Korona Królów

Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: Korona Królów

Post autor: kacrudy » 2018-05-24, 10:43

Mateusz Król odchodzi z "Korony Królów"!

https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/mate ... ow/bxv2vxn
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-05-24, 16:30

Po co wrzucasz jakieś plotki z Faktu? To nic pewnego Jeśli jednak faktycznie miałoby się tak stać to byłoby szkoda, bo pasuje do tej roli i każdy się przyzwyczaił. Nigdy zmiana aktora nie wychodzi serialowi na dobre. Poza tym nie wiadomo w którym roku rozpocznie się akcja drugiego sezonu. Jeżeli tuż po zakończeniu pierwszego to też jakiegoś staruszka nie mogą wziąć.

Odcinek specjalny:
W założeniu miało to być streszczenie całego serialu w jednym odcinku. Jednak dwadzieścia kilka minut to zdecydowanie za mało żeby dobrze to wszystko opowiedzieć w efekcie czego dostaliśmy raczej zbitek pojedynczych scen, z których ktoś kto nie oglądał całego serialu raczej niewiele by zrozumiał. Mimo wszystko fajnie było sobie to wszystko przypomnieć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Korona Królów - Odcinek Specjalny

Post autor: Kizior » 2018-05-24, 18:34

Powspominać fajnie, zobaczyć jak postaci dojrzewały fizycznie z wiekiem itd.
Ale taki odcinek bardziej by pasował na rozpoczęcie 2 sezonu w celu przypomnienia co i jak było.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2018-05-24, 19:37

84,5. Odcinek Specjalny

Mnie się ten odcinek podobał, jednak muszę przyznać rację, że gdyby to był mój 1. odcinek, to... może bez przesady, że nic bym nie zrozumiał, ale czułbym wielki chaos, który by mi przeszkadzał. Czyli zgadłem, że ten odcinek jest podobny do s02 e0 Arrowa. Tylko tam był narrator i tutaj też by się przydał- żeby streszczał wycięte sceny. Podtrzymuję też zdanie, że to by miało większy sezon jako zerowy odcinek 2. serii- taka obszerna forma ,,w poprzednim odcinku". W tej serii pierwsze 2 odcinki zostały wyemitowane tego samego dnia, w 2. sezonie można by wyemitować ten odcinek i s02 e01. Tak czy siak ta forma też mi się jako tako podobała.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny
Administrator|Red. Naczelny

Post autor: Kiepski Widz » 2018-05-25, 10:39

Oglądalność wszystkich odcinków:

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/og ... p1-sezon-1

A podobno nikt nie ogląda i wszyscy krytykują :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2018-05-25, 17:18

Po rekordowym pierwszy odcinku widać, że sporo widzów odeszło od serialu.
Moim zdaniem to jest nadal zmarnowany potencjał i pieniądze, nikt nigdy nie powie, że to dobry jakościowy serial świetnie odzwierciedlający omawianą epokę i mający wiele wspólnego z prawdą historyczną.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-05-25, 17:23

Ja też przyznam, że realizacja kuleje, natomiast wierność duchowi epoki i wydarzeniom historycznym jest w punkt.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2018-05-25, 18:27

Jest sporo zastrzeżeń, warto do tego zajrzeć, a przecież serial mógł być powtórką z historii, uzupełnieniem czy nawet alternatywą dla nudnego podręcznika, a powstała telenowela na którą trzeba patrzeć przez palce.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-05-25, 18:31

Co innego gatunek, a co innego wierność historii. Może być równocześnie wierne i nudne (akurat nie dla mnie, ale rozumiem, że tak może być dla innych). Podaj konkretne daty i wydarzenia przekręcone lub nawet od nowa wymyślone przez twórców serialu. Nawet, gdyby takie były, to i tak ich nie wymienisz, bo nie oglądasz, a mimo to się wypowiadasz. Oczywiście nie musisz oglądać, ale odbierasz sobie tym samym prawo do wypowiedzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2018-05-25, 21:31

Ależ proszę bardzo królu złoty, widziałem początki z ciekawości, więc mam dam sobie prawo wypowiedzi :lol:
Co jest źle?
Zamknięta korona Jadwigi
Orzeł
Jadwiga nie mogła znać modlitwy Zdrowaś Maryjo
Kazimierz prowadził bardzo intensywne życie seksualne, co z resztą było normą na dworach, a w telenoweli to wszystko jest bardzo grzeczne.
Jest za czysto, średniowiecze nie było czyste, a przecież co to za problem trochę nabrudzić?
Dat nie podam, bo skaczą tam niesamowicie, więc ciężko o konkretne daty (to też spory minus)
Ten Wawel to tam ma jeden korytarz i trzy komnaty, no ale to bym wybaczył w zasadzie.
Skąd w Polsce papryka którą Kolumb dopiero przywiezie z Ameryki?
Łokietek był tylko na chwilę i zaraz umarł? Dlaczego?
To wszystko domyka słabe aktorstwo, niemal jak z paradokumentu.
Jedyne co mogę pochwalić to urodę Pauliny Lasoty :-D
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-05-25, 22:17

Ok, faktycznie trochę wpadek jest, ale na szczęście nie są to kwestie ważne dla fabuły i to jest dla mnie najważniejsze. Raziłoby mnie gdyby zmienili wynik jakiejś bitwy. Twoje przykłady na szczęście są niezauważalne bez względu na ich prawdziwość. Reszta to częściowo wina niskiego budżetu. Tu podam swój przykład- w którymś odcinku było widać, że rycerze walczą na drewniane miecze, a to była walka na serio, nie ćwiczenia. Tylko nie wszystkich obchodzą takie detale. Tzn. też bym wolał wszystko super dopracowane, ale mam wyrozumiałość do wpadek. W Grze o Tron wszystko dopieszczają jeśli nie tradycyjnie, to w CGI, a i tak czasem coś przeoczą. Jak więcej osób postanowi to oglądać, to być może TVP podniesie budżet i serial będzie (jeszcze) milszy dla oka. Uważam, że wciąż może być lekcją historii, jeśli skupimy się na samej fabule, bez szczegółów. Natomiast grzeczności i czystości wymaga główny target serialu i nic się na to nie poradzi. Były liczne sugestie, że Kazimierz wcale nie jest święty, a główny wątek 1 sezonu to skutek jego gwałtu i to nam musi wystarczyć. Główny target wymaga też współczesnego języka- to tym razem celowa wpadka, którą imawialiśmy już na samym początku tematu. Niestety nic się nigdy nie da idealnie i potrzeba często kompromisów, ale jestem gotów na nie pójść.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-06-04, 20:18

https://www.youtube.com/watch?v=0TqgRPkmkV0

Nie wiem na ile to mogą być prawdziwe informacje, że ten pajac z Pit Bula ma grać Kazika, natomiast na facebooku potwierdzili już, że Mateusz Król odchodzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-06-05, 16:41

Co to ma być w ogóle ? Jeszcze Kurdejowa jako Królowa :lol:
Jakiś Pharell se jaja robi.
Spokojnie poczekajmy na ostateczne rozstrzygnięcia.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-06-05, 20:51

Ten filmik zawiera błąd, bo mam informację z pierwszej ręki, że jedną z królewien zagra Marta Wiśniewska, która jest córką kolegi z pracy mojej mamy i którą już widzieliśmy w Ranczo w roli kobiety w ciąży- Patrycji Zwinek w odc. 121. Nie widzę w Internecie linku na potwierdzenie, ale chyba w takiej sytuacji nie muszę podawać. Poprosiłem mamę żeby za pośrednictwem tego kolegi się wypytała o zmiany w obsadzie, ale to się chyba nie uda, bo mama rzadko spotyka w pracy tego kolegę- mają inne godziny, a niedługo zaczyna się czas urlopów, a potem to już sami zobaczymy.

Link do profilu aktorki, gdzie jest info o ukończeniu łódzkiej filmówki- dla uwiarygodnienia:

http://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=11147990
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-06-07, 21:31

No to teraz jest oficjalnie

https://www.facebook.com/koronakrolowTV ... 053026611/

Szczerze to nie skreślam gościa, ale nie jestem zwolennikiem takich zmian, nigdy nie wychodzą na dobre. Kazimierz zawsze będzie mi się kojarzył z poprzednim aktorem. Szkoda, że mu sodówa uderzyła i odechciało mu się grać...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-06-07, 21:42

Nie dziwię mu się, że chce uniknąć zaszufladkowania, ale też przesadza, bo po 2 sezonach by go jeszcze nie zaszufladkowali. Jeszcze nie wiadomo jak mu się kariera potoczy. Za to wiem, że skoro minęło 14 lat od 1. odcinka, a nawet 16, bo będzie przeskok w czasie między 1, a 2 serią, to król musi być starszy. Co prawda tamtego aktora by pewnie ucharakteryzowali, ale powinni to zrobić już wcześniej, a jakoś nie charakteryzowali, a zawsze lepiej jak ktoś jest naturalne starszy. Dam nowemu szansę, nie skreślam go. A może nawet będzie lepszy, bo.ma większy staż w zawodzie...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-06-07, 21:51

Akcja ma się zacząć w 1342.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-06-07, 21:59

Czyli przeskok jest o 3 lata, nie o 2. Odc. 84 dzieje się 14 lat po odc. 1. Różnicę w charakteryzacji widać tylko pomiędzy 1, a 2 odc. (tam też jest jeden z kilku przeskoków w czasie). Odc. 85 dzieje się 17 lat po odc. 1. Ciekawe ile lat potrawa ta seria. Pewnie też będą skakać. Ciekawe czy na koniec też ją srreszczą. Jeśli odcinek streszczający nie będzie dłuższy, to będzie jeszcze bardziej chaotyczny nóż poprzedni, bo będzie przedstawiał około 2 razy dłuższą historię.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-06-07, 22:28

Jak ma być 160 odcinków to może już do końca Kazika dojdą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-06-08, 00:24

Ferdas20 pisze:
2018-06-07, 21:31
No to teraz jest oficjalnie

https://www.facebook.com/koronakrolowTV ... 053026611/

Szczerze to nie skreślam gościa,

Na szczęście to nie ten mruczący coś pod nosem gej Majami.
A ten Hauser to zupełnie inna fizyczność niż poprzednik, może się przekonamy. Oby tylko więcej zmian nie było !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-06-08, 07:09

Ferdas20 pisze:
2018-06-07, 22:28
Jak ma być 160 odcinków to może już do końca Kazika dojdą.
Przy obecnym stylu i tendencji do skakania masz rację. Może umrze na początku 3 sezonu jak Łokietek? Mam nadzieję, że ten serial długo potrwa bez względu na głównego bohatera. Sherlock i Gra o Tron mają specjalne odcinki kinowe i marzy mi się żeby powstał film pełnometrażowy o Bitwie pod Grunwaldem, który byłby jednocześnie odcinkiem Korony Królów. Za bardzo w to nie wierzę i się nie napalam, ale byłbym zachwycony. Jeszcze lepiej jakby ten odcinek miał nr 1410, ale tak na pewno nie będzie z ich skakaniem, ale to nawet dobrze, bo wtedy fabuła działaby się zbyt wolno, zbyt rozwlekle.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-06-08, 08:52

Oto co nas czeka w nowej serii:

https://centruminformacji.tvp.pl/375538 ... ona-krolow

Hausner jest starszy od króla o 8 lat. Wydaje mi się, że to trochę zbyt mało, ale jeszcze charakteryzacja zrobi swoje, a ważniejsze od wyglądu jest aktorstwo. Co do tego ostatniego, to sprawdziłem, że Hausner ma całkiem ciekawą filmografię jeśli chodzi o dubbing- Gwiezdne Wojny, Madagaskar, Garfield, Tomb Raider, Wiedźmin, produkcje Marvela itp., natomiast "we własnej osobie" pojawia się nieregularnie i epizodycznie w telenowelach. Boberek lub Babrbasiewicz to on nie jest, a tym bardziej nie Hamill, ale to oczywiste w tego typu produkcji, a i tak dam mu szansę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-06-25, 17:42

Może nie będzie tak źle, coraz bardziej się przekonuję do nowego Kazka.
Tutaj widać nawet tę królewską moc na twarzy i błysk w oku :D
https://scontent-sjc3-1.cdninstagram.co ... 2672_n.jpg
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”