Ojciec Mateusz

lukaszlipinski
Paździoch
Paździoch

Re: Ojciec Mateusz

Post autor: lukaszlipinski » 2018-01-27, 06:58

Cofnięcie zdecydowanie zbyt niskiej kary dla TVN; ściganie z wielką pompą faszyzmu w Polsce, którego - nie licząc kilku idiotów - de facto nie ma, podczas gdy w Niemczech są wielotysięczne otwarte manifestacji nazistowskie; atakowanie przy okazji ONR; w imię naiwnej nadziei na poprawę stosunków z UE odłożenie repolonizacji mediów; zaś teraz zmiany w już nakręconym odcinku "Ojca Mateusza", bo coś nie spodobało się "Gazecie Wyborczej". Brawo PiS! Brawo prawica! Tylko tak dalej! W imię pseudo-poprawności kłaniajmy się byle czerwonemu czy tęczowemu łachowi z kraju lub UE, a ockniemy się w lewicowej, a potem islamskiej cenzurze - jak Zachód! :roll:
Co do odcinka - bardziej realistyczne, niż to, że jakiś ciapaty chciał zrobić zamach w Sandomierzu, byłoby to, że molestował lub próbował zgwałcić jakąś młodą, atrakcyjną niewiastę. ;-)
Ostatnio zmieniony 2018-01-27, 07:15 przez lukaszlipinski, łącznie zmieniany 2 razy.
Świat według Kiepskich
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny

Post autor: Kiepski Widz » 2018-01-27, 10:09

Kizior pisze:Do ładnego wyniku to jeszcze trochę zabrakło. Nie wiem czemu tylu ludzi odeszło od serialu w ostatnich sezonach gdzie przecież nastąpił wzrost poziomu. Znudziło im się czy co ?
Właśnie dlatego napisałem tylko "ładny", a nie "świetny" czy "rewelacyjny". Możliwe, że niektórym się znudziło, bo w końcu schemat jest od zawsze ten sam: ksiądz spotyka kogoś, kto ma coś wspólnego ze sprawą, potem dochodzi do przestępstwa, ksiądz pomaga, odkrywa coś ważnego, podczas rozmowy z księdzem, w której sprawca się przyznaje przychodzi policja i go aresztuje.
Mi się ten serial podoba za mądre przesłania, humor, aktorów i łagodne pokazanie policji, a nie jak w paradokumentach, gdzie się zachowują jak dzikie bydło, a i oskarżeni podobnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer
USER MIESIĄCA i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2018-01-27, 13:22

lukaszlipinski, nikt tego nie montował. To plotka rozpuszczona przez tabloidy. Żeby zmienić wydźwięk tego odcinka, trzeba by połowę scen nagrać od nowa. Uważasz, że z dnia na dzień da się powiedzieć scenarzystom, że mają wymyślić na kolanie coś nowego (nawet jeśli, to ten odcinek nie wyglądał na robotę na kolamie- miał sens, ciekawą akcję i humor), powiedzieć aktorom, że nie szkodzi, że mają napięty plan, ale i tak mają jutro przyjechać na dokrętki, nauczyć się nowych kwestii w pół godziny i jeszcze zagrać wszystko w oka mgnieniu? Być może to nie jest niemożliwe, ale na pewno prawie niemożliwe, a do tego strasznie absurdalne. Kizior dobrze powiedział, że to łagodny serial i wybuchy oraz gwałty do niego nie pasują (chociaż też bym je chętnie zobaczył, ale nigdy ich nie nakręcono).
Co do repolonizacji mediów i gnębienia tych niepolskich przyznam ci rację, ale to już temat na inną rozmowę. Z faszyzmem też masz rację, że nie ma, ale niech Zachód widzi, że skoro tępimy faszyzm, to z tego wynika, że obozy prawdopodobnie nie były polskie, ale to też temat na inną rozmowę.
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-01-27, 16:55

Wybaczcie za głupie pytanie, ale kiedy leciał ten odcinek i czemu tak szybko? :-P
Obrazek
20 LIPCA PREMIERA MOJEGO NOWEGO SCENARIUSZA!
viewtopic.php?f=28&t=6133
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2018-01-27, 17:32

Wpisz sobie w wyszukiwarkę, to dostaniesz odpowiedź. A leciał w czwartek o 20:25.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-01-27, 18:16

lukaszlipinski pisze:Brawo PiS! Brawo prawica! Tylko tak dalej! W imię pseudo-poprawności kłaniajmy się byle czerwonemu czy tęczowemu łachowi z kraju lub UE, a ockniemy się w lewicowej, a potem islamskiej cenzurze - jak Zachód!
A skąd pan taki nagle agresywny się stał ? Pan przecież lubisz greenboxy !
Kręcili ten odcinek jak było jeszcze zielono to teraz jakoś nie było scen gdzie jest śnieg - więc gdzie co dokręcali ?
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
lukaszlipinski
Paździoch
Paździoch

Post autor: lukaszlipinski » 2018-01-28, 14:50

Przyznaję, iż trochę mnie poniosło z przyczyny tej, iż mam w stosunku do obecnie rządzących trochę zastrzeżeń, z konserwatywnegp punktu widzenia.
Rzeczywiście, wszystko okazało się kolejną GW-nianą aferą a la TVN. Nic nie dokręcano, a całość była - jak to w"Ojcu Mateuszu" - bardzo poprawna politycznie. Aż za bardzo. Niemniej, odcinek tradycyjnie dobry, z pozytywnym zakończeniem i optymistycznym przesłaniem. 7/10. :)
Świat według Kiepskich
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-01-28, 16:27

A pamiętasz pan sezony za czasów PO ? Przypadek że ani ks.Mateusz ani jego rozmówcy nie używali "szczęść Boże" tylko "dzień dobry" mówili sztucznie jak idioci. Taka to była laicyzacja mediów, takie to musiały być ingerencje w scenariusz i naciski na twórców - i jakoś nikt nie pieprzył o końcu demokracji i upolitycznieniu mediów.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-02-12, 18:16

Dokładny opis najnowszego odcinka, wielopiętrowa fabuła z elementami humoru.

Tylko ostrzegam przed spojlerami :-D

Skarby na plebanii !

Dziura w ziemi :lol:
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2018-02-12, 18:36

Super, bardzo ciekawie się zapowiada, humoru na poziomie to nigdy nie brakowało w "Ojcu Mateuszu".
Obrazek
Piotrek2011
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Piotrek2011 » 2018-02-12, 21:58

Niestety Ojcu Mateuszowi nie udało się w tym roku wygrać Telekamery Tele Tygodnia. OM zajął 2 miejsce, a wygrała Diagnoza, trzecie natomiast były Dziewczyny ze Lwowa.
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-02-12, 22:00

Nie oglądałem Diagnozy, ale myślę, że zadziałała tu magia głośnej nowości, a nie wiadomo ile w tym sprawiedliwości i obiektywizmu.
Dobrze, że Kiepscy nic nie wygrali, choć to nie dziwne. Trochę dziwne, że Ranczo nie wygrało na pożegnanie.
Ostatnio zmieniony 2018-02-12, 22:01 przez Pabfer, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2018-02-12, 22:01

Zero. To jakiś TVN-owski szajs. A że TVP ogląda widownia normalniejsza, czyli starsza i konserwatywna, to im nie w głowie głosowania.

A "Ranczo" ani "Kiepscy" nie byli nominowani. "Ranczo" już nawet nie może, bo ma Złotą Telekamerę.
Ostatnio zmieniony 2018-02-12, 22:02 przez Kiepski Widz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Piotrek2011
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Piotrek2011 » 2018-02-12, 22:02

Ja tam raz widziałem Diagnozę, ale nie spodobała mi się wogóle więc nie dotrwałem nawet do końca 1 odcinka. Wydaje mi się, że Mateusz jest o wiele ciekawszy od TVN-owskiej nowości. No nic, może za rok uda się wygrać OM.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-02-19, 19:39

Skandal obyczajowy !

Skandal Obyczajowy na Plebanii !

Już zapomnieli że Pluskwa smolił cholewki do Natalii ale wracają do wątku :-D
Do tego dziewczyna Dziubaka się pojawia nowa :lol:
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-02-23, 17:26

23 czerwca w Sandomierzu odbędzie się zlot fanów serialu pod hasłem „Wianki na Wiśle - Noc Świętojańska z Ojcem Mateuszem”

Źródło: fanpage na Facebooku
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2018-03-10, 10:41

Odcinek 239 "Hipisi":

Jak zwykle świetne rozpoczęcie sezonu. Z wątków komediowych najlepsza Babcia jak paliła z hipisami :lol: Księdza Macieja z "Rancza" nawet nie poznałem w pierwszej chwili, ale zauważyłem, jak schował telefon przed Mateuszem i wtedy już byłem prawie pewny, że to on jest sprawcą. Miło też, że wspomnieli o przeszłości "przedserialowej" czyli co się działo wiele lat temu na plebanii. Świetnie zagrana scena klęczenia w lesie, ta aktorka wyglądała jak prawdziwy posąg, ale to w dużej mierze zasługa reżysera, który wymaga od aktorów, a nie ma wszystko gdzieś jak taki jeden. Niezły był też ten facet, co chciał, żeby jego dziecko poszło do więzienia :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-03-10, 10:47

239. Hipisi

Sezon zaczyna się z rozmachem! Cała fabuła trwa aż 26 lat- o tym dałoby się nakręcić film pełnometrażowy! Dużo wątków- dwukrotne zniszczenie ogródka, hipisi, zraniona przyjaźń, morderstwo. Nocul jako ojciec chrzestny wniósł dużo humoru. Podoba mi się kilkukrotne powtórzenie, że serial trwa już 10 lat. Ocena to też 10/10!
Obrazek
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2018-03-10, 17:42

239 Hipisi

Genialny start nowego sezonu! Fantastyczne wątki komediowe (babcia paląca skręta :lol: ) i jeszcze lepszy kryminalny. Chociaż sprawca był faktycznie trochę wyczuwalny, to jednak do końca byłem niepewny (przez chwilę zacząłem podejrzewać nawet tego grzybiarza :mrgreen: ). Krótko mówiąc, było wszystko, co zachęca do dalszego oglądania plus wszystko, czego brakuje serialowi polsatowskiego zastąpionego programem randkowym. Krótko: 10/10!

240 Bezpieczna odległość
Trzyma poziom! Dwa wątki kryminalne, brak nudy i trochę mało humoru, ale w tym przypadku to absolutnie nie minus. Gra aktorska tradycyjnie bardzo dobra, sprawca w moim przypadku nietrafiony, a więc po prostu drugie 10/10! Aż chce się oglądać dalej!
Obrazek
20 LIPCA PREMIERA MOJEGO NOWEGO SCENARIUSZA!
viewtopic.php?f=28&t=6133
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Ojciec Mateusz - odc. 241

Post autor: Kiepski Widz » 2018-03-15, 21:21

241 "Remont":

Że kolejny świetny odcinek, to nie będę się powtarzał, bo szkoda klawiatury, jak zwykle wszystko na plus, ale najlepsze momenty to:

-pan Zdzisiu jak wyłudzał zaliczkę - prawie jak Ferdek od Babki w "Szopce" :lol:
-robotnicy, jak kazali Basi mówić po ludzku
-dialog księdza z Mietkiem:

-Mam pewne znajomości na górze.
-Zna ksiądz komendanta wojewódzkiego?

Fajna też była scena jak wszyscy wrócili w jednym momencie no i oczywiście fresk "Niebo" na koniec :lol: Obejrzałem ponad 200 odcinków, czyli prawie wszystkie, a scenarzyści nadal potrafią zaskoczyć sprawcą i tak umiejętnie poprowadzić fabułę, że widz kieruje podejrzenia na kogoś innego. Nawet nie obstawiałem pana Zdzisia, typowałem żonę lub Ziemka, a tu taka niespodzianka na koniec i co najważniejsze wszystko było logicznie wyjaśnione. Był to też kolejny odcinek z cyklu moich ulubionych, czyli jak jeden z głównych bohaterów jest podejrzanym.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Remont [241]

Post autor: Kizior » 2018-03-16, 00:16

Ja obstawiałem że jeszcze wyskoczy jakaś kochanka tego łysego zabitego bo tego Waldusia podejrzewałem od początku.
Śmieszne było jak nagle z takiego robola stał się wielkim biznesmenem co manicure se robi :lol:

Pierwsza scena a tu Kanclerz i Eagle od razu :lol: Do kompletu jeszcze taka stara szafa. -

Fajne złączenie tytułem dwóch wątków - remontu na plebanii i na Tkackiej.
Wyłudzanie zaliczek, wypisz wymaluj Ziutek z Lombardu :lol:

Możejko jak nagle na pani zaczął mówić a ona: "przecież my jesteśmy na ty" :D
Do tego jaki hotel zrobiono z celi - nawet kwiatka wstawili :lol: Żyć nie umierać w takich warunkach.

Większej rozpierduchy się na plebanii spodziewałem, tak to odcinek super.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-03-16, 11:22

241
Fantastyczny odcinek! Bohaterowie zostali skonstruowani w ciekawy, charakterystyczny sposób. Do tego nietypowa kwestia, że akurat Basia poszła siedzieć. Chociaż miała tam jak w Norwegii. Kamera nie objęła całej celi, a na niewidocznej ścianie pewnie wisiała plazma :P Mam nadzieję, że jej przypadkiem nie zachęcono, aby w następnym odcinku wróciła na stałe. Ten robotnik to też fajny bohater- nie podejrzewałem go. Dużo humoru było- jak Pluskwa rozmawiał z innym robotnikiem lub jak Gibalski naprawił z kopa automat- tylko szkoda, że to za mało wyraźnie pokazali i musiałem cofnął, bow pierwszej chwili nie zrozumiałem. Dobre zakończenie.
10/10
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2018-03-18, 23:20

Oglądalność pierwszych trzech odcinków 19. serii:

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/og ... ec-mateusz
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-03-19, 00:08

Nie wklejaj pan takich linków bo mnie szlag trafia :evil:
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2018-03-22, 21:19

242 "Filmowcy":

Ten odcinek jest jak dla mnie tylko "dobry". Nic szczególnego ani jakoś bardzo zabawnego się nie wydarzyło, jak również nic, co zapadłoby w pamięć. Najlepsze momenty to nagranie Możejki, jak policjanci podglądali oraz dialog Dziubaka z szefem na temat kamuflażu :lol: Babcia niespodziewanie pomogła w śledztwie i tak myślałem, że sprawcą był któryś z filmowców. Na koniec bardzo pomysłowa scena z tym przebraniem. "Gdyby nie pan, to w Sandomierzu by było więcej przestępstw". To da się jeszcze więcej? :lol:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”