Czas honoru

Awatar użytkownika
Pabfer
USER MIESIĄCA i Prowadzący Facebooka

Re: Czas honoru

Post autor: Pabfer » 2014-11-29, 17:46

http://natemat.pl/125279,tvp2-rezygnuje ... gladalnosc

Myślę, że 6. Seria miala większą oglądalność z powodu dobrej 5. Serii, a 7.Seria mniejszą, z powodu słabej 6. Serii
Ostatnio zmieniony 2014-11-29, 17:49 przez Pabfer, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2014-11-29, 17:50

Ale to już było wiadome dawno, że to jest ostatnia seria - nawet był raut pożegnalny na zakończenie zdjęć.

Oglądalność, wiadomo - duża konkurencja w temacie PW, przeciętny poziom realizacji - musiała spaść.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2014-11-29, 18:03

Kizior pisze:Ale to już było wiadome dawno, że to jest ostatnia seria - nawet był raut pożegnalny na zakończenie zdjęć.

Oglądalność, wiadomo - duża konkurencja w temacie PW, przeciętny poziom realizacji - musiała spaść.
Ja też to wiedziałem, ale byłem przekonany na 99.99%, że z powodu braku pomysłów. A teraz:
1. Mamy oficjalne potwierdzenie
2. Wiem, że chodzi bardziej o oglądalność niż o brak pomysłów

A tak swoją drogą- z tego artykułu wynika, że TVP1 i TVN i tak puszczały o tej godzinie coś gorszego niż TVP2
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2014-11-30, 04:33

PODZIĘKOWANIE

Patrząc na tych młodych ludzi myślę sobie, że może jest jeszcze szansa dla naszego kraju :)

ps. na pożegnania ŚWK nawet sobie czegoś takiego nie wyobrażam :lol:
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Hellen Holmes
Mariolka
Mariolka

Post autor: Hellen Holmes » 2014-12-04, 14:25

Bardzo dobry serial, no i idealnie z wyglądem i ogólnie z całym swoim urokiem wpasowany w epoke Antoni Pawlicki. To jest aktor wymarzony do takich ról. On po prostu wyglada jak duch tamtych czasów ( zachwyt) :oops:
Jak śmiesz?!

Just because you read it in a magazine
or see it on a TV screen
Don´t make it factual

Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2014-12-14, 18:01

Wracając do tematu Czesława Konarskiego rozpoczętego przed 7. Serią- w serialu pojawił się aktor podobny do Englerta, a ,,nadkreatywne'' media jak zwykle zrobiły drakę i próbowały przerobić ,,Czas Honoru'' na ,,Modę na Sukces''. Szkoda Czesława, ale dobrze, że nie wrócił, bo to by było dziwne
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2014-12-14, 18:58

A który to aktor miałby być do Englerta podobny ?
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2014-12-14, 19:46

Michał stoi z nim nad grobem Inżyniera
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2014-12-14, 19:47

Poratujesz screenem ?
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2014-12-14, 20:20

Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2014-12-15, 10:02

To Marek Frąckowiak ma być podobny do Englerta ?
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2014-12-15, 17:33

Trochę jest. A w mediach było, że Michał spotka kogoś podobnego do swojego ojca (nawet sfałszowali wywiad z Englertem, w którym mówi, ze wraca, a ja się nabrałem i dałem tu link)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2014-12-16, 14:39

Bez przesady, jak można pomylić tych dwóch znanych aktorów.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2014-12-16, 20:19

Przecież oni ich specjalnie ,,pomylili'', żeby zrobić drakę. A ja rozpoznałem, ale dopiero jak się pojawił, bo na tej stronie napisali, że to Englert, nie Frąckowiak i dali zdjęcie z 1. Serii
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2014-12-17, 01:11

Ech, ludzie to każdy bajer kupią.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2014-12-18, 10:33

Dla mnie to było nieprawdopodobne, ale w to uwierzyłem, bo kilka naciąganych wątków już było w tym serialu, więc czemu ten nie miałby być następnym? A to przecież już 7. Seria- pomysłów zaczyna brakować
Obrazek
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2014-12-18, 21:58

Naciągane czy nie, ale jakim cudem miałby major Konarski pojawić się w Warszawie, skoro nie żyje od trzech lat? :roll: Ok, to serial i wszystko się może zdarzyć, ale przypominam o tym, że Englert grał jedną z głównych ról. I nie, to nie jest taki sam przypadek jak z Celiną czy Jankiem, bo 7 seria była retrospekcją w porównaniu do serii 5 i 6. A postać grana przez Englerta nie żyje od 1 serii (1941 rok)

Gwoli ścisłości wiadomość o tym, że Michał z Bronkiem mają spotkać w powstaniu osobę podobną do zmarłego Konarskiego, pojawiła się 1 kwietnia. Więcej tłumaczyć nie trzeba, chyba że ktoś urwał się z choinki i nie wie jakie cuda wtedy media podają.
Piwo lej, piwo lej barmanie piwo lej, pamiętaj o pianie, równo lej, albowiem ja pragnienie mam.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2015-01-03, 14:49

Znalazłem przypadkiem na Fb taki post:

Serwus !
Która seria "Czasu Honoru" wydaje się wam najbardziej przełomowa dla bohaterów ? W której z "dzieciaków" walczących z okupantem stają się dorosłymi ludźmi którzy w sposób przemyślany stawiają opór wrogowi ?
Ja zawsze myślałam w ten sposób o serii IV, ponieważ widzę tu aż trzy zasadnicze zmiany w "konstrukcji" psychicznej bohaterów. Pierwszym przypadkiem jest Lena, kobieta która przez pozostałe serie generalnie dba tylko o siebie, lub o swoich bliskich. W IV serii widzimy gwałtowną zmianę : Lena kurierką ! Następnym zaskoczeniem była oczywiście "Ruda", która zawsze była w pełni poświęcona walce o Polskę. Tutaj w czasie gdy Władek walczy we Włoszech, Wiktora zostaje likwidatorką. Oprócz tego trudnego zadania, dodatkowo uciążliwy staje się fakt ze wyroki wykonuje w stroju prostytutki. Przez to z bezpośredniej i pogodnej łączniczki staje się zamknięta w sobie, słabą psychicznie kobietą. Dość spore zmiany widzę też w zachowaniu Michała. Co prawda nie są one tak rażące jak w przypadku Wiktorii, czy Leny, lecz widać że młodszy Konarski powoli uświadamia sobie że wojna jest "na poważnie."
W przypadku innych bohaterów również widać małe zmiany. Dajmy na to Celinę, która z eleganckiej "kobietki" zajmującej się głównie swoimi miłościami, staje się "ciotką". Wanda na robotach traci nieco swej "królewskości" i co ciekawe - nie odzyska jej już w żadnej serii.

To całkiem ciekawa kwestia. A Wy co o tym myślicie? Ja się zgodzę z autorką postu, ale wydaje mi się, że w 7. Serii bohaterowie zmienili się jeszcze bardziej. Powstanie wielu ludziom zrujnowało psychikę i twórcy dobrze to pokazali
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2015-07-30, 17:24

Fajnie zrobili na tvp historia, po czwartej serii puszczają serię o Powstaniu :)
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2015-08-04, 15:13

Mi też podoba się, że tak zrobili :) Tylko teraz dopiero będzie widać dokładnie wpadki jakie popełnili twórcy, np. Janek w obozie z Bolkiem ;)
Piwo lej, piwo lej barmanie piwo lej, pamiętaj o pianie, równo lej, albowiem ja pragnienie mam.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2015-08-05, 14:10

Albo złoto Fishera - co się zdarzyło między czerwcem a lipcem 1944 roku w tej sprawie ?
Przecież Reiner doniósł o jego przekrętach w Berlinie i co było dalej, że dalej Fisher siedzi na stołku jak gdyby nigdy nic ?
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2015-08-05, 16:06

Apropo Berlina, to przecież tam pod koniec czerwca miała trafić Lena. Wyszło na to, że urodziła Jasia, kochani gestapowcy zostawili ją w spokoju a potem pozwolili wykupić ją Jankowi za miesiąc.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2015-08-05, 17:00

Może jak utracili złoto to się przestali zajmować zamachem.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Władysław
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Władysław » 2015-08-08, 10:58

Pewnie tak, chociaż jak dla mnie ewidentnie to wpadka twórców, których między seriami było wiele. Np. teraz widzimy nieścisłość w relacjach Michała i Celiny, którzy po powstaniu w V serii witają się jak starszy znajomi, a nie jak dwójka osób, którzy jeszcze przed powstaniem i w trakcie praktycznie nie mogli bez siebie żyć. W V serii tak samo jak i w powstaniu brakuje informacji o tym chłopcu, którego Bronek przygarnął, tak samo nagle cisza o starym Woyciechowskim. Nie lubię takich niedociągnięć w serialach, no ale trzeba z tym żyć :P

A jak myślicie, co stało się z Michałem, Władkiem, Bronkiem i Rudą w ostatnim odcinku VI serii? Sądząc po tym, że wcześniej udawało im się wyjść z niejednej opresji - pewnie uciekli, chociaż wiadomo, do obławy wysłali kilka plutonów KBW więc myślę, że niestety ich gdzieś dorwali i zabili. VI seria miała chyba najsmutniejsze zakończenie - ale wydaje się że najbardziej prawdziwe. Zobaczmy ile kosztowało Władka uwolnienie Rudej - zginął jego cały oddział, tylu ludzi.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2015-08-08, 13:46

monterr07 pisze:α

A jak myślicie, co stało się z Michałem, Władkiem, Bronkiem i Rudą w ostatnim odcinku VI serii? Sądząc po tym, że wcześniej udawało im się wyjść z niejednej opresji - pewnie uciekli, chociaż wiadomo, do obławy wysłali kilka plutonów KBW więc myślę, że niestety ich gdzieś dorwali i zabili. VI seria miała chyba najsmutniejsze zakończenie - ale wydaje się że najbardziej prawdziwe. Zobaczmy ile kosztowało Władka uwolnienie Rudej - zginął jego cały oddział, tylu ludzi.
Jedną rzecz można powiedzieć na 100% i nie są to domysły- zginęli najpóźniej w 1963.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”