Strona 1 z 1

OLBRYCHSKI Daniel

: 2016-05-18, 21:05
autor: Pabfer
Obrazek

Imię i nazwisko: DANIEL OLBRYCHSKI
Rola w serialu: kapitan Dzwonnik
Pierwszy epizod: 492 Moby Dick
Ostatni epizod: 492 Moby Dick


Jego występ oceniam pozytywnie- trochę mnie rozbawil, ale akurat w jego roli nie chodzilo o smiech, tylko o fascynację morzem i dawkę przygody, której w serialu już dawno nie było, pokazał umiejętności aktorskie, a tego typu odcinek stanowił też pewną odmianę- mało takich w serialu. Trzeba też przy tym oddzielić aktora od odcinka, który mógłby być trochę lepszy- to temat na inną rozmowę. (Tzn. i tak wyszedł dobrze, ale wiadomo- ,,za Okiła…’’ itp. :D ) Chętnie bym zobaczył Olbrychskiego w ,,Kiepskich’’ jeszcze kilka razy, ale wiem, że to pewnie nierealne. mam nadzieję, że w tych innych odcinkach wypadłby równie wspaniale, bo Olbrychski to klasa sama w sobie! Inne role- szczególnie w ,,Ziemi Obiecanej’’, ,,Stawce większej niż śmierć’’ i ,,Salt’’ (z Angeliną Jolie również bardzo mi się podobały.
Nie wiem czy polubiłbym go jako człowieka za jego poglądy i skandale wywoływane co jakiś czas, ale aktorem jest rewelacyjnym!

Re: OLBRYCHSKI Daniel

: 2016-05-18, 21:33
autor: Szwejk
Na temat Daniela Olbrychskiego mam podobne zdanie jak Pabfer (patrz ostatnie zdanie jego wypowiedzi). Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych współczesnych polskich aktorów, szczególnie zapadła mi w pamięć jego rola w "Panu Tadeuszu" i "Potopie"

Re: OLBRYCHSKI Daniel

: 2016-05-18, 21:51
autor: Ferdek56
Daniel Olbrychski to wybitny aktor. W ''Moby Dick'' zagrał bardzo dobrze kapitana Dzwonnika. Oglądałem go także w różnych rolach epizodycznych w serialach, tam także wypadał znakomicie. Potrafi wczuć się w każdą rolę. Wielu z nich nie można po prostu zapomnieć, np. Kmicia. Ma też odpowiedni głos do dubbingu. Pokazał to np. w roli Juliusza Cezara w filmie ''Asterix na Olimpiadzie''. Znakomity aktor, który potrafi ''zamienić swój występ w żyłę złota''.

Re: OLBRYCHSKI Daniel

: 2016-05-19, 18:37
autor: Kizior
Pabfer pisze: W ,,Kiepskich’’ zagrał Kapitana Dzwonnika w odcinku 492. ,,Moby Dick’’. Jego występ oceniam pozytywnie-
Ja zaś bardzo przeciętnie, zero śmiechu, grozy itd.
Bo tak to z nim już jest, jak film jest dobry to i on jest dobry.
Dlatego od 30 lat nie zagrał dobrej roli bo dobre filmy omijały go szerokim łukiem.

Re: OLBRYCHSKI Daniel

: 2016-05-20, 14:17
autor: Luko
Bardzo dobry aktor. W Kiepskich kapitana zagrał moim zdaniem bardzo dobrze. W innych produkcjach jego występy również były świetne, przede wszystkim w "Potopie" zagrał świetnie Andrzeja Kmicica.

Re: OLBRYCHSKI Daniel

: 2016-07-27, 19:13
autor: Kiepski Widz
Muszę pochwalić jego występ, bo trochę się go obawiałem, ale wyszło bardzo dobrze. Rola kapitana świetnie mu przypasowała, ale na stałe raczej by chyba nie pasował do serialu.

Re: OLBRYCHSKI Daniel

: 2017-09-23, 18:06
autor: kacrudy
Olbrychski to aktor wybitny, więc nic dziwnego, że w "Moby Dicku" wypadł fantastycznie (jednak odcinek oceniam jako bardzo słaby). Można więc śmiało powiedzieć, że uratował ten odcinek. Najbardziej jako aktor spodobał mi się w "Potopie" - fenomenalny Kmicic! W dubbingu zaś świetnie się sprawdził jako Juliusz Cezar w "Asterixie na olimpiadzie" - idealnie pasował do roli cesarza (swoją drogą, dubbing w tym filmie jest świetny, ale sam film tylko niezły). Całokształt mogę więc śmiało ocenić na 10/10.
Szkoda, że wystąpił też w filmach kiepskich, ale wypadł w nich dobrze, więc nie mogę ocenić tego na minus.

Re: OLBRYCHSKI Daniel

: 2018-01-21, 18:15
autor: Kizior
Niech Yoka i spółka obejrzą szesnasty odcinek serialu Dom i popatrzą jak można wykorzystać pozytywnie występ gwiazdy. Hajduczek zakochany w Azji i bójka z Talarem :lol: Jedna z lepszych ról Olbrychskiego gdzie grał samego siebie. Pokazano też w fajny sposób relacje gwiazda - fanka.

"Ja dla pana wszystko, ja panu oddam wszystko !"
"Ale ja już wszystko mam" :lol:

I w tym odcinku jeszcze jak podczas słuchania RWE sprawdzali czy nikt nie stoi pod ich drzwiami i nie podsłuchuje :lol: Śmieszniejsze to wszystko w tych dramatycznych okolicznościach niż cała twórczość komediowa Polsatu w ostatnich 12 latach.