Ojciec Mateusz

Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Re: Ojciec Mateusz

Post autor: Kizior » 2019-07-06, 08:34

Tak mi się skojarzyło z początkiem "Czarnej Peleryny" :lol:

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comme ... 26VN8l.jpg
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny

Post autor: Kiepski Widz » 2019-07-12, 17:30

https://swiatseriali.interia.pl/newsy/s ... 33,nPack,1

Epizodyczna postać grana przez Królikowskiego powróci w nowej serii. To chyba pierwszy taki przypadek?
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-07-12, 17:43

Kiedyś ktoś tam mignął z poprzednich odcinków, ale tylko mignął - tutaj zapowiada się cała orgia kulinarna !

A w odcinku Radar (132), gdzie oskarżono Gibalskiego o pobicie kierowcy to okazało się że prawdziwym sprawcą był Bolko Mały Świdnicki z kolegą :lol: Tak zaczynał.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2019-07-12, 19:28

Pierwszy przypadek i bardzo dobry wybór! Postać ma potencjał, więc czekam z niecierpliwością!

Chociaż nie jestem pewien czy już tak wcześniej nie było z Pluskwą. Przynajmniej mi się na początku wydawał losowym bohaterem epizodycznym, a nie wiem jaki plan mieli twórcy...
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-08-21, 19:22

Mateusz znowu podpadnie Biskupowi, wszystko przez tajemniczą sektę :lol:

https://swiatseriali.interia.pl/newsy/s ... Id,3147129
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2019-08-21, 19:37

Ciekawie się zapowiada, bo chyba jeszcze nie było odcinka z sekta w tym serialu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2019-08-22, 22:27

A to opis z informacji o jesiennej ramówce TVP:
Bezwzględni gangsterzy, pozbawieni skrupułów szantażyści, nielegalne adopcje i pojawienie się groźnej sekty. To im dzielnie stawią czoła sandomierscy policjanci w najnowszym sezonie „Ojca Mateusza”.Prócz żmudnych i skomplikowanych śledztw główni bohaterowie serialu przeżywać będą wiele emocjonalnych rozterek, uczuciowych perypetii, mniejszych i większych dramatów. Do szpitala w bardzo ciężkim stanie trafi Pluskwa (Eryk Lubos), który rozpocznie pracę jako taksówkarz, a podejrzenie o jego brutalne pobicie padnie na mafię taksówkową. O śmierć otrze się również babcia Lucyna (Aleksandra Górska), która omyłkowo spożyje trujące dopalacze. Również Mateusz (Artur Żmijewski) cudem uniknie śmierci, a to dzięki... proroczym snom Możejki (Piotr Polk). Sam inspektor pomoże natomiast w potrzebie swojej atrakcyjnej sąsiadce Martynie, która ze względu na awarię kanalizacji na jakiś czas wprowadzi się do jego mieszkania. Na plebanii dojdzie do małej rewolucji, gdyż pojawią się na niej kandydatki na gosposię! A to za sprawą przechodzącej poważny kryzys Natalii (Kinga Preis), która porzuci gotowanie i zacznie medytować. Co gorsza - ulubienica Mateusza zdecyduje się na poszerzenie swojej świadomości w niebezpiecznej sekcie! W jej otoczeniu pojawi się także znany restaurator Winkler, który po latach powrócił do Sandomierza. Będą spędzać ze sobą coraz więcej czasu, a kiedy biznesmen zostanie oskarżony o napaść na jubilera to gosposia twardo stanie w jego obronie. Aspirant Nocul (Michał Piela) poczuje, że życie zaczyna się po czterdziestce! Nie tylko weźmie udział w charytatywnym biegu ulicznym, który ukończy z doskonałym rezultatem, ale pozna atrakcyjną, młodą kobietę. Zafascynowana stróżem prawa dziewczyna zacznie go kokietować i wysyłać mu czułe sms-sy, co wzbudzi podejrzliwość jego żony (Ewa Konstancja Bułhak). Zdesperowana Basia zacznie więc śledzić aspiranta, co doprowadzi do zaskakującego finału. Tymczasem sierżant Gibalski (Rafał Cieszyński) będzie bardzo przejęty i zaangażowany w przygotowania do chrztu swoich synów. Problem w tym, że jego ukochana Agata (Alżbeta Leńska) zażyczy sobie idealnego kandydata na ojca chrzestnego. Gibalski będzie miał nie lada kłopot, by go znaleźć. Sercowe rozterki nie ominą Ewy Kobylickiej (Edyta Olszówka). Kiedy jej ukochany (Jakub Wesołowski) zaproponuje, by wreszcie zamieszkali razem, wpadnie w panikę. Ze swoich obaw zwierzy się Możejce, który znajdzie dla niej najbardziej rozsądne rozwiązanie. Zabawne perypetie nie ominą za to aspiranta Dziubaka (Bartłomiej Firlet), który za namową kolegów z komendy zdecyduje się na udział w telewizyjnym, randkowym show „Panna na wydaniu”. Media zainteresują się też księdzem Mateuszem – jedna z poczytnych ogólnopolskich gazet opisze jego detektywistyczne dokonania, co zaowocuje pomysłem na powstanie serialu o słynnym na całą Polskę duchownym. Wywoła to niepokój bliskich mu osób, obawiających się, że telewizyjna produkcja zmieni ich życie na zawsze...
Z tym serialem to mega pomysł :D No i to ocieranie się głównych bohaterów o śmierć, zapowiada się jak zwykle świetny sezon. Już nie mogę się doczekać.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-08-23, 00:28

Pomysłów bez liku. Awaria kanalizacji też dobra.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2019-08-23, 05:38

A mnie ciekawi babcia na dopalaczach.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2019-08-23, 10:51

Co jeden pomysł, to lepszy! Tylko za dużo obyczajówki z Olszówką mnie odstrasza, ale poza tym mamy prorocze sny Możejki, Pluskwę walczącego z gangsterami i bieg Nocula- po prostu złoto! Nie mogę się doczekać! Też mnie zaintrygowało to ocieranie się o śmierć, choć wiadomo, że wszystko i tak się dobrze skończy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-08-23, 19:03

Ja miałbym taki pomysł, mianowicie "Plebanijne rewolucje", czyli znany autorytet Natalia Borowik pomaga innym proboszczom, niezadawolonym z gosposi, doprowadzić ich plebanie do ładu i składu. A w tym czasie Mateusz by umarł z głodu :lol:
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2019-08-23, 19:26

A w następnym odcinku Mateusz vs Tracz :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2019-08-23, 19:40

Rumcajs zrobi wjazd na plebanię :-P
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2019-09-02, 21:06

Coś dla Pabfera, będzie nawet o Michale :P

https://swiatseriali.interia.pl/newsy/s ... Id,3181642
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2019-09-02, 21:12

Sam w sobie Musiał mnie nie ekscytuje, natomiast jego bohatera bardzo lubiłem, a do tego uwielbiam powroty po latach kogokolwiek i w jakiejkolwiek formie, więc jak przeczytałem o Michale Wielickim, to prawie spadłem ze stołka. Jeszcze niech szefem jego gangu się okaże Organista Piotr :P
Wielokrotnie przewija się w tym serialu taki schemat, że w jakąś sprawę jest zamieszany dawny znajomy Mateusza i już kiedyś pisałem, że szkoda, że to nie prawdziwy dawny znajomy,tylko taki jednorazowy występ. Tutaj natomiast mamy prawdziwego dawnego znajomego i to jest świetne!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-09-05, 16:45

- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Ocena 1. sezonu (odc. 2-13)

Post autor: Kiepski Widz » 2019-09-11, 15:35

Obejrzałem właśnie wszystkie odcinki pierwszego sezonu "Ojca Mateusza". Pierwszy epizod niedawno oceniałem, więc ten post tyczy się odcinków 2-13. Najpierw zamieszczę co ciekawsze fragmenty i teksty z poszczególnych odcinków:

Odcinek 2 "Eksperyment":

Żmijewski jaki młody, Musiał jaki mały :D Orest jak oficjalnie do Mietka "Aspirancie, zidentyfikujcie zwłoki". Natalia jaki wzrok jak Mietek przyszedł na plebanię :lol: Dobre też było w szpitalu, jak kobitka zwróciła uwagę księdzu "Grzech podsłuchiwać".
Genialna rozmowa z Babcią jak pyta księdza czy ma dzieci i "krawat można zdjąć" :mrgreen: "Nasz zorro" czyli ksiądz na dachu, a później jaka akcja :shock: Przynajmniej obaj skoczyli :P Ksiądz Jacek niezawodny i to jego zadowolenie jak Mateusz był na dywaniku u Biskupa :lol:

Odcinek 3 "Dług":

Sprawa nietypowa, bo od początku było wiadomo kto i po co. Fajne pogotowie na rowerze oraz scena z sąsiadami w łóżku. W kościele drobna nieścisłość, bo na Ojcze nasz się nie wstaje, bo i tak się stoi już wcześniej :P Znowu dywanik i podejrzenie o romans, zabrakło tylko ks. Jacka :P Fajne wypracowanie Michała, szczere :lol: Możejko jak fajnie się uśmiechał do zdjęć, jak jakaś gwiazda.

Odcinek 4 "Narkotyk":

Drugi odcinek z rzędu, w którym Mateusz spadł z roweru :P Dobre jak Babcia schowała rękawiczki do lodówki, a potem jak przyjęła Mietka i schowała mu czapkę :lol: Znowu dywanik. Córki Mietka grały inne aktorki niż później.

Odcinek 5 "Róża":

Natalia czyta księdza listy, a potem "Skąd biskup wie o liście?" i kolejny dywanik. Biskup mądrze to wyjaśnił i "no, prawie każdemu" :lol: Natalia jak obwąchiwała kobiety w kościele :mrgreen: Tak myślałem, że to detektyw zabił. Kochanek i mąż byli zbyt prości. Co ciekawe tutaj w czasie retrospekcji Mateusz powiedział jak było, a nie morderca. Ale Mateusz na koniec pojechał po Natalii :P Tutaj dobrze widać, że ich relacje dopiero się budowały. Dziś ksiądz by jej tak nie powiedział, a ona by stała za nim murem w sprawie tej kobiety, a nie roznosiła plotki.

Odcinek 6 "Anna":

Tutaj świetna była rozmowa Mateusza z prostytutką "Alfons amator" :lol: Mietek jak perfekcyjnie załatwił doniczką napastnika. Mam wrażenie, że tej dziewczynce - koleżance Michała chyba ktoś podkładał głos, bo miała jakiś dziwny.

Odcinek 7 "Pomyłka":

"Pani Babciu", Babcia w sutannie księdza i do Natalii "Precz szatanie" :mrgreen: Szczękę dziadkowi ukradli, bo tu wszystko kradną :lol: Niezłe też rękawiczki dla św. Antoniego. Dziwne, że zabójcą okazał się syn, którego od początku podejrzewali policjanci. Trochę urwane zakończenie, nie było żadnego aresztowania, sceny przyznania się, nic.

Odcinek 8 "Wyrok":

Mój ulubiony typ odcinka - ksiądz oskarżony. Tutaj zadebiutował Pluskwa. Wiedziałem, że to ta pani adwokat jest sprawczynią.

Odcinek 9 "Aktor":

Tutaj raczej nic nadzwyczajnego się nie działo, pamiętam ten odcinek oglądałem go nie tak dawno.

Odcinek 10 "Szantaż":

Tutaj sprawa o tyle ciekawa, że nie dotyczyła morderstwa ani zaginięcia, taka bardziej obyczajowa.

Odcinek 11 "Zemsta":

Badura artysta malarz :lol:
-Długo się wylęga ta cholera?
-Niektórzy mają ją od urodzenia
:lol: Jaki pocisk do Natalii

Odcinek 12 "Aniołek":

Pani Czerwińska wystąpiła w tym odcinku :) Ankudowicz świetnie zagrała w pierwszej scenie, bardzo wiarygodnie. "Próbujesz złapać jakiegoś frajera, ale ci nie wychodzi" Michał jak pocisnął Natalii :lol: Potem też dobre jak Możejko podsłuchiwał w knajpie i Mateusz w szpitalu jak przewrócił położonego :shock: Piękne to było.

Odcinek 13 "Wypadek":

Dobry ten dziadek co się wepchał bez kolejki :lol: Sam wypadek pokazany realistycznie. Potem bardzo ładne zakończenie sezonu występem chóru. Humoru było niezbyt dużo.

Pierwsze co się rzuca w oczy w 1. sezonie to identyczna jak dziś gra Żmijewskiego i pozostałych aktorów. Nie zauważyłem czegoś takiego jak w innych serialach, że w pierwszej serii aktorzy dopiero szukają swojego stylu i z czasem widać sporą różnicę w zachowaniach postaci. Tu od początku wszystko było i nadal jest na tym samym, najwyższym poziomie. Także sprawy kryminalne. W pierwszej serii było też więcej niż dziś scen w kościele: fragmentów mszy czy modlitw. To chyba jedyny element, którego mi brakuje w obecnych odcinkach. Ciekawa też jest scenografia: plebania oraz komenda wyglądają zupełnie inaczej niż dziś, była też inna siedziba komendy. Klimat nie zmienił się ani trochę i za to należy się twórcom największe uznanie. 11 lat, prawie 300 odcinków, a klimat ciągle ten sam.

Na koniec kilka ciekawostek z 1. sezonu:

*Babcia jest wdową od 20 lat, a jej mąż miał na imię Bogdan (odc. 4)
*W 4 odcinku zapewne jedyny raz został pokazany bar w komendzie (rzadkie pomieszczenie - z dedykacją dla Pabfera :P )
*Cioteczna siostra Natalii ma na imię Wanda (odc. 5)
*W odcinku szóstym Mateusz przedstawiając żonę Nocula powiedział "Halina Noculowa", to znaczy, że nie była od początku Basią
*W pierwszym sezonie były zupełnie inne pomieszczenia: inne wnętrze plebanii, a także komenda zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz. W tle można też było zobaczyć kobiety policjantki
*W odcinku 4 w rolę córek Mietka wcieliły się inne aktorki
*Natalia i ksiądz mieszkali oddzielnie
*W odc. 10 Możejko mówi o komendancie jako swoim przełożonym, z późniejszych odcinków wiadomo, że jest nim naczelnik Morus
*W odc. 10 ksiądz ograł biskupa w szachy
*W odc. 11 Mateusz mówi, że za 3 tygodnie będzie bł. Jolanty - patronki rodzin i małżeństw. Wspomnienie to przypada 15 czerwca, jednak akcja tego odcinka toczy się zimą
*W odc. 13 Mietek pierwszy raz wygrał z księdzem w szachy
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-09-11, 15:54

Toś pan zaszalal jako archeolog serialowy !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2019-09-11, 16:46

Ta przerwa wakacyjna była jednak ciut za długa, zatęskniło mi się. Patrzę, a tu akurat na TVP Seriale będą lecieć od 1. odcinka, to skorzystałem. Kolejne odcinki w miarę możliwości czasowych też postaram się obejrzeć.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2019-09-11, 17:34

Oglądaj, oglądaj !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2019-09-11, 19:04

Świetna inicjatywa! Sam robiłem takie posty zbiorowe o innych serialach i może o Ojcu Mateuszu też kiedyś zrobię :) Nowy sezon tuż tuż, ale mam nadzieję, że będziesz równolegle z nim oglądać 2,sezon na potrzeby takiego fajnego posta :) I dzięki za dedykację :)
Obrazek
Owca
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: Owca » 2019-09-11, 20:21

Kiepski Widz pisze:
2019-09-11, 16:46
Ta przerwa wakacyjna była jednak ciut za długa, zatęskniło mi się. Patrzę, a tu akurat na TVP Seriale będą lecieć od 1. odcinka, to skorzystałem. Kolejne odcinki w miarę możliwości czasowych też postaram się obejrzeć.
Zawsze możesz oglądać ten serial przez VOD TVP (na stronach seriali/programów TVP, gdy kliknie się na jakikolwiek odcinek to od razu przechodzi na stronę VOD TVP). Jeśli masz tam konto to możesz oglądać jakiekolwiek programy/seriale bez reklam, a nawet wykupić prapremierowe odcinki przed jej emisją w TV :-)
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2019-09-11, 22:09

Wiem, ale jak i tak lecą odcinki po kolei, to wolę telewizję :)

Pabfer, drugi też planuję. Zamiast czekać na jakiś szajs też byś mógł :P
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

278 "Guru"

Post autor: Kiepski Widz » 2019-09-12, 20:20

Bardzo mądry odcinek pokazujący jak działają sekty. I to jeszcze Babcia zachęcała Natalię, żeby tam poszła. Tak myślałem, że to ten sąsiad jest winny. Dobry był nabór na gosposię i Natalia jak się wkurzyła na panią Różę :lol: Na początek spokojny odcinek, ale potem na pewno wszystko się rozkręci :)
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Guru [278]

Post autor: Kizior » 2019-09-12, 20:31

Początek sezonu na wysokim poziomie, w końcu reżyserował sam Źmijewski.
I jak zwykle odcinek pełen treści, bez nudów.
Co prawda też od razu stawiałem na sąsiada ale i tak poboczne wątki wynagrodziły brak jakiejś większej zagadki głównej.

Na początku Natalia w depresji serwująca same pierogi. Potem urlop spędzany na plebanii.
Pizza na śniadanie, obiad, kolację !
Następnie naiwna Babcia (w końcu kiedyś była hippiską) kieruje ją w łapy samego Belzebuba.
Spodziewałem się większego wchłonięcia jej w sektę i większych chorych jazd.
Ale Mateusz zareagował ostro, jak rzadko ochrzaniał Natalię i słusznie.

Biskup i ksiądz Jacek, najpierw tradycyjny dywanik a na końcu "na bramkę" :lol:
Casting na gosposię świetny, Mateusz jaki wkurzona mina na tą "z trzecim okiem" :lol:
Nowa gosposia Róża i od razu Natalia poczuła zagrożenie z jej strony i wróciła do normalności.

Sekta - to bardzo dziwna sekta była, kupa wariatów wykorzystywanych przez zboczeńca, ale nie przypadkowo ci co zwalczają Kościół Katolicki jednocześnie lansują i wspierają takie bezeceństwa.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”