Korona Królów

Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: Korona Królów

Post autor: kacrudy » 2018-05-10, 20:28

Na stronie TVP, w programie na 24 maja widnieje "Korona Królów - odcinek specjalny". Spodziewajcie się jakiejś niespodzianki... ;)
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-05-10, 20:30

Może jakieś kulisy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2018-05-10, 20:44

Ja obstawiałem, że królowa umrze w ostatnim odcinku i to będzie mocny finał serii, a tu niespodzianka. Łokietek też umarł wcześniej niż myślałem. Słyszałem, że Jadwiga umarła w bardzo podobnym czasie, ale mam nadzieję, że dożyje drugiego związku Kazimierza, bo mnie bardzo ciekawią jej relacje z drugą królową. Oczywiście teraz postać Jadwigi jest zmarginalizowana, więc będzie o to ciężko, ale może jednak wyrazi jakąś swoją opinię- nawet jeśli powierzchowną.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-05-10, 20:50

Nie dożyje, zmarła w tym samym roku co Anna, a Kazimierz się ożeni za 2 lata.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-05-10, 21:30

Trudno. Zauważyłem, że główna para aktorów dużo lepiej gra w smutnych scenach. Kiedy indziej się ich czepiałem, ale dzisiaj sam miód, niewiele odstają od ich bardziej znanych kolegów po fachu.
Cieszy mnie powrót Szymona w tym i następnym odcinku. Jeszcze może Olgierdas odwiedzi Wawel...
Skoro ślub dopiero za 2 lata, to uważam to za dowód, że w następnym sezonie też będą skoki w czasie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-05-10, 22:57

Pabfer pisze:
2018-05-10, 21:30
Trudno. Zauważyłem, że główna para aktorów dużo lepiej gra w smutnych scenach. Kiedy indziej się ich czepiałem, ale dzisiaj sam miód, niewiele odstają od ich bardziej znanych kolegów po fachu.
Jedyna śmierć w telenoweli która spowodowała u mnie szczery smutek bo gdzie indziej to beka na całego, Rysiek, Mostowiak :lol:

Kazimierz też dobrze ululanego gra, pasowałby do starych Kiepskich :-)
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-05-14, 18:03

Szkoda, że nie pokazali pogrzebu królowej i tych wszystkich uroczystości jak po Łokietku. Dobrze, że chociaż Egle zostanie. Jeszcze komnata po Annie nie ostygła, a już cały Wawel plotkuje z kim Kazimierza ożenić :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-05-14, 18:23

78

Też żałuję, że zbyt wiele wydarzeń dzieje się tu offscreen, nie tylko to. Jednak zawsze się narzeka, że telenowele są zbyt rozciągnięte, a jak tutaj przyspieszają akcję, to źle... Nam to się nigdy nie dogodzi :-P Też jestem rozdarty między tymi dwoma argumentami i nie wiem który jest ważniejszy. Chyba zależy od wydarzenia, trzeba znaleźć złoty środek... Tylko to akurat było ważne w przeciwieństwie do ślubu Kuchwąsa czy Spytka... Gabija też by mogła zostać w jakiejś nowej roli, bo ją polubiłem i myślę, że inni widzowie też, bo to charakterna kobieta, ale dla nikogo nie jest wredna. Ciekaw jestem warsztatu aktorskiego odtwórczyni drugiej żony króla. Może którąś z kilku kobiet zagra ktoś bardziej znany- pokroju Orzechowskiego (tylko o innej płci :-P )...
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Korona Królów 78

Post autor: Kizior » 2018-05-15, 16:13

Też żałuje braku pokazania uroczystości pogrzebowych ale przynajmniej dzięki śmierci Łokietka wiemy jak to wyglądało w tamtych czasach.
Dobrze, że chociaż Egle zostanie. Jeszcze komnata po Annie nie ostygła, a już cały Wawel plotkuje z kim Kazimierza ożenić
Ożenek to tylko środek do zapewnienia sukcesji, zawarcia sojuszu, obrony korony - tak ludzie pojmowali wtedy obowiązek wobec Ojczyzny. Ożeniliby go nawet z Małpą jakby to przyniosło Polsce korzyści.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-05-15, 17:58

Wiem, że to wszystko sojusze polityczne, ale dziś to już Spytek dowalił z tym mężem Małgorzaty :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-05-15, 19:47

Najlepiej to dowalił ten służący ze zbyt zdrowymi mężami :-P
Cieszę się, że Kazimierz spotkał matkę krótko przed jej śmiercią.
Romans Egle i Ligenzy jest dla mnie trochę naciągany. Ligenza zakochał się w trochę dziecinny sposób, bo Egle była dla niego dobra i to od razu musi coś znaczyć... Wcale by tak nie pomogła komukolwiek innemu :-P I nienaturalnie szybko to idzie... Dziwne takie... Typowa cecha telenowel, które już mnie przyzwyczaiły do dziwactw...
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-05-16, 15:51

Jak szybko panie, jak szybko, gdzie szybko ?
Przecież zanim e-maile na koniu z informacją o śmierci Anny dotarły na Węgry i Litwę minęło ze dwa tygodnie.
Potem kolejne dwa zanim się wszyscy zjechali na pogrzeb.
Czyli już z co najmniej miesiąc od pierwszego smuzi-buzi minęło.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-05-16, 18:44

No tak, faktycznie. Ja to tak odczuwam, jakby odcinki następowały po sobie z dnia na dzień, bo oglądam codziennie, ale masz rację, że dużo skaczą w czasie- zapomniałem :D
Natomiast dzisiaj (odc.80) mi się podobał proces przeciw Krzyżakom. Rozmowy byłej królowej z rodziną i biednym poddanym też się ciekawie oglądało.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-05-22, 19:21

Dziś też mocny odcinek, dużo się działo. Ślub, wesele i kolejny zamach Henryka Kaptura. Niby wiadomo, że król musi przeżyć, ale trochę w tej zapowiedzi pojechali, bo w następnym odcinku już cały i zdrowy. No i wygląda na to, że śmierć królowej Jadwigi będzie finałem sezonu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Korona Królów 83

Post autor: Kizior » 2018-05-22, 19:51

No właśnie, zepsuli zapowiedź zdradzając że żadnej walki o życie nie będzie.
Chociaż pozostała zagadka czy Nekanda zginął.

Śmieszny ten gamoń co podjadał królewskie żarcie i tego trupa znalazł - zawsze tacy ludzie bywali :D
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-05-23, 09:32

Faktycznie ciekawy odcinek, dużo wątków. Kasztelan mógłby być ranny, a nie od razu ginąć, bo jeszcze może mieć dobre wątki. Ten Wyjadacz też mnie bawił. Fajnie, że Anna dostała jeszcze cameo we wspomnieniach Kazimierza. Mam nadzieję, że Jadwiga umrze dopiero w 2. sezonie, bo ja polubiłem jak zaprzestała kłótni z Anną, a poza tym może jeszcze dużo wnieść- biskup Grot się wkurzy, że nie dostanie pomocy w sprawie Arcybiskupstwa Krakowskiego. Czytam jednak na Wikipedii, że dopiero Papież Pius XI podniósł ją do rangi archidiecezji i stolicy metropolii 28 października 1925 r., więc dawno po zakończeniu serialu :P A śmierć to dobry pomysł na finał serialu. Niestety. Bolko dostał fajny raperski łańcuch :P Ciekawi mnie scena z zapowiedzi, w której zapowiada się chyba kłótnia z żoną. Apropo zapowiedzi, to ciekawe ile starszych pań zapomniało, że Kazimierz długo rządził i obstawiało jego śmierć :P :P :P

Czekam na finał, będzie się działo... Ciekawe czy dadzą po finale zapowiedź albo następnego odcinka albo nawet najważniejsze sceny z kilkunastu najbliższych odcinków (tylko mało i wybiórczo) jak w Pierwszej Miłości. Obstawiam, że 2. sezon będzie dłuższy. Pierwsza Miłość ma w serii 198 odcinków, nie wiem jak Klan czy M jak Miłość, ale to na pewno jakaś podobna liczba- sto kilkadziesiąt lub nawet około 200 i wobec tego 84 odcinki wyglądają zabawnie. Oczywiście pilotowa seria zawsze jest krótka (PM miała 67 odc.), ale liczę na zmianę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-05-23, 15:56

Jak oni pewnie jeszcze tego nie nakręcili, a Jadwigi na bank w drugim sezonie nie będzie jak już w zapowiedzi wezwali Kazimierza, bo umiera.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-05-23, 16:36

Przecież sezon to nie to samo, co okres zdjęciowy. Nie wiem jak sytuacja będzie wyglądała teraz, bo pierwsze sezony mogą być specyficzne, ale na ogół w telenowelach odcinki są kręcone z dość dużym wyprzedzeniem- mniej więcej 3 miesiące.

EDIT:
Newsy z jednej z grup na Facebooku (link do posta nic wam nie da, jeśli nie należycie do tej grupy):
-W czwartek będzie odcinek specjalny, podsumowujący 1. sezon,
-Kolejny sezon będzie mieć 160 odcinków- czyli miałem rację, że więcej
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-05-23, 17:21

To o odcinku specjalnym już dawno wiadomo. Też na facebooku wyczytałem, że 160 odcinków i że zdjęcia mają ruszyć dopiero w czerwcu, ale za wiarygodność tych informacji nie ręczę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny
Administrator|Red. Naczelny

Post autor: Kiepski Widz » 2018-05-23, 17:22

Jak 160, to pewnie od września do czerwca bez przerwy zimowej, co jest możliwe.
Obrazek
^^Kliknij^^

REGULAMIN FORUM
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-05-23, 17:27

Od września do czerwca to standardowy czas emisji telenowel. Pamiętam o rozmowie o odcinku specjalnym, ale chyba nie było mówione, że ma podsumować 1. serię- za bardzo nie było wiadomo o czym to ma być- więc doprecyzowałem, bo sam myślałem, że to będą jakieś kulisy zanim to przeczytałem :P Z tą zapowiedzią się nie upieram, tylko po prostu uważam ją za prawdopodobną i mam na nią nadzieję. Przekonamy się już za 2 minuty :D (+25 :P )

Jednak nie było tej zapowiedzi, na którą liczyłem. Mimo wszystko finałowy, 84. odcinek uważam za bardzo dobry. Nie spodziewałem się, że zabiją Nakandę. Może to nawet dobry ruch jeśli chodzi o realizm, ale po prostu w ten realizm nie wierzyłem. Przedśmiertne szaleństwo Jadwigi, a potem rozmowa z Kazimierzem też były świetne. Najbardziej pozytywnie zaskoczyła mnie gra aktorska strażnika, kłócącego się z Maćkiem. Niczego dobrego się po tym występie nie spodziewałem, a tu wyszło dobrze- trochę mi przypominał Karola Krawczyka, chociaż oczywiście ranga wydarzeń znacznie wyższa. Ostatni odcinek zostawił nas w ciekawej sytuacji politycznej- wojna z Litwą (ciekawe czy Olgierdas jeszcze wróci w jakiejś jednej krótkiej scenie, liczę na to, ale pewnie małe szanse) oraz komplikacje w relacji z Bolkiem- Bolko chwilowo wygląda na rozumiejącego i pogodzonego, ale kto wie czy się to jeszcze nie zmieni... Ciekawy zabieg w ostatniej scenie.

Ciekaw jestem co zobaczę jutro... Zastanawiam się nad 2 opcjami:
1. Podobna do odc. 0 z 2 serii Arrow- zmontowane najważniejsze sceny z sezonu tworzące spójną, mocno okrojoną historię- to ma większy sens w 2. sezonie, nie w 1.
2. Edukacyjne kulisy towarzyszące Czasowi Honoru: Powstanie- aktorzy opowiadają prawdziwe historie tam partyzantów, a tu Kazimierza i dworzan, które tworcy przeplatają ze scenami z serialu.
Bo ''stuprocentowe kulisy" bez żadnej fabuły już odrzuciłem. Pożyjemy, zobaczymy...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2018-05-23, 18:52

No i koniec Korony. Na zakończenie dwa pogrzeby w jednym odcinku. Tak jak przypuszczałem śmierć królowej Jadwigi była ostatnim akcentem sezonu i myślę, że całkiem dobrze to pokazali. A Jerzego też otrują i Kazimierz zajmie Ruś, ale to już po wakacjach :-P

I jak to wytrzymać? :-P
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Korona Królów 84

Post autor: Kizior » 2018-05-23, 18:58

Nie było pogrzebu Anny ale za to dzisiaj aż dwie uroczystości pogrzebowe - Nakandy i Królowej Jadwigi. Kończy to sezon, do tego zwarcie z Litwą. Jajca by były jakbyśmy faktycznie tego lata najechali na Litwę i odbili Wilno :lol:

Już nie mogę się doczekać nowego sezonu, tyle zagadek, tyle niewiadomych, czy jeszcze zobaczymy swoich ulubionych bohaterów, kto zagra nowe postaci, w tym drugą żonę Kazka itp.
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2018-05-23, 19:02

Może to metafora tego jak Kazimierz traktował Annę :-P :-P :-P
Kazimierz i Jasiek idą łeb w łeb- po 3 kobiety :-P Ciekawe co przyniesie kolejny sezon :-P
Obrazek
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-05-23, 23:09

Trzeba było wezwać lekarzy z Leśnej Góry !

Obrazek
- Ale kto pana wyżarł ?
- To u pana też byli ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”