OLBRYCHSKI Daniel

Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

OLBRYCHSKI Daniel

Post autor: Pabfer » 2016-05-18, 21:05

Obrazek

Imię i nazwisko: DANIEL OLBRYCHSKI
Rola w serialu: kapitan Dzwonnik
Pierwszy epizod: 492 Moby Dick
Ostatni epizod: 492 Moby Dick

Jego występ oceniam pozytywnie- trochę mnie rozbawil, ale akurat w jego roli nie chodzilo o smiech, tylko o fascynację morzem i dawkę przygody, której w serialu już dawno nie było, pokazał umiejętności aktorskie, a tego typu odcinek stanowił też pewną odmianę- mało takich w serialu. Trzeba też przy tym oddzielić aktora od odcinka, który mógłby być trochę lepszy- to temat na inną rozmowę. (Tzn. i tak wyszedł dobrze, ale wiadomo- ,,za Okiła…’’ itp. :D ) Chętnie bym zobaczył Olbrychskiego w ,,Kiepskich’’ jeszcze kilka razy, ale wiem, że to pewnie nierealne. mam nadzieję, że w tych innych odcinkach wypadłby równie wspaniale, bo Olbrychski to klasa sama w sobie! Inne role- szczególnie w ,,Ziemi Obiecanej’’, ,,Stawce większej niż śmierć’’ i ,,Salt’’ (z Angeliną Jolie również bardzo mi się podobały.
Nie wiem czy polubiłbym go jako człowieka za jego poglądy i skandale wywoływane co jakiś czas, ale aktorem jest rewelacyjnym!
Ostatnio zmieniony 2017-11-06, 14:46 przez Pabfer, łącznie zmieniany 5 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Szwejk
Paździoch
Paździoch

Re: OLBRYCHSKI Daniel

Post autor: Szwejk » 2016-05-18, 21:33

Na temat Daniela Olbrychskiego mam podobne zdanie jak Pabfer (patrz ostatnie zdanie jego wypowiedzi). Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych współczesnych polskich aktorów, szczególnie zapadła mi w pamięć jego rola w "Panu Tadeuszu" i "Potopie"
Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana.
Awatar użytkownika
Ferdek56
Waldek
Waldek

Post autor: Ferdek56 » 2016-05-18, 21:51

Daniel Olbrychski to wybitny aktor. W ''Moby Dick'' zagrał bardzo dobrze kapitana Dzwonnika. Oglądałem go także w różnych rolach epizodycznych w serialach, tam także wypadał znakomicie. Potrafi wczuć się w każdą rolę. Wielu z nich nie można po prostu zapomnieć, np. Kmicia. Ma też odpowiedni głos do dubbingu. Pokazał to np. w roli Juliusza Cezara w filmie ''Asterix na Olimpiadzie''. Znakomity aktor, który potrafi ''zamienić swój występ w żyłę złota''.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-05-19, 18:37

Pabfer pisze: W ,,Kiepskich’’ zagrał Kapitana Dzwonnika w odcinku 492. ,,Moby Dick’’. Jego występ oceniam pozytywnie-
Ja zaś bardzo przeciętnie, zero śmiechu, grozy itd.
Bo tak to z nim już jest, jak film jest dobry to i on jest dobry.
Dlatego od 30 lat nie zagrał dobrej roli bo dobre filmy omijały go szerokim łukiem.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2016-05-20, 14:17

Bardzo dobry aktor. W Kiepskich kapitana zagrał moim zdaniem bardzo dobrze. W innych produkcjach jego występy również były świetne, przede wszystkim w "Potopie" zagrał świetnie Andrzeja Kmicica.
Obrazek

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?
Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny
Administrator|Red. Naczelny

Post autor: Kiepski Widz » 2016-07-27, 19:13

Muszę pochwalić jego występ, bo trochę się go obawiałem, ale wyszło bardzo dobrze. Rola kapitana świetnie mu przypasowała, ale na stałe raczej by chyba nie pasował do serialu.
Obrazek
^^Kliknij^^

REGULAMIN FORUM
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2017-09-23, 18:06

Olbrychski to aktor wybitny, więc nic dziwnego, że w "Moby Dicku" wypadł fantastycznie (jednak odcinek oceniam jako bardzo słaby). Można więc śmiało powiedzieć, że uratował ten odcinek. Najbardziej jako aktor spodobał mi się w "Potopie" - fenomenalny Kmicic! W dubbingu zaś świetnie się sprawdził jako Juliusz Cezar w "Asterixie na olimpiadzie" - idealnie pasował do roli cesarza (swoją drogą, dubbing w tym filmie jest świetny, ale sam film tylko niezły). Całokształt mogę więc śmiało ocenić na 10/10.
Szkoda, że wystąpił też w filmach kiepskich, ale wypadł w nich dobrze, więc nie mogę ocenić tego na minus.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2018-01-21, 18:15

Niech Yoka i spółka obejrzą szesnasty odcinek serialu Dom i popatrzą jak można wykorzystać pozytywnie występ gwiazdy. Hajduczek zakochany w Azji i bójka z Talarem :lol: Jedna z lepszych ról Olbrychskiego gdzie grał samego siebie. Pokazano też w fajny sposób relacje gwiazda - fanka.

"Ja dla pana wszystko, ja panu oddam wszystko !"
"Ale ja już wszystko mam" :lol:

I w tym odcinku jeszcze jak podczas słuchania RWE sprawdzali czy nikt nie stoi pod ich drzwiami i nie podsłuchuje :lol: Śmieszniejsze to wszystko w tych dramatycznych okolicznościach niż cała twórczość komediowa Polsatu w ostatnich 12 latach.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktorzy epizodyczni”