498 Koszmar

lukaszlipinski
Paździoch
Paździoch

Re: 498 Koszmar

Post autor: lukaszlipinski » 2016-10-14, 17:24

Końcówka mimo wszystko jest świetna, a nimfy nie zaburzają harmonii i idylli przy pięknej muzyce. Szanuję zdanie innych. :) Po obejrzeniu odcinków 497 i 499, jak to często bywa z dystansu, zmieniam ocenę. Teraz 8/10 dla odcinka nr 498. :)
Świat według Kiepskich
Awatar użytkownika
kacrudy
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: kacrudy » 2016-10-16, 15:12

A mi się odcinek niezbyt spodobał.

Plusy:
- sen Haliny
- sen Heleny
- sen Ferdka

Neutral:
- program telewizyjny (strasznie przynudzał, ale pogoda rozbawiła: "W tym tygodniu pogoda będzie, niestety, do dupy)

Minusy:
- dł€żący się sen Kozłowskiego
- mało Boczka
- wciśnięci na siłę Pupcińscy
- odskocznia od sezonu (w poprzednich odcinkach było mało postaci gościnnych, a tu ich było ze dwudziestu, no i te greenboxy)
- obżeranie się bohaterów
- Halina wydzierająca się na Ferdka (podczas snu na końcu)

Ocena: 4/10
Awatar użytkownika
Inkwizytor
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz

Post autor: Inkwizytor » 2016-10-19, 20:23

Fajny był ten odcinek.
Plusy:
-sen Haliny
-sen Heleny
-wizyta Kozłowskiego
-program w tv
-końcówka snu prezesa
Minusy:
-reszta snu prezesa
-niepotrzebny występ Pupcińskich
-sen Ferdka
Ocena 8/10
Alleluja i do przodu!
Awatar użytkownika
Luko
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Luko » 2016-11-10, 11:00

PLUSY:

+powrót do tekstu ze starych odcinków: "Pojedziesz do Bonifratrów na sygnale"
+Ferdek patrzący z zazdrością na jedzenie Haliny :lol:
+Ferdek: "Halinka, chciałem zauważyć, że to jest moja golonka" :mrgreen:
+Ferdek: "Matka Teresa od kotów się znalazła" :-D
+sen Haliny (owłosione ręce i nogi, Paździoch zakonnik, ale najbardziej rozbawił mnie karaluch Ferdek i jak go Boczek rozdeptał) :lol:
+Ferdek nadrywający kiełbasę
+genialna scena u Paździochów, Paździoch: "Helena, masz na rękach krew tego niewinnego ptaka", Helena: "Ślepy jesteś dziadu, przecież to lakier do paznokci" :lol: Helena: "Kaznodzieja się znalazł z Teksasu, siódme nie kradnij, złodzieju jeden Ty!" :D Paździoch: "Helena, jesteś osobą upadłą uzależnioną od alkoholu!" :lol: Helena: "A Ty jesteś impotentem" :D Paździoch: "Kłamstwo, po prostu nie pociągasz mnie fizycznie" :lol: :lol: Helena: "Wiesz co, Ty lepiej popatrz na to swoje nędzne wahadło" :-D
+scena pod kiblem z Heleną i Boczkiem, Helena: "Ja to wolę kotom dać niż panu", Boczek: "Dlaczego?", Helena: "Bo pan jesteś zwykła świnia"
+genialny program w TV, "Pani redaktor, jest dobrze, będzie lepiej, a później będzie jeszcze lepiej", "No ja nie byłbym takim optymistą jak pan poseł, bo ja uważam, że już jest do dupy, jeszcze bardziej będzie do dupy, a potem będzie dupa, dupa i kamieni kupa", "Sam pan jesteś dupa panie pośle", "Do dupy, do dupy, do dupy", "Bardzo dobrze, bardzo dobrze, bardzo dobrze, a do dupy to jest pan", A pan też jest do dupy", "A pan jest dupa" :mrgreen:
+prezenterka pogody: "W najbliższym tygodniu, niestety, pogoda będzie do dupy"
+Kozłowska nalewająca krople do wody prezesa i kradnąca pieniądze :D
+fajny scena i greenbox z zakopywaniem pieniędzy (od razu przypomniał mi się odcinek "Piwniczka")
+Ferdek biorący jedzenie ze stołu: "To jest moje, to też jest moje i tylko moje" :lol:
+Ferdek, który pochłonął 15 mielonych, 3 kilogramy kiełbasy, 4 kilogramy kaszanki, bochen chleba ze smalecem i oczywiście piwo i wódkę" :lol:

MINUSY:

-sztuczna broda Haliny (wiem, że to był sen, ale mogli ją zrobić bardziej realistycznie)
-Mariola jedząca kiełbasę po nocy
-wizyta Kozłowskiego u Kiepskich
-znowu zboczenie scenarzystów w scenie przedstawiającą pogodę
-obżeranie się prezesa
-rozmowa prezesa z foką
-pies na głowie Jolaśki :roll:
-sen Ferdka

Kolejny bardzo dobry odcinek. Do tych większych minusów zaliczyłbym wizytę Kozłowskiego u Kiepskich, dłużąca się scenę u Kozłowskich i sen Ferdka. Wystawiam jednak ocenę 8,5/10.
Obrazek

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?
Awatar użytkownika
Ferdas20
Moderator
Moderator

Post autor: Ferdas20 » 2016-11-15, 22:14

Tragedii nie było, chociaż mocno dziwny odcinek bez jasno nakreślonej fabuły. Nie wiem co oni mają z tym żarciem w łóżkach, jeszcze kanapkę czy pączka mogę zrozumieć, ale jakieś golonki czy kurczaki to mnie osobiście odrzuca. Sen Halinki nawet fajny może poza tą brodą. Dobre było jak Paździochowa pojechała tekstem Ferdka do Boczka "Proszę mi stąd wypierdzielać, bo pan tu w ogóle nie mieszkasz" :-P O dziwo też fajny program w tv w stylu starych odcinków. Sen Kozłowskiego trochę głupi i obiadek z Jolasią też oczywiście na minus. Zakończenie nawet może być. Takie naciągane 5/10.
Obrazek
Awatar użytkownika
Derek187
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Derek187 » 2016-12-23, 20:34

Na plus kolacja Haliny i tekst "Halinka, chciałem zauważyć, że to jest moja golonka". Dobry też cały sen Haliny wraz z pomysłem - broda, zakonnik, pluskwa, oraz teksty w nim. Rozmowa łóżkowa Paździochów genialna. Fajny dialog:
Helena: Jest jedna rzecz, której się boję.
Halina: Czego?
Helena: Że mnie piorun pierdo*nie w łeb.
:mrgreen:
Potem niezłe rozmowa Helenki z Boczkiem i kwestia: "Bo pana tym kapciem skasuję" :lol: :lol:
"A idź mi w cholerę, ty dziadu kalwaryjski" też na plus. Rozmowa polityków z dupami na ustach i pogoda pozytywna. Bardzo podobał mi się koszmar Kozłowskiego, szczególnie jego żonka - "Niech w pi*du pokrzywami zarośnie, to nie będzie śladu po starym dziadu" ;-) Na plus też tekst Jolasi - "Jak ci się śniłam, że znowu z kim współżyłam?" :-) Szczególnie dobrze wypada też zakończenie, chciałbym mieć takie koszmary.

Muzyka i greenboxy OK, jedynie nie podobał mi się pomniejszony Ferdek w jednym ujęciu i Halina w ostatniej scenie, ponieważ byli tak "płasko" nałożeni.

Dam 8,5/10.
Ostatnio zmieniony 2016-12-23, 20:35 przez Derek187, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bździuch
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: Bździuch » 2018-07-26, 18:07

Przeciętny odcinek, ale nie najgorszy. Największy minus to to, że tak na prawde odcinek nie miał sensu.
Trochę powtórka "Krzyżaków", ale lepsza. Sny nie wkurzały jakoś bardzo, poza snem Haliny.
Na minus gra aktorska Sztuki i Pałys w scenie snu Haliny.
Paździoch miał małą rolę w tym odcinku i na dodatek bardzo słabą i niezrozumiałą.

Zabawne wszystkie sceny z Paździochową, zwłaszcza z Boczkiem. Zakończenie bardzo dobre, tylko te dwie dziewczyny wkurzały z tym "a co to".

4,5/10 całkiem znośny odcinek.
''(...) i człowiek odkrył jak krzesać ogień. Prawdopodobnie zginął na stosie, który nauczył swoich braci rozpalać''
-A.Rand

---
ZAPRASZAM:
Moja gra PC o Kiepskich (KLIK)
I mój najnowszy scenariusz (KLIK)
---

Obrazek
Awatar użytkownika
gafik3
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski

Post autor: gafik3 » 2018-07-26, 21:22

Plusy " + "

- Sceny łóżkowe
- Opowieść Heleny
- Opowieśći Kozłowskiego

Neutral " N "

- Sen Halinki (Dopiero kiedy pojawił się Ferdek zaczęło być śmiesznie)
- Nocna Scena w kuchni

Minusy " - "

- Rozmowa Halinki z Helenką
- Rozmowa Kiepskich z Kozłowskim
- Obiadek
- Zakończenie (Sen Ferdka)

Ocena: 7/10
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem :-P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sezon 24 [493-504]”