499 Masz wiadomość

Awatar użytkownika
Kiepski Widz
Administrator|Red. Naczelny
Administrator|Red. Naczelny

499 Masz wiadomość

Post autor: Kiepski Widz » 2016-10-14, 09:38

Tytuł odcinka: 499 Masz wiadomość
Premiera: 19.10.2016
Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska

Przeczytaj pełny opis odcinka na Kiepscy.org.pl
(informacja o odcinku, fabuła, zdjęcia z odcinka + najlepsze cytaty bohaterów)
Obrazek

Moja opinia:

Plusy:
-brak Pupcińskich i występ tylko głównych bohaterów
-treść SMSa do Paździocha :lol:
-fajny pomysł na odcinek
-"Kto to dzwonił? Kochanka" :mrgreen:
-szantaż Boczka, że powie Halinie
-"... to ci tego androida w dupę wsadzę!" :mrgreen:
-"Taki duży szpital i nic nie słychać?"
-rozbawiona Halina jak przeczytała treść SMSa do Ferdka

Minusy:
-greenbox, ale scena dobra. Mogła jednak być w kamienicy, np. w piwnicy

Tak jak myślałem - w tym odcinku wystąpili tylko główni bohaterowie, jak za starych, dobrych czasów! Już samo to daje jeden punkt w górę no i było sporo zabawnych tekstów i momentów.
Jak na razie najlepszy odcinek tego sezonu.

9/10
Ostatnio zmieniony 2016-11-02, 20:23 przez Kiepski Widz, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
^^Kliknij^^

REGULAMIN FORUM
Awatar użytkownika
Mike Tytla
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Re: 499 Masz wiadomość

Post autor: Mike Tytla » 2016-10-14, 10:18

Niemożliwe! Odcinek po prostu jak za dawnych czasów. I do tego śmieszny do tego stopnia, że chyba umieszczę go w Top10 ulubionych odcinków ŚwK. Na pewno najlepszy wśród odcinków 400+, lepszy od ,,Obserwatora", ,,Wyjadacza", ,,Tajfunu". Wszystko było w nim przegenialne, każda scena, każdy tekst, zero nudy. Minusów brak.

Wymienię to co podobało mi się najbardziej:
- duża ilość Paździocha i klimat typowy dla wczesnych odcinków Yoki, a nawet późnego Okiła
- pomysł Paździocha i treść wszystkich smsów
- szantażujący Boczek, który chce piwo od Ferdka, tradycyjne wypierdzielanie, ,,Porponetka" i ,,Ja do Pana miło, a Pan do mnie nie miło" - ten drugi tekst pozytywnie mnie, zaskoczył, bo został już kiedyś wypowiedziany przez Boczka i w ustach tej postaci brzmi bardzo śmiesznie
- Ferdek mówiący do Haliny, że ma kochankę, reakcja Haliny i tekst, ,,że są w Polsce jeszcze kobiety, które pożądają prawdziwych mężczyzn"
- Ferdek nie pamiętający treści smsa, którego miał wysłać
- Zazdrość Heleny
- ,,W dzisiejszych czasach za miłość trzeba płacić" - cóż za życiowa mądrość Paździocha ;-)
- Ferdek niezadowolony z smsa Paździocha i cała scena na ławce w parku, kłótnia sąsiadów jak za starych czasów
- W ostatniej ze scen łóżkowych Halina (zwłaszcza) i Ferdek po prostu rozwalili system :mrgreen:

Nie do końca tylko zrozumiałem zakończenie. Nie było śmieszne, w dodatku sądząc po muzyce sądzę, że to mogła być jakaś refleksja ze strony twórców. W każdym razie 10/10
Ostatnio zmieniony 2016-10-14, 19:18 przez Mike Tytla, łącznie zmieniany 1 raz.
Pocałuj mnie w dupę, Marian!
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2016-10-14, 10:39

Odcinek prze-genialny !
Niezliczona ilość genialnych tekstów, pełno absurdalnych i komicznych sytuacji, cały czas ciekawa i zabawna fabuła, wreszcie lepsza gra aktorska. Nie było ani nudy ani zapychaczy !

Plusy:
+ Treści tych smsów genialne na przykład: ,, Muszelko, z tobą to w przeciągu na drągu w pociągu w kinie w Lublinie, moja żona jest idiotką a moje życie to tragedia - Marian``
albo ,,prosiaku, czy byś chciał wychłeptać trochę miodku z mojej pasieki - Pszczółka Maja `` :mrgreen: i Halina jak się po tym śmiała
+ Dobra Fabuła
+ Masa śmiesznych scen i tekstów na przykład jak Ferdek pyta o szpital Halinki.
albo ,,umie pan rozpalić zazdrość kobiety aż do czerwoności - Helena dziś rano cisnęła mnie ścierką w twarz !``
,,dupa to jest dupa a nie Panie namiot Kara Mustafy``
lub "to ci tego androida w dupę wsadzę!"
bądz jak Halina ciąglę się z tego smsa śmiała i mówiła ,,No i co Puchatku miodku Ci sie zachciało, co ? a tu pasieka zamknięta,pszczółka odleciała`` :D
+ Akcja wokół głównych bohaterowie !- Brak nawet Pupcińskich !
+ Miny Paździocha i to jego oczekiwanie na smsy (w ogóle wszystkie sceny łóżkowe genialne w tym odcinku)
+ wesoły Ferdek
+ Halina nie wkurzała aż tak jak potrafi
+ Strasznie Dużo Paździochów
+ Bardzo dużo mocnego fulla :-D
+ dobra gra aktorska wszystkich ! (najlepsza Kotysa i o dziwo Grabowskiego !)
+ Ferdek żądający podwyżki
+ reakcje Haliny na te smsy
+ Parę starych tekstów
+ Teksty obu sąsiadów w scenie na greenboxie - mimo że wepchnięty na siłę, to genialny !
+ Dłuższa czołówka

Minusy:
- Beznadziejna grobowa muzyka - nie pasuje do tak wesołego odcinka !

Drugi dziesiątkowy odcinek w tym sezonie, a nie zdaża się to za Yoki ! z czystym sumieniem bez dwóch zdań 10/10 ! Oby tak dalej (,,Rój`` też zapowiada się genialnie)
Ostatnio zmieniony 2016-10-14, 10:43 przez Bździuch, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2016-10-14, 10:55

Jak już wyżej napisano, genialny odcinek!

Plusy:
- próba przypomnienia sobie SMS-a z kartki
- SMS-y Mariana do Ferdka i reakcja Haliny
- genialne treści SMS
- brak Pupcińskich :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
- Mocny Full :lol:
- oczekiwanie na SMS-a po rozstaniu
- Paździochowa: "Kur... mać, jak ta kretynka jeszcze raz po nocy wyśle do ciebie SMS-a, to ci tego androida w dupę wsadzę"
- gra aktorów
- "rozstanie" Ferdka i Mariana, a potem ich powrót do siebie - genialne

Minusy:
- mało Boczka

Mimo minusa odcinek jest lepszy od "Obserwatora" i "Diabelskiego młyna", a obu odcinkom dałem 10/10. Ten więc też dostaje 10/10.

Ciekawe, jaka będzie średnia ocena odcinka w rankingu, jak tu prawie same dziesiątki. :-D
Ostatnio zmieniony 2016-10-14, 11:07 przez kacrudy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ferdas Kiepski
Boczek
Boczek

Post autor: Ferdas Kiepski » 2016-10-14, 11:20

Pierwszy znakomity odcinek w sezonie! Wysoki poziom utrzymany od początku do samego końca, co w dzisiejszych czasach nie zdarza się często. Ale po kolei:

Plusy:

- pomysł Paździocha
- nietypowa sytuacja, spotkania Ferdka i Mariana odbywały się w sypialni Kiepskich, swoją drogą każda z tych scen była genialna
- udany, choć krótki występ Boczka i fajna czapka Ferdka ;-)
- Ferdek, jak się upił i zapomniał o napisaniu wiadomości i zawiedziony Paździoch :mrgreen:
- Ferdek piszący SMS-y w nocy
- zazdrość Heleny
- szantaż Boczka
- pomysł Ferdka
- bardzo dobra scena w parku, nawet greenbox nie przeszkadzał
- zakończenie, co ostatnio nie zdarza się często, a tutaj mieliśmy bardzo fajną puentę
- brak Waldka i Jolaśki, po raz pierwszy w sezonie i mam nadzieję, że nie ostatni
- przyjemna muzyka
- akcja praktycznie tylko w kamienicy

Na minus właściwie tylko bardzo mała ilość Boczka, który stanowił jedynie tło w tym odcinku. Nie mniej jednak, wyszedł naprawdę dobry epizod. Może ten sezon nie będzie jednak aż tak slaby jak myślałem? Zwłaszcza, że "Rój" również zapowiada się znakomicie. Z dużą przyjemnością obejrzałem "Masz Wiadomość" i dlatego wystawiam zasłużone 10/10
Ostatnio zmieniony 2016-10-14, 11:21 przez Ferdas Kiepski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pabfer
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka
USER DEKADY i Prowadzący Facebooka

Post autor: Pabfer » 2016-10-14, 11:40

Jeśli do zwykłych odcinków doliczymy odc. specjalny ,,Wielki Bal'', to właśnie ,,Masz Wiadomość'' jest okrągłym odcinkiem. Miałem obawy przed tym odcinkiem, ale okazał się on klimatyczny już od pierwszej sceny. Może to dzięki braku naszej ,,ulubionej'' parki. Szkoda jednak, że Boczka też było mało, ale jak już był, to padły różne zabawne teksty, np. o wodzie z kibla. Cieszę się z powrotu Mocnego Fulla- ostatnio było go tak mało, a teraz hurtowo- ok. 24 puszek. To taki drobiazg bez wpływu na fabułę, ale budujący klimat. Poza tym Ferdek i Paździochowie mieli wiele zabawnych tekstów, tak dużo, że aż mi się ich nie chce wyliczać. Cieszę się, że wśród tych tekstów pojawiły się też stare. Halinka bawiła już trochę mniej, ale nie marudzę, bo też nie było źle- wypadła znacznie lepiej niż w poprzednich odcinkach. Szkoda tylko, że greenbox się pojawił- dało się pogadać w kamienicy. Sama rozmowa była bardzo dobra i nie mam zastrzeżeń. bardzo dobrze wyszły sceny w sypialni Kiepskich i Paździochów- często średnie, a teraz bardzo zabawne. Rewelacyjne zakończenie. Odcinek trochę podobny do odc. ,,Miodowych Lat'' 116. ,,SMS''- tzn. podobny motyw, bo realizacja zupełnie inna.

10/10
Bez tego greenboxa by było idealnie, ale już zaokrąglę, wybaczę tą jedną scenę.
Obrazek
lukaszlipinski
Paździoch
Paździoch

Post autor: lukaszlipinski » 2016-10-14, 11:53

Bardzo ciekawy odcinek oparty na prostym schemacie - chęci wywołania zazdrości.
W przypadku Paździocha znamienne jest, że chce jednocześnie wkurzyć swą wiedźmowatą żonę. Do pewnego stopnia mu się to udaje, ale raczej przez zakłócanie snu dzwonkiem telefonu. Ferdek z kolei wykorzystuje plan Paździocha do alkoholowego zysku, a z czasem - podobnego celu. Z równie kiepskim skutkiem. W obu przypadkach (nie) powodzenie operacji wiąże się z sytuacji prowokujących. Albo nikt nie wierzy w to, że ktoś mógłby chcieć z nimi romansować, albo śmieje się (Halina, Helena, Boczek) z absurdalności owego romansu. Musi to wywoływać frustrację Paździocha i Ferdka. Sami są jednak winni swojej sytuacji.
Na plus odcinka zaliczyć na pewno trzeba wiele ciętych i śmiesznych tekstów, obecnych chociażby w rozmowach Kiepskich i Paździochów, sms-ach, jak też sytuację z wybuchem śmiechu Haliny. Epizod zrealizowany małym nakładem środków, ale świetnie napisany i nakręcony. Na szczęście, nie jest to powtórka odcinka z przeszłości.
Bardzo dobry odcinek. 8/10. :)
Ostatnio zmieniony 2016-10-14, 11:54 przez lukaszlipinski, łącznie zmieniany 1 raz.
Świat według Kiepskich
Awatar użytkownika
Crockett
Boczek
Boczek

Post autor: Crockett » 2016-10-14, 12:10

Do tej pory to chyba najlepszy odcinek z 24 sezonu.

Plusy:

-brak Pupcińskich i zbędnych postaci drugoplanowych
-Ferdek piszący treść smsa z głowy
-reakcja Heleny
-występ Boczka
-sms Paździocha do Ferdka
-reakcja Haliny
-zerwanie "związku"
-zakończenie

Minusy:
-brak dźwięków w przejściach
-beznadziejna muzyka

Moja ocena 7/10
Obrazek
Awatar użytkownika
Brady
SCENARZYSTA DEKADY
SCENARZYSTA DEKADY

Post autor: Brady » 2016-10-15, 11:07

Ten odcinek jest idealnym dowodem na to, że skupienie akcji wobec 5 bohaterów oraz prosta fabuła to recepta na bardzo dobry odcinek. O ile w niemal każdym z nowych odcinków wypisuję jakieś minusy, o tyle tutaj tego nie zrobię. Odcinek jako całość był bardzo zabawny. Pojawiło się mnóstwo śmiesznych tekstów (między innymi Heleny), teksty smsów były miażdżące :mrgreen:, a dodatkowo odcinek pozbawiony był zbędnych zapychaczy i aktorów gościnnych. Niewątpliwie jest to póki co najlepszy odcinek tej serii oraz jeden z lepszych odcinków z ostatnich lat (na poziomie Obserwatora lub nawet lepszy). Wystawiam mu z czystym sumieniem ocenę 10/10 :!: Oby było więcej takich odcinków. :-)
Awatar użytkownika
Inn
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Inn » 2016-10-15, 16:11

Plusy:
- propozycja Paździocha
- treść SMS-a
- reakcja Heleny na SMSy
- reakcja Haliny na SMS
- scena z Boczkiem
- brak Pupcińskich
- powrót Mocnego Fulla
- "związek" "rozstanie" i powrót do siebie :-P

Minusy:
- za mało Boczka
- greenbox, scena sama w sobie mogłaby się odbywać chociażby w piwnicy

Mimo 2 drobnych minusów mogę wystawić 10. Odcinek wokół samych głównych bohaterów i od razu dużo lepiej. Oby w tym sezonie pojawił sie jeszcze jeden taki odcinek.
Awatar użytkownika
Jurij
Halinka
Halinka

Post autor: Jurij » 2016-10-17, 19:14

Zaczęło się tak jakoś sztucznie. Pierwsza scena neutralna. Na mały plus kłótnia Ferdka i Boczka [szkoda, że nie wprowadzono żadnego nowego elementu do awantury]. Na pozytywną ocenę zasługuje także Marian z Heleną w sypialni. Na dobrą ocenę także pretensje Mariana do Ferdka. Na minus Ferdek i Halina w salonie. Na minus Ferdek szukający kartek oraz scena w salonie. Na plus kolejna scena u Paździochów. Neutralnie oceniam Mariana zadowolonego z SMSów. Dobrze wypadła scena, w której Boczek czyta SMS Ferdka. Genialna wściekła Helena. Nowy układ na plus. Ten SMS do Ferdka nie spodobał mi się, podobnie jak śmiech Haliny [jakoś mnie to nie bawiło]. Na plus rozmowa sąsiadów w parku o zmyślonych kobietach. Znowu udana scena u Paździochów. Dobre zakończenie, idealnie pasowało. Padździoch palił papierosa[!] i zaczął rozmawiać z Ferdkiem.

Cieszę się, że wykorzystano nowy pomysł. Na początku nie było najlepiej, jednak odcinek rozkręcił się. Moja ocena to 6/10. Nie było tak śmiesznie jak w poprzednim odcinku, ale nadal dość zabawnie.
Awatar użytkownika
kanalium
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kanalium » 2016-10-19, 19:41

Na plus:
+ pomysł Paździocha
+ czapka Ferdka
+ wszystkie sceny łóżkowe
+ dobre treści SMS-ów
+ reakcje Haliny na SMS-y
+ powrót tekstów "I wice wersal" oraz "Wychodzę i nie wiem, kiedy wrócę"
+ zakończenie
+ brak Jolaśki
Na minus:
- brak dźwięków w przejściach pomiędzy scenami
- mogło być więcej Boczka w tym odcinku
Najlepszy odcinek tego sezonu, 8/10.
Obrazek
Awatar użytkownika
Inkwizytor
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: Inkwizytor » 2016-10-19, 20:11

Bardzo dobry odcinek.
Plusy:
-propozycja Paździocha
-treści SMS-ów
-reakcje Heleny i Haliny na SMS-y
-występ Boczka
-sceny łóżkowe
-brak Jolaśki
-zakończenie
Ocena 10/10
Alleluja i do przodu!
Awatar użytkownika
Kizior
Typer Sezonu

Post autor: Kizior » 2016-10-20, 00:01

Fajny pomysł ale mało co z niego wyciśnięto.
Ileż można było nieporozumień z tego wycisnąć, zwłaszcza przy pomocy Boczka !
Wojna sąsiedzka by mogła wybuchnąć jakby Boczek zaczął rozsiewać plotki.
A tu nic, tylko rechot żon.

Zaczęło się też bez sensownego wprowadzenia.

Same SMS-y śmieszne, kłótnia w parku też śmieszna, zakończenie też dobre.
Ale to było za mało.

Dobrze, że nie było zbędnych postaci.

5/10
- Panie, nie dam bo nie mam, nawet jakbym chciał dać to nie dam bo mnie wyżarli do zera, do cna !
- Ale kto pana wyżarł ?
- Jak to kto, Pażdziochy biznesmeny zasrane...
- To u pana też byli ?
ms.
Halinka
Halinka

Post autor: ms. » 2016-10-20, 10:09

Naprawdę dobry odcinek, przypominający dawne odcinki, nie sądziłem że doczekam tak dobrego odcinka, nie uważam że to arcydzieło ale biorąc pod uwagę obecny poziom to ten odcinek zdecydowanie się wyróżnia, mieliśmy tu powrót do dawnej konwencji serialu, 5 bohaterów, akcja w kamienicy, stare dobre teksty, dużo Mocnego Fulla,. Odcinek naprawdę momentami był śmieszny a i fabuła była bardzo ciekawa, z zainteresowaniem śledziłem co się wydarzy. Było dużo plusów ale też kilka minusów ale do rzeczy:

Plusy:
-Akcja skupiona wokół 5 bohaterów
-brak postaci epizodycznych i drugoplaanowych
-Dużo Paździocha
-Dużo Mocnego Fulla
-Stare dobre teksty
-Akcja toczyła się głównie w kamienicy
-Zabawne dialogi
-Sms-y
-Romans Ferdka z Paździochem
-Dobra gra Heleny
-Boczek czytający sms do Ferdka
-Reakcja Halinki na sms do Ferdka
-kłótnia w parku
-zakończenie

Minusy:
-Brak wstępu, na początku Paździoch powinien spotkać Ferdka pod kiblem albo przyjść do Ferdka i żalić się o to że Helena w ogóle się nim nie interesuje
-Helena mogła wyrzucić Paździocha z domu albo jakoś inaczej go ukarać
-Greenbox, scena dobra ale po co była w parku mogła być w kamienicy
-Ferdek ciągle leżący na łóżku, Paździoch mógł przyjść z wódką np. do kuchni a nie tylko do sypialni.

Podsumowując odcinek zabawny, przypominający dawne odcinki z dużą ilością humoru a do tego pokazujący jak człowiek pragnie miłości, co się dzieje z człowiekiem samotnym, staje się smutny bo nikt się o niego nie troszczy nie interesuje się nim.
Ocena będzie jednak niezawyżona ale normalna nie będę oceniał tego odcinka strasznie wysoko bo oceniam odcinki na podstawie wszystkich odcinków a nie na podstawie ostatnich epizodów, tak więc moja ocena to: 6,5/10

ps. Może mi ktoś podać odcinek w którym ostatnio wystąpiło tak mało bohaterów, na pewno ostatnim w którym wystąpiło tylko 4 osoby to znakomity odcinek Bolak a jaki jest ostatni odcinek w którym wystąpiło ich tylko 5?
kurde panie jaki wieczór, trzecia w nocy jest
Awatar użytkownika
Vito_Corleone
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Vito_Corleone » 2016-10-21, 19:01

Najśmieszniejszy odcinek sezonu!

"Kotku nie mogę się doczekać kiedy znowu będziesz w środku"
"Prosiaku, czy byś chciał wychłeptać trochę miodku z mojej pasieki"

Fajny prosty pomysł w starym stylu i to bez postaci epizodycznych. Wróciły też dawno niewidziane subtelne erotyczne odniesienia, oby jak najwięcej tych zabiegów w przyszłości! Pochwalę też dość dynamiczną akcję jak na dzisiejsze czasy, praktycznie każda scena była wartościowa. 9/10
Obrazek
Awatar użytkownika
Derek187
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Derek187 » 2016-10-28, 21:44

Genialny odcinek! Przede wszystkim królują tutaj naprawdę dobre dialogi i kwestie. Pomysł jest prosty, scenariusz zresztą też, ale odcinek jako całość wypada rewelacyjnie. Bardzo dobrze w tym odcinku wypadła Marzena Sztuka. Fajnie zagrała to zlewanie z męża i późniejsze dogadywanie mu. Na prowadzenie u mnie wychodzi scena parkowa (nawiasem mówiąc bardzo dobrze, że na chwilkę wyskoczyli ze schematu tylko kamienicy), która jest świetnie zagrana, ale przede wszystkim świetnie napisana. "Nigdy nie poszedłbym z panem do łóżka" już rozbroiło mnie kompletnie :mrgreen: Super też zakończenie z tekstem "Po tym co między nami zaszło miałem napisać?" :lol: :lol:
Bardzo chwalę też Daniela Zduńczyka, bo park według jego koncepcji wygląda bardzo dobrze, byłbym nawet skłonny powiedzieć, że jest to najlepszy efekt komputerowy parku w całym serialu. 10/10!
Ostatnio zmieniony 2016-10-28, 21:45 przez Derek187, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
ŚmiechWaldka
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: ŚmiechWaldka » 2016-11-08, 14:39

Super odcinek. Na plus gra aktorska, fajny pomysł i dużo śmiesznych tekstów: "Kotku, nie mogę się doczekać, kiedy znowu będziesz w środku". Scena w parku rozwaliła mnie kompletnie. Nie było Waldka i Jolasi - też to na plus. Mały minusik to mało Boczka. Wystawiam ocenę 10/10.
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2016-11-16, 17:02

Na plus na pewno mała liczba bohaterów i brak Pupcińskich. Już sobie wyobrażałem jak wpadnie Jolasia i będzie recytować smsy jakie ona dostaje, a Waldek dostanie padaczki. Same smsy trochę głupie i mało śmieszne mogli się bardziej postarać. Niezły Boczek jak wyłudzał piwo od Ferdka. Zabrakło jakiegoś wprowadzenia, rozmowy na początku odcinka. 4/10
Obrazek
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2016-11-18, 14:14

PLUSY:

+pomysł na fabułę
+dialog pomiędzy Paździochem a Ferdkiem: "Panie Ferdku, to ja.", "Ma pan wódkę?", "Nie", "To po co pan przyszedł?" :D
+Ferdek: "Srajpada mam panie" :D
+treści smsów
+Boczek do Ferdka: "Pewnie żeś pan żonie porponetkę obrobił" :D
+Ferdek z piwem i tekst do Boczka: "Wody z kibla się pan napij, dobre?" :D
+Ferdek do Paździocha: "Spokojna pana łysa pała" :D
+rozmowa Paździochów
+Ferdek: "Zapomniałem", Paździoch: "Boś się pan ochlał jak świnia" :D
+Halina: "Kto to był?", Ferdek: "Kochanka" :D
+Ferdek szukający karteczek w sypialni
+Halina: "Kto by Ciebie chciał? Taki brzuchaty i wąsaty" :D
+Ferdek: "Jeszcze są w Polsce kobiety, które pożądają prawdziwych mężczyzn" :D
+rozmowa z Boczkiem pod kiblem: "Panie, jak pan dasz to ja se nie powiem, a jak pan nie dasz, to ja se powiem" :D
+Ferdek potrząsujący fotelem :D
+reakcja Haliny na SMS do Ferka :D
+rozmowa w parku
+zakończenie

MINUSY:

-brak wprowadzenia (nie przypadło mi do gustu nagłe przyjście Paździocha do Kiepskich i Ferdek leżący w sypialni)
-jedzenie w salonie (nie wiem co oni mają z tym obżeraniem się)
-Halina: "wszystko rozdupcone, rozpieprzone"...

Dam 9/10, bo jednak czegoś mi tu zabrakło.
Ostatnio zmieniony 2016-11-18, 14:14 przez Luko, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?
Awatar użytkownika
#h3tman
Halinka
Halinka

Post autor: #h3tman » 2016-12-01, 13:15

Plusy:
- Brak Pupcińskich, występ tylko głównych bohaterów,
- Początkowa scena,
- Tekst Mam do pana taki mały romansik Paździocha do Ferdka,
- Treści smsów,
- Czytanie smsa Paździocha przez Helenę,
- Tekst Jeszcze raz ta kretynka do Ciebie napisze, to Ci w dupę sadzę tego androida Heleny do Paździocha,
- Czytanie smsa Ferdka przez Halinę,
- Śmiech Halinki na treść smsa Ferdka,
- Kłótnia Ferdka i Paździocha w parku,
- Zakończenie.

Minusy:
- Brak.

Ocena: 10/10
Obrazek
nitroglicerynka
Waldek
Waldek

Post autor: nitroglicerynka » 2017-01-16, 14:48

Po zjechaniu od góry do dołu odcinka "Dziki dziad" przyszedł wreszcie czas na bardzo pozytywną recenzję! Dawno nie widziałam tak śmiesznego odcinka Kiepskich!

Cały pomysł z kochankami na plus, zdziwiłam się, że w końcu całkiem erosomański temat przedstawiono w sposób naprawdę lekki i przyjemny, bez cienia zażenowania.

Teksty, które padły były bardzo zabawne: "Kto dzwonił? Kochanka.", "Wyleję na ciebie wrzątek!", "Wody z kibla się pan napij, dobre?”., "Chorują, szlag ich trafia, umierają!"

Gra aktorska, szczególnie Grabowskiego, na bardzo wysokim poziomie, przyjemnie się ich oglądało. Dobrze, że nie było Pupcińskich!

Intryga z rozstaniem, a potem "gorącym" zejściem się Paździocha z Kiepskim fantastyczna!

W skali ogólnej dałabym temu odcinkowi 7,5/10, w skali Yoki 9,5/10!
Wow, dobra robota!
Awatar użytkownika
Cyfrowy
Halinka
Halinka

Post autor: Cyfrowy » 2017-01-17, 10:34

Rewelacyjny odcinek. W skład ostatnich trzech sezonów wchodzi kilka takich udanych odcinków.

Plusy:
- Pomysł
- Główna obsada
- Brak Pupcińskich
- Dialogi Ferdka z Paździochem, Halinką i Boczkiem oraz Paździocha z Paździochową
- Wykorzystanie technologii według konwencji serialu, bez zbędnych unowocześnień
- Obecność Mocnego Fulla
- Treści SMS-ów
- Sypialnia Paździochów
- Rozmowa Ferdka z Paździochem w parku

Neutralnie:
- Greenboks parku, podczas gdy scena mogła mieć miejsce na korytarzu lub w piwnicy, ale rozumiem, że ludzie od tej techniki czasem muszą zostać zaangażowani

Minusy:
- Brak

Ocena: 10/10.
Lukovsky pisze:nie przypadło mi do gustu nagłe przyjście Paździocha do Kiepskich i Ferdek leżący w sypialni
Lepszy taki początek, niż scena z konsumpcją pączków i herbatki w salonie :)
Awatar użytkownika
gafik3
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: gafik3 » 2018-07-26, 22:49

Plusy " + "

- Wizyty Paździocha
- Boczek żebrający o piwo od Ferdka
- Paździoch czekający na smsa od Ferdka
- Rozmowa Ferdka z Halinką przy obiedzie
- Telefon od Paździocha
- Ferdek szukający karteczek od Paździocha
- Ferdek piszący smsa do Paździocha
- Paździoch proponujący Ferdkowi romans
- Boczek wyłudzający od Ferdka piwo
- Boczek czytający smsa do Ferdka od Paździocha
- Zazdrość Paździochowej
- Ferdek żądający od Paździocha 50% podwyżki, po czym zmienia zdanie i chce, aby pisał on do niego jako Teresa
- Ferdek nie dający spać Halincę
- Halinka czytająca smsa od Paździocha do Ferdka
- Scena w parku: Kłótnia i zerwanie kochanków
- Zadowolenie Heleny, że Marian nie dostaje już sms-ów od Teresy
- Halinka naśmiewająca się z Ferdka
- Zakończenie

Neutral " N "

- BRAK

Minusy " - "

- BRAK

Ocena: 10/10
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem :-P