Pod wspólnym niebem

lukaszlipinski
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Pod wspólnym niebem

Post autor: lukaszlipinski » 2017-10-29, 18:14

Ogląda ktoś nowy serial TVP "Pod wspólnym niebem"? W teorii miał on wyśmiewać wady mocherów i lemingów, dziwnym zbiegiem okoliczności zmuszonych do mieszkania pod jednym dachem. W tle miłość-mezalians. Jakby "Romeo i Julia" na tle wojny polsko-polskiej.
W obsadzie - kilku niezłych aktorów, których wspomaga paru młodych, teoretycznie zdolnych. Młoda para, którą połączyć ma uczucie, jest rzeczywiście urodziwa. Zwłaszcza grająca Julię Ewa Mosakowska może wywołać przyśpieszone bicie serca (wziąwszy pod uwagę uwarunkowania rodzimej kinematografii i TV, w ciemno można postawić, że dziewczyna - bez względu na to, jaką jest aktorką - zrobi karierę :D)... Widać również, iż aktorzy się starają...
Po paru odcinkach zauważyć można, że wiele rzeczy poprawnie zaobserwowano bądź wyśmiano. Nie opisując niczego szczegółowo, twórcy nieźle jadą po jednych i po drugich. Niestety, o ile reżyseria ujdzie, o tyle scenariusz nie jest najwyższych lotów. Owszem, jest lekko, łatwo i nawet przyjemnie. Problem jednak w tym, iż dialogi, a także gagi i żarty nie stoją na zbyt wysokim poziomie. Szkoda, że do pracy nad serialem nie zatrudniono nadwornego scenarzysty TVP - Roberta Bruttera. Marek Śledziewski nie jest fachowcem z najwyższej półki.
Do tego pora emisji - 22.15 w piątek. Przy wspomnianych wadach serialu i niechętnym przyjęciu ze strony lewicy i podejrzliwym prawicy - jak można wnioskować z opinii na forach - było to samobójstwo.
5/10 z mojej strony. :)
Ostatnio zmieniony 2017-10-29, 18:16 przez lukaszlipinski, łącznie zmieniany 3 razy.
Świat według Kiepskich
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Re: Pod wspólnym niebem

Post autor: Kizior » 2017-10-29, 18:22

Rzucam okiem i nawet fajny, tekstów śmiesznych było i na czasie (!) już nawet sporo. Wolski ma jednak zdolność wymyślania na poczekaniu takich aktualnych tekstów jak mało kto.
Szkoda że fabuła taka nijaka.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2017-10-29, 18:58

lukaszlipinski pisze:Ogląda ktoś nowy serial TVP "Pod wspólnym niebem"? W teorii miał on wyśmiewać wady mocherów
W PiS-owskiej telewizji takie rzeczy? :shock:
Obrazek
Awatar użytkownika
Asp. Stępień
Mariolka
Mariolka

Post autor: Asp. Stępień » 2017-11-01, 00:40

Pabfer pisze:
lukaszlipinski pisze:Ogląda ktoś nowy serial TVP "Pod wspólnym niebem"? W teorii miał on wyśmiewać wady mocherów
W PiS-owskiej telewizji takie rzeczy? :shock:
Większość mocherów wspiera totalną opozycję ,więc nie ma co się dziwić
Ostatnio zmieniony 2017-11-01, 00:40 przez Asp. Stępień, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2017-11-01, 08:15

Nie zauważyłem tego, te panie właśnie są religijne i prawicowe. Wiem po moich babciach.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”