509 Lalka

Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny

509 Lalka

Post autor: Kiepski Widz » 2017-03-25, 19:20

Tytuł odcinka: 509 Lalka
Premiera: 1.04.2017
Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska

Przeczytaj pełny opis odcinka na Kiepscy.org.pl
(informacja o odcinku, fabuła, zdjęcia z odcinka + najlepsze cytaty bohaterów)
Obrazek

Moja opinia:

Szczerze mówiąc spodziewałem się większego G.

Plusy:
-parodia piosenki z "Klanu" :P
-Ferdek chciał jechać do pośredniaka :lol:
-nawet niezła scena z Kozłowskimi w aucie

Minusy:
-brak Paździocha
-Pupcińscy - tradycyjnie tragedia
-Halina zachowująca się jak nienormalna :roll:
-obiadek
-retrospekcja
-lalka atakująca Kozłowskiego. Serio?

Chodupska. Mogli wymyślić coś nowego, a nie coś co już było. Oczywiście nie wytłumaczyli czemu ta lalka tak dziwnie działała, ale do tego już twórcy przyzwyczaili.
Jak zwykle w tym sezonie 0/10
Ostatnio zmieniony 2017-04-01, 19:03 przez Kiepski Widz, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek
^^Kliknij^^

REGULAMIN FORUM
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: 509 Lalka

Post autor: kacrudy » 2017-03-25, 19:51

Odcinek podobny do "Głupiego Piotrusia", od jednego do drugiego. Zaczęło się śpiewem Haliny rodem z horroru i jej przebierankami. Dobry tekst Ferdka: "Czy ty jesteś nietrzeźwa czy pod wpływem alkoholu?" Fajna szczęka pod oknem, ale wydzwaniająca Halina już nie. Pupcińscy - bez komentarza. Te ich kowbojskie wycia w ogóle nie śmieszą. I jeszcze ta słaba konfrontacja z Ferdkiem. Fajne było, jak Ferdek pozbył się lalki, ale ryk Haliny żenujący, jedno wielkie dno! Dobry tekst: "Watykan jest po mojej stronie". Scena u Pupcińskich z lalką słaba, tak samo jak ta druga, wyrzucenie lali przez okno neutralne, ale ryk Jolasi i Waldka, tradycyjnie, do dupy. Kozłowscy, niestety, musieli wystąpić. Jednak mieli dobre teksty: "Ja się pod tym zesram" Kozłowskiej i "Gadał dziad do obrazu, a obraz do dupy ni razu" Kozłowskiego :lol: Dobry Boczek strachający się policjanta i tekst policjanta: "Lalka zeznała, że jest państwa własnością". Efekty z lalką słabe strasznie, próba zadźgania Kozłowskiego to jakiś horror klasy Ź, a nie ŚWK. Na minus brak Paździochów i malutko Boczka. Zakończenie w miarę, fajny Ferdek szukający wódki.
Dam 4/10, czyli 3/10 za brak Paździocha.
Kiepski Widz pisze:Oczywiście nie wytłumaczyli czemu ta lalka tak dziwnie działała, ale do tego już twórcy przyzwyczaili.
Chodziło o to, że Chodupska obłożyła klątwą lalkę. Trochę słabe wyjaśnienie, ale zawsze jakieś.
Ostatnio zmieniony 2017-05-23, 13:09 przez kacrudy, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2017-03-25, 20:16

PLUSY

UWAGA! Zaraz nastąpi wpisywanie głupot na siłę, bo to strasznie denny odcinek :!:

Występ Boczka
Parodia Klanu
Zabawne dwie sceny z policjantem
Występ Wujka Władka
Na siłę można wyliczyć też występ Młodej Babki, bo tam był tłum osób, a to logiczne, że się zaprasza na ślub najbliższą rodzinę, tym bardziej, że zazwyczaj to rodzice płacą za wesele. Nawet nie wiem kto grał Młodą Babkę i się ona nie odezwała, ale chcę wymienić dodatkowy plus.
Zakończenie. Mogli od niego zacząć, a resztę odcinka nam oszczędzić.
Niewidziany dotychczas mały fragment mieszkania Prezesa
Jeszcze mnie rozbawiło, że Prezes ma swój wielki obraz w salonie zamiast świętego obrazka, który zazwyczaj wisi w tym miejscu w większości domów.
Telefon od Lalki i zabicie Prezesa

Ciekawe urozmaicenie, że Ferdkowi ostatecznie się spodobało, że Pupcińscy go okradli. Tu się też przyczepię, że miałem nadzieję, że jak Halina dostała hopla na punkcie Lalki, to wystąpi podobne urozmaicenie, że się bardzo ostro zwróci przeciw Jolaśce. Niestety się nie doczekałem.
Tekst Ferdka o pieniądzach
Zasugerowanie (całokształtem odcinka- stosunek do Lalki świadczy o stosunku do małżeństwa), że Halina jest zadowolona z małżeństwa. Dobrze, że wyjątkowo nie marudziła.
Sam pomysł pokazania ślubu Kiepskich mi się podobał, tylko mógłby być lepiej zrealizowany.

MINUSY
Dosłownie cała reszta. Wyliczę tylko brak obu Paździochów, a nawet wspomnienia Mariana. Reszty mi się nie chce. Nie wiem co za gówno właśnie widziałem i nie chcę do tego wracać. W plusach są głupoty, w minusach prawie cały odcinek. Podstawowy zarzut to brak fabuły, który spowodował całą resztę wad.

Twórcy mieli okazję pokazać mieszkanie Boczka i już się rozmarzyłem, a niestety nie skorzystali, bo Boczkowi nie wolno dawać za dużo czasu, bo na Jolaśkę nie starczy.

1/10
Zminusowałem brak Paździocha, ale to tak naprawdę bez różnicy, bo on by nic nie uratował.
Ostatnio zmieniony 2017-03-25, 22:18 przez Pabfer, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Fistakowa
Mariolka
Mariolka

Post autor: Fistakowa » 2017-03-25, 20:31

Słaby, nudny i nieciekawy odcinek czyli nic specjalnego.

Plusy:
-"Halinka ty jesteś pijana czy pod wpływem alkoholu?"
-Scena pod kiblem z Boczkiem
-"Jak cię skarbówa za dupe chwyci to Ci pikawa wysiądzie" :lol:

Minusy:
-Przebieranki Halinki
-Irytujące śpiewanie Halinki
-Pupcińscy i darcie się Jolaśki :roll: :roll:
-Muzyka w tle
-Obiadek i retrospekcja
-Scena u Kozłowskich

Ocena 2/10
Ostatnio zmieniony 2017-03-25, 20:32 przez Fistakowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2017-03-25, 20:36

Kolejny odcinek o klątwach, duchach i tym podobnych. Choć niestety nadal w zestawie brakuje wartego uwagi odcinka, to ten na szczęście okazał się do przełknięcia.
Najbardziej obawiałem się gry Sztuki, gdyż od paru lat nie daje sobie rady z normalnymi rolami, tutaj dostała jedną z głównych ról do tego w nietypowej kreacji, na szczęście nawet sobie poradziła. Humor też się gdzieś pojawił, o dziwo u najbardziej smętnej postaci: Ferdka. Rozbawiły mnie jego komentarze typu: "Watykan jest po mojej stronie" czy też jego plan na wzięcie od Haliny pieniędzy :lol: .
Halina trochę denerwowała, zachowując się jak nienormalna, co niestety Sztuce nie wyszło, choć rozbawił mnie tekst z "Tu jesteś mój luby - gruby".
Spodobał mi się pomysł, aby pierwsze skrzypce grała tytułowa lalka wędrująca z rąk do rąk.
Retrospekcja znośna, fajnie że przypomniało im się o wujku Władku. Boczka było mało, spodobało mi się, że Ferdek poszedł z nim się napić, jak w starych dobrych odcinkach :-P.
Waldek i Jolasia standardowo irytowali, niepotrzebny wątek tego całego rodeo, zdecydowanie zepsuło to odcinek. Zakończenie dobre, choć lekko niepokojące.
Na największy plus rewelacyjne greenboxy ! Jak dotąd chyba najlepsze w serialu, scena w samochodzie była strasznie realistyczna, to samo retrospekcja.
5/10 - za brak Paździocha 4/10

I tym samym obniżam ocenę "Złotego pociągu" do 1/10, bo ten mi się bardziej podobał.
Ostatnio zmieniony 2017-05-23, 13:07 przez Bździuch, łącznie zmieniany 2 razy.
''(...) i człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, który nauczył swoich braci rozpalać''
-A.Rand

---
ZAPRASZAM:
Moja gra PC o Kiepskich (KLIK)
I mój najnowszy scenariusz (KLIK)
---

Obrazek
Awatar użytkownika
Crockett
Boczek
Boczek

Post autor: Crockett » 2017-03-25, 20:36

Mam wrażenie, że Sobisze i Yoka żyją na jakiejś odrealnionej planecie i myślą, że taki szajs się spodoba ludziom.

Plusy

-Ferdek biorący pieniądze z pudelka
-Ferdek chcący iść do pośrednika

Minusy
-żenująca gra aktorska Sztuki
-laleczka
-występ Pupcinskich
-obiadek
-scena u Kozlowskich

Moja ocena 1/10
Ostatnio zmieniony 2017-03-25, 20:37 przez Crockett, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Derek187
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Derek187 » 2017-03-25, 20:57

Ten odcinek jest genialny! Coś wspaniałego. Klimat, humor, pastisz, nawiązania, dobra strona wizualna. Takiego epizodu jeszcze nie było. Sceny humorystyczne okraszone lekką muzyczką, wręcz można nazwać je dziecinną i prymitywną, przechodzące w poważniejsze, które uwydatniała smutna fortepianowa muzyka. Gra aktorska Sztuki przerysowana do granic możliwości, ale właśnie o takie coś chodzi w odcinku o tej formie. Sposób poruszania lalki i jej walka z Kozłowskim - ukłon autorów w stronę starych, a także nowych-niskobudżetowych horrorów. Ryk Haliny i Jolanty - kolejna perełka parodiująca wszystkie te fragmenty horrorów, które są nagrane po to aby straszyć, a tak na prawdę wywołują uśmiech politowania. Kolejna ważna część odcinka, a mianowicie retrospekcja i postać starej Chodupskiej, która to spotęgowała niepokój i atmosferę tego epizodu. Poza tymi plusami w odcinku występuje również dużo dobrych tekstów, jak na przykład te:

HALINA: Ty grubasie, ty wiesz co? Ty fajny chłopak jesteś.

FERDEK: Halinka, ty pijana jesteś czy pod wpływem alkoholu?
HALINA: Ferdziu, jeżeli pijana to tylko szczęściem wiecznym.

BOCZEK: Do siebie se idę na górę, będę se wódkie pić.
FERDEK: Proszę bardzo, za karę pan mnie do siebie na wódkę zapraszasz.
BOCZEK: Ale panie, ja se tylko wino mam.
FERDEK: To ja se będę pił wino, a pan w tym czasie pójdzie do Staśka po wódkę. :-)

HALINA: Tu jest mój luby.... gruby.

FERDEK: Watykan jest po mojej stronie.

HALINA: A gdzie ty chcesz jechać?
FERDEK: Ja do pośredniaka bym chciał pojechać, bo bym chciał sprawdzić, bo może jakaś robota się znalazła.

KOZŁOWSKA: (o zawale) I tak dostaniesz, złodzieju jeden. Jak cię skarbówa za dupę chwyci to pikawa ci wysiądzie.

MARIOLA: (o spaleniu lalki) Dlaczego?
FERDEK: Bo od Chodupskiej złe wiatry ciągły.

KOZŁOWSKI: Zwariowała baba! W kukłę moją whiskey będzie wlewać!

KOZŁOWSKI: A idżże ty w cholerę! Będzie mnie tu jakieś tureckie przysłowia... Gadał dziad do obrazu, a obraz do niego ni razu. :mrgreen:

KOZŁOWSKI: (o zmianie pozycji) Jak dupę na odchyl? :lol:

POLICJANT: Podczas przesłuchania lalka zeznała, że jest państwa własnością i do państwa przynależy od 1972.

FERDEK: Lalka należy do starej Chodupskiej.
POLICJANT: A gdzie obecnie przebywa pani stara Chodupska?
HALINA: W grobie. :mrgreen:

Oprócz tego w odcinku bardzo dobrze obrobiono greenboxy. Odświeżone mieszkanie Kozłowskich prezentuje się lepiej, widzimy je z większej ilości ujęć. Tło miejscowości od strony wyjścia z kościoła to jeden z lepszych efektów na tle całego serialu.

Czego chcieć więcej! Jestem po wrażeniem, zasłużone 10/10! ;-)
Już się nie mogę doczekać reakcji. :lol:
Ostatnio zmieniony 2017-03-25, 21:56 przez Derek187, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2017-03-25, 21:04

Kiepski Widz, pośrednio zasugerowali dlaczego Lalka była wredna. Chodupska była ucharakteryzowana na wiedźmę (nie powiedzieli tego, ale przecież widać) i chciała się zemścić za brak zaproszenia (nie otrzymała go też nie bez powodu), więc zaklęła lalkę i podłożyła nowożeńcom "konia trojańskiego".
Masz pełną rację, że powinni pokazać scenę zaklinania Lalki, ale z drugiej strony mielibyśmy wtedy kolejną tandetną scenę więcej. Przynajmniej ja bym ją zminusował.
Ostatnio zmieniony 2017-03-25, 21:05 przez Pabfer, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiepski Widz

Post autor: Kiepski Widz » 2017-03-25, 21:07

Nie mówię, że powinni pokazać kolejną żałosną scenę, tylko jak się okazało przeoczyłem ten moment, bo nuda dawała się we znaki.
Obrazek
^^Kliknij^^

REGULAMIN FORUM
Awatar użytkownika
Mungo Jerry
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Mungo Jerry » 2017-03-25, 21:16

Po prostu średnio. Ani źle, ani dobrze.

PLUSY:
-Ferdek jak myślal, że Halinka zostawiła mu pieniadze
-"Watykan jest po mojej stronie"
-Wujek Władek (fakt, że sie pojawił, nie humor)
-Boczek jak z żarówką wyszedł :lol:
-Kozlowski (od pewnego czasu najśmieszniejszy w serialu)
-Obraz u Kozłowskiego :lol:
-Zakończenie
-powrót "są na tym świecie rzeczy..."

MINUSY:
-Mało Boczka
-rodeo Pupcińskich
-Brak Paździochowej
-zachowanie Halinki na początku
-efekty głosu

5/10
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2017-03-25, 21:58

Derek187 pisze:Sposób poruszania lalki i jej walka z Kozłowskim - ukłon autorów w stronę starych, a także nowych-niskobudżetowych horrorów.
Ogólnie lekko pachnie parodią "Laleczki Chucky" aczkolwiek scena z zaatakowaniem Kozłowskiego przypomina mi drugą lub pierwszą (Nie pamiętam) część "Strasznego filmu" w scenie z kotem z butelką (Nakręcona w bardzo podobny sposób), Można by rzec, że sparodiowali parodię. Choć na pewno dużo filmów zawierało ten motyw.
Ostatnio zmieniony 2017-03-25, 22:00 przez Bździuch, łącznie zmieniany 1 raz.
''(...) i człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, który nauczył swoich braci rozpalać''
-A.Rand

---
ZAPRASZAM:
---

Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdas Kiepski
Boczek
Boczek

Post autor: Ferdas Kiepski » 2017-03-26, 08:03

Niestety, ale odcinek raczej niskich lotów.

Plusy:

- Ferdek "biegnący" po pieniądze na piwo
- scena z Boczkiem pod kiblem
- Ferdek chcący jechać do pośredniaka
- wujek Władek
- strach Boczka i tłumaczenie się na widok policjanta

Minusy:

- tematyka i klimat odcinka
- występ Pupcińskich
- ta cała lalka
- scena u Kozłowskich
- zachowanie Haliny
- Boczek zepchnięty jak zwykle na dalszy plan
- brak Paździocha

2/10

W plusach wymieniłem raczej pojedyncze śmieszne sytuacje, momenty, tak naprawdę większość odcinka nie przypadła mi do gustu. Dobry był ten obraz Kozłowskiego, ale cała scena beznadziejna. Jak Ferdek zaczął z radością biec po te pieniądze, przypomniała mi się "Flaszka niedopitka", bardzo dobry odcinek, dlatego za to duży plus. Śmieszne było, że Boczek naprawdę uwierzył, że policjant mógł przyjść po niego, ze względu na kradzież żarówki i papieru. W słabe punkty odcinka nie chcę się już zagłębiać, gdyż było ich bardzo dużo, stanowiły niemal cały epizod. Jest źle, ale jak już twórcy niejednokrotnie zdążyli udowodnić, mogło być gorzej.
Przemek77
Halinka
Halinka

Post autor: Przemek77 » 2017-03-27, 11:35

Ja biorę stronę nielicznych widzów, którym "Lalka" się podobała. No fajne to było. Po beznadziejnych "Wysokich obcasach" i takiej sobie "Hecy...." w końcu odcinek, na którym niemal bez przerwy się śmiałem. Fabuła zerżnięta z "Laleczki Chucky" - ale ciężko juz coś oryginalnego wymyśleć. Odcinek bardzo śmieszny, a chwilami nawet taki niepokojący, mroczny trochę...

Plusy:
- schizy Halinki
- Ferdek, który próbuje to ogarnąć
- sporo śmiesznych tekstów ("Halinka, ty pijana jesteś czy pod wpływem alkoholu?", "Watykan jest po mojej stronie", "Bo od Chodupskiej złe wiatry ciągły.")
- sceny z policjantem
- Kozłowski
- Waldek w końcu zaczyna się normalnie zachowywać a nie jak gej-ciota

Minusy:
- Pupcińscy ze wskazaniem na Jolaśkę, niestety to jej debilne gadanie do rymu jak pustak jakiś chyba już stanie się standardem
- Waldek jako koń...... hmm.... :/
- mało Boczka, skoro Paździocha w tym sezonie nie będzie to powinni Boczka bardziej wysunąć

8/10
Ostatnio zmieniony 2017-03-27, 11:36 przez Przemek77, łącznie zmieniany 1 raz.
- No wiesz pan na te erosy
- Jakie erosy?
- Normalne panie: gumiaki, prezerwatiwy. Tu se pan piniążka wrzucasz a tam se balon wylatywa, kondon!
lukaszlipinski
Paździoch
Paździoch

Post autor: lukaszlipinski » 2017-03-27, 17:28

Taa... Wypadałoby coś napisać. ;)
Co do fabuły to lalka przechodzi z rąk do rąk, gdzie przejmuje władzę nad właścicielem i ma negatywny wpływ na otoczenie. I to by było w zasadzie tyle. A! No i mamy tytuł, lalkę, a nawet scenę z "Laleczki Chucky". Sam horror arcydziełem nie był, ale wstrzelił się w swoją epokę. A sam odcinek budzi mieszane uczucia...
Sam pomysł i kolejne perypetie lalki poczytać należy zdecydowanie in minus. Składanie hołdu i umiłowanie do kukły z jednej strony nudzą, z drugiej - irytują. Kiedy po żenującym początku wydaje się, że odcinek nabiera jakichś kształtów i suma sumarum za pośrednictwem lalki Pupcińscy lub Paździochowa przejmą mieszkanie Kiepskich... następuje ożywienie i cytowanie horroru. A końcówka jest nijaka i jakby urwana.
Za wiele śmiesznych i ciekawych rzeczy tu nie. Nie ma też co się dłuzej rozwodzić.
6/10. :)
Świat według Kiepskich
Awatar użytkownika
Pabfer

Post autor: Pabfer » 2017-03-27, 17:30

Tam wystąpiła Paździochowa?
Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2017-03-27, 17:34

Pabfer pisze:Tam wystąpiła Paździochowa?
Nie, ale pewnie Łukaszowi chodziło o Kozłowskich, tylko się przejęzyczył ;-) .
-A.Rand

---
ZAPRASZAM:
---

Obrazek
Awatar użytkownika
Ferdziu1992
Halinka
Halinka

Post autor: Ferdziu1992 » 2017-03-27, 20:56

Odcinek niezły, nie spodziewałbym się że nakręcą odcinek w którym główną rolę odegra lalka haha. Nie ma się za bardzo do czego przyczepić, ale szału ten odcinek nie robi. Podobała mi się scena jak Ferdek opierdzielał pupcińskich na korytarzu, że znowu kradną. W ogóle w dalszym ciągu nie zmienia się to że Waldek to dupa a nie chłop, skacze koło tej Jolaśki jak głupi, mi się wydaje że im mniej to się widzom podoba to tym bardziej reżyser robi nam na złość i w dalszym ciągu mamy cieciowanie, jak to Ferdek powiedział kiedyś :lol:

Brakuje strasznie Paździocha, dlatego jest dużo zapychaczy. Śmieszny był też moment jak policjant przyniósł lalke w worze z tekstem ''lalka zeznała...", albo Boczek tłumaczący się przed policjantem, ten to jest w tych nowych odcinkach wystraszony na każdym punkcie. Traktują go jak debila, a on się daje.

Odcinek oceniam na 7/10.
Obrazek
lukaszlipinski
Paździoch
Paździoch

Post autor: lukaszlipinski » 2017-03-28, 16:59

Żaden błąd. Obstawiałem, że na koniec okaże się, że dzięki przejęciu lalki Paździochowie (Paździoch nie zostanie pokazany) przejmą mieszkanie Kiepskich, a ci wylądują na śmietniku u Badury. Niestety, zakończenie wyszło nijakie. Tyle. :)
Świat według Kiepskich
Awatar użytkownika
Brady
SCENARZYSTA DEKADY
SCENARZYSTA DEKADY

Post autor: Brady » 2017-03-28, 20:11

Bardzo dziwny odcinek. Na początku irytowało mnie zachowanie Haliny, wyszło to dość sztucznie, denerwowali oczywiście znowu Pupcinscy, którzy byli żenujący. Podobały mi się natomiast sceny z Kozłowskimi, zwłaszcza jak prezes narzekał że lalka mu whisky pije. Kolejnym plusem była niezła realizacja ruchów lalki oraz zakończenie. Reszta raczej neutralnie, dlatego odcinek oceniam na 3/10
Piotrek2011
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Piotrek2011 » 2017-04-01, 18:15

Mi ten odcinek za bardzo nie podobał się. Brakowało zarówno Paździocha jak i Heleny również. Na plus te teksty:
Ferdek:"Ty pijana jesteś czy pod wpływem alkoholu?", "Złodziejka mnie będzie prawa uczyć".
Kozłowski:"Lala srala".

Reszta na minus moim zdaniem, ogólnie nie podobała mi się tematyka tego odcinka, za dużo zdecydowanie było Jolaśki i kompletną głupotą moim zdaniem ze strony Jolaśki, Halinki czy Kozłowskiej było takie wielki zachwycanie się tą lalką. Z przykrością muszę dać w tym sezonie po raz drugi następującą ocenę: 1/10.
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2017-04-01, 19:06

Trzy razy to samo z trzema parami aktorów i jaka jest różnica między Grabowską/Sztukiem - Źukowską/Ilczukiem a Gałłą/Kurowską - ci ostatni nawet z takiego szajsu zrobili nawet coś śmiesznego i ciekawego.

Poza tym znowu wyszły kompleksy pseudotwórców marzących, jak nie o kręceniu wysokobudżetowych filmów kostiumowych to horrorów. Laleczka Chucky się tu kłania.

I znowu wkurzająca Krystyna Tkacz w żałosnej roli na dodatek.
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
Barakuda
Mariolka
Mariolka

Post autor: Barakuda » 2017-04-01, 19:10

Rewelacyjny epizod!

Plusy:
+ pomysł na odcinek
+ fascynacja lalką Haliny, Jolasi i Kozłowskiej
+ pierwsza scena i w ogóle zachowanie szalonej Haliny, podobało mi się
+ rymowanka o rejencie :mrgreen: , zapisanie majątku lalce
+ dialog Ferdka i Boczka pod kiblem
+ Jolasia i Waldek w mieszkaniu Kiepskich
+ spotkanie z Ferdkiem na korytarzu, w tym teksty ,,Złodziejka nie będzie mnie prawa uczyć!", ,,Twoje pocałunki są wężowe, krokodyle i obłudne"
+ klimatyczna scena w mieszkaniu Pupcińskich, a ten klimat budowany głównie przez nucenie Jolaśki
+,,Tu jest mój luby... gruby"
+ ,,Watykan jest po mojej stronie!" :lol:
+ przerażenie Waldka (Żukowski dobrze to zagrał)
+ ,,Gdzie jest lala?!" Halinki i Jolasi (plus za zmieniony głos)
+ ,,Bo od Chodupskiej złe wiatry ciągły"
+ ,,I tak dostaniesz, złodzieju jeden. Jak cię skarbówa za dupę chwyci, to ci pikawa wysiądzie" :-P
+ ,,Kozłowski, Polska" :mrgreen:
+ wspomnienie o mane, tekel, fares
+ praca kamery podczas zbliżania się lalki do Kozłowskiego
+ Boczek tłumaczący się policjantowi :-)
+ zakończenie
+ jakość greenboxów

Neutral:
+/- scena z policjantem
+/- scena ślubu z wyjątkiem gry i postaci Chodupskiej

Minusy:
brak

Przede wszystkim w sposób udany sparodiowano horror. Było ciekawie, z humorem, trafiły się mocne teksty, nie było nudów. 10/10.

Nie wiem, jak można porównać ,,Lalkę" do ,,Głupiego Piotrusia", to zupełnie inny poziom :-) Uważam, że słabe efekty specjalne umyślnie były słabe.
Ostatnio zmieniony 2017-04-01, 19:18 przez Barakuda, łącznie zmieniany 4 razy.
Wrzód na zdrowym organizmie narodu
Awatar użytkownika
Kobielak
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: Kobielak » 2017-04-01, 20:57

Super odcinek! Taki na cienkiej granicy absurdu, której przekroczenie grozi katastrofą. Znowu ciekawa fabuła-magia związana z lalką. Rewelacyjna Halinka taka miła dla Ferdka. Wproszenie Ferdka do Boczka bardzo śmieszne. Pupcińscy nie drażnili. Najlepsi jednak Kozłowscy i ten tekst o ścianie w domu Baltazara. Do płaczu mnie doprowadził. Na szczęście nie wciskali Paździochowej na siłę choć mogłaby wyjść gdy Jolasia ryczała na korytarzu np. z tekstem kto tak drze ryja. 8,5/10 co najmniej.
Kobielak
Awatar użytkownika
kanalium
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kanalium » 2017-04-02, 09:38

Na plus:
+ pierwsza scena
+ parodia piosenki z "Klanu"
+ pierwsza scena z Boczkiem
+ "Gdzie jest lala?" wymawiane potwornym głosem najpierw pzez Halinkę, a później przez Jolaśkę
+ Ferdek chcący wybrać się do pośredniaka
+ przerażony Waldek
+ scena z Kozłowskimi w aucie
+ sceny z policjantem
Na minus:
- brak dźwięków w przejściach pomiędzy scenami
- Jolaśka - kowbojka i Waldek - koń
- darcie się Jolaśki
- przebieranki Halinki
- obiadek
- retrospekcja
- atak na prezesa Kozłowskiego
- słabe zakończenie
Spodziewałem się lepszego odcinka, a tak odcinek jest dość słaby, 5/10.
Obrazek
ms.
Halinka
Halinka

Post autor: ms. » 2017-04-04, 09:07

Odcinek dziwny, trochę nietypowy ale właściwie ostatnio są same nietypowe więc przejdę od razu do odcinka.
Twórcy po raz kolejny zaprezentowali nam parodię horroru, nie przypominało to jednak Ręki wisielca czy Wampiry są wśród nas tylko Poltergeista tyle że tym razem było trochę śmieszniej.

Co mnie śmieszyło w tym odcinku, na pewno pierwsza scena a poza tym nabranie Ferdka przez Halinkę. Można szukać jeszcze innych pozytywów jak np. scena pod kiblem Ferdka z Boczkiem, ale to szukanie na siłę. Teraz to co mi się nie podobało, a było to np. gra Halinki, strasznie denerwowała swoim zachowaniem, Pupcińscy, Kozłowscy( nie wypadli źle ale prezes a zwłaszcza jego żona są postaciami epizodycznymi a w tym sezonie obok Kiepskich i Pupcińskich są głównymi bohaterami). Kolejny minus to pojawienie się lalki znikąd, mogli zrobić wstęp że Boczek przynosi im tę lalkę z piwnicy albo że Halinka ją sama znajduje no ale trudno. Końcówka taka sobie, zabicie prezesa przez lalkę wyszło sztucznie, dobra była scena z policjantem ale końcówka trochę dziwna, rozumiem że to lalka wypiła wódkę Ferdkowi ale mogli to jakoś lepiej zakończyć.
Ocena: 3/10
kurde panie jaki wieczór, trzecia w nocy jest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sezon 25 [505-516]”