Klan

Awatar użytkownika
Pabfer
USER MIESIĄCA i Prowadzący Facebooka
USER MIESIĄCA i Prowadzący Facebooka

Re: Klan

Post autor: Pabfer » 2017-11-14, 08:50

Pierwszy serial jest obecnie jeszcze żałośniejszą parodią samego siebie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny

Post autor: Kiepski Widz » 2017-11-14, 23:57

lukaszlipinski pisze: Warto wspomnieć, iż serial dorobił się w ostatniej dekadzie licznej rzeczy anty-fanów, którzy namiętnie oglądają go "dla beki", wyłapując i wyśmiewając na forach, głównie Filmwebie, liczne wpadki. Gdy poprzednia PO-lewicowa i obecna PiS-prawicowa władze TVP chciały go zdjąć z anteny fani ci zdecydowanie protestowali przeciw zabraniu im ich rozrywki. :lol: :mrgreen:
No i bardzo dobrze, po "Kiepskich" za to nikt nie będzie płakał, a przy "Klanie" znaleźli się jak to nazywasz "antyfani". Dobre i to. Też widzę spadek poziomu "Klanu" w stosunku do początku emisji, ale ogromnie szanuję za to, że nadal opowiada w większości o tych samych bohaterach. W pozostałych telenowelach główni aktorzy albo odeszli, albo poumierali i pierwsze odcinki nie mają nic wspólnego z dzisiejszą tandetą. Uważam, że w takim momencie seriale należy kończyć. Obsada to podstawa. A w "Klanie" do dziś jest ten sam dom na Sadybie, mieszkanie Pawła, Grażynki, rodzeństwo Lubicz i ich dzieci. Ponadto nie ma drastycznych zmian w życiu bohaterów, od wielu lat Paweł pracuje w El-medzie, Monika w Rosso, Ela ma aptekę, itp. To kolejny plus - jak największe zbliżenie do rzeczywistości i skupienie się na problemach codziennych, mimo, że może nie zawsze wychodzi to na najwyższym poziomie. Tam nikt w ciągu 3 lat nie ma 10 kochanków, 5 samochodów i 3 przeprowadzek. Nawet absurdalne wątki typu "Jasiu zakochał się w swojej ciotce" są pokazane w sposób naturalniejszy, niż w przypadku chociażby "M jak miłość". Nie ma sztucznych spojrzeń i niepotrzebnego budowania żałosnego napięcia przy debilnej zagranicznej muzyce. "Klan" jest po prostu swojski, nie działają na niego trendy, które do Polski wprowadził TVN. I za to chwała twórcom.
Życzę "Klanowi" jeszcze wielu lat emisji, bo to jedyny serial z przełomu wieków, którego klimat i styl zmienił się najmniej, co jest dla mnie ogromnym plusem.
Obrazek
lukaszlipinski
Paździoch
Paździoch

Post autor: lukaszlipinski » 2017-11-15, 07:41

Nie wiem czy wiesz, ale "Klan", poza swoją paździerzowatością (z przyczyny zresztą której jednym z pierwszych postulatów każdej nowej władzy w TVP jest zdjęcie go z anteny, no, ale po protestach "fanów" zawsze na pomyśle się kończy), był za poprzedniej władzy, w latach 2010-15 głównym nośnikiem tzw. "lewicowego postępu" w TV. Vide: aborcja Ramony, związki partnerskie Olki i jej siostry, ekologiczna "misja" ostatniej wspomnianej, ujawniający się homo, etc. Przyjaźnie nastawionych i prześladowanych przez tubylców uchodźców nie zdążyli wsadzić do obsady, choć ponoć też były w 2015 plany. Na szczęście, osłabło to - z wiadomych przyczyn - po wyborach AD 2015. Owszem, większość osób pracuje w "Klanie" tam, gdzie wcześniej, ale to nie są już ci sami, dość sympatyczni bohaterowie. Nawet Paweł "Koniaczek" zdążył zdradzić śmiertelnie chorą żonę. A niektóre wątki, jak chociażby rockowa gwiazda - syn sąsiada Grażynki czy kosmita "nowy Daniel" wołają wręcz o pomstę do nieba. W jednym się jednak zgodzę - wciąż, zwłaszcza przy okazji świąt, jest to dość rodzinny serial. W przypadku Kiepskich sytuacja jest zgoła inna - tu zmieniło się dużo więcej, ale jakość - z czym się na pewno nie zgodzisz - nie spadła, a nawet - w stosunku do pierwszych odcinków - poszła w górę, a większość widzów to nie anty-fani, a ci którzy lubią ten serial od lat, niezależnie w starej czy nowej formule. :-)
Świat według Kiepskich
Awatar użytkownika
Crockett
Boczek
Boczek

Post autor: Crockett » 2017-11-15, 10:57

W pełni zgadzam się z Widzem, że cały czas Klan przedstawia losy bohaterów znanych nam od lat w przeciwieństwie do MjM czy Barw Szczęścia. W Kiepskich jest podobnie: Yoka i spółka skupili się na żenujących postaciach Badury, Malinowskiej czy Jolaśki a te postacie pasują do Kiepskich jak pięść do oka. Dla mnie najlepsze odcinki Kiepskich powstały w składzie: Ferdek, Babka, Waldek, Mariola, Halina, Paździochowie, Boczek, Listonosz Edzio i Borysek. Ale tak jak większość prawdziwych fanów bardzo lubię też sezony 5, 6,7, bo akcja skupiała się na trójce sąsiadów a i Edzio się tam też pojawiał. I tak właśnie powinno zostać!
Wracając do "Klanu" to zawsze wkurzało mnie wyśmiewanie się z "Maćka". W sumie najbardziej winę ponoszą twórcy, którzy zaangażowali chłopaka z zespołem downa do tego tasiemca. Uważam, że jeśli twórcy chcieli poruszyć takie wątki, to nie powinni angażować w takie produkcje chorych osób, bo szydzenie z takich osób w internecie może być dla nich bardzo przykre. Z innej beczki: w "Klanie" wystąpił gościnnie "Toxic Fucker" znany z polskich filmów "przyrodnicznych". ;) :lol:
Ostatnio zmieniony 2017-11-15, 11:09 przez Crockett, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2017-11-15, 13:26

Co do polityki, to ja na nią aż tak w serialach uwagi nie zwracam, nawet w najnowszych "Kiepskich". Wątki o których wspomniałeś są z pewnością w wielu serialach na świecie i to ma raczej niewiele wspólnego z polską polityką, po prostu nieraz wymyślają głupoty, aby zaskoczyć czymś widzów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2017-11-15, 18:29

Pierwszy odcinek Klanu to gotowy pomysł na 70 urodziny Haliny Kiepskiej.
Do tego Boczek pracujący w jej aptece przez pomyłkę wydający złe leki od których Paździochowi rozrywa wnętrzności :lol:
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Halinka K
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: Halinka K » 2018-05-01, 11:18

Jeden z moich ulubionych seriali, który oglądam praktycznie codziennie. Daje ogromny plus za to, że stała obsada do tego roku nie zmieniła się oraz standardowe plenery np. Sadyba, dom Pawła. Niemniej jednak serial stracił nieco na swoim klimacie - co także odczuwa to oglądalność. Sięgając do starszych odcinków, miały one coś w rodzaju rodzinnego ciepła oraz sama atmosfera wzbudziła o oglądacza emocje oglądania dalszych odcinków. Teraz uległo to zmianie. Mam na myśli sztuczne dialogi, zbyt długie wątki, pozbycie się niektórych starych ścieżek dźwiękowych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”