Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Uzasadnienie działań moderatorskich
Autor Wiadomość
bodzisandrzeja 
Edzio Listonosz

Wysłany: 2010-12-11, 12:19   Uzasadnienie działań moderatorskich

Lol, dziś dostałem ostrzeżenie, które bądź co bądź samo w sobie jest śmieszne.

Poniżej jego treść:

"Obrażanie użytkowników jest zabronione. Zresztą twój poziom ilorazu można wywnioskować po postach, które rażą błędami-literówkami i skoro masz tę iplę, a z niej nie korzystasz to chyba coś jest nie tak.
Zanim coś piszesz to się zastanów, bo to nie jest pamiętnik, którego widziałbyś sam."

Tekst o ilorazie też jest obraźliwy, więc proponuję temu, kto mi dał ostrzeżenie, żeby i sobie je przyznał.
Nie wiem, skąd autor ostrzeżenia wziął info, że nie używam ipli, a więc kolejny dowód lekkomyślności.
Mi zarzuca się robienie literówek, ale z odmianą to u autora nie najlepiej - "pamiętnik, którego widziałbyś sam"

Ostrzeżenie dostałem za użycie słów wieśniak i chłopczyku. Treść ostrzeżenie jest bardziej obraźliwa niż powód, dla którego je dostałem.

Lubię to forum hahaha

Skoro taki tu poziom, to pewnie ktoś zaraz usunie ten temat ....

Miuosh 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2010-12-11, 12:42   

Regulamin. Paragraf 2, punkt 2:

Cytat:
Prowadzenie kłótni internetowych i działań mających na celu zniewagę drugiej osoby będą surowo karane. Wszelkie przypadki wymuszeń i gróźb należy zgłaszać administracji forum.

Nie przeczytałeś regulaminu. To nie jest chlew. Określenia typu "wieśniak" w stosunku do drugiej osoby możesz używać w swoim otoczeniu, ale nie tutaj.
Ostatnio zmieniony przez Miuosh 2010-12-11, 12:55, w całości zmieniany 3 razy  

locka 
Paździoch

Wysłany: 2010-12-11, 12:44   

Zgadza się napisałem wyżej napisany post gdzie wyraźnie jest zasugerowany powód.
bodzisandrzeja napisał/a:
Obrażanie użytkowników jest zabronione.

Co do tej Ipli proszę cytat w którym sugerujesz, że z ipli już nie korzystasz a masz ją zainstalowaną
Cytat:
Ty wieśniaku mam zainstalowaną iplę, i dlatego nie będę oglądał powtórki, bo raz już oglądałem na ipli. Następnym razem zmień formę chłopczyku.

Ja w moim ostrzeżeniu nikogo nie obraziłem, jeśli tak to odebrałeś widocznie znalazłeś ku temu powód w swoim postępowaniu.
Ostatnio zmieniony przez locka 2010-12-11, 12:44, w całości zmieniany 1 raz  

Miuosh 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2010-12-11, 12:47   

Brak kultury nie będzie tu tolerowany. Ostrzeżenie jest jak najbardziej uzasadnione. Temat zamykam, bo wszystko już wyjaśniliśmy. Nie zamierzam się tu z nikim kłócić, bo przecież to ty masz rację 8-) Nie ważne kto by ci wystawił ostrzeżenie, i tak byś je dostał.
Ostatnio zmieniony przez Miuosh 2010-12-11, 12:54, w całości zmieniany 2 razy  

david123lost 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2011-01-10, 14:20   Ostrzeżenie

Witam. Dziś dostałem ostrzezenie, że reklamuje konkurencje.. Nie miałem na celu reklamy tego forum! Chcialem najzwyczajniej w świecie poinformować, ze taka "konkurencja" powstała. Zupełnie inaczej jakbym napisał <wbijać na nowe forum Kiepskich!>. Na domiar złego zostałem oskarzony, ze sam te forum stworzyłem. Dla mnie to troche dziwne, ale ok. Rozumiem, ze taki jest (surowy) regulamin ;-) Dziekuje, tyle z mojej strony.

Edit
-------------------------
Równie dobrze mogłeś to napisać w shoutbox'ie. Powiedz co taki temat wnosi nam tutaj, wg mnie nic, poza tym, że pojawiają się głupie teksty w tym temacie i przez to pojawia się dodatkowa praca dla moderatorów.

waldus 
Mariolka

Wysłany: 2011-03-13, 23:30   Kiepska_Fanka

Nie wiecie przypadkiem czy wciąż odwiedza to forum i dlaczego została zbanowana?

Miuosh 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2011-03-14, 07:48   

Niestety, nie odwiedza już. Została zbanowana za prowadzenie kłótni na forum i wyzwiska.

Teraz pytanie - czemu pytasz? Jeśli ktoś ma z nią kontakt, niech pisze na PW.
Ostatnio zmieniony przez Miuosh 2011-03-14, 09:38, w całości zmieniany 3 razy  

sobol 
Paździoch

Wysłany: 2011-03-15, 20:43   

ja też któregoś dnia się nad tym zastanawiałem, kiedyś rzadko przeglądałem shoutboxa, i zauważyłem tylko, ze pewnego dnia zniknęła i trochę mnie to zdziwiło, teraz wszystko jasne

david123lost 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2011-03-15, 20:47   

Tak samo jak creaultra. Równiez zastanawiałem się kiedyś, dlaczego, badź co bądź, aktywny użytkownik na forum nagle zniknął... Jeśli dostanie się bana można odwołać się jakoś od tej decyzji? jest moliwość przywrócenia zbanowanych userów?

Miuosh 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2011-03-15, 20:54   

david123lost napisał/a:
Jeśli dostanie się bana można odwołać się jakoś od tej decyzji?

Nie. Użytkownik zostaje najczęściej zbanowany po wykorzystaniu szans na poprawę.

david123lost napisał/a:
jest moliwość przywrócenia zbanowanych userów?

Jak wyżej, ale różne rzeczy dzieją się na świecie 8-) W tym przypadku decyzja należy do admina i zapewne odbanowanie wiązałoby się z przeprowadzeniem okresu próbnego. Wyznajemy zasadę, że dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki.
Ostatnio zmieniony przez Miuosh 2011-03-15, 20:57, w całości zmieniany 2 razy  

david123lost 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2011-03-15, 21:06   

Ok, thx. Być może powinno się dac tym dwóm użytkownikom jakieś drugie szanse? Mają niezły dorobek na koncie, szczególnie Kiepska_Fanka... Chociaż z drugiej strony nie byłoby to sprawiedliwe względem innych użytkowników..

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2011-03-16, 14:44   

A może oni piszą już pod innymi nickami? Nie wzięliście tej możliwości pod uwagę?

karwasztwarz 
Waldek
w dupę węża

Wysłany: 2011-03-16, 15:18   

Jeżeli chcieli dalej się wypowiadać na forum to pewnie założyli sobie nowe konto, a jak nie to nie. Kto by się bawił w jakieś odwołania do decyzji admina. Choć szkoda bo sam użytkownik Kiepska_Fanka miał duży dorobek i żal, że teraz nie może tego kontynuaować pod tym nickiem.

paździoch91 
MODERATOR DEKADY
Menda bazarowa

Wysłany: 2011-03-16, 15:52   

Byłem kiedyś moderatorem (nawet z dostępem do niektórych elementów panelu admina) na innym forum posiadającym ten sam skrypt i wiem, że admini i moderatorzy mają wgląd do numerów IP użytkowników oraz maila na którym założyli konto (o ile rejestracja użytkownika wymaga potwierdzenia przez kliknięcie na link aktywacyjny przysłany na maila - nie pamiętam, jak jest na tym forum). Stąd od razu by się wydało, jeśli ktoś zbanowany pisałby z drugiego konta.
Sytuacja taka nie może jednak w zasadzie wystąpić gdyż osoba posiadająca ostrzeżenie o wartości 6 po jednej próbie zalogowania się, przy każdym następnym wejściu na to forum z danego komputera widzi jedynie komunikat brzmiący mniej więcej tak: "Zostałeś wyrzucony z tego forum, skontaktuj się z adminem lub webmasterem żeby wyjaśnić tę sytuację". Nie może się zalogować ani w ogóle przeglądać forum. Admin do dostęp do listy wszystkich numerów IP z których korzystał dany user więc wszystkie może od razu zablokować dodając je do listy blokowanych adresów IP w swoim panelu.

Blokadę możliwości przeglądania tematów jako niezalogowany da się obejść (i w ten sposób założyć nowe konto) ale o tym może nie będę się rozpisywał.

Kamilovsky 
Halinka
MOCNY FULL

Wysłany: 2011-03-16, 16:32   

Równie dobrze można mieć Neostrade albo jakiegoś innego dostawce internetu, który posiada zmienne IP. Wtedy bez problemu można wejść na to forum i na nowo się zarejestrować. Zaradzić temu można na jeden sposób - zablokować hosta. Ale przy zablokowaniu hosta istnieje możliwość zbanowanie jednocześnie 50 Bogu ducha winnych użytkowników.

filip369 
Halinka

Wysłany: 2011-03-16, 19:18   

A wtedy ten i tak wejdzie przez program ukrywający IP np. TOR Project. Jak fanka by chciała się zrehabilitować, to napisała by do admina, nie robi tego więc nie ma o czym dyskutować.

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2011-06-27, 13:56   

Ręka w górę kto miał się zająć jej powrotem i do dnia dzisiejszego tego nie zrobił :?:

Kiepsky 
Administrator Serwera

Wysłany: 2011-06-28, 19:25   

Hmm... Ktoś w ogóle miał się zając?

Zobacz koniecznie: Zgłoś posty do usunięcia

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2011-06-28, 19:27   

Kiepsky napisał/a:

Tak, ktoś w jakimś temacie pisał, że to zrobi, nie wiem czy nie sigi czasami...

david123lost 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2011-06-28, 19:34   

Johnny Cage napisał/a:
Kiepsky napisał/a:

Tak, w temacie "Odwoływanie się od kar". Ciekaw jestem, czy jeszcze u nas zagości...

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2011-07-03, 22:40   

W takim razie czekamy nadal...

sigi
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-04, 03:27   

Kiepsky napisał/a:

Johnny Cage napisał/a:
Kiepsky napisał/a:

Tak napisałam jej na pw na tym forum oraz na innym 2011-05-28, 13:41.
Od tego czasu nie otrzymałam odpowiedzi. Trzeba byłoby najpierw zdjąć jej 3 ostrzeżenia, aby mogła wejść na forum.
Wysłałam jej także wiadomość na inne zbanowane tu, podwójne konta, ale jak widać nic to nie dało.

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2011-07-05, 01:25   

Jeżeli używa jeszcze poczty podanej przy logowaniu, to być może odczytała wiadomość. Choć nie wiem, czy istnieje możliwość wyłączenia powiadomienia na maila jeśli chodzi o PW, a sprawdzać mi się nie chce ;-)

waldus 
Mariolka

Wysłany: 2011-07-14, 01:44   

Johnny Cage napisał/a:
Jeżeli używa jeszcze poczty podanej przy logowaniu, to być może odczytała wiadomość. Choć nie wiem, czy istnieje możliwość wyłączenia powiadomienia na maila jeśli chodzi o PW, a sprawdzać mi się nie chce ;-)

Miala poczte na gmailu i konto na youtube, ale usuniete, na chomikach tez jakies. Ona nie miala czasem wlamania na konto? Moze faktycznie sie udziela na forum.
Ostatnio zmieniony przez waldus 2011-07-14, 01:45, w całości zmieniany 1 raz  

Miuosh 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2011-07-14, 10:08   

Nikt na jej konto się nie włamał. To był tylko i wyłącznie jej wymysł.
Ostatnio zmieniony przez Miuosh 2011-07-14, 10:09, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu