Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj
 Ogłoszenie 
WAŻNE: Dotacje dla forum. WYŚLIJ SMSa i pomóż w opłaceniu serwera - kliknij TUTAJ
Dla osób, które pomogą ranga Zasłużeni lub zdjęcie ostrzeżeń

Poprzedni temat :: Następny temat
Ulubione książki
Autor Wiadomość
Derek187 
Ferdynand Kiepski
Ale jaja!

Wysłany: 2016-06-12, 22:56   

Ja bardzo lubię kryminały Agathy Christie, "Folwark zwierzęcy" Orwella, no i "Małego Księcia".
Wszystkie te pozycje sprawiają przyjemność. U Christie zawsze bardzo się wciągnę, "Folwark" rewelacyjnie oddaje ludzkie zachowania podczas tych wszelkich rewolucji (tu konkretnie chodzi o te rosyjskie), a "Mały Książę" jest po prostu przyjemną i dającą do myślenia historią.

Lukovsky 
USER MIESIĄCA
Karwasz Barabasz

Wysłany: 2016-06-13, 13:54   

Derek187, to podobnie jak ja. Najbardziej podobała mi się książka: "I nie było już nikogo". W 4 godziny przeczytałem całą :-)

Bździuch 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2016-09-30, 21:27   

Uwielbiam książki Aghaty Christie ,zwłaszcza kryminały z Poirotem Ale inne też są dobre naprzyklad thriller ,,10 murzynków'' wszystkie jej książki Mają niepowtarzalny klimat i nieprzewidywalne zakończenie
Od dawna uwielbiam tez książki Topora

Pabfer 
Prowadzący Facebooka
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-09-30, 21:39   

Ja ostatnio zacząłem czytać o historii futbolu, szczególnie Barcelony. Polecam Alfredo Relano- dziennikarza piszącego też książki i kibica Realu, który bardzo obiektywnie pisze o hiszpańskiej piłce i rozumie jej realia. Popiera swoje stwierdzenia wieloma źródłami. Jego najlepsza książka według mnie to "Barca vs Real- odwieczni wrogowie". Książka jest napisana obiektywnie, Relano czasem krytykuje Real, mimo, że jest jego kibicem. Barcę też krytykuje, ale te momenty mniej lubię :-P Najbardziej podobają mi się w tej książce przekręty transferowe obu klubów, np. jak Bernabeu udawał Gampera.

http://kiepscy.org.pl/por...-patricka-yoki/

http://forum.kiepscy.org....mepl-vt5847.htm

Derek187 
Ferdynand Kiepski
Ale jaja!

Wysłany: 2017-02-24, 22:02   

Ostatnio wkręciłem się w książki Harlana Cobena (przeczytałem "W głębi lasu" i "Nie mów nikomu"). Jeszcze żadne powieści mnie tak nie wciągnęły jak te jego, czuję że moja znajomość z tym autorem się szybko nie skończy. ;-)

Lukovsky 
USER MIESIĄCA
Karwasz Barabasz

Wysłany: 2017-06-23, 18:11   

Dzisiaj robiłem porządki w półkach i natknąłem się na książkę o Janie Pawle II - "Opowiem ci o Janie Pawle II". Też bardzo fajna. Przeczytałem ją całą w jeden dzień kiedy chodziłem jeszcze do podstawówki, ale to żaden wyczyn, bo książka miała 40 stron - tak naprawdę 80 ale na połowie z nich były obrazki. Dodatkowo miała dość dużo czcionkę :)

W jeden dzień przeczytałem jeszcze "Oskar i pani Róża" - piękna i wzruszająca lektura.

Wśród moich ulubionych książek znajdują się jeszcze między innymi "Bracia Lwie Serce", "Chłopcy z Placu Broni", "Ten obcy", "Tajemniczy ogród", "Dzieci z Bullerbyn", "Karolcia", "Narni: Lew, czarownica i stara szafa". Głównie to lektury szkolne bo wtedy najwięcej się czytało.

Pabfer 
Prowadzący Facebooka
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-06-23, 19:12   

Władysław napisał/a:
Wczoraj kupiłem książkę Jarosława Sokoła pt. "Czas honoru. Przed Burzą". Jest to druga część powieści, książka jest oparta na serialu, który możemy oglądać w dwójce :) Jednak między książką a serialem jest sporo różnic, więc przeczytanie książki stanowi ciekawe uzupełnienie do serialu. Jestem na razie przy 110 stronie, a już mnie bardzo wciągnęła (jak mało która, ogólnie nie lubię czytać :) ). "Czas honoru" polecam każdemu, kto interesuje się tymi czasami :) A ja postaram się w najbliższym czasie dokupić I tom, oraz jeżeli wyjdą kolejne to uzupełnić kolekcję :)

Jakbym był scenarzystą Czasu Honoru, to bym zrobił 7. sezon zupełnie inaczej. W książce w ogóle nie ma tych nastolatków, którzy wyszli w serialu bardzo nudnie i nijako. Tzn. warto ich pokazać, ale jak się nie ma na nich pomysłu, to im się daje jak najmniejsze role, a nie główne. Za to książka opisała Powstanie dużo lepiej. 7. Sezon powinien być wierny książce. I szkoda, że serial pokazał Tadeusza tylko 1 raz, bo pozostałe 2 razy też były bardzo ciekawe. Serial oczywiście i tak był całkiem niezły i miło się go oglądało, ale mimo to potencjał został trochę zmarnowany. Ale tak często bywa.
Ciekawostka: najpierw była książka- Cichociemni. Elita polskiej dywersji Kacpra Śledzińskiego, Czas Honoru to jej luźna adaptacja, a na podstawie Czasu Honoru napisano kolejną książkę (nawet 2), o której mowa powyżej.

....

A poza historycznymi książkami czytam wiele innych. Luo jedno bię prawie każdy gatunek, nie jestem wybredny. Czytanie to jedno z moich większych hobby obok roweru i filmów/seriali. Szczególnie chętnie czytam serie, bo z nimi przygoda trwa najdłużej.

http://kiepscy.org.pl/por...-patricka-yoki/

http://forum.kiepscy.org....mepl-vt5847.htm

Odpowiedz do tematu