepskiego Widza pytałem, bo można było się spodziewać, że ty byś nie wiedział.
czerwonyy

Post autor: czerwonyy » 2013-11-03, 11:29

Paździoch96 pisze:Co się bulwersujesz dziecko? Pytam z ciekawości, bo też chciałem obejrzeć. Jak mówisz, że to był świetny tekst, to chyba powinieneś wiedzieć w którym był odcinku. A tak w ogóle to Kiepskiego Widza pytałem, bo można było się spodziewać, że ty byś nie wiedział.
Dobrze, dziecko. Myślałem, że ze złośliwości to napisałeś (Jak zwykle z resztą).
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny

Post autor: Kiepski Widz » 2013-11-03, 11:54

Paździoch96 pisze:
czerwonyy pisze:
Kiepski Widz pisze:Gienia: O wilku mowa!
Basia: Wilk do ciebie dzwoni? :mrgreen:
Tak! To niezły ten tekst był! :-D
A który to odcinek? :->
"Ranny ptaszsek" - odc. 127. Ale ten tekst też się pojawia w kilku innych. ;-)
Ostatnio zmieniony 2013-11-03, 11:54 przez Kiepski Widz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Biegacz
Boczek
Boczek

Post autor: Biegacz » 2015-10-20, 21:47

Kapitalny serial. Oglądając go za każdym razem odnajduję coś nowego. Jaroszyński dba tu o najdrobniejsze szczegóły, chociażby scenografia (same szkielety zamiast rybek w akwarium, portrety lekarzy na ścianach albo zakaz sierpa i młota wśród zakazów na drzwiach do sali operacyjnej :!: :mrgreen: ).

Postaci - każda jest świetnie napisana i coś wnosi, choć w tej kwestii wiele schematów reżyser powtórzył z "Graczyków" (Kidler - Buła, Ordynator - Rumian, Basen - Graczyk, Basenowa - Graczykowa). Dobrze wprowadzone zostały również postaci Wstrząsa i Barbary Es. Wyjątkiem jest Karinka, której nigdy nie lubiłem, gra Przybylskiej mnie też nie zachwyciła.

Jeśli chodzi o humor to tutaj również widać duże podobieństwo do Graczyków - podejście bohaterów do kobiet, dwuznaczności. Wiele tekstów Jaroszyński zapożyczył ze swojego poprzedniego serialu. Ale jednak nie poszedł na łatwiznę i dużo żartów jest bezpośrednio na temat szpitala, pacjentów itd. Pod tym względem najbardziej lubiłem sceny na sali operacyjnej, Kidler był po prostu bezbłędny ("cięgło Nortona" :lol: ). Świetne były też rozmowy Kidlera z Ordynatorem ("już zapada cisza") albo rozmowy telefoniczne siostry Basen.

Żeby tak nie słodzić to powiem jeszcze o kilku wadach, które ten serial posiada. Głównie to nierówny poziom, rewelacyjne odcinki przeplatają się ze słabszymi. Do tego od momentu zdegradowania Basena ogólny poziom spadł. A seria z "gwiazdorami" typu Saleta to już w ogóle słabizna.
Awatar użytkownika
Pabfer
USER MIESIĄCA i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2015-10-21, 21:21

Miał dobre początki, ale nie leży mi humor Jaroszyńskiego i nie mogę pozytywnie ocenić.
Trochę lubię ,,Szpital na Perypetiach'' i początki ,,Daleko od Noszy'', ale późniejszych odcinków tego serialu, a potem ,,Daleko od Noszy 2'' i ,,Szpitala Futpolowego'' nie trawię.
Natomiast muszę docenić Basenów- oni potrafią być dobrzy nawet w słabszych odcinkach.
Obrazek
Awatar użytkownika
#h3tman
Halinka
Halinka

Daleko od noszy - reaktywacja

Post autor: #h3tman » 2016-06-15, 18:38

Witam,
Krzysztof Jaroszyński - twórca serialu - napisał na fanpage serialu "Daleko od noszy" informację o powrocie serialu:
Kochani Sympatycy serialu!!! Właśnie ruszają rozmowy dotyczące premierowych odcinków "Daleko od Noszy". Może poprzecie nasze starania? Dział z widzami TV Polsat 22 514 52 50 lub redakcja@tvpolsat.info. Wiecie co z tym zrobić ? :) Do zobaczenia przed telewizorami!!!
Również na 3 stronach zamieszczono artykuły o reaktywacji serialu - ponoć ma być na innej stacji niż polsat (niepotwierdzone).
Co myślicie, czy to będzie taki sam serial jak kiedyś i wypali?

Źródła informacji:
https://m.facebook.com/Daleko.od.Noszy
http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/bedzi ... ie/zj56mmv
http://aleseriale.pl/gid,18057,img,461774,fototemat[/quote]
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2016-06-15, 18:42

Jeśli to prawda to nie wiem czy dobrze, że ten serial wraca. Jeśli ma to być w stylu starszych odcinków z tym samym scenarzystą i reżyserem to jestem na tak, ale jeśli ma to być coś pokroju "Szpitalu futpolowego" z Kryszakiem i Koroniewską to niech nawet nie zaczynają. I klucz do sukcesu to ta sama obsada.
Ostatnio zmieniony 2016-06-15, 18:44 przez Kiepski Widz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2016-06-15, 18:48

#h3tman pisze: ponoć ma być na innej stacji niż polsat (niepotwierdzone).
Może TV Puls go przejmie? Po nieudanym serialu z Pazurą, nie mają żadnego swojego serialu. Jaroszyński mógłby pokazać jakiś ogólny zarys rzekomego nowego sezonu po tak długiej przerwie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2016-06-15, 18:58

Jestem na nie. Na pewno zaszłyby jakieś zmiany w obsadzie i na bank nie będzie klimatu starych odcinków. Zresztą już poprzednia reaktywacja nie była udana więc ta tym bardziej nie będzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
#h3tman
Halinka
Halinka

Post autor: #h3tman » 2016-06-15, 19:15

Pożyjemy, zobaczymy. Najprawdopodobniej od wakacji będą kręcić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2016-06-15, 20:56

1. To pewnie plotka jak z ,,Miodowymi Latami''.
2. Były już 4 seriale z tymi bohaterami. Po co jeszcze piąty, skoro już trzeci i czwarty były nudne i żałosne?
Obrazek
Awatar użytkownika
Nirvana
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Nirvana » 2016-06-16, 18:05

Pabfer pisze:1. To pewnie plotka jak z ,,Miodowymi Latami''.
Informacja wyszła od samego reżysera, a nie od brukowców jak w przypadku Miodowych Lat.

Moim zdaniem już nie powinni zaczynać tego znowu. Reaktywacja już była. Wyszła średnio, chociaż niektóre odcinki z perspektywy czasu lepiej mi się podobają. Na pewno będzie dużo zmian, ale zostawią bohaterów wprowadzonych przy Daleko od Noszy 2. Pewnie też ktoś zastąpi Karinkę...
Awatar użytkownika
#h3tman
Halinka
Halinka

Post autor: #h3tman » 2016-06-16, 20:24

To nie jest serial typu "Rodzina zastępcza" - w Tym przypadku serial wyczerpał się w 2004 roku (RZ+) = majka cafe, prawie całe odcinki wypełnione domem Jędruli i Alutki, a domu Kwiatkowskich i ich dzieci w ogóle.
"Daleko od noszy" można jeszcze pociągnąć tak jak kiepskich. Seriale by się teraz zakończyły, gdyby zmarł grający Ordynatora Krzysztof Kowalewski lub np. Ryszard
Kotys grający w kiepskich.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cyfrowy
Halinka
Halinka

Post autor: Cyfrowy » 2016-06-17, 10:08

„Rodzina zastępcza plus” była całkiem zabawna, choć bardziej obyczajowa. Jędrula idealnie wpasował się do serialu, w swoich relacjach z posterunkowym. Późniejsze odcinki również bywały zabawne, np. 308 pt. „Cień zdrady”, ze znakomitą grą Maryli Rodowicz, Joanny Kurowskiej i Jarosława Boberka.
Moim zdaniem serial był bardzo dobry lub dobry do odejścia Zosii i Romka, później z Dorotką i Wojtkiem dostateczny, natomiast z bliźniakami odcinki były już nudne.

„Daleko od noszy 2” już był słaby, nudnawy, zbyt obyczajowy. Rutkowski i Kryszak nie do końca pasowali do serialu, Koroniewska również. Jaroszyński miał zbyt długą przerwę, „Synowie” byli bez pomysłu, Wawrzecki nie miał okazji do zaprezentowania swoich aktorskich predyspozycji. „Daleko od noszy - szpital futpolowy” to z kolei czysty serial obyczajowy.
Awatar użytkownika
#h3tman
Halinka
Halinka

Post autor: #h3tman » 2016-10-30, 23:49

W sprawie mojego postu o reaktywacji "Daleko od noszy". Już od bardzo dawna wiem, że reaktywacji ma nie być, ale dopiero teraz piszę ten post.
http://superseriale.se.pl/newsy/daleko- ... 94744.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2017-03-02, 13:34

Obrazek
Co to za odcinek ?
Ostatnio zmieniony 2017-03-02, 13:34 przez Bździuch, łącznie zmieniany 1 raz.
ZAPRASZAM:
Moja gra o Kiepskich ;-)

I mój najnowszy scenariusz w stylu 5 sezonu :-D

Obrazek

''(...) i człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, który nauczył swoich braci rozpalać.''-A.Rand
Awatar użytkownika
KorK
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: KorK » 2017-03-02, 22:37

Pierwszy odcinek z postacią Karinki jeśli się nie mylę. Odcinek 14 ;)
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2017-03-02, 22:57

Dziękuję. Teraz sprawdziłem i tak jak wydawało mi się, że obejrzałem całą ''jedynkę'' DON, tak ten jakoś pominąłem :shock:
Ostatnio zmieniony 2017-03-02, 22:58 przez Bździuch, łącznie zmieniany 1 raz.
ZAPRASZAM:
Moja gra o Kiepskich ;-)

I mój najnowszy scenariusz w stylu 5 sezonu :-D

Obrazek

''(...) i człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, który nauczył swoich braci rozpalać.''-A.Rand
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”