Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj
 Ogłoszenie 
WAŻNE: Dotacje dla forum. WYŚLIJ SMSa i pomóż w opłaceniu serwera - kliknij TUTAJ
Dla osób, które pomogą ranga Zasłużeni lub zdjęcie ostrzeżeń

Poprzedni temat :: Następny temat
Ulubione książki
Autor Wiadomość
Derek187 
Ferdynand Kiepski
Ale jaja!

Wysłany: 2016-06-12, 22:56   

Ja bardzo lubię kryminały Agathy Christie, "Folwark zwierzęcy" Orwella, no i "Małego Księcia".
Wszystkie te pozycje sprawiają przyjemność. U Christie zawsze bardzo się wciągnę, "Folwark" rewelacyjnie oddaje ludzkie zachowania podczas tych wszelkich rewolucji (tu konkretnie chodzi o te rosyjskie), a "Mały Książę" jest po prostu przyjemną i dającą do myślenia historią.

Lukovsky 
Ferdynand Kiepski
Karwasz Barabasz

Wysłany: 2016-06-13, 13:54   

Derek187, to podobnie jak ja. Najbardziej podobała mi się książka: "I nie było już nikogo". W 4 godziny przeczytałem całą :-)

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?

Bździuch 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2016-09-30, 21:27   

Uwielbiam książki Aghaty Christie ,zwłaszcza kryminały z Poirotem Ale inne też są dobre naprzyklad thriller ,,10 murzynków'' wszystkie jej książki Mają niepowtarzalny klimat i nieprzewidywalne zakończenie
Od dawna uwielbiam tez książki Topora

Pabfer 
Prowadzący Facebooka
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-09-30, 21:39   

Ja ostatnio zacząłem czytać o historii futbolu, szczególnie Barcelony. Polecam Alfredo Relano- dziennikarza piszącego też książki i kibica Realu, który bardzo obiektywnie pisze o hiszpańskiej piłce i rozumie jej realia. Popiera swoje stwierdzenia wieloma źródłami. Jego najlepsza książka według mnie to "Barca vs Real- odwieczni wrogowie". Książka jest napisana obiektywnie, Relano czasem krytykuje Real, mimo, że jest jego kibicem. Barcę też krytykuje, ale te momenty mniej lubię :-P Najbardziej podobają mi się w tej książce przekręty transferowe obu klubów, np. jak Bernabeu udawał Gampera.

http://kiepscy.org.pl/por...-patricka-yoki/

http://forum.kiepscy.org....mepl-vt5847.htm

Derek187 
Ferdynand Kiepski
Ale jaja!

Wysłany: 2017-02-24, 22:02   

Ostatnio wkręciłem się w książki Harlana Cobena (przeczytałem "W głębi lasu" i "Nie mów nikomu"). Jeszcze żadne powieści mnie tak nie wciągnęły jak te jego, czuję że moja znajomość z tym autorem się szybko nie skończy. ;-)

Lukovsky 
Ferdynand Kiepski
Karwasz Barabasz

Wysłany: 2017-06-23, 18:11   

Dzisiaj robiłem porządki w półkach i natknąłem się na książkę o Janie Pawle II - "Opowiem ci o Janie Pawle II". Też bardzo fajna. Przeczytałem ją całą w jeden dzień kiedy chodziłem jeszcze do podstawówki, ale to żaden wyczyn, bo książka miała 40 stron - tak naprawdę 80 ale na połowie z nich były obrazki. Dodatkowo miała dość dużo czcionkę :)

W jeden dzień przeczytałem jeszcze "Oskar i pani Róża" - piękna i wzruszająca lektura.

Wśród moich ulubionych książek znajdują się jeszcze między innymi "Bracia Lwie Serce", "Chłopcy z Placu Broni", "Ten obcy", "Tajemniczy ogród", "Dzieci z Bullerbyn", "Karolcia", "Narni: Lew, czarownica i stara szafa". Głównie to lektury szkolne bo wtedy najwięcej się czytało.

Pabfer 
Prowadzący Facebooka
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-06-23, 19:12   

Władysław napisał/a:
Wczoraj kupiłem książkę Jarosława Sokoła pt. "Czas honoru. Przed Burzą". Jest to druga część powieści, książka jest oparta na serialu, który możemy oglądać w dwójce :) Jednak między książką a serialem jest sporo różnic, więc przeczytanie książki stanowi ciekawe uzupełnienie do serialu. Jestem na razie przy 110 stronie, a już mnie bardzo wciągnęła (jak mało która, ogólnie nie lubię czytać :) ). "Czas honoru" polecam każdemu, kto interesuje się tymi czasami :) A ja postaram się w najbliższym czasie dokupić I tom, oraz jeżeli wyjdą kolejne to uzupełnić kolekcję :)

Jakbym był scenarzystą Czasu Honoru, to bym zrobił 7. sezon zupełnie inaczej. W książce w ogóle nie ma tych nastolatków, którzy wyszli w serialu bardzo nudnie i nijako. Tzn. warto ich pokazać, ale jak się nie ma na nich pomysłu, to im się daje jak najmniejsze role, a nie główne. Za to książka opisała Powstanie dużo lepiej. 7. Sezon powinien być wierny książce. I szkoda, że serial pokazał Tadeusza tylko 1 raz, bo pozostałe 2 razy też były bardzo ciekawe. Serial oczywiście i tak był całkiem niezły i miło się go oglądało, ale mimo to potencjał został trochę zmarnowany. Ale tak często bywa.
Ciekawostka: najpierw była książka- Cichociemni. Elita polskiej dywersji Kacpra Śledzińskiego, Czas Honoru to jej luźna adaptacja, a na podstawie Czasu Honoru napisano kolejną książkę (nawet 2), o której mowa powyżej.

....

A poza historycznymi książkami czytam wiele innych. Luo jedno bię prawie każdy gatunek, nie jestem wybredny. Czytanie to jedno z moich większych hobby obok roweru i filmów/seriali. Szczególnie chętnie czytam serie, bo z nimi przygoda trwa najdłużej.

Derek187 
Ferdynand Kiepski
Ale jaja!

Wysłany: 2017-08-12, 17:28   

Po czasie mogę jeszcze dodać Dana Browna do moich ulubionych autorów. Przeczytałem wszystkie jego powieści, których na dzień dzisiejszy jest 6. Tak polubiłem postać prof. Roberta Langdona, że zamówiłem sobie piątą cześć cyklu o nim. Jakby ktoś był zainteresowany to jej premiera ("Początek") będzie miała miejsce 3 października.

Lukovsky 
Ferdynand Kiepski
Karwasz Barabasz

Wysłany: 2017-08-12, 17:34   

Dodam jeszcze niedawno przeczytaną "Rambo: Pierwsza krew".

Pabfer 
Prowadzący Facebooka
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-08-12, 19:59   

Czytałem. Bardzo wciągająca. Mimo to bardzo dobrze, że Stallone wymusi w filmach zmianę oryginalnego zakończenia.

Odpowiedz do tematu